Dodaj do ulubionych

Wybory Samorządowe-wasza radna warszawianka_jedna?

04.11.10, 22:05
Miło mi poinformować Szanownych Forumowiczów, że startuję do Rady Dzielnicy Śródmieście, okręg nr 5, z listy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.
WWS jest organizacją pozapartyjną, z jej list startują osoby autentycznie zaangażowane w sprawy lokalnych społeczności nie związane z żadną opcją polityczną.
Zaproponowano mi kandydowanie, a ja zobaczyłam szansę na rozwiązanie ważnych problemów mieszkańców naszego Muranowa.
Okręg 5 obejmuje teren od ul.Nowolipki po ul.Słonimskiego i Stare Miasto.
Jestem na pierwszym miejscu Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej na tym terenie.

Przedstawię wam program działania, jeśli zostanę wybrana.
Czekam na sugestie, czym Waszym zdaniem należy się zająć, aby poprawić jakość życia mieszkańców.

--
Co za dzień ...
Edytor zaawansowany
  • konradbryw 04.11.10, 23:50
    warszawianka_jedna napisała:

> Okręg 5 obejmuje teren od ul.Nowolipki po ul.Słonimskiego

Oj, Warszawianko, chyba SłoMińskiego?

> Przedstawię wam program działania, jeśli zostanę wybrana.

Program to się przedstawia _przed_ wyborami. Po wyborach najczęściej i tak się o nim zapomina, jak pokazuje smutne doświadczenie.

> Czekam na sugestie, czym Waszym zdaniem należy się zająć, aby poprawić
    > jakość życia mieszkańców.

Nie wiem, na ile to w gestii Rady, ale jakieś limity na zagęszczenie banków oraz preferencje w czynszach na drobny lokalny biznes (indywidualne sklepiki, lokale gastronomiczne, zakłady usługowe). Banków i sieciówek mamy już nadto.

Dalej: promowowanie budowy parkingów wielopoziomowych, gdzie się tylko da (gminnych lub w ppp).

Uporządkowanie kwestii parkowania przy muzeum (a teraz przy pomniku bohaterów getta), zwłaszcza stojących godzinami autokarów.

Objęcie terenu Muranowa opiece konserwatora, by nie niszczono więcej tutejszej architektury i urbanistyki.
    --
    Konrad
    co nowego w Arkonii
  • warszawianka_jedna 05.11.10, 00:16
    konradbryw napisał:

> warszawianka_jedna napisała:
    >
    > > Okręg 5 obejmuje teren od ul.Nowolipki po ul.Słonimskiego
    >
    > Oj, Warszawianko, chyba SłoMińskiego?

Antoni Słonimski polskim poetą był.
    pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_S%C5%82onimski

> > Przedstawię wam program działania, jeśli zostanę wybrana.
    >
    > Program to się przedstawia _przed_ wyborami. Po wyborach najczęściej i tak się
    > o nim zapomina, jak pokazuje smutne doświadczenie.

przedstawię przed wyborami, które są 21.11.

--
    Co za dzień ...
  • konradbryw 05.11.10, 08:49

> > warszawianka_jedna napisała:
    > >
    > > > Okręg 5 obejmuje teren od ul.Nowolipki po ul.Słonimskiego
    > >
    > > Oj, Warszawianko, chyba SłoMińskiego?
    >
    >
    > Antoni Słonimski polskim poetą był.

Aż żal, że nie ma w Warszawie ulicy...

Ale Zygmunt Słomiński też zacna postać:

pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Słomiński
    > > > Przedstawię wam program działania, jeśli zostanę wybrana.
    > >
    > > Program to się przedstawia _przed_ wyborami. Po wyborach najczęściej i ta
    > k się
    > > o nim zapomina, jak pokazuje smutne doświadczenie.
    >
    > przedstawię przed wyborami, które są 21.11.

--
    Konrad
    co nowego w Arkonii
  • warszawianka_jedna 05.11.10, 15:36
    konradbryw napisał:
    > Ale Zygmunt Słomiński też zacna postać:
    >
    > pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Słomiński

zwracam honor, to ul. Z.Słomińskiego, chociaż do zacny człowiek, postać poety bardziej przypadła mi do gustu ;-)

--
    Co za dzień ...
  • kawiusz 05.11.10, 09:25
    > Czekam na sugestie, czym Waszym zdaniem należy się zająć, aby poprawić jakość ż
    > ycia mieszkańców.

Z moich obserwacji wynika, że wszyscy przed wyborami chcą dobrze, w związku z tym nie chodzę głosować bo nie mogę się zdecydować czy wolę lewicowy czy prawicowy sposób wywozu śmieci itp.

Jeśli już coś obiecujesz np. "Podziemne/wielopoziomowe parkingi" to sama zastanów się gdzie (na Muranowie z wolnym miejscem krucho), za ile i za czyje pieniądze (w nowych blokach miejsce w garażu to koszt 20 000 zł, kto za to zapłaci?), dla kogo będą te miejsca (wymóg meldunku, fala przemeldowań)?

• warszawianka_jedna 05.11.10, 10:44
    kawiusz napisał:
    > Z moich obserwacji wynika, że wszyscy przed wyborami chcą dobrze, w związku z t
    > ym nie chodzę głosować bo nie mogę się zdecydować czy wolę lewicowy czy prawico
    > wy sposób wywozu śmieci itp.

mój sposób wywozu śmieci będzie bezpartyjny ;-)

> Jeśli już coś obiecujesz np. "Podziemne/wielopoziomowe parkingi" to sama zastan
    > ów się gdzie (na Muranowie z wolnym miejscem krucho), za ile i za czyje pieniąd
    > ze (w nowych blokach miejsce w garażu to koszt 20 000 zł, kto za to zapłaci?),
    > dla kogo będą te miejsca (wymóg meldunku, fala przemeldowań)?

To była sugestia kolegi konradbryw, słuszna ale mało realna ze względów, które podałeś.
    Ja miejsca do parkowania dla mieszkańców widziałabym na miejscu starych rozpadających się garaży, szpecących nasze podwórka.

--
    Co za dzień ...
  • konradbryw 05.11.10, 11:54
    kawiusz napisał:

> Jeśli już coś obiecujesz np. "Podziemne/wielopoziomowe parkingi" to sama zastan
    > ów się gdzie (na Muranowie z wolnym miejscem krucho), za ile i za czyje pieniąd
    > ze (w nowych blokach miejsce w garażu to koszt 20 000 zł, kto za to zapłaci?),
    > dla kogo będą te miejsca (wymóg meldunku, fala przemeldowań)?

To ja zaproponowałem, a nie Warszawianka. I zaproponowałem też finansowanie w ramach ppp zamiast inwestycji miejskiej.

Cena 20000 to cena u dewelopera, po kosztach na pewno wychodzi taniej i nie jest to jedyna opcja (zamiast zakupu może być przecież dzierżawa miejsca z opłatą miesięczną). Wydaje mi się, że nawet na zakup część ludzi się może zdecydować - jak ktoś trzyma auto za 200 tys. pod chmurką, to 20000 może nie być kwotą nie do przejścia.

Zagranicą jakoś to działa, a u nas tylko parkomaty potrafią stawiać.

Dla porównania wynajem w garażu pod którymś z okolicznych nowych bloków to ok. 300 zł / mies. Trochę miejsce jest jeszcze wolnych np. na Stawkach z tego co wiem.
    --
    Konrad
    co nowego w Arkonii
  • kropkaa 05.11.10, 12:16
    > Dla porównania wynajem w garażu pod którymś z okolicznych nowych bloków to ok.
    > 300 zł / mies. Trochę miejsce jest jeszcze wolnych np. na Stawkach z tego co wiem.

To jest Polska właśnie... Stawki zawalona autami, stają na wymalowanych pasiastych polach, chodniki zastawione, na Dubois zapałki nie wciśniesz, ale mieszkańcy zamiast zapłacić i mieć święty spokój wolą polować na miejsce... Pomijam, że wcale nie ma już obowiązki wykupu miejsca parkingowego, tak jakby Muranów był z gumy.

• kropkaa 05.11.10, 11:05
    Mnie bardzo boli dewastowanie zieleni. Widząc zniszczone, ogłowione drzewa serce mi pęka. Kilka lat temu było pięknie i zielono i właśnie dlatego tak wyjątkowo. Problem zaczął się, gdy zaczęły "rządzić" wspólnoty. Najpierw robią z bloków bunkry (u nas ca. 15 cm na plus - styropian + reszta), zmiejsza się światło w oknach i ciąć drzewa, bo ciemno. Poszatkowane jarzębiny, cienkie klony, drzewa ucięte do połowy - vide przystanek Nalewki. Próbowałam interweniować, ale pani z AKD odpowiedzialna za te masakry uważa, że robi dobrze. Poszukam opracowania, to wkleję link - tak "wypielęgnowane" drzewa nie są wcale bezpieczniejsze, a wręcz odwrotnie, bo są słabe i łatwiej się łamią. Ogławianie to właściwie zabójstwo dla większości drzew. Przyjeżdża do tego procederu motłoch, który się wyżywa bardziej niż zna. A baby ze wspólnoty latają i drą się: ciąć! jeszcze!, jeszcze! Pani z ADK przy tym brak, bo ona wydała dyspozycję i będzie dobrze. U nas dziwnym trafem po wielu latach odmów zmasakrowano teren tuż przy oknach osoby z zarządu. Tak słali pismo za pismem, że chyba dla świetego spokoju zgoda została wydana. Za jakiś czas tajemniczo zniknął krzak bzu, bo komuś na parterze było ciemno. Po ociepleniu.
    Tak poniszczone drzewa nie mają szans przeżyć i chyba o to chodzi, by wyciąć je w pień.
  • gosiasadowska77 05.11.10, 15:08
    na wesoło :)
    z tej samej organizacji startuje ulubienica Pudelka :P
    www.tvnwarszawa.pl/-1,1681038,0,,kandydatka_w_neglizu,wiadomosc.html
    --
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
    Ernest Hemingway

[url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,77621,Antidotum.html]antidotum na całe zło[/url]
  • marylalysiak 08.11.10, 21:18
    Przedstawię wam program działania, jeśli zostanę wybrana.

Zostawię to bez komentarza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka