Dodaj do ulubionych

Muranów w strefie chronionej?

13.07.07, 11:09
Z dzisiejszego Życia Warszawy:

"Biuro stołecznego konserwatora zabytków chce pójść dalej i oprócz nakazanego
przez UNESCO bufora wokół Starówki stworzyć podob-ną strefę wokół tzw.
Pomnika Historii, czyli obszaru wskazanego przez prezydenta do ochrony. Dziś
teren ten obejmuje Trakt Królewski. Po zmianach chronione mają być też
przyległe tereny Powiśla czy Muranowa."
Obserwuj wątek
            • ohayo1 Re: Muranów w strefie chronionej? 16.07.07, 12:45
              Może zajmą się naszymi blokami (jakiś remont albo coś). Tylko niech się
              pośpieszą, bo mój blok zaczął się powoli zapadać, do tego stopnia, że co
              niektórzy sąsiedzi nie mogli dostać się do swoich piwnic, bo mury popękały i
              zablokowały drzwi.Super by było, jaby nasze ulice stały się uliczkami
              osiedlowymi, w szczególności takie ulice jak Nowolipie, Nowolipki, Karmelicka,
              Dzielna itd.
                    • marylalysiak Re: Muranów w strefie chronionej? 19.07.07, 23:46
                      Jakiej krypty?
                      Piszesz o rzeczewistosci,jak przez 50 lat nikt nie opiekował sie dana
                      nieruchomościa i nagle najemcy mogli je wykupic za jakaś tam bonifikata z
                      kredytem w postaci funduszu remontowego?
                      Ruszyła u nas machina wykupu mieszkaqń nikt dosłownie nikt nie przyszedł ,aby
                      zapytać się w jakim stanie technicznym jest budynek w którym będą mieli udziały
                      przyszli właściciele.
                      Bardzo bulwersuje mnie sprawa:
                      dostałam propozycję z Miasta,4,500 zł z m2 mieszkania
                      i o dziwo przychodzi rzeczoznawca i wycenia na6,500
                      jeżeli miasto chce 4,500 go ja sie na godzę plus bonifikata.
                      Nie ma tak.
                      Mieszkania nie kupię i nie chcę płacic za;
                      Kanalizację,(wymiana rur)
                      modernizacje centralnego ogrzewania,
                      ciepła wodę (chodzi o rury doprowdzajace)
                      I WOGLE NIE CHCE PŁACIĆ ZA 50 LAT nie remontowanej kamienicy!
                      • warszawianka_jedna Re: Muranów w strefie chronionej? 20.07.07, 09:36
                        marylalysiak napisała:

> Bardzo bulwersuje mnie sprawa:
                        > dostałam propozycję z Miasta,4,500 zł z m2 mieszkania
                        > i o dziwo przychodzi rzeczoznawca i wycenia na6,500
                        > jeżeli miasto chce 4,500 go ja sie na godzę plus bonifikata.

na jakiej podstawie rzeczoznawca podniósł cenę?

--
                        Co za dzień ...
                      • krwawymsciciel Re: Muranów w strefie chronionej? 20.07.07, 09:49
                        marylalysiak napisała:

> Jakiej krypty?
                        > Piszesz o rzeczewistosci,jak przez 50 lat nikt nie opiekował sie dana
                        > nieruchomościa

wiem, wiec dlatego opowiesci o zapadajacych sie piwnicach sa dla mnie jak
                        opowiesci grozy. nie wiem, ktore budynki sa miejskie, a ktore juz nie, ale
                        piecdziesiecioletnie budynki, jakby nie bylo, nie powinny, tak na logike, sie
                        zapadac, bo sa stosunkowo mlode. ot co.
                      • ohayo1 A ja wykupiłem 20.07.07, 10:48
                        Dostałem szansę wykupu mieszkania (wprawdzie to dziupla 35 m2)za jedyne 13500
                        zł, więc nie zastanawiałem się nawet chwili. Lecz teraz mam dylemat, czy
                        sprzedać, czy mieszkać, skoro blok w takim marnym stanie. Bo co będzie, jak
                        któregoś dnia przyjdą władze i powiedzą, żeby się wyprowadzić, bo blok nie
                        nadaje się do dalszego zamieszkiwania? Grunt wprawdzie w dzierżawie wieczystej,
                        ale czy muszą mi przyznać jakieś ludzkie mieszkanie w zamian? Moze ktoś zna
                        przepisy prawne dotyczące tego tematu? Będę wdzięczny.
                        Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i sympatyków Muranowa
                        • vvesna Re: A ja wykupiłem 20.07.07, 11:11
                          Nie wiem, jakie są przepisy dotyczące takich sytuacji. Mnie się zawsze wydawało,
                          że jak jest się właścicielem czegoś i to ulega zniszczeniu, to mój problem. Ale
                          nigdy nie rozpatrywałam takiej kwestii w odniesieniu do nieruchomości, które
                          zawsze wydawały mi się stałe i niezniszczalne;) A jak widać, wcale tak nie musi być.

Trudno coś doradzać w takiej sytuacji, ale ja bym chyba próbowała sprzedać
                          mieszkanie, póki sytuacja nie jest naprawdę dramatyczna.
                          • ohayo1 Re: A ja wykupiłem 20.07.07, 11:35
                            Dzięki za tak szybką odpowiedź. Kilka dni temu oglądałem w telewizji program,
                            gdzie blok został przeznaczony do rozbiórki, a mieszkania w nim były
                            własnościowe. Notabene jest to sytuacja z Warszawy (nie pamiętam z jakiej
                            dzielnicy... chyba Żoliborz, ale nie dam ręki uciąć).Ludzie się wyprowadzili,
                            ale nie wiem, na jakich zasadach i gdzie, natomiast zostały tam 2 starsze
                            panie, które nie miały gdzie się podziać i władze kombinują dla nich jakieś
                            mieszkania socjalne w miarę możliwości. Z tego wywnioskowałem, że nie ma co
                            liczyć na jakąś rekompensatę, zwrot równowartości czy coś w tym stylu. Jeżeli
                            (odpukać) blok trzeba by było opuścić, to jedyne moje prawo, to rozbicie
                            namiotu na placu po byłym budynku? Bo ziemia moja ;)
                            Ech... Nie chcę opuszczać Muranowa, ale jeżeli będę musiał sprzedać mieszkanie,
                            na pewno za te pieniądze nie kupię nic konkretnego na Muranowie:(
                            • warszawianka_jedna Re: A ja wykupiłem 20.07.07, 11:44
                              ohayo1 napisał:

> Ech... Nie chcę opuszczać Muranowa, ale jeżeli będę musiał sprzedać
                              mieszkanie,
                              >
                              > na pewno za te pieniądze nie kupię nic konkretnego na Muranowie:(

czasem można zamienić małe własnościowe na większe komunalne a potem je wykupić.

--
                              Co za dzień ...
                          • ohayo1 Re: A ja wykupiłem 20.07.07, 11:38
                            warszawianka_jedna napisała:

> a czy nie jest tak, że wykupując mieszkanie z rabatem trzeba odczekać 5 lat.
                            > Kiedyś taki przepis obowiązywał.
                            >
                            Jeżeli pieniążki ze sprzedaży przeznaczasz na zakup lub budowę następnego, to
                            na pewno nie trzeba czekać i nie zapłacisz od tego podatku.
                            Przepisy często się zmieniają i słyszałem, że teraz wogóle nie istnieje
                            karencja, ale podkreślam "słyszałem" i nie bierz tego jako pewnik
                            Pozdrawiam
                              • marylalysiak Re: A ja wykupiłem 20.07.07, 21:32
                                a.da.m napisał:

> bzdury. wiekszosc budynkow, poza naprawde nielicznymi, na muranowie jest w
                                > doskonalym stanie.

Chyba cos Ci sie pomyliło powinno chyba być:

większość budynków,poza naprawdę nielicznymi,na muranowie jest w fatalnym
                                stanie.
                                Bez urazy:)

Notoryczne zalewanie piwnic wodami gruntowymi podmywa częśc budynków na
                                Muranowie ,piszę o stronie śródmiejskiej,osuwanie sie skarp (gruzu)na których
                                powstały budynki przykładem takim jest budynek Nowolipki 12a.
                                Głębokie szczeliny we fragmentach elewacji odpadanie tynków z gzymsów dachowych
                                takim przykładem może być Andersa,Nowolipki,Lewartowskiego wystarczy przejść
                                się między podwórkami i podnieść głowę,a rózne rzeczy mozna zobaczyć,a tego co
                                nie widac lepiej nie oglądać np: skorodowanych rur kanalizacyjnych,gdzie szabo
                                zalewa piwnicę,klatki schodowe często obdrapane Ula wie o czym piszę.
                                Mieszkania nie kupie tak jak pisałam wcześniej,ale Muranów jaki by nie był jest
                                jedyny w swoim rodzaju i nie mam zamiaru się wyprowadzac co tam
                                rury ,spadające tynki i szczeliny grunt,że mi jest tu dobrze.

• a.da.m Re: A ja wykupiłem 21.07.07, 00:03
                                  mam dwa mieszkania. jedno lewartowskiego 5, drugie zamenhofa 4. w zadnym z
                                  budynkow nic zlego sie nie dzieje. na zamenhofa remont attyk chyba juz sie
                                  skonczyl, a klatki to pikus. poza zrobieniem schodow koszty sa znikome.
                                  nic sie nie zawala, nie zalewa, nie osuwa.

a te nowolipki 12 a to jakis absurdalny przyklad... wszyscy pisza, ze budynek
                                  peka na pol. a ja twierdze, ze to wcale nie jest pekniecie... ta rysa..
    • tukee A ja płacę i nie żaluję 20.07.07, 22:33
      Drogo płacę bo 2,50 pln za metr funduszu remontowego.
      Ale.... od chwili zawiązania wspólnoty mamy:
      1. wymienioną całą instalacje gazową
      2. wymienioną całą instalację CO + nowe kalorfery + na schodach
      3. nowy dach
      4. ocieploną elewację + pomalowaną (to akurat dla mnie nie jest powód do szcześcia).
      5. Wspaniałą, dbajacą panią - gospodynię domu
      6. Zadbaną zieleń przy domu, codziennie podlewaną
      7. Wymienione wszystkie drzwi do klatek schodowych
      8. Nowe - działające (!!!) domofony
      9. Nowe okna na klatkach schodowych

w planach najbliższych: malowanie klatek schodowych

chyba warto płacić tak wysoki FR, żeby żyć w funkcjonalnym domu + ładnym
      otoczeniu.

--
      O Wiśle i o przemyśle
Inne wątki na temat:

Popularne wątki