Dodaj do ulubionych

Za Boga, cara, Tradycję...

06.03.17, 18:57

www.youtube.com/watch?v=-2GRaagcWFQ
"Nastanie dzień kiedy nasze dzieci, rozumnie oceniając hańbę i koszmar naszych dni, wybaczą Rosji, że nie tylko nie jeden Kain rządził w mroku tamtych dni, ale był i Abel wśród Jej synów. Nadejdzie czas kiedy złotymi zgłoskami na wieczną chwałę i pamięć będzie wyryte Jego imię w Historii Rosyjskiej ziemi."
Iwan Bunin (laureat literackiej Nagrody Nobla w 1933 r.) w podczas nabożeństwa żałobnego pamięci A.W. Kołczaka w Paryżu w 1922 r.

Taki Kołczak:
pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Kołczak
musiał przegrać. Jego armia nie miała szans na dłuższą walkę z powodu chociażby braku amunicji... . Przemysł zniszczony. Robotnicy w fabrykach - wybici. Biali nie mieli amunicji.
Równo 90 lat temu, 7.2.1920 roku w dalekim syberyjskim Irkucku doszło do wydarzenia może nie tak symbolicznie tragicznego, jak zamordowanie 17.7.1918 cara Mikołaja II wraz z najbliższą rodziną : żoną i pięciorgiem dzieci: Olgą, Tatianą, Marią, Anastazją i jedenastoletnim Aleksiejem.

(„Co uczyniły ci, niewinne dziewice

Czerwona zarazo, żeś,

Brutalnym knutem nienawiści

Zapędziła je do ciemnej piwnicy,

Pod lufy katów,

Do ich Golgoty…”)

Jednak w skutkach politycznych rosyjskich i światowych było to wydarzenie znacznie bardziej istotne. Bolszewicy ze swymi sowieckimi sojusznikami eserami (najbardziej najeżona policyjną agenturą partia w historii świata) rozstrzelali 7 lutego 1920 ostatniego Wielkiego Rosjanina pierwszej połowy XX wieku – badacza polarnego, konstruktora, bohatera trzech wojen, dowódcę rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i ostatnią realną szansę Rosji na ocalenie przed czerwoną zarazą – Najwyższego Naczelnika Państwa Rosyjskiego - Aleksandra Wasilewicza Kołczaka.

Od 1918 roku podczas „czerwonego terroru” zamordowano tysiące „wrogów nowego porządku” pod rozmaitymi pretekstami, albo i bez nich, dlaczego więc ta zbrodnia ma taką wagę symboliki i znaczenia?

Tego poranka rozstrzelano nie tylko Admirała, ale i nadzieję Rosji na normalność i dobrobyt. Na pokój i dobro w jej granicach.Taki był cel tego morderstwa.

Ten film:www.youtube.com/watch?v=TJdjGVMza8c
Ten film nie odpowiada na żadne z istotnychpytań które cisną się na usta:
1. Skąd Sowieci mieli amunicję>
2. Co robiły tak zwane wojska interwencyjne Ententy. Na pewno nie walczyli z Czerwonymi
3. Kto nakazał Piłsudskiemu wstrzymać ofensywę po zwycięstwie nad Niemnem
pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_Niemnem
4. Dlaczego Japończycy usadowieni w Port Artur www.konflikty.pl/historia/1815-1918/wojna-rosyjsko-japonska-1904-1905-obrona-port-artur/
nie zajęli bezbronnej Syberii

Szkoda tylu dzielnych, szlachetnych ludzi. Szkoda Kołczaka. Szkoda tamtego świata.
www.youtube.com/watch?v=lwQY8z8hJ7w
Panie ulituj się nad nimi!


--
"Jeśli stracimy ruiny, nie pozostanie NIC!!!"
www.youtube.com/watch?v=gtM7oP88vNY
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka