Dodaj do ulubionych

Niebezpieczne miejsca w Bielsku !!! - wpisujmy :

• burak-cukrowy 26.07.09, 15:28
    W zasadzie wszystkie ulice w mieście sa niebezpieczne podczas deszczu ! Kierującym oraz korzystającym z chodnika i pobocza!
    Jak to robią cholerni niemieccy inżynierowie, że u nich kałuży w mieście nie uświadczysz ??
    o odpowiedź poprosimy projektantów drogowców ...
  • szpila555 26.07.09, 18:24
    Bo niemieccy inżynierowie mają więcej do powiedzenia w sprawach technicznych niż
    politycy, a u nas jest tak jak zwykle ;)

==================--
    Wyścig z czasem na EURO 2012 (i nie tylko) trwa
    =================================================--
    Bielsk Podlaski
    Wędkarski Serwis Podlasia
    koło PZW SUM Bielsk Podlaski
  • bielski-emigrant 29.07.09, 22:13
    "Jak to robią cholerni niemieccy inżynierowie, że u nich kałuży w mieście nie uświadczysz ??"

Ja się zawsze zastanawiałem jak to możliwe, że u nich studzienki położone są równiutko z asfaltem. Ostatnio miałem przyjemność zobaczyć to na własne oczy.Przy zapadniętych wycinają w około asfalt.W tą dziurę idzie pól metra betonu,na który kładą później specjalną tuleje z otworem na pokrywę, a w szczeliny obok - nowy asfalcik.
    Niby proste,ale ja ile żyje to czegoś takiego w Polsce nie widziałem.
  • leo-art 08.10.09, 04:24
    Otóż nowe niebezpieczne miejsce :)
    Park przy białorusach :) te kostki... Kiedy jedziesz rowerem z dużą szybkością, możesz wpaść w poślizg :) kiedy są mokre. Proponuję postawić tam ostrzeżenie o śliskiej nawierzchni dla rowerzystów i ograniczenie prędkości do 30 :) Potem proponuję zalać to asfaltem. KOstkę betonową kładziesz tam, gdzie chcesz kogoś wykończyć :) Znak ograniczenia plus laskowa ikonka :) czyż to nie piękne? Zresztą można sfilmować, jak usuwają takie nielegalne oznakowanie :) Moje opony wpadają między te kostki.. to też mnie wkurza... Nie mogli ich kłaść nie jedna po drugiej???
    --
    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • burak-cukrowy 11.10.09, 13:08
    Mnie tez wkurza bezhołowie, które zawsze naprawia się po wykonaniu.
    Dlatego, że projektanci nie robią sobie tylko im !
    Istny debilizm, porównywany do śmieci w lesie - koszmar !
  • leo-art 12.11.09, 05:13
    A mnie Rozpuda nauczyła, że w tym jest taki pikuś: robią coś, zaraz trzeba poprawiać - dwa razy zakoszą kasę. Żaden sąd ich nie skaże, bo są "swoi". Słyszeliście, żeby za rozpudę ktoś poszedł siedzieć? Droga w szczere pole, ale nikt nie jest winien.
    --
  • obserwer11 23.11.09, 07:39
    Tym razem o przejazd kolejowy na 19-tce, zanosi się na kolejny tydzień pracy.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44765
  • szpila555 23.11.09, 19:21
    Myślałem obserwerze11, że po drodze z pracy zwiedziłeś ulicę Rejonową. Polecam.
    Niezapomniane wrażenia. tylko zwracaj uwagę na znaki drogowe i rozglądaj się wokół.
    ;)

--
    Bielsk Podlaski
  • nikjesienny 24.11.09, 14:52
    szpila555 napisał:
    > Niezapomniane wrażenia. tylko zwracaj uwagę na znaki drogowe i
    rozglądaj się wokół.
    ================================================================
    Obserwer 11 , jak sama nazwa wskazuje , obserwuje tylko z 11-tu
    kierunków .
  • fantastic.kika 08.01.10, 11:52
    park nie jest miejscem do jazdy rowerem, tylko do spacerów-poczytaj
    sobie regulamin parku... Przez rowerzystów jest to miejsce niezbyt
    bezpieczne....
  • leo-art 13.01.10, 11:57
    W związku z tym proponuję, aby wszyscy piesi przesiedli się na rowery... Będzie zdrowiej i bezpieczniej. REgulamin proponuję zakopać, żeby nie śmierdział. Głupotą.
    --
  • leo-art 17.04.10, 23:41
    To proponuję zlikwidować pieszych... Zakaz siedzenia na ławkach, zakaz snucia się po parku. Pseudoprojektant, który ten park robił, powinien przewidzieć miejsce osobne dla rowerzystów.... Świat stoi tumanem. Uczą ich tam, ale myślenia nie da się nauczyć. Bo moi drodzy norma, nawet ta wykształcona, mocno niekumata jest. Norma to dno. Poza tym dzieciarni proponujesz jazdę po Mickiewicza? Czy po parku. A poza tym jeździsz rowerem?
    Nie wydaje mi się, że ten akurat park nadaje się do snucia po nim i deliberowania o tym czy tamtym. Jest co tu nie mówić brzydki. Pasqdny. Zero inwencji z kwiatkami. Zero fontann.. Kompletne zero. Przejść/przejechać zapomnieć. Tyle co se na drzewa popatrzysz. Za mały na łażenie. W sumie, mało mamy fajnych miejsc. No i to oczko wodne koło łysej. Bez "infrastruktury" typu kawa to oczko to nędza. Staw bez perspektyw. Klapa. Nie wiem, czy w tym mieście jest jakiś architekt, ale na pewno na jego pracę kasy to nie ma... Różne ludzie wymyślają regulaminy. Bać się rowerzystów... rowerzystek. SZok. A parku się nie boisz? Duży, pustawy, drzewa wysokie. Dookoła pędzące samochody. Słowem Małpi Gaj. Dziwni ludzie na ławkach, a tobie akurat rowerzyści przeszkadzają. Kup sobie rolki. Tak oswajaj się, oswajaj, potem kup wózek... kółka większe i większe, i zwalczysz strach przed rowerzystami. Uszy do góry. Nie wiecie, co ta lafirynda Królowa zrobiła, że mamy jakiś placyk jej imienia? Tak nawiasem?
    --
  • burak-cukrowy 14.05.10, 07:14
    - Urząd Miasta, w czym mogę pomóc?
    - Pro...pro.. szszę p... p...pani, naa..aa śrooo,,oodku uuulicy kooń lee..eeży zdeee..echły... trzeeeeba goo zaaabrać...
    - Dobrze, a na jakiej ulicy?
    - Na Ko... ko... ko... yyy...ko...
    - Na Kościuszki ?
    - Niieee... na Ko... ko... ko....
    - Na Kołłataja może?
    - Teeż niieee... na Ko... ko... ko....
    - To może na Kopernika?
    - Ni.. nieeee...
    - Proszę Pana, to może niech Pan się uspokoi trochę i zadzwoni za chwilę?
    - Do... do... brze...
    Minęło 15 minut.
    - Ha... halo
    - Tak... poznaję Pana, czy już może Pan powiedzieć na jakiej ulicy jest ten zdechły koń?
    - Ta..tak... na... na Ko.. ko... pernika go prze... prze... ciągnąłem...
  • ja-alutka 24.11.09, 19:47
    Jesli już o tym pisałam - wybaczcie. Ale naprzeciwko drogi wjazdowej
    do Kaczogrodu ktoś zrobił taki "zajazd" autobusów komunikacji
    miejskie, na zakręcie - naprzeciwko drogi. Pasy są jakieś 30 kroków
    blizej miasta ale nikt po nich nei chodzi - tylko chmara ludzi
    wychodzi z "empeku" i "wali" na wprost do domu. Widziałam tam już
    jak auto kilka lat temu wyrzuciło dziewczynkę w górę, na szczęscie
    upadek i uderzenie zamortyzował tornistewr na plecach. Nie wspomnę
    już o ilości"pisków" opon hamujących aut bo to nagminne i
    zastanawiam się czy tradycyjnie nei trzeba jakieś poważnego wypadku
    żeby się ktoś obudził!!
    --
    Γυναίκα χωρίς άντρα, πλοίο χωρίς τιμόνι.
  • 11rewresbo 24.11.09, 21:55
    Niebezpiecznie jest podczas wyjazdu z Poczty na ul. Mickiewicza, jeżeli wyjeżdzamy, drzewa akurat są w linii widoczności w oknie auta. Należy podjechac do przodu i już jesteśmy pojazdem na jezdni ! Tylko uprzejmość kierowców jadących od strony ronda nie powoduje kolizji. Zapytam grzecznie czy te wraki tzw. drzew są w tym miejscu niezbędne ? ! Skoro wyciana się mnóstwo drzew wzdłuż innych dróg.
  • fantastic.kika 08.01.10, 12:01
    zgadzam sie ale takich miejsc jest znacznie więcej np. wyjazd z
    osiedla na przeciko cerkwi na Mickiewicza-po prawej stronie parking
    i drzewa zasłaniają widocznośc do tego samochód
    właściciela "ELBOelektronik" stojący na chodziku, po lewj przystanek
    MPK, do tego droga pod tunelem pełna dziur i pieszych, którzy z
    braku chodnika(niby jest kraweznik i 30-40cm "chodnik" ale ta ledwo
    dziecko da rade isc)chodzą po jezdni...i zarząd Przedsiębiorstwa
    Komunalnego, który nic nie robi z ta osiedlowa drogą pod tunelem...
  • leo-art 13.01.10, 12:00
    No tak, warto by przenieść przystanek w takie miejsce, które nie pozwoli ludziom leźć przed autobus, tylko za niego.
    --
  • obserwer11 18.02.10, 16:25
    Teraz to najbardziej niebezpieczne sople lodowe w każdej postaci !
    --
  • 11rewresbo 04.12.09, 08:31
    Będę marudził, ale
    czy również tak uważacie, wyjazd Al.Piłsuskiego na "estakadzie" przy wlocie z ul. Białostocką - czy nie jest tam zbyt niebezpiecznie wysunięty krawężnik okalający pas tzw. zieleni ?!?!
    może ktoś zrobi zdjęcie tego elementu?
    szpila555 zlustruj ten bubel !

• cich-utko 23.02.10, 16:02
    pub NIEBO,mozna tam dostac gazem-ratuj si ekto moze
  • burak-cukrowy 23.02.10, 19:06
    Do pub.nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
  • kahuna11 25.09.10, 21:19
    cich-utko napisał:
    > pub NIEBO,mozna tam dostac gazem-ratuj si ekto moze

Miałeś na myśli gaz-rurkę?
    Słyszałm że ostatnio coś tam złego zaszło
  • burak-cukrowy 26.09.10, 11:43
    podobno człowiek nieżyje +
  • 11rewresbo 04.04.10, 21:29
    ZK /Złącze Kablowe/ obok ś.p. Kina Znicz - zdewastowane !!!
    Niech ktoś tam rękę, nogę wsadzi niechcący - to mózg na ścianie
    ~Dziwnie, że energetycy tego nie zauważaja !!!!
  • nikwiosenny 11.05.10, 19:16
    Uważajcie na tego gówniarza VW .
  • nikzimowy 05.12.10, 13:38
    Stwierdzam , na bazie wpisów w tym wątku , że Bielsk nie ma niebezpiecznych miejsc od września .
  • nikzimowy 08.02.11, 16:43
    Stwierdzam , na bazie wpisów w tym wątku , że Bielsk nie ma niebezpiecznych miejsc .
  • obserwer11 09.02.11, 22:28
    Niku, to po co na swojej posesji zainstalowałeś Alarm oraz monitoring? Nie ufasz chrześcijaństwu ?
    --
  • popkuriozysta 08.06.11, 09:49
    To ja podbiję wątek, bo wk... mnie permanentnie brak oświetlenia ul. Białowieskiej przy dworcu (dotąd tylko irytowała, ale ostatnio jak jakiś pacan wyłaził bez patrzenia na przejście to już przebrała się miarka).
    Lampki elegancko świecą od ronda do dworca, ale już kilka metrów przed skrętem na dworzec lampy znikają: nad przejściem dla pieszych przez czteropasmową jezdnię nie ma żadnej (paranoja!), a te tuż za nie świecą. Efekt jest taki, że i przejście i skrzyżowanie z Zamkową jest w nocy słabo widoczne, a droga jaka jest wiadomo - przelotowa, szeroka, przez pusty teren, aż się prosi żeby pedał docisnąć (zwłaszcza dla przyjezdnych, którzy niekoniecznie muszą wiedzieć, że 300m za rondem może być nieoświetlone przejście dla pieszych uczęszczane przez zawianą młodzież i zmęczonych podróżnych).
    A skutki kiedyś mogą być tragiczne.
  • to_ja8 11.10.11, 21:43
    A co tam Białowieska popkuriozysto - będziemy się licytować!!!
    A byłeś po zmierzchu w budynku będącym m.in. zamiejscową siedzibą części Urzędu Miasta na Studziwodzkiej?

--
    * * *
    "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu zawodowym i osobistym"
  • popkuriozysta 14.10.11, 08:07
    Na szczęście nie, może dlatego, że z racji funkcji tegoż (urząd miasta) bywa się tam głównie w dzień :)

A propos Białowieskiej - czy mówiłem już, że ze względu na światło cała ulica jest niebezpieczna i nie wygląda na to żeby obecny/przyszły remont coś zmienił?
    Ponieważ chodnik jest oddzielony szerokim pasem zieleni od drogi to lampy stoją i świecą swoim mikrym światełkiem prost w rów, nie oświetlając ani chodnika (stoją do niego tyłem), ani jezdni (za daleko). Efekt jest taki, że jadąc po zmroku w stronę Hajnówki trzeba sobie migać długimi żeby na jakiegoś spóźnionego rowerzystę nie wpaść, a idąc chodnikiem mieć oczy wokół głowy (a ta część miasta z dobrej opinii przecież nie słynie) i pod nogami. Chociaż tu uczciwie trzeba przyznać, że wyrównanie chodnika (+ przycięcie krzaczorów pod którymi nie dało się już przejść) da przynajmniej tyle, że człowiek sobie nóg nie połamie po ciemku.
  • szpila555 02.03.12, 15:37
    to_ja8 napisał:
    > A co tam Białowieska popkuriozysto - będziemy się licytować!!!
    > A byłeś po zmierzchu w budynku będącym m.in. zamiejscową siedzibą części Urzędu
    > Miasta na Studziwodzkiej?

Na konsultacjach budżetowych w grudniu 2012 ktoś OBIECAŁ załatwić tą sprawę pozytywnie ...
    Czekam na realizację, oby nie tak długo jak na budowę Zalewu w Studziwodach!!!

--
    Bielsk Podlaski
  • obserwer11 08.03.12, 08:52
    Dzisiaj 8 Marca, może być niebezpiecznie ;)
    --
  • szpila555 24.07.12, 22:13
    ... na ulicy A. Mickiewicza przed wejściem do budynku starostwa:
    img23.imageshack.us/img23/6492/starostwo.jpg
    A spadało już zapewne kilka razy!!!
    img818.imageshack.us/img818/7392/p1190077.jpg
  • leo-art 24.10.11, 06:18
    Powiedzmy sobie to kryminał, ale w kontekście palących się lampek przy kościele...
    Powinno się oświetlać przejścia, skrzyżowania, a reszta niech będzie ciemna, łącznie z kościołem... ich stać na żaróweczki...
    --
  • wiosennynik 04.08.12, 17:46
    Wczoraj . Skrzyżowanie Białostockiej i Mickiewicza koło kościoła . Jest tam taka mądra wysepka , którą trzeba ominąć jeśli się chce skręcić w lewo z Białostockiej . Kierowca od strony B-stoku wjeżdża pod prąd przed wysepką i spokojnie zjeżdża na prawy pas za wysepką . Byłem tak zaskoczony manewrem ( przed moim nosem ) , że nie zauważyłem nawet kto prowadził auto . Szooook ! Nie mogę zatem zwalić na blondynki ...
  • xazez123 26.09.12, 07:55
    jestem na za
  • leo-art 07.10.12, 21:05
    Trzeba sobie powiedzieć, że skrzyżowanie Jagiellońska-Kaźmirzowska ;) jest niebezpieczne....
    Kaźmirzowska: bandzior może wdusić gaz do deszki, bo co mu tam, że ktoś mu wyjedzie... Jest lekuchny zakręcik, jedzie się nieco z górki, maluch może osiągnąć dużą prędkość... Coś jest z tym zakrętem nie tak. Jeśli chcemy utrzymać pierwszeństwo Kaźmirzowskiej ;) nad Jagiellońską, należałoby postawić zaspy śnieżne na Jagiellońskiej z obu stron. Wówczas blondynki wtaczając się od Jagiellońskiej zwolnią, i nie wtargną na Kaźmirzowską ;) z dużą prędkością. Sam widziałem aparatkę, która tak ślicznie pojechała, że do zderzenia tragicznego w skutkach brakło może i cm. Blondynki powinny jeździć z kogutami na dachu, a najlepiej - za kierownicą xD...

Przejście dla pieszych obok kościoła. Tam mandatów można natrzepać z Kolką ;) godną hehehe Ale nie sądzę, aby miejscowi muchos mieli tyle jaj, no chyba że akurat wracają ze wsi. Problem z blokowaniem widoczności przejścia dla pieszych to np. dawny kiosk na Kaźmirzowskiej, gdzie jakiś tuman namalował miejsce parkingowe dosłownie przy przejściu. Choć mógł się POpisać lepszym dowcipem, i namalować parking na przejściu.
    Fajne jest parkowanie wybuchających często aut (mercedesy) na przystanku autobusowym przy ratuszu. Sam widziałem wygodnickiego księdza, któren poleciał tam bodaj po ksero. Tragiczne jest skrzyżowanie przy szpitalu na bodaj białowieskiej. Tam lemingiozę skutecznie by POwstrzymało jedynie chyba rondo. To dosyć głupie skrzyżowanie. Ciekawe kto je majstrował. W każdym razie to miejsce na pewną śmierć. Mi się trafiło tam 3 gości jedzie jeden za drugim 3 mruga że skręca...no i 1 leming pojechał prosto... ale pewnie też dalej se mrugał. NIE WIERZCIE KIERUNKOWSKAZOM :)... one są dla zmyłki przeciwnika. Jest kilka tras szybkiego ruchu dla debili. Jedna z nich to nowopowstała trasa ulica Chmielna. Jełopy skończone myślą może, że w nocy ich MORDY są niewidoczne heheheh co za DURNIE....
    Jednym z bardziej DURNYCH miejsc jest skrzyżowanie przy liceum oceniane przeze mnie na 2 z Mickiewicziusem ;) Tam otóż w dobie tanich jak barszcz ekranów stoi / stało niepotrzebne skreślić lustro, które ma pokazywać nadjeżdżających pajaców z lewej, tudzież gnającego na popijawę Cimoszewicza z polycyjną eskortą albo innego fajnego gościa. Wypadałoby tam wysupłać z kasy miejskiej 500 zł na jeden - dwa ekrany z widokiem na ulicę. Oczywiście wszelkie nocne fajerwerki monitorowe... won. Niepotrzebne reklamy przydrożne won. Miałyby one jakiekolwiek prawo istnienia, gdyby były jednowyrazowe, bez znaków graficznych, same suche informacje. Może w kolorystyce info. I tak Dali i dali i dali.. Co jeszcze niebezpieczne - spora część chodników.. Wszystkie podwórka z ogniskami... panowie od butel z gazem sprawdzający obecność przecieków zapalniczką.. Ludzie palący śmieci plastikowe przy Słowackiego i w innych miejscach miasta. Nie wiem, czy dobrze rozumiem, że w Bielsku wóz gaśniczy jest sztuk 1 :) Oglądałem ostatnio na Youtube jeden z POżarów u nas, i podobneż wnioski. Wszystkie ulice i wszędzie - nieoświetlone duchy: ludzie, matki z dziećmi, rowerzyści - tabuny. Lampka rowerowa 5 zł. Odblask :) może 1 nie wiem. Czy miasto nie mogłoby zamówić odblasków na rękę, może nawet reklamowych jakiejś firmy, i wysłać obywatelom z dopiskiem - po zmierzchu musicie je mieć, bo jak nie to.. (i tu - już POtraficie grozić). Ostatnio widziałem jedne bajeranckie paski zwijające się w rulonik :) Naprawdę, nie takie byle odblaski :) ...
    Ludzie! Chodniki są bezpieczne. Pomimo że różni ludzie pomykają obecnie chodnikami, pełen relaks. Sam widziałem księdza popa niepotrzebne skreślić, niestety ten romantyczny widok zdarzył się bodaj raz. Księża na rowery! POwinniście dawać przykład :) barankom. Aby bezpiecznie śmigać rowerem po ulicy, trzeba mieć widelec przedni z amorkiem. Wygodnie-amor pod siedzieniem. Inne niebezpieczne miejsca - zero informacji o firmach na mieście. Firmy nie POtrafią naprowadzić klienta na sklepy swoje... Panowie, nie tak, oj nie tak. Tworzycie dzięki temu miejsca niebezpieczne poza Bielskiem - tam, gdzie będą wieźć towary do Bielska z innych miast krajów niepotrzebne skreślić. Niebezpieczne jest to, że drogowcy nie zamawiają usług dendrologów do konarów naszych drzew wiszących nad drogą. Piękne drzewa, piękne konary. Wypadałoby dbać o nie, za kilka lat będą pomnikami przyrody. Jeśli kto się obawia że zleci, budujcie pod nimi ochronną kratkę. Obsadzić winem :) śliczny tunel.
    Ulice są niebezpieczne dla jeży. Gdzie znaki drogowe na temat uwaga jeże... to piękny dzielny znak. Co prawda jeże biegają coraz szybciej... Dla nietoperzy kurczy się lokum. Jakieś bęcwalstwo wycina permanentnie drzewa, pod pozorem "pielęgnacji". Moda na trąbienie w mieście kwitnie. Dobra, nie mam czasu dalej pisać. Muszę powiedzieć, że całkiem ładnie przycięte na kaźmirzowskiej, nie powiem.. wrony elegantom nie siadają, bo się boją, a drzewa przeżyły. Wypędzenie wron z miasta będzie skutkować zagrożeniem epidemilogicznym.. Ale o to zadbano stawiając oczyszczalnię ścieków od północy - skąd wieją wiatry. Brak drzew w mieście, brak wysokich sosen - przez to ludzie będą chorować masakrycznie na grypę, szczególnie że osłabieni głodem. Urząd miasta i inne urzędy w województwie - wszystkie nie informują obywateli o tym co się dzieje.. Regułą wymienionych jest wysyłanie pism "z kopią" a tak naprawdę pism bez kopii, z poświadczeniem nieprawdy - że kopia jest. Braki w kanalizacji miejskiej, ciekaw jestem, jak jest na Chmielnej, coś słyszałem, ale niczego nie czułem :) czyli może tam jest faktycznie kanalizacja :) Na tej ulicy spore głębokie rowy zakończone często betonem. Ile osób przeniesie się tam na łono Abrahama, któż to wie. Na plus - że nie są niecką o pionowych ścianach... na minus, że prawie. Przejazdy kolejowe z kiepskim zabezpieczeniem ruchu drogowego.. i kiepską jego organizacją. I tak Dali, i dali, i dali... Brak żarcia dla ptactwa zimowego, w postaci rajskich jabłuszek itp. Dzięki temu zimą nie zobaczysz ślicznych stad ptactwa... tak potrzebnego widoku. A "samobójca" wciąż grasuje.... Same POciągi - bez monitorów termowizyjnych, dzięki którym widzieliby te rzesze POlaków czające się na swój OSTATNI POciąg, ale i łosie, i inne rzeczy. No i te cyrki na torach nocą.. te hałasy.. te muzyczki do późna w nocy... te juble w okolicach 1 września. Ale do warszawy, gdzie mafia waltz morduje w biały dzień w 200 ochroniarzy... to nam daleko - i dobrze :))
    Jedno z beznadziejnych miejsc niebezpiecznych - brak połączeń po ok 20 z Bielskiem. Trochę GŁUPIA SPRAWA. Fajnie zrobiona droga na białystok, te korytarze, gdzie cep za kierownicą zwolni bo nie potrafi latać... Dworce.. puste, martwe. Za to dużo miejsca do usuwania śladów incydentu. Szczególnie fajne te pozamykane szklane drzwi. Ludzie z pizzą, z telefonem przy uchu i za kółkiem :) Auta z gazem na pełnym gazie.. Pędzące walce, wielotonowe ciężarówki, traktory - wyścigówki... Można by postawić napis przed bielskiem - uwaga motocykliści, miasto zbiera solidne żniwo. Bierą z wyższej półki. Jednak najbardziej niebezpieczne miejsca w mieście to chyba te, gdzie brak policjantów - ze 4, nie więcej, którzy by przypatrywali się ruchowi na drodze - na bielskich "autostradach", "niewidzialnym", itp. itd. Prócz tego wszystkie szkoły w Bielsku. Miejsce molestowania religijnego na masową skalę, prócz tego tumiwisizm tych szkół, ich brak zapewniania uczniom minimum bezpieczeństwa. Jeden szkolny cyrk - jak w całej polsce. Może byście panowie przygotowywali ludzi do olimpiad ponad podziałami na białoruskie i polskie? heheheh I Dali, i dali, i dali.. i tak dalij... NO i na łysej górce nie ma czarownic. Nie powiedzą, kiedy kupić mąki, kiedy będzie wojna.. Jest za to park Grólowej Jadwigi. Park, bo była bogata i już. Młodzież idąc przez ten park ma czuć swój niższy stan posiadania, i nabierać ochoty do rabunku i współdziałania z mafią wszelkiej maści.
    --
    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • szpila555 01.11.12, 14:56
    Wyjazd ze stacji benzynowej StatOil koło ronda Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zamknięty jest wyjazd ze stacji na ulicę Piłsudskiego z uwagi na jego przebudowę.
    Jak zauważyłem, z uwagi na dopuszczony wyjazd jedynie w prawo (w kierunku południowym), większość tankujących wyjeżdża "pod prąd" przekraczając namalowaną wysepkę i kieruje się w stronę ronda. Inną możliwością trudną do zaakceptowania jest skręt w prawo, dojazd do ulicy Kolejowej, zawrócenie "koło taxi" i powrót na drugi pas ruchu w stronę ronda.
    mapa.targeo.pl/Bielsk%20Podlaski,Rzeczypospolitej%20Obojga%20Narodow%20rondo
    --
    Bielsk Podlaski
  • popkuriozysta 07.11.12, 08:31
    www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121107/REGION06/121109709
    jak słusznie zauważył ktoś komentujący, cały Bielsk jest niebezpieczny bo o zmroku jest ciemno jak w dupie, a w wielu miejscach również po zapaleniu latarni (np: Batorego, powiatowa część Białowieskiej)
    może w końcu ktoś uświadomi burmistrzowi i radnym, że pół godziny palenia latarni dłużej to nie majątek w porównaniu do innych, często debilnych wydatków
  • nikdeszczowy 04.12.12, 10:28
    - Na Dąbrowskiego przy Inwalidach trudno wjechać na krawężnik przy wymijaniu . Albo trzeba przywrócić ruch jednokierunkowy , albo co kilka metrów ustawić znaki zakazu zatrzymywania się na poziomie 1 metra od ziemi , by lepiej były widoczne . Na okrągło jest kupa samochodów zaparkowanych mimo zakazu .
    - Widowska koło szkoły . Namalować trzeba by było trzecią dodatkową ciągłą linię . Podwójna ciągła nie wystarcza . Co mamy robią dostarczając i odbierając pociechy , to szok !
    Dla bezpieczeństwa swojej pociechy mają w d... bezpieczeństwo wszystkich . Mama potrafi zawrócić po tych wszystkich pasach i na przejściu się zatrzymać by wypuścić pociechę . Reszta głupoli niech poczeka na przejściu - to w jej mniemaniu "tańsze" dzieci.
  • mama36 05.12.12, 07:33
    Nie masz dzieci to nie wiesz ! Dziecko nie może wychłodzić się, w szkole ciepło, autko grzejemy aby szybciutko spod szkoły do domku, internecik, kolacyjka, pierzynka, w domku plus 25...
  • legeartis12 06.01.13, 10:47
    od Dubicz w kierunku Widowa brak chodnika ,a jest to droga dzieci do szkoły .starszych ludzi,rowerzystów i po prostu pieszych .Szczególnie niebezpiecznie jest zimą = horror dla pieszych , droga samobójców ....
  • obserwer11 09.01.13, 07:18
    TO jest jeden niewypał ! Duży ruch obok 2 Szkół, pizzerii, auta wdużym zagęzzczeniu...
    Dalej za Zusem w linii chodnikowej szpaler słupów energetycznych jak na złość ustawionych centralnie a następnie za mostem na Białce koszmar ! I teraz te nieszczęsne skrzyżowanie ! Załom drogi jak paragraf ! Chodnik potrzebny niesamowicie, bryły śnieżne tyle o tym pisaliśmy...
    I tu właśnie znajduje się słynna ściana, już kilku śmiałków próbowaoł ją przesunąć o kilka centymetrów....:)
    --
  • szpila555 13.07.13, 10:10
    wylor ulicy Sportowej na Studzodzką . Zapadła się studzienka kanalizacyjna w jezdni. Ja wiem i pamiętam to omijam, ale jak ktoś nie zauważy na czas i wjedzie to w aucie może coś uszkodzić.

--
    Bielsk Podlaski
  • szpila555 08.08.13, 07:15
    usterkę usunięto 5 sierpnia. Równo jak na stole, wielka ulga, ale jeszcze instynktownie gdy dojeżdżam myślę o omijaniu studzienki ;)
  • szpila555 08.09.13, 10:07
    Wczoraj w nocy waliło smrodem w całym mieście. Różne źródła smrodu i różna jego intensywność oraz ,, zapaszek,, lecz wciskajacy się wszędzie. Kiedy w koncu Bielsk zostanie od niego uwolniony?

Bielsk Podlaski
  • 11rewresbo 09.09.13, 20:20
    Jak jest w reklamie znanej wody, wyprodukowano na skraju Puszczy Białowieskiej czytaj Bielsk Podlaski ul. A. Mickiewicza 200
  • popkuriozysta 15.07.13, 07:53
    ul. Kleszczelowska na wylocie z miasta - przesunęli granicę miasta aż za willę farmera i domki po przeciwnej stronie, więc jak policja stanie to można się ostro nadziać, swoją drogą to trochę słabo puste pola, a tu trzeba się wlec jak idiota tylko dlatego że 3x na dobę ktoś z tych domków przejdzie się poboczem - trzeba było chodnik zrobić, a nie prędkość ograniczać...
  • nikzmienilem 02.10.13, 17:35
    Jest problem ! Jadąc przy pomniku papierza z jakiejkolwiek strony , ma ksiądz pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Kościelnej .
    Fokus polega na tym ,że tam nich.... nie widać a traktujemy to jako skrzyżowanie równożędne i z Kościelnej mamy dbać by koś nie wyjeach .
    Inaczej , jesli byśmy skręcali w lewo , a tylko taką mamy możliwość wjeżdżając na tę krzyżówkę , to ksiądz mółby nas pier.... , bo ma pierwszeństwo .
    Zakładam , że zdążę uciec na tym skrzyżowaniu . Z prawej strony nic nie widzę .
    Zakładam również , że nikt nie zareaguje na ten wpis ze wzlędu na wygodę proboszcza .
  • nikzmienilem 02.10.13, 17:48
    Sceptykom : Zajedż na te skrzyżowanie rano . Babcie idą do kościoła najkrótszą drogą . Pasy są dla naiwnych , nie dla babć .
    Sprawdż oznakowanie . Od ulicy Kościelnej nie ma nic . Żadnego znaku .
  • nikzmienilem 02.10.13, 18:37
    Dąbrowskiego . Przychodnia rehabilitacyjna . Inwalida ma deptać od najbliższego dostępnego parkingu na Kazimierzowskiej , bo komuś się zamarzyło zrobić Dąbrowskiego przejezdną w obie strony .
    Była jednokierunkowa , a tym samym z możliwością zaparkowania na ulicy i swobodnego dojścia do przychodni .
    Jakiemuś .... nie nazywam paskudnie , udało się ustawić znaki innego traktowania tej ulicy . Policja co dwa tygodnie przyjeżdża i pisze mandaty za parkowanie na zakazie . Może by jakiegoś durnego przedstawicela miasta za wydanie durnego nakazu jednorazowo pozbawić półrocznej pensji , i przekazać pieniądze na Skarb Państwa , tak jak mandaty ?
    A ! Święte krówki . Za nic nie odpowiadają , bo nie ma ustawy o odpowiedzialności urzędnika za głupie pomysły .
    Głupie pomysły , czy potrzeby ... i tu zostawiam niedopowiedż ...
  • burak-cukrowy 02.11.13, 08:00
    ul. Piłsudskiego to sama dziwna w sobie ! same udogodnienia ;)
  • obserwer11 15.11.13, 23:22
    Jadę przez moje ulubione miasto, jadę i tak myśle, jadę wieczorem i myślę, dlaczego przejściach nie ma oświetlenia ulicznego ? Pięćdziesiąt metów owszem jest, przykła ul. 3 Maja !
    Może są przykłady innych ulic ?
    --
  • obserwer11 24.10.14, 20:27
    Czy ul. Kardynała Wyszyńskiego nadal ciemna ?
    --
  • leo-art 19.05.15, 17:22
    Obserwuję i wy chyba też niezły cyrk, jaki odbywa się przy szkołach.... np przy muzycznej za nią przy biedronce jest ograniczenie do 30... przy innych szkołach również. Kto tego przestrzega? Na mój gust moje oko, chyba nikt, chyba rowerzyści jedynie. A więc mamy państwo mocno teoretyczne, a raczej, całkowicie teoretyczne...
    To nie jest jedynie sprawa policji, również dyrekcji szkół, która pozwala na taki cyrk na swoim bądź co bądź podwórku. Stanie się coś? Co zrobił dyrektor, co policja w razie czego...
    Ostatnie rajdy po mieście: główną mickiewicza, itp itd.... rajdy ciężarówek chmielną i widowską w stronę za miasto.... nie mówiąc o bzykających quadach i walcach drogowych, ciężki sprzęt czasem widzę, ale walców coś ostatnio brak jeżdżacych po asfalcie.... fakt oni jeździli w głębokiej konspirze, 6 rano hahahaha ... no ... może zsynchronizowani ze zmianą na komendzie....
    Aby złapać facia na przekraczaniu prędkości w mieście, nie trzeba wideofotoradarów, wystarczy zaplombowana kamera, podświetlenie w podczerwieni czy jakaś fajna lampa, i 4 osoby nawet po cywilnemu patrole piesze w miejscu 4 krzyżówek... i kosicie kasę jak kulczyk xD.... wiecie kto prowadził... z kim.... nie trzeba eksperta, aby zauważyć że auto jedzie z prędkością 100 a nie 50 na godzinę... zresztą są klatki kadru w kamerze, może to się zmienia zależnie od oświetlenia, zależy pewnie od kamery, ale spoko można sobie sprzęt dobrać. Nie jest naprawdę żaden radar wam potrzebny, a kamery za 50 zł sztuka.. póki PO nie obrobi polski na goło, to jeszcze was na to stać. Można mieć świadków przejazdu, jak kamera to za mało...
    Frog był cymbałem, o tym pewnie napiszę potem, Frog był panowie nie profesjonalistą za kółkiem, a zwykłym cymbałem, może jest, jak żyje heheheh... to aparat.... ładnie jechał nie powiem, ale był cymbałem, co udowodnię. Żeby tak jechać, trzeba być cymbałem, poza tym. Tak że nie ma co fajansi go naśladować, bo tylko siebie ośmieszacie, i na sto procent jedziecie tak samo jak tamten cymbał, co mogę udowodnić, właśnie to - wasze cymbalstwo.... i udowodnię, ale nie tu.
    Mnie zupełnie nie obchodzi, gdzie wam się śpieszy i po co. Jak faktycznie macie powód, wzywajcie policję, niech toruje wam drogę i udrażnia.. Mnie obchodzi to, że zagrażacie okolicy... a bandytów nie toleruję....
    Rozmawiałem z rodziną, ponoć kiedyś jakieś szczególne przepisy odnośnie skrzyżowań były, no ale tego nie jestem pewien, tak na marginesie się to poruszyło.. Jak spowodować, aby stosowali się w obrębie szkół do ograniczeń? Dopisać do ograniczenia "patrol policji".. i już.... i czasem montować patrol pieszy czy zmotoryzowany... zaraz husaria zdejmie nogę z gazu... gieroje, bohaterzy, frogi... rura im zmięknie..... czcionkę dać większą, nie tę najmniejszą, aby to jakoś działało, i spy cam na sam znak heheh bo buractwo będzie próbowało tabliczkę odczepić jak nic.. To tyle co do matołów za kółkiem.... Może się powtarzam, sorry, ale to chyba wszystko nadal aktualne jest....
    Słyszałem ile jest drogówki w Anglii, i pewnie tu jest pies pogrzebany, naprawdę malutko drogówki na 200 ooo aut i moto xD... oj malutko... bielska drogówka ma pewnie nowe niewidzialne auto xD... fajnie... jak James.... wiem że wystawiają mandaty, ale jak to robią, tego nie wiem hehehe... może mają rozkazy siedzieć w krzakach czy coś, kto wie...
    Nowe przepisy są ostro do bani, pozwalają piratom jeździć kilka lat do kompletnej wpadki.... no chyba że za brak prawka będą sadzać, wtedy to jakoś może zadziałać. Czyli mamy porażkę państwa, od góry, przez edukację, po sam dół.... po obywateli... i obywatele nic warci, i państwo teoretyczne....
    Wy mi tu zarzucacie, że za ostro jadę po ludziach... a jak wy jeździcie? No internauci często bardziej rozgarnięci, tak że może nie pod tym adresem piszę, ale generalnie mówię o społeczeństwie, a nie o internautach samych... tak to należy ... interpretować hahaha ... interpretować... rozumieć to za duże słowo...
    Z drugiej strony, czy czuję się bezpieczniej, jak nie widać policji? Zdecydowanie tak xD.... Tak że i tak źle, i tak niedobrze.. i weź tu bądź mądry.....

--
    --
  • nikzmienilem 09.06.15, 17:32
    Nie cierpię tego skrzyżowania .
    Dzisiaj baba jadąc VW Batorego od strony miasta z włączonym prawym kierunkowskazem (!) , skręca w lewo w Chmielną . No i przejechała ! Takich szoferów jest tam więcej . Wjeżdżając na to skrzyżowanie należy uważać na rejestracje BIE .Kierunkowskazy poza świadomością . Trzeba patrzeć , gdzie jedzie . Tzw "ograniczone zaufanie" , tylko.
  • leo-art 04.01.17, 22:44
    dla kierowców niebezpieczne przejścia dla pieszych... z powodu stawiania aut "na mandacie"....
    dziś przy komendzie policji tam przejście zastawione tak że nic nie widać..... postawcie tam jakiś kwietnik... jedno czy więcej przejść jest tak zrobionych, że auta mogą "legalnie" stanąć na mandacie.... no ludzie zróbcie coś zaraz tam jakiś trupek będzie..... auto zasłaniało przejście do samego krawężnika.... wszyscy jeżdżą widzą i nic.... jak miejsc parkingowych mało to tam spoko idzie dwupoziomowy parking zrobić, jaki to problem.... te 1-8 aut zmieści się na górze.... pewnie jak nie będzie gdzie parkować to władze wpadną na pomysł, aby wprowadzić opłaty za parkowanie... Wprowadźcie, nikt nie przyjedzie miasto padnie hehe... wprowadźcie opłaty za parkowanie..... ile to roboty dla miasta parking dwupoziomowy...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.