Dodaj do ulubionych

Zbigniew Średniawa oszust z Zielonej Góry

07.03.15, 11:22
Witam nie dawno natrafiłem na firmę Auto-Handelauto-Transport z Zielonej Góry właścicielem Zbigniew Śreniawa tel oszusta to 508199380. Chcialem kupić ciągnik rolniczy. Po kontakcie dowiedziałem się, że ciągnik jest w Niemczech. Aby go sprowadzić trzeba było wpłacić zaliczkę. Przed wplatą sprawdziłem firmę i dane wszystko bylo ok. Dane istnieją firma rejestrowana. Dostałem fakturę na wpłatę zaliczki na e-mail wszystko wydawalo się ok. Kontakt z oszustem był do momentu dnia kiedy ciągnik miał przyjechać. W dniu odbioru Pan nie odbierał tel brak kontaktu. Sprawę zgłosiłem natychmiastowo na policje. Jeśli ktoś miał kontakt z tą firmą i został tak samo oszukany proszę o kontakt na e-mail kasia86_@vp.pl
Edytor zaawansowany
  • 09.03.15, 10:52
    Mam ten sam problem. Sytułacja identyczna jak opisana wyżej. 5tyś zaliczki wpłacone. Ciągnik miał być 6.03 czyli w tamten piatek o 15 u mnie w domu.Niestety kotakt się zerwał i widze, że jedyne co mi pozostaje to iść na policje i pomóc w tym żeby już nikogo tak nie oszukał. Dodam do tego że na Otomoto jest chyba ze 100 ofert tego oszusta. Mój e-mail : piotrmosur@op.pl
  • 09.03.15, 14:24
    Witam. Sytuacje opisane wyżej są identyczne do tej w moim przypadku. Do piątku 6.03 kontakt z Panem był bezproblemowy. Od piątku nie można uzyskać jakiegokolwiek kontaktu. Zaliczka wpłacona a niema ani kasy ani sprzętu. Przestrzegam przed tym oszustem. Mój e-mail to : strzala005@o2.pl
  • 10.03.15, 17:37
    czy ktoś z was dostał najpierw fakturę za ciągnik.
  • 10.03.15, 17:39
    czy ktoś dostał najpierw fakturę na całą kwotę za ciągnik.
  • 09.03.15, 15:28
    Oszust i kanciarz. Sprzedaje maszyny, których nie posiada. Twierdzi, że znajdują się zagranicą i będą w danym dniu, po czym kontakt milknie. Mało tego, pobiera zaliczki. Wystrzegajcie się danego oszusta.
  • 09.03.15, 17:22
    Sytuacja identyczna zaliczka wpłacona kontakt urwany w piątek miał być sprzęt o 15. Podaje mail do kontaktu: aluniaa17@interia.pl
  • 11.03.15, 16:56
    Dziś dwa razy jego numer był aktywny, włączył telefon 508... Policja niech działa!
  • 09.03.15, 18:28
    ja również zostałam oszukana .ciągnik miał być o godz.15.06-03-2015i kontakt się o tej godzinie urwał.
  • 09.03.15, 18:29
    anna640 napisał(a):

> ja również zostałam oszukana .ciągnik miał być o godz.15.06-03-2015i kontakt s
    > ię o tej godzinie urwał.
  • 09.03.15, 16:23
    Mamy identyczna sytuacje wszystko działo sie tak jak pan opisał Pan Zbigniew jest oszustem i oszukał zapewne nie tylko nas niestety
  • 09.03.15, 16:31
    wychodzi na to ze u wszystkich sprzęt miał się znależć 6.03 na 15 ale nie dotarł! My już zgłosiliśmy sprawe na policje miejmy nadzieje ze go znajdą mój e-mail to; magdalena-plonka1@wp.pl
  • 09.03.15, 18:41
    Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Gdyby ktos cos wiedzial wiecej na ten teamt prosze o kontakt : mirek.ciborowski@wp.pl
  • 09.03.15, 20:13
    jestem w podobnej sytuacji ciągnik miał być 06.03 też o godz. 15. Sprawe zgłosiłem na policje. Mój e-mail transpul@wp.pl
  • 09.03.15, 20:15
    Witam. Ja też zostałem oszukany przez tego pana zaliczka została wypłacona sprzęt miał być 6.03.2015 0 15:00 pod ustalonym wcześniej adresem i cisza brak jakiegoakiego kontaktu. Mój e-mail: maariusz2308@gmail.com Widzę ze dużo osób zostało oszukany przez tego oszusta.

• 09.03.15, 21:21
    My jesteśmy w takiej samej sytuacji ten sam pan ta sama data ciągnik miał być dostarczony do domu. a tu cisza i pan Zbigniew nieosiągalny. Jutro idziemy na policję. A mam pytanie do wszystkich oszukanych przez tego pana podaję konto na jakie my wysłaliśmy pieniądze czy wy też takie dostaliście w fakturze na e maila? bank BGŻ 82203000451110000003989500 w razie kontaktu podaję e miala wspomnienia@poczta.pl
  • 10.03.15, 00:33
    Witam z danych, które zdążyliśmy zebrać od wszystkich oszukanych, którzy do tej pory się zgłosili to Pan Zbigniew posługiwał się 2 kontami jedno w BGŻ drugie PKO
  • 10.03.15, 00:39
    A czy ktoś był pod podanym adres gdzie niby znajduje się jego firma??
  • 10.03.15, 07:29
    podobno to jest środek miasta i nie ma pod tym numerem żadnego komisu. tyle nam wiadomo.
  • 10.03.15, 08:15
    To prawda, pozwoliliśmy sobie to sprawdzić adres domniemanego komisu to adres bloku mieszkalnego, gdzie parter pod tym adresem zajmuje między innymi kasa stefczyka i biuro podróży. Wszystko wydawało się bardzo wiarygodne do czasu kiedy człowiek który nas oszukał nie dostał potwierdzenia przelewu potem zaczynał unikać kontaktu, rzadko odbierał telefon, kontakt tylko sms i jak okazuje się do wszystkich tu nas wysyłał smsy o tej samej treści. Miejmy nadzieję, że długo nie nacieszy się naszymi pieniędzmi.
  • 10.03.15, 08:23
    miejmy nadzieję że jak wszyscy oszukani się zgłosimy na policję to szybciej go znajdą, chociaż nie wiadomo ile osób jeszcze oszukał które nie trafiły ja my na tą stronę i o nich nie wiemy
  • 10.03.15, 08:43
    My jesteśmy w takiej samej sytuacji ten sam pan Zbigniew Średniawa ta sama data 06.03.2015 ciągnik miał być dostarczony do domu na godzinę 10tą a potem wiadomość sms że na godzinę 15stą. a tu cisza i pan Zbigniew oszust nieosiągalny. Zgłosiliśmy wczoraj sprawę na policję. My wysłaliśmy pieniądze na konto nr. bank BGŻ 82203000451110000003989500 w razie kontaktu podaję e miala bobergrzegorz@wp.pl.
  • 10.03.15, 13:59
    Ja dokonałem płatności na konto:
    PKO
    52102054020000020203280245
    Jakby ktoś coś wiedział więcej w tej sprawie, proszę o e-mail: wojciech@kubas.eu
  • 29.07.15, 11:13
    Też wpłaciłem zaliczkę na traktor 2000 euro[8000zł] sprawą zajmuje się policja- zmysłowski z dowodu to raczej słup- jest błąd w dowodzie- data urodzenia i nr pesel, nie wiem czyja to pomyłka lub zamierzony cel
  • 22.06.15, 22:09
    Sprawa utknęła jak zwykle w martwym miejscu. A oszuści w dalszym ciągu działają. Pragnę przestrzec kupujących na otomoto sprzęt rolniczy lub budowlany od rzekomej firmy czy pana autorobertzmyslowski.otomoto.pl jest to najprawdopodobniej ta sama szajka oszustów. Nie dajcie się nabrać. Przynajmniej tyle można zrobić być może ktoś trafi na ten post i uniknie problemów.
  • 10.03.15, 19:30
    UWAGA!!!! www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-traktory/zetor-7745/trmomcme.html - strona internetowa tego Pana- na dodatek ma włączony telefon Grecki, dzwoniłem sie odezwał....
  • 10.03.15, 19:47
    Witam. Dziękuję za informacje nr tel spisalem i jutro dostarcze te numery na policje. Czy po odebraniu przez tego oszusta tel normalnie rozmawiał po polsku? ?
  • 10.03.15, 19:51
    tak, dzień dobry było po polsku, kiedy zapytałem czy ogłoszenie jest aktualne usłyszałem z jego ust " exuse me "" czyli przeprasza/ slucham....tylko tyle i sie rozłączyłem, bo chialem sprawdzić czy działa numer
  • 10.03.15, 19:56
    W takim razie oszust uciekł zagranicę ciekawe czy nasza polska policja coś zdziała.
  • 12.03.15, 07:09
    ?Apel do firmy Auto-Handel Auto-Transport:

Zarówno Cywilne Biuro Śledcze, jak i sami poszkodowani gromadzą coraz więcej dowodów na to, że ludzie zostali oszukani. Sprawa nabiera rozpędu w każdym wymiarze. Za chwilę może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. I z pewnością zrobi się. Jest jedno rozwiązanie, żeby uniknąć problemów. Wpłacone przez poszkodowanych pieniądze za niedostarczone traktory muszą zostać zwrócone. Jest jeszcze na to czas. Jeśli tak się stanie wycofamy się ze wszelkich naszych działań w tej sprawie. Zlikwidujemy wszystkie wpisy, które zamieściliśmy. Przestaniemy szperać. To naprawdę jedna z ostatnich szans na uniknięcie większych kłopotów.?
  • 10.03.15, 17:50
    Witam.
    My również zostaliśmy oszukani tak jak pozostali kontakt się urwał w Sobotę jak ciągnik miał być dostarczony. Czy ma ktoś jakieś informacje na temat tego człowiek? W razie potrzeby zostawiam swój adres e mail:misiek7126@op.pl Tel 604-551-656
  • 10.03.15, 21:46
    Witam, zarówno my, jak i nasi znajomi też zostaliśmy oszukani. Zaliczka 8 tysięcy złotych wpłacona na konto BGŻ. Traktory miały być w piatek na 15 i od tamtej pory cisza. Dzisiaj sprawa została zgłoszona na policję, ale nie pozostawili złudzeń i powiedzieli wprost, że pieniędzy i tak pewnie nie odzyskamy. Odesłali nas z tą sprawą do prokuratury- może oni coś więcej i szybciej rozpracują. Zostawiam kontakt, gdyby ktoś coś wiedział, proszę napisać. e-mail: mandzela_czarna@wp.pl
  • 13.03.15, 22:30
    Panie Woj_ku jeszcze jedno. Swoimi tekstami przekonuje nas Pan jedynie do tego, że jakby faktycznie okazało się że zasadne jest zrobienie czegoś w terenie. Na razie nie jest, to nie będziemy szczypali się o każde dwa złote bo ludzie oszukani, już nie mają. Po prostu ze zrozumieniem, nie podbijając ceny powiemy, co proponujemy. I albo będzie zgoda, albo nie. To prawda, że ludzie najlepiej rozumu nauczą;). Na razie nie ma jednak takiej potrzeby żeby gdziekolwiek jeździć. Jutro i w poniedziałek dokładne sprawdzenie sprawy. Do wtorku pewnie wszystkie odpowiedzi i wtedy się zobaczy. Postaramy się jednak wszystko dostarczyć mailem. Zawodowcy nie muszą biegać po krzakach i na wszystko znajdą rozwiązanie. Pozdrawiamy Panie Woj_ku zapadnie nam Pan w pamięć;););)
  • 17.03.15, 19:25
    Sprawdźcie pocztę tam, gdzie wiecie. Teraz w ciągu kilku dni trzeba trochę przycisnąć. To ważne i mam nadzieję, że wesprzecie. Mnie samemu może nie udać się to aż tak dokładnie. Co kilka głów to nie jedna!
  • 10.03.15, 23:11
    witam tez zostalem oszukany na tych samych zasadach co wszyscy podaje E-Mail gospodarstworolne2000@wp.pl
  • 11.03.15, 08:52
    Witam jako że byliśmy pierwsi, którzy dali ogłoszenie o danym oszuście. Propozycja nasza jest taka aby wynająć detektywa lub firmę, która zajmuje się ściąganiem długów od takich typków. Ze względy na ilość poszkodowanych koszty nie powinny być duże.Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły to proszę o kontakt. kasia86_@vp.pl
  • 11.03.15, 08:57
    Bardzo dobry pomysł, myślę ze policja w dzisiejszych czasach będzie bardzo długo przeciągała tę sprawę, a tym trzeba się zająć w tej chwili. Jestem jak najbardziej za.
  • 11.03.15, 11:19
    witam wlasnie to samo pisałam do poszkodowanych bo nie widziałam waszego wpisu my również jesteśmy za i jeszcze bym wlaczyla w to telewizje a mianowicie naglosnila bym to np. w magazyn ekspres reporterow . mój e-mail gospodarstworolne2000@wp.pl
  • 11.03.15, 11:40
    Słuchajcie o co chodzi z tym CYWILNYM BIREM ŚLEDCZYM czy ktoś poza akme86 dostał od nich meila? Żeby to znowu nie jacyś nacigacze
  • 11.03.15, 11:46
    Ja również dostałem takiego e-maila. Nr tel podałem
  • 11.03.15, 11:26
    Ta sama sytuacja Faktura następnie zasliczka my 7500 przywóz na 15.Piszę to dla formalności ażeby było jak najwięcej zgłoszeń.My zgłosiliśmy spraeę w sobotę.Mam pytanie czy ktoś widział tego gościa na oczy,jak wygląda i w jakim jest wieku? znalazłem też taki post na agrofoto AUTO-HANDEL AUTO-TRANSPORT

BOHATERÓW WESTERPLATE 10, 65-034 ZIELONA GÓRA

tel.: +48 508199380

W jego ogłoszeniach można znaleźć ciągniki po zaniżonych cenach, schemat wygląda następująco - ciągnika nie ma na placu w kraju tylko zbiera potencjalnych klientów i jedziecie do komisu za granicę (Litwa, Skandynawia). Na miejscu okazuje się, że ciągnik został już sprzedany i po zahaczeniu innych okolicznych komisów wraca się z niczym, taki wyjazd jest odpłatny 1.000zł. Marnotrawstwo czasu i przy pełnym aucie gość zarabia na takich właśnie wycieczkach. Temat warto podpiąć, jeśli nie macie sprzętu na miejscu do obejrzenia tylko jest gdzieś tam daleko bądź w trakcie sprowadzania to nie zgadzajcie się na wspomniane warunki wyjazdu. Warto by nawiązać kontakt z tym użytkownikiem,może on coś wie na temat średniawy oszusta.POPIERAM akme86 (z którą nawiązałem kontakt w niedzielę) warto pomyśleć o prywatnym detektywie.Czy coś wyjaśniłó się w sprawie greckiego wątku? Muj e-mail matka.smokow@onet.pl Pozdrawiam
  • 11.03.15, 11:40
    Ja wysłałam wiadomość do radia Zet odpisali że przekazali tą informację do działu informacji i że JEŚLI zajmą się tą sprawą to dziennikarze się zgłoszą do mnie. Może jeśli więcej osób by do nich napisało to może by chociaż oni to rozgłosili.
  • 11.03.15, 11:42
    A co do detektywa bądź jakiejś PORZĄDNEJ firmy jesteśmy również jak najbardziej za.
  • 11.03.15, 11:52
    Właśnie mialam pisać czy ktos po za nami dostał e-mail od tej firmy Cywilne Biuro Śledcze?? My znaleźliśmy nasz ciągnik a raczej jego foto na greckiej stronie to jest dokladnie ten, który zamówiliśmy www.car.gr/classifieds/tractors/view/5897768/ myślę, że jak wpiszecie w wyszukiwarkę to i część waszych maszyn się znajdzie.
  • 11.03.15, 12:08
    dostałem drugiego e-maila z biura Cywilne Biuro Śledcze
    Bardzo proszę ? jeśli Pan posiada przesłanie zdjęć maszyny, którą był Pan zainteresowany. Napisanie na której komendzie złożył Pan zawiadomienie i podanie sygnatury sprawy, jeśli jest. Dziękuję.

Zbigniew Heliński Cywilne Biuro Śledcze
  • 11.03.15, 12:24
    ja też dostałam e maila od biura i podałam numer tel
  • 11.03.15, 12:37
    Ja właśnie też dostałam 2 e-mail od tego biura o tej samej treści co mm121288
  • 11.03.15, 12:46
    znalazłam informacje na temat tego biura co nam wiadomości przysłali. mają siedzibę w łodzi a raz w tygodniu udzielają darmowych porad w Bełchatowie bo tam też mają biuro.
  • 11.03.15, 12:59
    www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/45143,Biuro-detektywistyczne-z-Lodzi-oferuje-mediom-prowadzenie-sledztw-dziennikarskich
  • 11.03.15, 12:52
    Czyli co postanawiamy dajemy numery do CBŚ(tylko może nie wpłacajmy żadnych zaliczek) ?
    Druga sprawa odnośnie detektywa , kto się zajmie znalezieniem firmy detektywistycznej i ustali koszty. PONAWIAM pytanie o Grecję,czy ktoś jeszcze prubował się kontaktować i z jakim skutkiem i następne pytanie czy ktokolwiek go widział na własne oczy. Pozdrawiam
  • 11.03.15, 12:58
    zajrzyj na stronę CBŚ tam są informację na temat grecji
    www.cbś.com.pl/aktualnosci/223-oszukuja-przez-otomoto-pl-uwaga-na-falszywe-ciagniki
  • 11.03.15, 14:29
    Witam.
    Ja bym się póki co trzymał tego:
    cbś.com.pl/aktualnosci/223-oszukuja-przez-otomoto-pl-uwaga-na-falszywe-ciagniki
    biuro@fabrykainformacji.pl
    Maja kontakt z policją i nagłaśniają sprawę w mediach. Jak sprawa zostanie nagłośniona, policja będzie miała większą motywację do działania.
    Nie narzucam nikomu, bo każdy zrobi co uważa za stosowne.
    Pozdrawiam
  • 11.03.15, 14:31
    Z tego co wiem, to policja już ma trochę ustalone co do tej sprawy. A nawet i chyba gościa mają namierzonego, bo gdzieś się logował. Taką informację otrzymałem od Pana z CBŚu (link który podałem)
  • 11.03.15, 15:22
    Witam myślę że te CBŚ nie bedzie chciało żadnej zaliczki zależy im na naglosnieniu sprawy , wiec może ten przypadek bedzie uczciwy
  • 11.03.15, 19:55
    Witam, u mnie sytuacja identyczna, sprzęt miał być w piątek na 10, następnie telefon że jednak na 15. Zaliczka wpłacona na konto PKO. mail do kontaktu: cineks1992@o2.pl
  • 11.03.15, 22:23
    u mnie taka sama sytuacja w piątak miała być dostawa o godz15 i kontakt się urywa
    serwisopon0@vp.pl
  • 12.03.15, 07:04
    Dzisiaj w nocy tel tego średniawy był aktywny ,rano otrzymałem powiadonienie na tel. Dzwoniłem o 7 ale był już nieaktywny. Gdybyście mieli jakieś nowe info to piszcie. Facet z CBŚ domnie oddzwonił i też podałem mu inf.Pozdrawiam
  • 12.03.15, 08:40
    ?Apel do firmy Auto-Handel Auto-Transport:

Zarówno Cywilne Biuro Śledcze, jak i sami poszkodowani gromadzą coraz więcej dowodów na to, że ludzie zostali oszukani. Sprawa nabiera rozpędu w każdym wymiarze. Za chwilę może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. I z pewnością zrobi się. Jest jedno rozwiązanie, żeby uniknąć problemów. Wpłacone przez poszkodowanych pieniądze za niedostarczone traktory muszą zostać zwrócone. Jest jeszcze na to czas. Jeśli tak się stanie wycofamy się ze wszelkich naszych działań w tej sprawie. Zlikwidujemy wszystkie wpisy, które zamieściliśmy. Przestaniemy szperać. To naprawdę jedna z ostatnich szans na uniknięcie większych kłopotów.?
  • 12.03.15, 08:42
    Apel do firmy Auto-Handel Auto-Transport:
    Zarówno Cywilne Biuro Śledcze, jak i sami poszkodowani gromadzą coraz więcej dowodów na to, że ludzie zostali oszukani. Sprawa nabiera rozpędu w każdym wymiarze. Za chwilę może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. I z pewnością zrobi się. Jest jedno rozwiązanie, żeby uniknąć problemów. Wpłacone przez poszkodowanych pieniądze za niedostarczone traktory muszą zostać zwrócone. Jest jeszcze na to czas. Faktury wciąż obowiązują. Jeśli tak się stanie wycofamy się ze wszelkich naszych działań w tej sprawie. Zlikwidujemy wszystkie wpisy, które zamieściliśmy. Przestaniemy szperać. To naprawdę jedna z ostatnich szans na uniknięcie większych kłopotów.?
  • 12.03.15, 08:43
    Do poprzedniej wiadomości: Traktorów oraz koparko-ładowarek.
  • 12.03.15, 12:19
    Witam, sprawa jest bardzo poważna. Nie są Państwo pierwszymi poszkodowanymi przez tą samą osobę. Jestem jedną z osób, która została oszukana rok temu, wtedy firma nazywała się AGRODAR Dariusz Zabojaszcza (proszę sprawdzić forum o tej firmie). Już spisałam sprawę na straty, ale pojawił się nowy wątek, o którym nie będę pisać na forum. Zebraliśmy sporo materiałów i zgłosiliśmy sprawę na prokuraturę i policję już we wtorek 03-03-2015. Ani p. Zbigniew ani p. Dariusz nigdy nie rozmawiali z nami, to inna ale ta sama osoba! Moje sprawy prowadzą komendy w Tarnowie Podgórnym oraz w Poznaniu. Myślę, że warto by było aby jedna jednostka zajęła się tą sprawą. Trzeba zakończyć ten proceder, raz na rok zakłada firmę na "słupa" i okrada dalej! Podaję mój nr tel , 784 920 193, proszę dzwonić, chętnie przekażę co ustaliła już w mojej sprawie policja. Pozdrawiam!
  • 12.03.15, 14:31
    forum.gazeta.pl/forum/w,141,151954374,151954374,Firma_Agrodar_w_Bytomiu_ul_Siemianowicka_1 to jest podobny przypadek oszusta i to chyba tego samego pan i działa dale ponad rok i nikt go nie może złapać to jest najgorsze
  • 12.03.15, 18:42
    forum.gazeta.pl/forum/w,141,151954374,155566543,Re_Firma_Agrodar_w_Bytomiu_ul_Siemianowicka_107.html to jest podobny przypadek oszusta i to chyba tego samego pan i działa dale ponad rok i nikt go nie może złapać to jest najgorsze
  • 12.03.15, 19:02
    Mam być szczera to opieszałość naszej policji mnie przeraża w tym tempie to ten oszust zdąży założyć jeszcze kilka razy taką firmę i naciągnąć tysiące osób na miliny złotych.
  • 12.03.15, 20:56
    Może wynająć Rutkowskiego bo z tym CBŚ to sytuacja nie jest zbyt jasna z jednej strony nie chcą pieniędzy,a z drugiej nie udzielają informacji ponieważ nie otrzymują zapłaty.Informację otrzymałem od agata.so77
  • 12.03.15, 21:21
    Tak bylo, chcialabym jednak sprostowac, ze zostalam przeproszona za ostre slowa i zostala mi udzielona pomoc. Post ze swoim nr tel usune, poniewaz nie chce zaszkodzic w dochodzeniu. Mam nr do 3 osob z panstwa, tak w mojej ocenie bedzie bezpieczniej.
  • 13.03.15, 09:20
    Witam.
    Co do detektywa, moje zdanie jest takie:
    Jestem jak najbardziej za wynajęciem detektywa czy jakiejś firmy co zajmują się takimi sprawami. Jest mi wszystko jedno jaka to będzie firma, czy CBŚ, czy Rutkowski, czy jeszcze jakaś inna.
    Jedynym warunkiem jaki stawiam Ja w tej sprawie, jest to, że mogę się umówić na wynagrodzenie procentowe od odzyskanych pieniędzy. Jestem skłonny oddać 20% kwoty którą wpłaciłem, czyli jest to 1600 zł. Nie mam zamiaru ponosić więcej kosztów i wydawać więcej na tego oszusta.
    Jeżeli pieniądze nie zostaną odzyskane przez daną firmę czy detektywa, nie ponoszę żadnych kosztów.
    Wydaje mi się to najbardziej rozsądne rozwiązanie, ponieważ dana firma czy detektyw, będą mieli większą motywację do działania. A jeżeli wpłacimy dodatkowo, nie mamy pewności czy coś z tego wyjdzie i stracimy kolejne pieniądze przez tego oszusta.
    Jeżeli działania detektywów czy firmy zajmującej się tą sprawą, mają się opierać tylko na ujęciu sprawcy, a nie na odzyskaniu wpłaconych pieniędzy i te działania mają być Naszym dodatkowym kosztem, to ja się na to nie piszę.
    Co do ujęcia sprawcy, jestem jak najbardziej za, ale bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
    Jest od tego Policja i nie od parady odprowadzamy podatki na między innymi tę instytucję państwową.
    Chcą ustrzec innych, przed takimi oszustwami, tym powinna zająć się Policja oraz allegro.pl (otomoto.pl). Powinni zorganizować jakąś kampanię i po sprawie. Dalszych poszkodowanych nie będzie. Wystarczy opisać Nasz przypadek i podpowiedzieć, jak reagować na tego typu zakupy (sprzęt za granicą, wpłać zaliczkę, przywieziemy).
    Takie coś powinno się znaleźć na pierwszej stronie otomoto.pl.
    Taka jest moja propozycja, a co Wy o tym sądzicie?
  • 13.03.15, 10:52
    A szanowanie ludzi i ich pracy "woj_ku?" Ktoś ma tyrać za darmo (ba to jeszcze może w słusznej sprawie), ale wydawać tylko dlatego, że Pan dał się oszukać? Jest inne uczciwe rozwiązanie, solidarnie koszty z małym plusem, żeby wynagrodzić starania i ewentualne procenty. Szczerze jednak myślę, widząc jak Pan tę sprawę traktuje, że potem nie kwapiłby się nawet z tymi procentami. Dlaczego w stosunku do uczciwych ludzi, jest Pan taki ostrożny. Nie ufa Pan nie temu, komu trzeba.
  • 13.03.15, 10:57
    Rutkowskiego odradzam. Jego ludzie nie znają się na technikach śledczych, mowie ciała, psychologii itd. Jeśli ktoś nie przestraszy się samego majestatu Krzysztofa Rutkowskiego to nie są w stanie wykazać winy. Wtedy dopiero byście Państwo stracili i to niemało bo myślę, że poniżej dziesięciu lub dwudziestu tysięcy nie weźmie.
  • 13.03.15, 11:19
    Powiem tak ja jak najbardziej jestem za propozycją woj_ku mogę oddać % ale z odzyskanych już pieniędzy i jestesmi gotowi podpisac nawet umowę że jeżeli odzyskamy swoje pieniądze to oddamy ustalony %. Co do detektyw1973 nie stać nas na ponoszenie kolejnych kosztów i dawania zaliczek, fakt daliśmy się oszukać ale to nie znaczy, że mamy wydawać kolejne pieniądze na działania gdzie nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy. W pracy też dostajemy wynagrodzenie za wykonaną pracę a nie przed jej wykonaniem i nikt tu nie mówi o tyraniu za darmo w końcu jak odzyskamy pieniądze to zaplacimy w koncu na tym ma polegać zlecenie(uczciwa propozycja). A no i myślę, że po naszych ostatnich wydarzeniach jesteśmy ostrożni w stosunku do wszystkich ludzi. Zlodziej, który nas oszukał też wydawał się przekonywujący i uczciwy.Dlatego teraz zachowujemy wszelką ostrożność i nie powinno to nikogo dziwić takie jest przynajmniej moje zdanie.
  • 13.03.15, 12:45
    Witam.
    My Też jesteśmy skłoni Oddać % na Detektywa. Ale jest coś istotnego Ten Koleś włączył telefon dziś o 11.58 Bo otrzymałem Raport z SMS-a. Pozdrawiam 604-551-656
  • 13.03.15, 13:10
    My również jesteśmy skłonni oddać% i podpiśać umowę.Popieram akme86 i woj_kuj.
    Jeśli macie na oku jkiegoś godnego polecenia detektywa to proponujcie na forum lub na e-mail. Widzę że na policję niema co liczyć.Pozdrawiam Darek
  • 13.03.15, 13:58
    Czytam i nie wierzę w to co widzę. Kto chociaż podziękował komuś, kto już od kilku dni bezinteresownie Wam pomaga? Odpowiem, jedna osoba. I propozycja, mam kilka spraw społecznych w kraju. Trzeba jechać do Kielc, Katowic i Mrągowa. Kto chętny. Koszt przejazdu, noclegu, wydatki pokrywa wyjeżdżający. Ja zapłacę, jak te sprawy, które trzeba tam zrobić pozytywnie się wyjaśnią, z tym, że nie wiem, czy w ogóle tam określone osoby zastaniecie. Ale żeby to sprawdzić trzeba jechać. Jest ktoś chętny? Nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby coś takiego proponować. Dla mnie naturalne jest, że jak ktoś coś dla kogoś robi to ten ktoś chociaż pokrywa mu koszty. Coś źle myślę? I uspokoję, prowadzę parę spraw bardzo komercyjnych więc nie wiem, czy w ogóle miałbym ochotę gdzieś się wybierać. Raczej postaram się zrobić wszystko tak, żeby wesprzeć zdalnie. I szanujcie mnie bardzo proszę bo stracę wiarę w ludzi;). Gryziecie rękę, która Was karmi, zupełnie niepotrzebnie zrażacie do siebie przyjaciela, który chce Wam pomóc i chce zrobić wszystko, żeby złapać sprawcę. Zastanówcie się nad moimi słowami. Nie dla tej sprawy, tylko może w przyszłości nie zrobicie komuś przykrości. Tyle w temacie.
  • 13.03.15, 14:30
    Przepraszam ale dla mnie praca społeczna to taka, za którą nie oczekuje się zapłaty ja też wiele razy pomagałam i nigdy nie prosiłam o zwrot kosztów. Czy to tym razem ja źle myślę?Nie chcę nikogo obrażać i nie to było moim zamiarem jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam. Po ostatnich przejściach nie jesteśmy w stanie zaufać i powinien nas Pan zrozumieć. A jakiekolwiek wydawanie pieniędzy ponad budżet w tym momencie stawia nas w nieciekawej sytuacji życiowej. Byliśmy naiwni wpłacając zaliczkę oszustowi i nasze zachowawcza ostrożność nie powinna nikogo dziwić a tym bardziej sprawiać przykrości.
  • 13.03.15, 14:50
    Staram się ją zrozumieć Szanowna Pani i obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby sprawca został ustalony i odpowiedział za swoje czyny. Wszystko będzie adekwatne do danych potrzeb. Działam obok spraw, które prowadzę, więc może jest trochę wolniej, ale punkt po punkcie wiem, co trzeba zrobić. I to realizuję.
  • 13.03.15, 14:54
    Rozumiem Pani Akme, że mogę Panią wysłać w teren i powiedzieć, Pani płaci nawet koszty, a ja zapłacę jak się uda? Żartuje. Bo w życiu nie przeszłaby mi taka propozycja przez usta. Dlatego teraz pracuję sam bo nie mam nawet śmiałości obarczać kogoś pracą, za którą nie mogę mu zapłacić. I proszę zakończmy ten temat. Jestem przekonany, że osoby rozsądne rozumieją o co mi chodzi...
  • 13.03.15, 15:24
    Co do pokrycia klosztów myślę że poszkodowani zgoszili by się je pokryć , oczywiście po wcześniejszym ustaleniu kwoty min i max. A w wypadku odzyskania naszych pieniędzy pan również zgarnie sporą sumę,może nawet większą niż przywoływany wcześniej Rutkowski.Jeszcze jedno pytanie czy jest pan detektywem
    czy tylko taki login.Gdyby pan nie chciał rozmawiać przez forum proszę o kontakt na meila podanego wcześniej.Pozdrawiam
  • 13.03.15, 15:58
    Tak mamy detektywów, jeśli są potrzebni. Tu jednak myślę, że sprawie bardziej pomoże dziennikarstwo śledcze. Większe kompetencje i możliwości działania i przeprowadzania na przykład prowokacji. Poza tym my nie musimy mówić skąd wiemy, jak się dowiemy, detektyw musi.
  • 13.03.15, 18:13
    Co jest potrzebne aby pan zaczął działać , a jeśli chodzi o finanse to proszę się odnieść do mojego poprzedniego wpisu.Proszę również podać jakiś kontakt do siebie najlepiej na skrzynkę.
    DO WSZYSTKICH poszkodowanych, czy bylibyście gotowi współuczestniczyć w pokryciu kosztów śledztwa w sposób jaki napisałem wcześniej.Jest nas tyle osób, że kwota na poszczególną osobę chyba nie będzie aż tak wielka. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź na forum lub meila
  • 13.03.15, 19:35
    Witam.
    Starałem się pisać prosto i zrozumiale. Proszę przeczytać treść mojej odpowiedzi ze zrozumieniem, odnośnie komentarzy "detektyw1973".
    W wiadomości e-mail otrzymał Pan ode mnie informację, gdzie wyraźnie piszę, że podpisujemy umowę ale na zasadzie, odzyskam pieniądze daję 20%, nie odzyskam pieniędzy, nie płacę nic. Oczywiście, że hotele nie dają hotelu za %. Prowadzę firmę i wiem, że nie jednokrotnie musiałem zaryzykować braniem kredytu, czy leasingu na rozwój firmy, co wiązało się z ryzykiem i kosztami, ale później to mi się wracało.
    Moje zdanie jest takie: zlecam sprawę, ale nie daję na to ani grosza. Daję tylko prowizję od odzyskanych pieniędzy i tyle.
    A jeżeli nie, to niech sprawę prowadzi policja, bo nie mam już zamiaru tracić już więcej pieniędzy na tą sprawę, nie mówiąc o czasie.
    Szczerze, wolę zapomnieć o tej sprawie, bo zamartwianie się i tak tutaj nic nie da. Pozostaje wrócić do normalności i odrobić stracone pieniądze. Co do spotkania powiem tak, możemy się jak najbardziej umówić i spotkać, ale na kawę i na ciastko, ewentualnie dobry obiad. Ale w tej sprawie i tak nic nie zaradzimy. Takie jest moje zdanie.
    Przypuszczam, że pójdzie o mnie temat "kreta" bądź jakoś inaczej się to zwało. Otóż powiem wam, że nie jestem Nim, lecz jednym z poszkodowanych.
    Ale jak już wspominałem wcześniej, nie mam zamiaru już poświęcać temu czasu, jest od tego policja.
    Do detektyw1973: chce Pan tą sprawę? Proszę bardzo. Zamiast 200-300 zł (jak to było w wiadomości) ode mnie ma Pan 1600 zł o ile odzyskam całą wpłaconą zaliczkę. Krótka piłka. Mam dość farmazonów, pouczania. Teraz też jestem mądry jak wszyscy oszukani. Jakbym wiedział, że się przewrócę to bym sobie usiadł. Mądry Polak po szkodzie... Dałem się naciągnąć i tyle, jak my wszyscy. Ale nie dam się już dalej naciągać. Nie jesteśmy krowami dojnymi, u których z wymion płyną pieniądze...
    Prowadzę firmę i też zdarza Nam się pobierać zaliczki, ale wszelkie zlecenia są realizowane zgodnie z zamierzeniem, przez to też trochę za bardzo podszedłem do tej sprawy z zaufaniem. Ale miał gadane i pisane, zresztą widać efekty, bo trochę Nas jest.
    Co do zaliczki na poczet sprawy, nie mam zamiaru jej dawać, bo nie mam stuprocentowej pewności, że odzyskam pieniądze, więc dochodu mi to nie przyniesie, a strat mi wystarczy.
    Detektyw1973, podałeś miejscowości gdzie ewentualnie trzeba się wybrać, ale pewności czy coś tam będzie, niema, więc w razie "w" kolejne przez Nas stracone pieniądze, i ktoś znowu za Nasze pieniądze będzie sobie urządzał wycieczki... Weź sprawę i tyle, rozwiążesz odzyskasz pieniądze, zwróci Ci się i jeszcze zarobisz. Weź od każdej sprawy 20%, niezła suma się zrobi. A jestem więcej niż pewien, że poszkodowani na to pójdą, bo lepiej mieć 80%, jak nie mieć 100%. "Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu"
    Jest to uczciwa propozycja, % za zwróconą zaliczkę. Czekam na umowę.
    Też działam społecznie w lokalnej OSP, czemu poświęcam dużo czasu nie mając z tego profitu, mało tego dokładając trochę, bo chociażby za paliwo wyjeżdżone w sprawach OSP nikomu z zarządu nikt nie zwróci.
  • 13.03.15, 19:43
    Detektyw1973, będziesz działał społecznie, inni też to robią i nie robią z tego jakieś wielkie halo. Jakby nie było, robisz sobie reklamę dla swojej komercji... Czyż nie? Dużo materiałów które zebrałeś, otrzymałeś od Nas, rozsyłając je po innych z notką "dowody które ustaliliśmy". A jeżeli otrzymałeś te dowody od kogoś, to powinno być raczej "dowody które ustalili poszkodowani i przesłali do mnie"...
    Mam dość tego, bo opryskliwy, najmoądrzejszy i wulgarny to Pan jest...
    Zamykając temat:
    Działa Pan społecznie proszę bardzo, ale ilekroć Pan to wspomina, tak mi coś zalatuje kwestią "napiszę, to może ktoś się w końcu domyśli i zaproponuje pieniądze".
    A jak Pan bierze tą sprawę, to opisałem kwestię tego w komentarzu wcześniej.
  • 13.03.15, 19:44
    najmądrzejszy*
  • 13.03.15, 22:08
    Panie Woj_ku dla przestrogi polecam tekst: cbś.com.pl/aktualnosci/224-uwazajcie-na-male-amber-gold-podejrzana-strona-w-sieci-wlasciciel-z-zarzutami. I pozwoli Pan nam również się trochę szanować?;) Dziękujemy bardzo. Jest Pan dla nas łaskawy;);). Trochę jest tak, że wiemy co dajemy, że nie my po prośbie mamy tutaj stać i żebrać o cokolwiek, ale na przykład Pan powinien być wdzięczny za każdą pomoc. I to Pan powinien raczej poprosić, żebyśmy wsparli. A chociaż podziękować... Przepraszam, ale musimy pokazać trochę własnego zdania bo za chwile nas tu wszyscy zjedzą. Dzisiaj trochę mniej czasu się Państwa sprawą zajmowałem, ale przygotowywałem finał bardzo ciężkiej sprawy i rocznego śledztwa dziennikarskiego. W poniedziałek w Szczecinie rozpoczyna się rozprawa.
  • 13.03.15, 22:19
    Woj_ku teraz ludzie płacą tak, jak Pan więc raczej nie ma co zazdrościć komercji i reklamy;). Jeśli ktoś napisze to jest to tylko efekt naszej ciężkiej pracy. Przy sprawie, w której został Pan oszukany siedzę już czwarty dzień a wcale nie muszę. Jeśli trochę pomagacie to tylko dlatego, że w pewnej chwili się zbuntowałem i już sam wszystkiego nie robię. Myślę, że działamy tutaj wszyscy w jednym celu, więc i wspólnymi siłami. Czyżby było Panu żal godzin spędzonych na poszukiwaniach? Ale przecież we własnym interesie Pan to robił. Zrzucił się Pan do roboty wszystkich. Jutro nadrabiamy dzisiejsze zaległości. I jeszcze raz tekst ku przestrodze. Przy sprawie łaziliśmy ponad rok. Oby tutaj tak nie było;) cbś.com.pl/aktualnosci/224-uwazajcie-na-male-amber-gold-podejrzana-strona-w-sieci-wlasciciel-z-zarzutami. A tak poza tym wycenia Pan ryzyko dostania po twarzy od tych, którym w interesy wchodzimy? My w Waszej sprawie nie. Nagłaśniając z jednej strony popędzamy policję, z drugiej wystawiamy się, czyż nie. Proszę więc trochę wdzięczności. Ociupinkę;). Docenienie z Pana ust Panie Woj_ku to będzie jak medal olimpijski;);)
  • 13.03.15, 22:01
    Kochani spokojnie na razie nie ma potrzeby dodatkowego detektywa. Ja rozumiem, że się denerwujecie ale dajcie wszystko sprawdzić. A swoją drogą polecam tekst: cbś.com.pl/aktualnosci/224-uwazajcie-na-male-amber-gold-podejrzana-strona-w-sieci-wlasciciel-z-zarzutami. Trochę mieliśmy dzisiaj zajęć z tym tematem bo pierwsza rozprawa już w poniedziałek. Rok przy nich chodziliśmy, setki rozmów, prowokacje dziennikarskie, wyjeżdżone kilometry.
  • 14.03.15, 00:59
    Panie detektyw1973 jesteśmy bardzo wdzięczni za zainteresowanie się naszą sprawą ale jak wcześniej wspomniał woj_ku robi Pan sobie reklamę bez urazy oczywiście. Ostrożność z naszej strony wynika z niedawno poniesionych kosztów dodam że nie malych z własnej naiwności i zaufania do ludzi. Myslę, że jeśli przestanie Pan łączć słowa działanie społeczne dla nas, z potrzebnym wsparciem dla Pana dzialan i komercjalizacji oraz okresli czego od nas oczekuje bedzie latwiej dla wsyzstkich. Na dzien dzisiejszy te stwierdzenia wzajemnie sie wykluczaja i wprowadzaja mala dezorganizacje w nasze zycie. Z wyrazami szacunku pozdrawiam
  • 23.06.15, 10:45
    moja sprawa jest prowadzona przez prokuratora w Myślenicach . nr tel do mnie 501161104
  • 23.06.15, 10:50
    wiem że występowali do banku o udostępnienie wszystkich dokumentów potrzebnych do takiego założenia konta
  • 24.06.15, 10:08
    Witajcie , autorobertzmyslowski.otomoto.pl/ sprawdźcie prosze to ogłoszenie na otomoto... jesteśmy pewni , że tam są te same ogłoszenia !!! te same zdjęcia , opisy te same i podobne obietnice.nawet adres jest napisany z takim samym błędem ort. muszę wiedzieć czy poznajecie tam zamówione maszyny mail. reginka86@interia.eu
  • 22.07.15, 16:17
    autorobertzmyslowski.otomoto.pl ze Szczecinia, ul Bohaterów Warszawy Robert Zmysłowski to kolejny oszust, po wpłacie zaliczki kontakt się urywa. Osoby które zostały oszukane przez Pana Zmysłowskiego niech piszą na forum
  • 23.07.15, 20:23
    UWAGA OSZUST!!!
    Adres
    Ulica: Bohaterów Warszawy 15/16
    Kod pocztowy: 71-525
    Miasto: Szczecin
    Gmina: Szczecin
    Powiat: Szczecin
    Województwo: ZACHODNIOPOMORSKIE
    E-mail: autorobertzmyslowski@wp.pl
    Tel.: 509580226

Naciągnął nas również na zaliczkę na traktor. Sprzęt miał przyjechać po trzech tygodniach, według rachunku który wystawił Zmysłowski i przesłał drogą mailową. Tydzień przed upływem terminu dostarczenia sprzętu odebrał telefon i tłumaczył że obiecany traktor jest jeszcze za granicą bo nie opłaca się mu jechać po jedną sztukę. Po przekroczeniu 21 dni kontakt się urwał. Nie odbiera telefonu (wyłączony), nie odpisuje na maile.
    Czy udało się rozwiązać sprawy z marca? Czy policja coś z tym zrobiła? Czy po prostu umorzyła śledztwo z powodu nie wykrycia sprawcy? Proszę o kontakt mailowy gospodarz1@onet.pl.
  • 24.07.15, 14:31
    Pan Robert to Kolejny oszust który niby sprzedaje (ściąga maszyny budowlane , rolnicze ) a tak naprawdę szuka łatwego zarobku.
    Sprawa wygląda następująco maszyny są o 30 -40% tańsze niż u nas na rynku lecz nie znajdują się u nas w Kraju lecz za granicą. Pan Robert ściąga daną maszynę po wpłaceniu odpowiedniej zaliczki z reguły 10% wartości sprzętu .Po zapłaceniu zaliczki z osobą jest kontakt telefoniczny do czasu kiedy zbliża się czas dostawy kiedy to nagle telefon nie odpowiada i strona znika z otomoto.
    W taki sposób ja straciłem 8 tyś :((((
    Jeśli ktoś ma podobną sytuację prosze pisać newmk@go2.pl
  • 27.07.15, 08:53
    Witam
    Robert Zmysłowski kolejna odsłona znanego oszusta na oto.moto wystawił wózek widłowy ogłoszenie numer 6001016037 wózek LINDE rok 2008 wystawił fakturę ROBERT ZMYSŁOWSKI ALEJA BOHATERÓW WARSZAWY 15 70-374 SZCZECIN NIP 6931494421
    Faktura zaliczkowa 8000 tyś konto BPH 08106000760000339000102444
    numer telefonu 509 580 226 po opłaceniu kontakt urywa się
    Policja kazała przyjść po upłynięciu czasu 2 tygodnie od wpłaty na czas realizacji dostawy OCZYWIŚCIE NIC NIE ZDZIAŁAJĄ BO NIBY PO CO
    Firma działająca legalnie występująca w centralnej ewidencji niech teraz skarbówka się teraz martwi o ściągnięcie VAT od niego my fakturę zaliczkową odpisujemy kto może niech też tak robi jak nie opłaci może nasze Chore Państwo co za batona zamyka to wiezienia a za setki tysięcy lub miliony nie i coraz częściej ta sama osoba oszukuje ludzi
    w razie jakiś pytań proszę pisać na stoldrew1@wp.pl
  • 29.07.15, 00:31
    Witam, my również zostaliśmy oszukani przez Roberta Zmysłowskiego na wpłatę zaliczki w wysokosci 13 tys. zl, na poczet sporowadzenia koparko- ladowarki z Francji. Kontakt z Robertem byl bardzo dobry do momentu uplyniecia czasu dostarczenia koparki do szczecina. oczywiscie taka sama sytuacja tel.wylaczony!!! Gosciu to wyrachowany oszust!!! z profesjonalnym podejsciem do klienta!!! Oczywiscie sprawe zglosilismy na policje oraz do prokuratury ale jak na razie nic nowego na ten temat nie wiemy.
    Osoby ktore zostaly oszukane przez ta sama osobe prosze o kontakt na maila, moze wspolnie uda nam sie cos zdzialac: rajek60@wp.pl
  • 29.07.15, 12:33
    Też wpłaciłem zaliczkę na traktor 2000 euro[8000zł] sprawą zajmuje się policja- zmysłowski z dowodu to raczej słup- jest błąd w dowodzie- data urodzenia i nr pesel, nie wiem czyja to pomyłka lub zamierzony cel
  • 29.07.15, 12:42
    Prawdopodobnie firma oszust-GLOBTROTER-SPEDITION Z POZNANIA sprowadza samochody i maszyny rolnicze na tych samych zasadach co zmysłowski i inni
  • 13.08.15, 16:34
    Czy ktoś został oszukany przez firmę globtroter spedition z Poznania? Rozważam kupienie od nich auta ale nie wiem czy to uczciwa firma.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

pzdr
  • 25.08.15, 16:18
    Witam,
    czy zostałem oszukany to jeszcze nie wiem, ale mieli sprowadzić dla mnie kombajn i sprawa strasznie długo się przedłużała, aż w końcu mieli zwrócić zaliczkę i kontakt się urwał. Nie można dodzwonić się pod żaden numer, więc jeśli ma Pani jakiś kontakt z nimi to bardzo bym prosił o wysłanie na maila: bistrosmak@op.pl i na pewno nie wpłacałbym im żadnych zaliczek. Pozdrawiam
  • 30.07.15, 19:51
    Podobna sytuacja spotkała także mnie, też wpłaciłem temu człowiekowi 8000zł. na traktor a teraz telefon milczy.
  • 30.07.15, 22:23
    Witam wszystkich poszkodowanych jestem założycielką tego tematu forum. Powiem krótko proceder ten ciągnie się z tego co mi wiadomo od 1.5 roku. Po moim pierwszym wpisie odezwała się Pani, która kupiła rzekomo koparkę w firmie z Bytomia. Oczywiście schemat działania ten sam zaliczka, miły kontakt do czasu i koniec głuchy tel. Sprawę również zgłosiła na policję jak i wielu poszkodowanych. Po roku rozpoznała swoja koparkę na stronie, na którą i my na nieszczęście natrafiliśmy i na forum. oczywiście sprawa wylądował na policji. Jednak jak widać prawo nie działa u nas prawidłowo i zwykłego obywatela olewa kolokwialnie mówiąc. Nasz ciągnik rozpoznałam ponownie na stronie Zamyslowskiego i kilku poszkodowanych również, rozpoznało swoje maszyny. Oczywiście wszystko zostało natychmiast zgłoszone i można było namierzyć firmę zamyslowskiego bez problemu ponieważ wtedy prowadziła jeszcze swój proceder sprawdzałam osobiscie. No ale jak to u nas bywa nie zrobiono nic w tej sprawie i efektem są kolejne oszukane osoby. Złodzieje nawet nie wysilają się zbytnio by pozmieniać opisy zdjęcia ciągle ten sam schemat i bajer. Widać u nas w kraju zwykły obywatel nie ma praw a złodzieje bezkarnie wyłudzaja miliony. Do poszkodowanych przez zamysłowskiego raczej nie łudźcie się na odzyskanie pieniędzy. Niestety
  • 27.11.15, 13:58
    Moim znajomi mi go odradzali, słyszałam o nim wiele negatywnych opinii i nie polecam. Lepiej poszukacćinnego fachowca z dobra opinią.
  • 27.11.15, 13:58
    Moim znajomi mi go odradzali, słyszałam o nim wiele negatywnych opinii i nie polecam. Lepiej poszukać innego fachowca z dobra opinią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.