Dodaj do ulubionych

hukałowicz skrzynie biegów

12.12.16, 13:30
Potrzebne opinie na temat serwisu skrzyni biegów "Hukałowicz" z Gdańska. Pilnie muszę zregenerować skrzynię biegów w służbowym aucie, a wygląda na to, że w okolicach trójmiasta nie znajdę żadnej innej firmy, która by działała na oryginalnych podzespołach. No więc pytanie do was drodzy forumowicze, czy Hukałowicz to rzetelna firma? Warto jechać do nich na regenerację, czy może szukać kogoś innego? Opinie co prawda mają w sieci w miarę dobre, ale wolę jeszcze się tutaj upewnić.
No więc jeśli ktoś miał do czynienia z firmą Hukałowicz, to czekam na opinie.
Edytor zaawansowany
  • 13.12.16, 11:41
    dawidg3 napisał(a):

> Potrzebne opinie na temat serwisu skrzyni biegów "Hukałowicz" z Gdańska.

Tyle tylko, że oni nie mają warsztatu bezpośrednio w Gdańsku, a kilka kilometrów za miastem. Bo jak rozumiem chodzi ci o firmę Hukałowicz Skrzynie Biegów z Cieplewa ul. Długa 103A? Bo jeśli tak, to robiłem tam w zeszłym roku skrzynię biegów, i przy okazji sprzęgło mojego wysłużonego Peugeota. Ogólnie jestem zadowolony, bo skrzynia biegów działa do teraz praktycznie jak nowa. Miałem wrażenie, że sprzęgło po naprawie brało mi trochę za wysoko, i chciałem nawet zgłosić się do Hukałowicza w celu wyregulowania, ale ostatecznie nie pojechałem, bo po prostu się przyzwyczaiłem. O ile dobrze pamiętam, nie zapłaciłem wtedy jakoś szczególnie dużo, a i czas realizacji przyzwoity, bo z naprawą uwinęli się w 2-3 dni robocze. Na termin też nie musiałem długo wtedy czekać, ale może po prostu dobrze trafiłem. Ogólnie więc było dobrze, i pewnie gdybym znów miał problemy ze skrzynią biegów, to uderzyłbym od razu do Hukałowicza, tym bardziej, że w okolicy nie mają praktycznie konkurencji.
  • 15.12.16, 13:08
    Jestem w robocie i nie mam czasu się rozpisywać więc napiszę krótko - jak chcesz regenerować skrzynię biegów gdzieś w pobliżu trójmiasta, to właściwie tylko serwis hukałowicz wchodzi w grę. Zanim do nich trafiłem, miałem przygody z innymi "specjalistami" z okolicy, (z litości tylko nie wymienię nazw tych wszystkim serwisików - krzaków), którym się wydawało, że potrafią regenerować skrzynie, a okazywało się potem, że więcej napsuli niż naprawili. Dopiero w hukałowiczu porządnie mi ogarnęli temat, już dwa lata jeżdżę na zregenerowanej, i żadnych problemów nie zauważyłem. Tak więc jak coś do roboty ze skrzynią to tylko tam.
  • 19.12.16, 13:06
    damianb0 napisał(a):

> O ile dobrze pamiętam, nie zapłaciłem wtedy jako
    > ś szczególnie dużo, a i czas realizacji przyzwoity, bo z naprawą uwinęli się w
    > 2-3 dni robocze. Na termin też nie musiałem długo wtedy czekać, ale może po pro
    > stu dobrze trafiłem.

Mam pytanko, ile konkretnie zapłaciłeś za regenerację skrzyni biegów w Hukałowicz? Tam mniej więcej napisz, jak nie pamiętasz. I jeszcze w kwestii terminu realizacji: co to znaczy, że nie musiałeś długo czekać? Dzień, kilka dni, a może tydzień? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Poza tym dziękuję panowie, że znaleźliście czas aby wyrazić swoją opinię, w temacie serwisu Hukałowicz. Szczerze mówiąc nie do końca byłem przekonany żeby szukać opinii na forach, ale jak się okazuje było warto. Pozdrawiam!
  • 22.12.16, 12:54
    No spoko nie ma problemu, zawsze chętnie pomogę w tego typu sprawach. Jeśli chodzi o ceny usług w Hukałowicz, to niestety nie pamiętam ile tam dokładnie sobie policzyli za regenerację skrzyni, a nie będę może strzelał żeby cię w błąd nie wprowadzić. No i poza tym, to skrzynia była regenerowana już dobre kilka lat temu u nich, więc mogło się tam sporo zmienić w kwestii cennika. Zresztą, zadzwoń sobie do nich, na stronce Hukałowicz masz namiary, opisz pokrótce sytuację, i oni ci tak mniej więcej podadzą pewnie ile to może ostatecznie kosztować.
  • 27.12.16, 13:13
    ceny ogólnie u nich w normie, może trochę drożej niż lokalna konkurencja, bo robią na oryginalnych częściach zamiennych, no i w warsztacie mają sprzęt bardzo dobry a to z czegoś trzeba spłacić przecież. osobiście wolę jednak zapłacić parę złotych więcej, i mieć pewność, że nie będzie fuszerki. szczegółowych kosztów regeneracji skrzyni biegów nie znam, bo akurat nie robiłem tam. Zadzwoń, dopytaj, to pewnie orientacyjnie ci powiedzą.
  • 27.12.16, 13:09
    serwisuję w hukałowiczu samochód od dłuższego czasu, ale akurat skrzyni u nich nie robiłem, bo nie było takiej potrzeby po prostu. nie miałem z nimi nigdy większej spiny, robotę robią jak należy, zawsze na czas, i na oryginalnych częściach. nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć. ogólnie hukałowicz to serwis znany w okolicy ze swej rzetelności, znam osoby co jadą do nich prawie 100 km żeby auto zrobić. jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.
  • 23.01.17, 16:51
    Na YouTube pod filmikiem promocyjnym Hukałowicza jest kilka opinii, możecie sobie rzucić okiem.
  • 04.01.17, 13:29
    Nie wiem jak wy szukacie chłopaki, ale opinii na temat serwisu skrzyni biegów Hukałowicz, jest w internecie całkiem sporo. Jest na Google, na portalach opiniotwórczych, i nawet na forach internetowych znalazłam, a nie szukałam jakoś szczególnie uważnie. Ot chociażby tu znajdziecie opinie: www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/wasze-opinie-o/regeneracja-skrzyn-biegow-w-hukalowicz-opinie,3761169/ Nie ma za co ;)
  • 17.01.17, 15:22
    Dodam tylko, że ciekawe opinie na temat Hukałowicza, można znaleźć także w komentarzach do tego wpisu na blogu: hukalowicz-skrzynie-biegow.blog.pl/2016/12/13/hukalowicz-skrzynie-biegow/comment-page-1/
  • 24.03.17, 13:54
    I jeszcze jakby kogoś interesowało, to tu znalazłem kilka rozbudowanych opinii na temat warsztatu Hukałowicza: www.opinia.fora.pl/opinie-o,3/hukalowicz-skrzynie-biegow-opinie,7.html
  • 09.01.17, 16:12
    Jestem świeżo po regeneracji skrzyni biegów w Hukałowiczu, właściwie to ledwie przed godziną auto odebrałem. Pierwsze wrażenie z jazdy bardzo dobre, właściwie ciężko wyczuć mi różnicę pomiędzy tym co zostało zrobione a "nówką". Teraz wracam do roboty, ale jak tylko będę miał więcej czasu, to napiszę szczegółowe sprawozdanie z serwisowania skrzyni biegów u Hukałowicza. Miałem mały "zgrzyt" z jednym mechanikiem, ale ogólnie mogę napisać, że jestem zadowolony z roboty wykonanej przez serwisantów Hukałowicza.
  • 30.03.17, 14:40
    Dzięki za opinię!
  • 10.01.17, 16:05
    Z POCZĄTKIEM GRUDNIA MIAŁEM WAŻNY TRANZYT NA DOLNY ŚLĄSK, PECH CHCIAŁ, ŻE W TYM SAMYM CZASIE SKRZYNIA BIEGÓW PADŁA, NA SZCZĘŚCIE UDAŁO MI SIĘ WYPROSIĆ PANA KAROLA, ŻEBY MNIE GDZIEŚ WCISNĄŁ W GRAFIK, NO I FACHOWCY Z HUKAŁOWICZA SZYBKO ZAŁATWILI SPRAWĘ, URATOWALI MI WYJAZD WŁAŚCIWIE, OCZYWIŚCIE WIELKI POZYTYW I POLECAM!
  • 17.01.17, 15:11
    Ktoś wie może jakie byłyby orientacyjne koszty regeneracji skrzyni biegów w lexusie is2000 rocznik 2001 u tego Hukałowicza całego? Ogólnie chodzi o problem ze zmianą biegów, które po prostu czasami mi nie "wchodzą", szczególnie przy redukcji. Będę wdzięczny za jakieś widełki cenowe.
  • 22.02.17, 13:35
    Jak chcesz dostać dobrą wycenę, to sam pojedź i po negocjuj trochę :) Mi przy naprawie sprzęgła, udało się w ten sposób zaoszczędzić kilka złotych :P
  • 25.01.17, 12:32
    Też się przymierzam do wizyty u Hukałowicza, bo skrzynia w moim Leksie już ledwo zipie. Z tego co pytałem ludzi na mieście, to opinie mają raczej dobre. A i w internecie większość pozytywów. Zresztą takimi opiniami z internetu nie ma się co sugerować, bo sami mogą sobie przecież pisać pozytywy, a od konkurencji dostawać negatywy. Najlepiej więc się przekonać samemu, jak jakiś znajomy poleci albo co.
  • 09.02.17, 15:05
    ja akurat mogę potwierdzić te pozytywy z internetu, na temat serwisu hukałowicza. tak jak pisałem powyżej, robię u nich auto od dobrych kilku lat, i jeszcze ani razu nie miałem z nimi spiny. opinie mają dobre, bo lepszego serwisu w okolicy nie znajdziesz, i to nie tylko jeśli chodzi o regenerację skrzyń biegów.
  • 22.02.17, 13:34
    U pana hukałowicza, to jest u niego w warsztacie, naprawiałam zepsute sprzęgło w mojej cytrynce ;) Nie będę ściemniać, że znam się na tego typu sprawach, bo się nie znam wcale, ale robota została zrobiona raczej jak należy. To znaczy tak mi się przynajmniej wydaje sądząc po efektach naprawy u Hukowłowicza :P . Sprzęgło chodzi teraz bez oporów, wystarczy lekko nacisnąć i wchodzi, czyli tak jak powinno być. Wcześniej żeby zmienić bieg, musiałam cisnąć, że aż mnie po takiej jeździe stopa bolała ;) Panowie w warsztacie u Hikałowicza całkiem mili, formalności przebiegły bez większych problemów, nawet udało mi się niewielką zniżkę wynegocjować ;) W mojej skromnej opinii, możesz śmiało powierzyć im swoje autko :)
  • 01.03.17, 12:53
    Ja ze swojej strony polecam Hukałowicza warsztat.
  • 30.03.17, 14:39
    Heh, nie ma to jak merytoryczna opinia...
  • 09.08.17, 11:59
    Opinię o Hukałowiczu opublikowałam na innym forum, więc nie będę się powtarzać. Najważniejsze jednak jest przecież to, że jestem z nich zadowolona, prawda? A jak ci się nie podoba moja opinia, to nie czytaj...
  • 16.03.17, 15:42
    Z firmą MK Zielke czy jak wolicie Hukałowicz skrzynie biegów, mój zakład współpracuje od blisko 9lat czyli od samego początku naszej działalności. Przez ten czas mechanicy od Hukałowicza, wykonali dla nas bezproblemowo dziesiątki regeneracji skrzyń manualnych biegów, ale zdarzały się też naprawy sprzęgieł, i innych podzespołów. Większość formalności była załatwiana przeze mnie, jako szefa działu spedycji, i muszę przyznać, że nigdy nie miałem z nimi problemów, których nie dało by się szybko załatwić. Szczerze mówiąc, gdybym sam miał problemy ze skrzynią, to jest w aucie prywatnym, to nie wahałbym się nawet co do wyboru warsztatu.
  • 30.03.17, 14:39
    Szybkie pytanko do osób śledzących wątek opinii o Hukałowiczu. Czy ktoś próbował kontaktować się z warsztatem, za pośrednictwem ich oficjalnego profilu na fejsbuku. Chodzi mi oczywiście o profil "Hukałowicz skrzynie biegów" bo jest jeszcze drugi, ale tamten wydaje się nieaktywny od dawna.

EDIT
    Dla pewności podaję linka do aktywnego profilu Hukałowicza: www.facebook.com/hukalowicz.skrzynie.biegow/
  • 23.06.17, 14:01
    Jak masz sprawę, to normalnie zadzwoń, albo napisz maila, a nie przez fejsa kombinujesz...
  • 26.04.17, 15:48
    Serwis regeneracji skrzyni biegów Hukałowicz poznałem szukając na cito jakiegoś ratunku dla mojego automatu w Peugocie5008. Stukanie i zgrzyty dochodzące z silnika można było ignorować do pewnego momentu, ale ostatecznie wymiana automatycznej skrzyni biegów to ani prosta, ani tania sprawa, więc próba regeneracji była ostatnią deską ratunku. Hukałowicza znalazłem w Internecie i poza ogólną pozytywną opinią, ważna była też informacja, że jako jedyni w okolicy pracują na oryginalnych podzespołach. Na plus na pewno można zaliczyć łatwość kontaktu, dodzwoniłem się za pierwszym razem i umówiłem termin już na następny dzień. Cała robota zajęła im dwa dni, a auto śmiga jak nowe. Przy odbiorze serwisant dokładnie wytłumaczył mi co dokładnie stanowiło problem, co zrobili i co wymienili. Nie powiem, zrobiło to na mnie wrażenie . Zresztą, już na wejściu serwis Hukałowicza wzbudza zaufanie, jeśli patrzymy na takie rzeczy jak wyposażenie czy ogólny porządek. I chociaż najważniejszy jest ostateczny rezultat i sprawna skrzynia biegów, to jednak pierwsze wrażenie też ma znaczenie. Podsumowując – problem, z którym przyjechałem został kompleksowo i sprawnie rozwiązany, a naprawa nie kosztowała majątku. Z tego co sprawdziłem, mają naprawdę konkurencyjne ceny. Polecam
  • 07.07.17, 11:20
    Dzięki za wyczerpującą opinię o Hukałowicz!
  • 23.06.17, 13:59
    No to może ja teraz trochę bardziej szczegółowo. Robiłem u Hukałowicza regenerację dwumasy w BMW e39,w benzynie, jakoś na początku czerwca zeszłego roku. Długo się z tym woziłem, bo na początku za dużo się z autem nie działo. Póki 2 i 3 ciężko wchodziły na zimno, średnio mnie to ruszało, ale potem do kompletu doszło drganie drążka przy zmianie biegów, o ogólnym rzężeniu samochodu przy wysokich obrotach nie wspominając. Miarka się przebrała, kiedy zaczęło pukać za każdym razem przy zmianie biegów. Hukałowicza znalazłem przypadkowo, szukając opinii o warsztatach. Generalnie trzeba się naszukać, żeby znaleźć rzetelną opinię o jakimś warsztacie, nie tylko konkretnie o Hukałowiczu, z jakimiś konkretami, a nie tylko polecam, dobra obsługa itp. W każdym razie, u Hukałowicza szybko zdiagnozowali mi problem i zaproponowali regenerację albo wymianę na sztywne kolo, ze sprzęgłem. Nie ukrywam, ze cena regeneracji wygrała, ale tez nie wykluczam odchudzenia dwumasy w przyszłości. Co do opinii o Hukałowicz skrzynie biegów (chyba taka pełna nazwa), mam pozytywne wrażenia, umawiałem się telefonicznie jakoś tydzień przed oddaniem auta, diagnostyka zajęła kilka godzin, przedstawiono mi opcje do wyboru, jeden dzień na regenerację koła i do domu. Aha, dzwoniłem też do kilku innych warsztatów w okolicy Trójmiasta z pytaniem czy podejmą się regeneracji koła, to albo życzyli sobie kwotę nie do przyjęcia albo od razu mówili, że tylko wymiana na nową. Także tutaj Hukałowicz ma plusa, że nie wciska najdroższych rozwiązań i nie bierze cen z kosmosu.
  • 07.07.17, 11:22
    Dzięki, każda opinia się przyda.
  • 31.08.17, 14:12
    Jestem świeżo po odbiorze auta od Hukałowicza, może komuś się przyda opinia. Umarł mi automat w skodzie superb 2005, 1.9. tdi, ale w takim momencie, że nic tylko siąść i płakac ;/ Wchodził tylko wsteczny, a i to z wielkim bólem. Szukałem jakiegoś magika, który ogarnąłby znalezienie nowej skrzyni biegów ii wymianę, albo ogólnie naprawę starej (co wydawało mi się średnio realne). No i teraz po kolei, byłem w dwóch warsztatach, polecanych tu na forum, ale oba zaliczyły epicki fail, szkoda gadać. Opinie o Hukałowiczu były najlepsze, fakt, ale tez miałem do niego najdalej, więc pożydziłem na wahe a ostatecznie i tak wylądowałem u Hukałowicza :) Generalnie skrzynia biegów została naprawiona (!), padło sterowanie z winy elektrozaworów, w poprzednich dwóch twierdzili, że tylko nowa wchodzi w gre ;/ Chłopaki u Hukałowicza twierdzą, ze auto dawało sygnały w postaci szarpiącego wstecznego. Z naprawy jestem zadowolony, i z tego, że nie wybuliłem miliona monet ani nie dalem się zrobic w bambuko. Musiałem co prawda czekac 3 dni aż wezmą auto na warsztat, ale z tego co widziałem w opiniach o Hukałowiczu to nie jest reguła i bywa, że biorą nawet tego samego dnia. Także czytajcie opinie i jezdzijcie tam gdzie są najlepsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.