Dodaj do ulubionych

Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej

02.03.17, 15:57
Poszukuję informacji na temat Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej, za które odpowiada wydawnictwo Britishpedia. Szczególnie zależy mi na opiniach osób, które nabyły Britishpedię, i w związku z tym mogą wypowiedzieć się na temat jakości wydania, oraz samej zawartości wydawnictwa. Interesuje mnie także temat możliwości publikacji wybranej biografii w Britishpedii, oraz związane z tym koszty i wymagane procedury. Będę wdzięczny za możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam DB
Edytor zaawansowany
  • 09.03.17, 17:21
    damianb0 napisał(a):

> Poszukuję informacji na temat Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Pols
    > kiej
    , za które odpowiada wydawnictwo Britishpedia.

Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej? Coś mi się obiło co prawda o uszy, ale jeśli dobrze kojarzę, było to firmowane przez zupełnie inne wydawnictwo. Nie potrafię sobie co prawda przypomnieć teraz nazwy, ale jestem niemal pewna, że to nie chodziło o wydawnictwo Britispedia tylko jakieś inne. Być może to są zupełnie inne publikacje, i tylko nazwa Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej, mi się skojarzyła? Sama nie wiem. W każdym razie ta encyklopedia, o którą mam na myśli, zbierała całkiem dobre recenzje. Jeśli chcesz mogę ci podesłać linka do całego wątku na forum, poświęconego tej tematyce. Musiałabym tylko poszukać w historii wypowiedzi, bo chyba nawet pisałam coś na temat tej całej Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej.
  • 03.07.17, 13:53
    Dyskusję na temat Britishpedii, znajdzie Pan także na forum Goldenline: www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/wasze-opinie-o/oxford-encyklopedia-opinie,3744313/ oraz w kilku innych miejscach w Internecie. Wystarczy poszukać w Google, dla frazy "britishpedia".
  • 05.09.17, 13:12
    I jeszcze tu znalazłem opinie na ich temat: www.opinia.fora.pl/opinie-o,3/encyklopedia-osobistosci-rzeczypospolitej-polskiej,17.html
  • 20.03.17, 15:22
    Dobrze kojarzysz mirian_be. Z początkiem roku zmienił się wydawca "Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej". Pisałam już o tym w innym wątku na forum. Na oficjalnym profilu Facebook wydawnictwa, widnieje od jakiegoś czasu tego typu komunikat:

Wydawca "Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej", z początkiem roku zmienił nazwę na BPH British Publishing House Ltd. w skrócie Britishpedia. Sam zespół, struktura wydawnictwa oraz wydawane tytuły pozostają niezmienione i w dalszym ciągu będziemy dostarczali Państwu najwyższej jakości publikacje.

Oprócz nazwy wydawnictwa, zmienił się też adres strony WWW, nazwa oficjalnego profilu na Facebooku, i tak dalej. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd takie a nie inne zmiany, bo jak dla mnie to poprzednia nazwa była zdecydowanie bardziej chwytliwa niż "Britishpedia". No ale to nie moje zmartwienie, widocznie mieli swoje powody.
  • 24.03.17, 15:17
    Temat Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej był już poruszany na łamach niniejszego forum. Nie mogę co prawda teraz dotrzeć do konkretnego wątku, ale jak dobrze poszukasz to pewnie znajdziesz. Teraz co prawda dyskusja na temat Britishpedii nieco przycichła, bo zakończyli już wysyłkę wydania z 2016 roku, ale pewnie rozgorzeje na nowo za jakiś czas. To znaczy przed kolejnym wydaniem Britishpedii, bo o ile dobrze kojarzę, to nowe edycje Encyklopedie Osobistości są wypuszczane w grudniu każdego roku. Ogólnie jednak z tego co kojarzę, opinie na temat wydania zeszłorocznego, jak i samego pomysłu wydawania czegoś takiego jak Britishpedia, były przeważnie pozytywne. Ale to już sobie sam zweryfikujesz, jak znajdziesz wątek, o którym ci pisałem powyżej. Powodzenia.
  • 30.03.17, 13:17
    dawidg3 napisał(a):

> Temat Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej był już poruszany na ł
    > amach niniejszego forum. Nie mogę co prawda teraz dotrzeć do konkretnego wątku,
    > ale jak dobrze poszukasz to pewnie znajdziesz.

Szukałem już wątku na temat Britishpedii i niestety nie mogłem znaleźć. Może w wolnej chwil rzuciłbyś okiem, i ogarnął dla mnie linka bezpośrednio do tych wpisów?
  • 01.04.17, 13:59
    To jest spis osób, które chcą znaleźć się w spisie "osobistości" i są gotowe za to zapłacić. Za pierwszy wpis (biografia) nic nie płacisz, za publikację zdjęcia już tak. Kupujesz też od wydawnictwa książkę. Jeśli chcesz, żeby Twoja biografia była w następnym roku - płacisz. Twoje ego ma się dobrze, bo jesteś w "encyklopedii" z innymi "osobistościami". Myślę, że jeśli zadzwonisz do wydawnictwa i zaproponujesz im wpis swojej biografii mogą się zgodzić. W końcu każdy może być "osobistością".

--
    Fotografia JAK SIĘ PATRZY
    Fotografia ślubna JAK SIĘ PATRZY
  • 18.04.17, 16:51
    Nie wszystkie osoby są weryfikowane pozytywnie przez wydawnictwo. Najlepszym przykładem jest mój szwagier, którego chciałem zgłosić do Britishpedii w ramach swego rodzaju "żartu", i otrzymałem odpowiedź odmowną.
  • 16.05.17, 12:45
    Ktoś wie, czy powstaje Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej w wersji na 2017 rok?
  • 03.07.17, 13:47
    dawidg3 napisał(a):

> Ktoś wie, czy powstaje Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej w wer
    > sji na 2017 rok?

Na oficjalnym profilu Britishpedia na GoWork: www.gowork.pl/opinie_czytaj,966128 , widnieje informacje, iż prowadzą właśnie rekrutację na stanowiska sprzedażowe, więc niemal na pewno zobaczymy kolejną wersję Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej. Ogólnie rzecz biorąc to dobra informacje, bo tego typu publikacji brakowało, szczególnie tak dobrze wydanych jak Britishpedia. Wszystko zależy oczywiście także od wyboru "osobistości" oraz edycji informacji w Britishpedii, ale sądząc po poprzednich wersjach, byłbym spokojny o tego typu kwestie. Jako ciekawostkę dodam, że od jakiegoś czasu lobbuję, za publikacją danych mojego znajomego w Britishpedii - sprawa jest już w dosyć zaawansowanym stadium, i mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się mój zamysł.
  • 31.08.17, 13:25
    Na fejście właśnie ukazała się informacja, dotycząca zakończenia zbierania materiału do Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej wydanie 2017. Kto przegapił możliwość publikacji swoich danych, będzie musiał zatem poczekać do przyszłorocznego wydania Britishpedii. Dobra wiadomość jest taka, iż ww. wpis na FB, sugeruje jednoznacznie, iż taka publikacja powinna powstać. Tak więc nic straconego moi drodzy ;) Poniżej załączam oryginalny post z FB:

Szanowni Państwo,
    jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że proces zbierania materiału do trzeciej edycji "Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej" (2017) został zakończony. Państwa biografie są zatem w fazie finalnej korekty, a następnie trafią do druku, aby przed Święami Bożego Narodzenia leksykony mogły cieszyć Państwa oko.
    Tym samym rozpoczynamy gromadzenie materiału do kolejnej edycji, tj. czwartego wydania Britishpedii (2018).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.