Dodaj do ulubionych

usunięcie nerki

04.05.11, 20:28
wykryto u mnie w górnym biegunie nerki okrągłą hyperechogenną strukture o nierównych obrysach, częściowo zajmującą zatokę nerki najprawdopodobniej angiomyolipome 23/53 mm.w scyntygrafi wykazano prace nerek 47/53 % . Krew, mocz nie wykazują żadnych zmian , prawidłowe. Lekarz twierdzi że konieczne jest usunięcie nerki ze wzgledu na wielkość guza .
czy nie ma mozliwości uratowania prawidłowo funkcjonujacej nerki?
Edytor zaawansowany
 • majk-anet 26.05.11, 22:08
  Witaj, nie wiem czy jest możliwość uratowania nerki czy nie- nie jestem lekarzem. Mój tata jest po usunięciu nerki ze względu na nowotwór. Jeśli potrzebowałabyś jakieś informacje dot. miejsc operacji i tego co później to z praktyki mogę odpisać. Pisz na maila- gdybyś chciała.
 • wenia511 11.07.11, 22:48
  hej, ja jestem zainteresowana wszelkimi informacjami z tego samego powodu- mojego tate czeka jak najszybsze wyciecie nerki z powodu guza, bede wdzieczna za wszelkie informacje, i jak twoj tato sie teraz czuje, jak sie przedstawia sytuacja
 • dorcia100 16.10.11, 17:10
  ja już tez mam usunięta nerkę a nie wiem co dalej bo do specjalistów dostać się nie idzie. Jaka dieta chociażby co z dalszymi badaniami czego trzeba sie bać. Jak coś wisz to prosze o maila dorotami@onet.eu.
 • snajper55 17.10.11, 11:16
  dorcia100 napisała:

  > ja już tez mam usunięta nerkę a nie wiem co dalej bo do specjalistów dostać się
  > nie idzie. Jaka dieta chociażby co z dalszymi badaniami czego trzeba sie bać.
  > Jak coś wisz to prosze o maila dorotami@onet.eu.

  Żadna dieta nie jest potrzebna. Jedna zdrowa nerka z powodzeniem rolę dwóch nerek spełnia. Z faktu posiadania jednej nerki nie wynikają żadne ograniczenia. Sam przez pewien czas miałem jedną nerkę.
  Co do Twoich problemów zdrowotnych, z powodu których usunięto Ci nerkę to na forum wiarygodnej odpowiedzi nie znajdziesz. Tylko lekarz może wszystko CI wyjaśnić. Przecież po usunięciu nerki musieli Ci o wszystkim opowiadać, na wypisie masz zalecenia.

  S.
  --
  [b]Polen, Polen, über alles![/b] ([i]pol.[/i] Polska jest najważniejsza!)
  [b]Polen, erwache![/b] ([i]pol.[/i] Polsko, obudź się!)
 • dorcia100 17.10.11, 20:05
  na wypisie ze szpitala po usunięciu nerek mam- zgłosić się do poradni urologicznej. koniec roku i nawet prywatnie jest problem
 • unisa 29.10.11, 08:14
  Witam serdecznie ,
  bardzo proszę o poradę .Mojej mamie badanie TC jamy brzusznej wykazało guza 3 cm w prawej nerce. Ma skierowanie na operację .Lekarz teraz nie może stwierdzić czy to nowotwór i jak dalej będzie. Pewnie jest ryzyko usunięcia nerki.Jak po tym żyć? Co poradzic mamie? Jak ją pocieszyć ? Świat jej sie zawalił.
  Wspomnę ,że przez 4 miesiące leczyli ją na kamienie , 4 antybiotyki i inne leki , wiele badań i rtg , usg( raz pokazywało złogi - kamienie , innym razem nic) , urografia , krew , mocz , markery rakowe i żadne badanie nie wykazało guza .Dopiero po badaniu TC jamy brzusznej przyszła taka wiadomość. Czemu żadnen lekarz nie wpadł na to wczesniej i ze spokojem kazali jej urodzić kamienie . Czy może powtórzyć to badanie TC jamy brzusznej? Co robic ? Będe wdzięczna za porady.
 • snajper55 31.10.11, 03:20
  Po usunięciu nerki żyje się tak samo jak przed jej usunięciem.

  Nas pytasz czy badanie powtórzyć? No chyba sobie żartujesz. Lekarzy pytaj, a nie amatorów na forum.

  S.
  --
  [b]Polen, Polen, über alles![/b] ([i]pol.[/i] Polska jest najważniejsza!)
  [b]Polen, erwache![/b] ([i]pol.[/i] Polsko, obudź się!)
 • unisa 31.10.11, 06:59
  przepraszam ,że zapytałam.....chciałam tylko poznać doświadzcenia , może przemyslenia innych , którzy przeszli tę drogę......i teraz maja to juz za sobą.
  Mnie osobiście , kiedyś takie forum i rozmowy z ludzmi z takim samym problemem bradzo pomogli - psychicznie - tak więc teraz , zapisując się na to forum , liczyłam na praktyczne porady , wymiane przezyć , doświadczeń
 • dorcia100 01.11.11, 20:36
  jestem 6 tygodni po usunięciu nerki. miałam guza 56x42 mm . Mówiono różnie raz angiomyolipoma raz patologiczna zmiana . zaproponowano wycięcie guza ( 10 % pomyślności ) lub nerki. Zgodziłam się lecz nie udało się uratować nerki . Nie był to guz złośliwy. Teraz wracam do zdrowia i za dwa tygodnie do pracy. Co do szpitala i opieki to miałam cudowną ale przy wyjściu nie bardzo wiedziałam co dalej - konsultacja w przychodni urologicznej- tyle z zaleceń. Ogólnie jeżeli nie masz powikłań to jedynym przeciwwskazaniem jest to że nie możesz podnosić ciężkich rzeczy i to wszystko . Do m-ca jako tako się funkcjonuje . Gorzej jeżeli jednak masz jakieś komplikacje jak ja , to zaczyna się wyjściu ze szpitala koszmar . Dostanie się do przychodni specjalistycznej -terminy- i odsyłanie jednego specjalisty do drugiego. Chyba że masz dobrego znajomego lekarza. Ale ogólnie nie ma czego się bać . wszystko zalezy od tego co tam znajda i z jakiego powodu jest ta operacja .
 • snajper55 02.11.11, 11:01
  dorcia100 napisała:

  > jestem 6 tygodni po usunięciu nerki. miałam guza 56x42 mm . Mówiono różnie raz
  > angiomyolipoma raz patologiczna zmiana . zaproponowano wycięcie guza ( 10 % pom
  > yślności ) lub nerki. Zgodziłam się lecz nie udało się uratować nerki . Nie by
  > ł to guz złośliwy. Teraz wracam do zdrowia i za dwa tygodnie do pracy. Co do sz
  > pitala i opieki to miałam cudowną ale przy wyjściu nie bardzo wiedziałam co dal
  > ej - konsultacja w przychodni urologicznej- tyle z zaleceń. Ogólnie jeżeli nie
  > masz powikłań to jedynym przeciwwskazaniem jest to że nie możesz podnosić ciężk
  > ich rzeczy i to wszystko .

  A i to zalecenie wynika z przebytej operacji, a nie z braku nerki. Po całkowitym zagojeniu cięcia nie jest ono aktualne.

  > Do m-ca jako tako się funkcjonuje . Gorzej jeżeli je
  > dnak masz jakieś komplikacje jak ja , to zaczyna się wyjściu ze szpitala kosz
  > mar . Dostanie się do przychodni specjalistycznej -terminy- i odsyłanie jednego
  > specjalisty do drugiego. Chyba że masz dobrego znajomego lekarza. Ale ogólnie
  > nie ma czego się bać . wszystko zalezy od tego co tam znajda i z jakiego powodu
  > jest ta operacja .

  No i znów podkreślę, że samo usunięcie nerki nie jest powodem do jakichkolwiek wizyt w jakichkolwiek poradniach. Co innego oczywiście przyczyna usunięcia nerki.

  S.
  --
  [b]Polen, Polen, über alles![/b] ([i]pol.[/i] Polska jest najważniejsza!)
  [b]Polen, erwache![/b] ([i]pol.[/i] Polsko, obudź się!)
 • unisa 03.11.11, 06:03
  bardzo ci dziękuje za odpowiedz:) jestem jeszcze ciekawa jak długo leży sie w sumie w szpitalu po takiej operacji ? jak wyglada blizna , slad po takim zabiegu? w jakiej pozycji jest się operowanym? jak długo trwa taka operacja ? moja mama ma 67 lat , boi sie bardzo , jak juz pisałm guz 3 cm w prawej nerce , najprawdopodobniej nie uda sie uratować tej nerki , do tego dochodzi olbrzymi strach czy to nie rak......:( i czy nie ma przezutów. No , ale to dowiemy się po badanich histopatologicznych i może lekarz co nie co powie po operacji , jak ją '' otworzy'' i zobaczy jak to wszystko wyglada od środka.czekam na wiadomość i z góry bardzo dziękuje oraz życzę ci miłego dnia.
  Pozdrawiam
 • unisa 03.11.11, 19:00
  dzisiaj w ciągu dnia otrzymałyśmy wiadomość ....kazali się stawić do szpitala w niedzielę a w poniedziałek mama będzie już operowana....................strach , stres , nerwy i ciągłe myślenie jak to będzie i co to będzie..........boje się o nią niesamowicie.
 • snajper55 12.07.11, 02:07
  dorcia100 napisała:

  > wykryto u mnie w górnym biegunie nerki okrągłą hyperechogenną strukture o nie
  > równych obrysach, częściowo zajmującą zatokę nerki najprawdopodobniej angiomyol
  > ipome 23/53 mm.w scyntygrafi wykazano prace nerek 47/53 % . Krew, mocz nie wyka
  > zują żadnych zmian , prawidłowe. Lekarz twierdzi że konieczne jest usunięcie ne
  > rki ze wzgledu na wielkość guza .
  > czy nie ma mozliwości uratowania prawidłowo funkcjonujacej nerki?

  Czy nie uważasz, że jest to pytanie, które powinnaś zadać lekarzowi a nie anonimowym amatorom (AA) na forum?

  S.
  --
  [b]Polen, Polen, über alles![/b] ([i]pol.[/i] Polska jest najważniejsza!)
  [b]Polen, erwache![/b] ([i]pol.[/i] Polsko, obudź się!)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka