Dodaj do ulubionych

Bialko w moczu

13.10.18, 18:09
Witam
Ostatnimi czasy zainteresowało mnie intensywne pienienie moczu. Trwa ono od kwietnia, w przeszłości rowniez doświadczyłem podobnego pienenia ale ustapilo. Co wiecej wtedy badania ogolne moczu nic nie wykazały i na tym poprzestalem poszukiwania. Teraz nieco bardziej wszedlem w temat. Badania ogolne moczu robione regularnie nic nie wykazują, testy paskowe na albumine w moczu dokladne do 10mg nic nie wykazują. Dobowa zbiorka moczu przeprowadzona 3 miesiące temu nic nie wykazała (moczu bylo duzo ponad 3 l mogl byc rozcienczony) wiec teraz powtorzylem dobowa zbiorke ktora teraz wykazala 390 mg bialka, w tym samym czasie z probki porannej wykonalem badanie na wskaznik albumina/kreatynina ktora wykazala ze w porannej próbce byly 3.1 mg albumin (norma do 20) oraz wskaznik wyniósł 0.18 (norma do 2.5). W zbiorce bylo 2.3 l, nie bylo wysiłku fizycznego, nie przebywam w postawie stojacej, obecnie jestem zdrowy, na nic przewlekle nie choruje. Od ponad miesiaca miewam metny mocz w ciągu dnia rano jest zawsze ok. Okazalo sie ze jest wysokie ph ok. 8 i tylko fosforany bezpostaciowe. Po tygodniu powtórzyłem zbiórkę moczu wynik lepszy :120mg czyli norma. Sod potas rowniez w normie. Egfr 69 troche niższy niz zwykle (zwykle 83), proteinogram bialek krwi. Calkowite 77.8 (60-80) jedyne podwyzszone betaglobuliny 1 i 2. Beta 1 - 8.17(3.6-7.8) beta 2- 6.54(1.6-4.6). Bez dodatkowych bialek. USG w normie, na ekranie duze zdrowe nerki o prawidlowej budowie, prawa- lekko powiekszona miedniczka. Badania ogolne zawsze norma.
Mężczyzna 23 lata, 80kg, wysportowany ogolnie zdrowy. Chciałbym zaczerpnąć opinii co w tej sytuacji robić, na jakie badania naciskać jakiego specjalistę odwiedzić (oprócz nefrologa). Intrygującym mnie faktem jest to że badania ogólne moczu nie wykazują białkomoczu natomiast dobowy już wykazuje w dodatku ta albumina.. ktora rownież jest w normie.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.