Dodaj do ulubionych

Ogólnopolska Szkoła Barmanów opinie

12.12.18, 14:42
Jak w temacie: szukam opinii o firmie Ogólnopolska Szkoła Barmanów. Planuję wykupić u nich kurs barmański, ale opinie o tego typu szkoleniach są podzielone. Także o Ogólnopolskiej Szkole Barmanów można spotkać skrajne, i często wykluczające się wpisy. Dlatego właśnie zależy mi na opiniach z pierwszej ręki. Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • dorotismas 13.12.18, 12:36
    Ogólnopolska szkoła barmanów...? hmmm. Coś mi się kojarzy ta nazwa... O ile się nie mylę, to mój były lokator, uczestniczył swego czasu w tego typu szkoleniu. Nie mam pewności, czy to na pewno organizowane było przez ogólnopolską szkołę barmanów, ale całkiem możliwe, że tak. Albo nazwa była bardzo podobna... Na pewno szkoła barmanów coś tam. Postaram się go przy okazji podpytać, i jeśli czegoś sensownego się dowiem, napiszę ci jego opinię na PW.
  • akunesku 17.12.18, 14:10
    W zeszłym roku uczestniczyłam w szkoleniu barmańskim, zorganizowanym przez Ogólnopolską Szkołę we Wrocławiu. Organizacyjnie w mojej opinii bez zarzutów - szkolenie odbyło się w jednym z dużych, Wrocławskich klubów, mieliśmy do dyspozycji sprzęt, napoje i prawdziwy alkohol, a instruktor wiedział o czym mówi i co robi, bo sam przez wiele lat pracował jako barman. A choć jako barmanka pracowałam już wcześniej, to dowiedziałam się dużo nowych rzeczy, co z czym łączyć, jakie smaki miksować, alkohole, i tak dalej. Co do przebiegu szkolenia, to także nie ma co narzekać, było dużo praktyki, robienia drinków, koktajli, a mało niepotrzebnego gadania. Na koniec szkolenia dostaliśmy książkę "Przewodnik Barmana" czy jakoś tak, i certyfikat ze szkolenia, który jak się okazało, był honorowany także w UK jak później szukałam tam roboty w zawodzie. Tak więc w mojej opinii szkolenia organizowane przez Ogólnopolską Szkołę Barmanów całkiem spoko, zdecydowanie warte swojej kasy, wiedza się przydaje, zostaje na dłużej, a certyfikat można później wykorzystać jakby co.
  • marek_886 02.01.19, 14:13
    Nom, u mnie to podobnie wyglądało z tym szkoleniem.
  • marek_886 18.12.18, 17:20
    swego czasu też uczestniczyłem w szkoleniu ogólnopolskiej szkoły barmanów. jak wrócę z roboty to napiszę ci więcej. ogólnie rzecz biorąc to było w porządku.
  • agabiel31 21.12.18, 12:29
    Też robiłam kurs barmański w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów, też we Wrocławiu, i podobnie jak poprzedniczka wspominam dobrze. To już co prawda kilka lat temu było, i szczegółów nie pamiętam, ale certyfikat przydaje się do dziś ;) Bo obecną pracę dostałam właśnie między innymi wykorzystując papier (i wiedzę) ze szkolenia w Ogólnopolska Szkoła Barmanów. Oczywiście było kilka osób, które narzekało na to i owo, ale malkontenci są wszędzie, i raczej nie należy przejmować się ich opiniami :P
  • claudieex 15.01.19, 12:39
    Jak to we wrocku wygląda? Także jestem zainteresowana udziałem w szkoleniu, ale z tego co przeczytałam, w różnych miastach poziom jest różny. A mogę zrobić zarówno we wrocku jak i w wawce, w zasadzie mi to bez różnicy, i nie wiem w którym mieście się wybrać na kurs. Z tym, że w wawce mniej więcej wiem jak jest, bo gadałam ze znajomym co był w zeszłym roku, a we wrocku to nie wiadomo co i jak tam. Czekam na info. Pozdro.
  • nero531 28.12.18, 15:28
    Ok, dzięki za wszystkie wasze opinie. Jak na razie wygląda to całkiem dobrze. Po nowym roku raczej będę się wybierał. Oczywiście tematu nie zamykam, i jeśli macie jakieś opinie na temat Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów, także te negatywne, bo tych ku mojemu zaskoczeniu jak na razie brak, to oczywiście piszcie.
  • marek_886 02.01.19, 14:12
    No dobra, mam chwilę, więc podzielę się z wami swoją opinią na temat szkoleń barmańskich organizowanych przez Ogólnopolską Szkołę. Mniej więcej wygląda to tak, jak to powyżej Akunesku opisał(a). Szkolenie było organizowane w lokalnym barze, część teoretyczna na szczęście bardzo krótka, a potem już tylko robienie drinów, koktajli, i innych napojów wyskokowych. Wszystko na oryginalnych produktach, przy użyciu sprzętu używanego na co dzień w danym barze. No i można było swoje dzieło później próbować, więc po czasie było całkiem wesoło. Gruby były stosunkowo niewielkie, więc instruktor mógł poświęcić czas każdemu z osobna. Szkolenie minęło całkiem szybko, na koniec było jeszcze małe podsumowanie, dostaliśmy książkę barmańską, i certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez Ogólnopolską Szkołę Barmanów. Sam certyfikat z tego co mi wiadomo, przydaje się później przy poszukiwaniu roboty. Jak znajomy się nim pochwalił podczas rozmowy kwalifikacyjnej, to już zupełnie inna gadka była rzekomo. Trudno mi to potwierdzić, bo sam nie zmieniałem jeszcze od czasu szkolenia roboty, ale podobno patrzą na to. Co do cen to się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem jak to wyglądało. U nas szkolenie organizował nam pracodawca, i to on już tam sobie ustalał szczegóły z Ogólnopolską Szkołą Barmanów. W mojej opinii na pewno było warto, dużo się ciekawych rzeczy dowiedziałem, z wiedzy zdobytej na szkoleniu korzystam po dziś dzień, no i certyfikat może się kiedyś przydać.
  • akunesku 07.01.19, 14:03
    A tak z ciekawości zapytam, w jakim mieście robiłeś kurs? I kto wam szkolenie prowadził?
  • kamilostr331 10.01.19, 15:45
    Przerabiałem pod koniec zeszłego roku kurs I stopnia z ogólnopolskiej szkoły barmanów, jestem więc na świeżo praktycznie i w skrocie wyglada to tak: masz 4 dni szkolenia za naprawde spoko hajs, w to wliczona jest ksiazka. Prawie cale szkolenie to w zasadzie głównie praktyka, żeby realnie przygotowac do zawodu i porzadnie przećwiczyć miksologie. Pracujesz na prawdziwym barze, z prawdziwym alko, wiec plus za obcowanie z materialem, do tego cwiczysz ergonomie pracy i jak te drinki szybko i sprawnie ogarnąć. Ja miałem kurs w szczecinie, ale ogólnopolska szkoła barmanów organizuje w wielu miastach, wiec nie trzeba specjalnie jeździć np. do wawy. Na koniec egzamin i certyfikat po polsku i ang, wiec z takim papierem za granica powinno być tez latwiej. Ogolnie bez sciemy ucza wszystkich trickow i sztuczek
  • aklodr 14.01.19, 12:53
    Robilem ten kurs konkretnie w ogólnopolskiej szkole barmanów dwa razy już, z czego płaciłem raz :P Za pierwszym razem z myślą o zahaczeniu się w jakimś klubie, z czego ostatecznie nic nie wyszło, za drugim w ramach przypomnienia, bo ogólnopolska szkoła barmanów ma taką opcję, żeby powtarzać go za free. Wrażenia za każdym razem świetne, płacisz za realną wiedzę i umiejętności, a nie za czcze gadki i info, które możesz znaleźć w necie. Na koniec książka, bardzo fajna zresztą, więc możesz się z niej też doszkalać. Mój pierwszy kurs prowadził Marcin Kulikowski, mega kozak z miksologii, polecam obadać jego filmiki na yt, to Ci da pojęcie o poziomie jaki jest w ogólnopolskiej szkole barmanów.
  • topikkk 16.01.19, 10:39
    Nie wiem nero531, gdzie znalazłeś te skrajnie negatywne opinie o polskiej szkole barmanów, ja tam trafiam zawsze na te pozytywne, dlatego wcale mnie nie dziwi, że tutaj też tak jest :)
    Sam się zresztą po porządnym researchu do nich zapisałem na kurs I stopnia, żeby móc przyszpanować czasem jakimś show za barem :P Mnie szkolił akurat Tomek Sobieraj w Warszawie, więc mogę się wypowiadać jedynie o tym konkretnym kursie, ale za to w samych superlatywach :) Mnóstwo praktyki, założenie polskiej szkoły barmanów jest takie, żeby faktycznie znać się na miksologii i umieć to zaprezentować, teorii trochę, ale dostajesz w cenie kursu materiały (ich autorską książke, wielką kobyłę swoją drogą) i możesz się doszkolić
  • edikoronn 17.01.19, 15:13
    Mnie do polskiej szkoły barmanów przekonało to, że mają dzien probny za free i jak ci się nie podoba to dziękujesz za wspołpracę i tyle, wszędzie indziej płacisz za całość kursu i hajs przepada w razie W. Chyba nikt wcześniej nie wspomniał, że oni po kursie dają też dostęp do swojej giełdy pracy, gdzie są też pracodawcy, więc o robotę po kursie jest dużo łatwiej, ja tak znalazłem w jeden dzień. W tej giełdzie polskiej szkoły barmanów ofert jest od groma, bo Zarzecki ma mnóstwo kontaktów jako właściciel klubu i restauracji. No i mają do giełdy dostęp tylko absolwenci, więc kursy polskiej szkoły barmanów muszą być na wysokim poziomie, żeby nie było lipy, że uczą dla papierka i dla sztuki.
  • czerkool 18.01.19, 15:55
    Jaki koszt tych szkoleń? Ktoś, coś?
  • akunesku 23.01.19, 17:07
    Na stronce internetowej Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.
  • jackod 23.01.19, 11:45
    No dokładnie tak, ja też porównując oferty zwróciłem uwagę, że chyba tylko polska szkoła barmanów ma giełdę pracy, chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie 3 lata. Wpisałem się do bazy od razu po kursie i w zasadzie od razu miałem kilka ofert, także to nie jest żadna ściema, żeby złapać klientów. Co do samego kursu – szczerze mówiąc myślałem, że przez 4 dni będzie więcej gadania niż faktycznej pracy i nie nastawiałem się zbytnio na jakieś wybitne umiejętności po kursie polskiej szkoły barmanów, ale zwracam im honor, zajęcia sa swietnie rozplanowane. Głowny nacisk na praktykę, żeby faktycznie coś wynieść z kursu, praca na autentycznych alkoholach, więc warstwowe drinki itp. wychodzą od razu a nie w teorii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.