Dodaj do ulubionych

raz dwa trzy sprawdzam liste obecnosci ;)

14.10.16, 21:21
A powaznie mowiac mam wene dzis wieczorem i wpadlam w trans wiec pociagne karte kazdemu chetnemu. Ktos cos?
Edytor zaawansowany
  • owieczka1972 14.10.16, 22:00
    Jakiś czas temu mi wyciągnęłaś że mój idealny partner to Królowa Kielichów smile No więc jest taki ktoś w moim otoczeniu, dziewczyny ode mnie z pracy mówią o nim ,,rozdeptany" bo to taki ciapciak jak mało smile pociągnij mi kartę jaki stosunek do mnie ma Pan rozdeptany i jak się rozwiną relacje miedzy nami smile

--
    Whatever happens in your future, I am sure there are those who would be pleased to share it with you. But remember there is a difference between being wanted and being loved
  • rrozsypana80 14.10.16, 22:15
    No wiec tak Owieczko:
    Jakie pan rozdeptany ma zamiary wobec Ciebie?
    Rycerz bulaw dociagnieta 6 kielichow.
    Pan Rozdeptany wcale taki rozdeptany nie jest jego cel to zdobyć Cie bo wzbudzilas w nim sentyment
    Jak sie potoczy relacja miedzy Wami?
    10 kieliszkow kaplanka znow rycerz kielichow
    No bedzie milo bedzie pieknie.. Romans na horyzoncie. Tylko, ze chyba tylko romans bo ten rycerzyk staly w uczuciach to nie jest a kaplanka jakos zawsze zostaje ze swoimi uczuciami sama jak i kielichowa
  • owieczka1972 14.10.16, 22:29
    he he, no ale jak on się zabiera do tych zalotów to śmiech na sali smile Ciekawe, ciekawe, może sama coś ruszę jak tylko wrócę do robotysmile bo słyszałam że ciągle o mnie pyta, o to kiedy wracam smile

--
    Whatever happens in your future, I am sure there are those who would be pleased to share it with you. But remember there is a difference between being wanted and being loved
  • an-na-s 15.10.16, 08:21
    Rrozsypana, Owieczko... Temu mężczyźnie zależy przede wszystkim na zdobywaniu sympatii. Nie tylko
    Twojej, Owieczko, ale ogólnie otoczenia. Lubi być lubiany.
    Między Wami widać na razie jedynie sympatyczne uczucia platoniczne. 10 kielichów na początku odpowiedzi na pytania informuje, że już teraz (lub "za chwilę") maksymalny pułap emocjonalny tej znajomości zostanie osiągnięty, a potem Kapłanka i rycerz kielichów, czyli karty pasywne, nie dążące do zmiany, wskazujące na dużą wrażliwość emocjonalną. I na tym poziomie może się wiele dziać, ale w czynach (szczególnie u niego) - raczej niewiele.
  • rrozsypana80 15.10.16, 10:13
    Dziewczyny tam zamiast rycerza kielichow jest znowu rycerz bulaw. Sorki. Moje mysli sa niekompatybilne z szybkoscia pisania.

Jesli chodzi o 10 tke to tak Aniu no zgadzam sie z takim obrazem ale jak on wychodzi w czyms juz trwajacym. Jesli pytamy o przyszlosc czegos co sie nie zaczelo jeszcze to ta 10tka jest całkiem całkiem. Dla mnie oznacza ze bedzie milo.
  • an-na-s 15.10.16, 10:50
    Dziesiątka to dziesiątka, bez względu na to czy coś już trwa czy nie. Pułap został osiągnięty.
    Skoro zamiast rycerza kielichów jest rycerz buław to pan będzie działał, ale najpierw będzie się chciał upewnić, że zdobył sympatię, czyli musi osiągnąć jakiś poziom porozumienia emocjonalnego (to właśnie ta 10 kielichów).
  • rrozsypana80 15.10.16, 11:19
    Kazda karta ma jakby kilka poziomow i wlasnie ta 10 tka kielonow dla mnie jest tego wyznacznikiem. Jeśli wypada w zwiazku ktory juz jest to zawsze znaczy wlasnie ten pulap krancowy, ktorego nie przeskoczysz. Tak na zasadzie powiedzmy chcialem ja zdobyc juz jest moja moge zejsc z tonu albo ok wsadzilam mu obraczke teraz moge juz byc pewna nie musze sie stroic zaloze dresy i bedzie ok. Jak wypada w związku, ktory jest w konflikcie widze ja jako lepiej to juz bylo i nie bedzie. Jesli wypada na zwiazek jeszcze niezaczety to tu widze wlasnie same pozytywy tryskanie radoscia miloscia i w ogole motyle w brzuchu. Wtedy w moim odczuciu ta karta traci swoje skrajne znaczenie. Aha i jeszcze widze w niej rodzine bo na mojej karcie jest kobieta w zaawansowanej ciazy, wydaje sie byc zadowolona ze swojego stanu i bije z niej spokoj smile
    Tak ja to widze.
    Kazdy widzi inaczej. Nie smialabym rownac sie z doswiadczonym tarocista, takze nie ma w tym negacji Twojego odczytu Aniu. Powiedzialam tylko swoj tok myslenia w odbiorze tej karty smile
  • an-na-s 15.10.16, 11:48
    Rozumiem Twoje widzenie tej karty. Nie negujemy się nawzajem. Toczy się fajna dyskusja.

Dodam jeszcze coś do siebie.
    W każdej dziesiątce zawsze chodzi o maksymalny pułap czegoś. Taki poziom coś kończy, ale energia płynie dalej, stąd po dziesiątkach jest rycerz, bo żeby było inaczej, trzeba zadziałać, energia nie stoi w miejscu. Gdy pułap dochodzi do maksimum, zaczyna się działać (rycerz) lub tłumi emocje (wraca się do 9).
    Zatem dziesiątki to moment zwrotny (jak w kole fortuny - albo coś wygrasz albo zostajesz z niczym wink ).

Mamy jednak dwie kwestie: zakończenie czegoś/cyklu trwającego już jakiś czas zewnętrznie - o tym mówi 10 buław i 10 denarów, oraz zakończenie czegoś trwającego już jakiś czas wewnętrznie - 10 kielichów i 10 mieczy.
    W kielichach emocje, uczucia toczą się bez względu na to czy jest obiekt tych uczuć, czy go nie ma. Czy jest dostępny czy oddalony.

Stąd wniosek, że Owieczka może być już przez jakiś czas obserwowana i budzić w panu sympatię oraz zainteresowanie. Zatem pułap emocjonalny, po którym pan zacznie działać może być już w nim osiągnięty lub zostanie osiągnięty zaraz na początku bliższego kontaktu, rozmów. Zatem relacja już na początku dojdzie do maksimum emocjonalnej sympatii, porozumienia (przynajmniej ze strony pana). Następująca po dziesiątce Kapłanka potwierdza, że chodzi o emocjonalną/duchową potrzebę nawiązania kontaktu, osiągnięcia emocjonalnej pewności, by zadziałać. To AW, więc gra pierwsze skrzypce.

P.S. Nie czytam tarota z obrazków, ale skoro wspomniałaś o kobiecie w ciąży to jest właśnie przykład na to, że 10 kielichów to wewnętrzne dojrzenie do rozwiązania.
  • rrozsypana80 15.10.16, 12:06
    A wiesz Aniu ja sie nauczylam, ze te obrazki tez sa wazne. Patrzac na karte przygladam sie symbolom na niej. Staram sie nie trzymac sztywno znaczenia karty takiego ksiazkowego. Bardzo intuicyjnie interpretuje. Fakt, ze czasem poniesie mnie ulanska fantazja ale wlasnie opieram sie glownie na wlasnych odczuciach. Fajnie napisalas o tych dziesiatkach tez tak czuje po czesci tylko nie bardzo umiem sie odniesc w ktora strone to sie potoczy zwykle czy bedzie ruch czy cofniecie sie do tylu. No ale jeszcze sporo nauki przede mna a tarot jak i cale zycie mozna sie uczyc i uczyc a i tak sie glupim umiera. Notuje sobie w glowie Twoje slowa. Jest to wartosc dodana do tego co juz wiem.
  • an-na-s 15.10.16, 12:49
    Arkana Małe najpierw były bezobrazkowe (np. tarot marsylski). Obraz na nich zaczął być priorytetem po wydaniu talii Ridera-Waita. To upraszcza, ale też ogranicza człowieka w odczycie. Warto pomyśleć skąd wzięły się takie, a nie inne, interpretacje każdej blotki, bo co autor to koncepcja, ale wyrosła na konkretnie stworzonej energii karty - żywiole, numerze/cyfrze oraz hierarchii. I oczywiście na pierwowzorze, czyli achetypach AW.
    Każda 1 (as) to Mag, ale w innym żywiole itd. To podstawa, a obraz powinien być tylko dodatkiem, który wskazuje na jakąś koncepcję energii danej karty, opisuje jej znaczenie symbolicznie, ale najczęściej w sposób okrojony. Stąd pęd do tworzenia i poznawania wielu talii, bo przedstawiane są w nich różne idee symbolicznego ukazania danej energii (pomijam klony RW). Takie jest moje widzenie i mój stosunek do obrazkowych AM. Oczywiście nikomu go nie narzucamsmile

Lubię talie obrazkowe, mam ich mnóstwo (ot, choćby teraz jestem na etapie wgryzania się w Tarota Mitów Voenixa, bo uwielbiam mitologie różnych krajów), ale pracować lubię z takimi, w których AM nie mają obrazów lub są to obrazy-energie nieoczywiste, bardzo symboliczne, archetypowe (np. Tarot Thota, Tarot Margarete Petersen). Wtedy najczyściej widzę i odbieram energię kart.
  • owieczka1972 16.10.16, 02:01
    Bardzo pouczająca dyskusja o dziesiątkach, super, tego przydałoby się więcej na forumku, także o innych kartach, bardzo dziękuję !!!

--
  • lola1104 15.10.16, 11:01
    a czy mozna byloby to rozumiec jeszcze tak?
    10kiel--->kaplanka--->rycerz kiel
    super ona mi sie podoba osiagam w swoim sercu szczyt zadowolenia--->widze ją jako moja kochanke--->jestem bardzo emocjonalny wrazliwy ale i tez bierny, pozostawie bieg sprawy samej sobie. jestem z natury rozdeptany.
  • rrozsypana80 15.10.16, 11:22
    Nieeee rycerz bulaw nie jest rozdeptany. Moze po prostu ten pan to taka cicha woda, ktora brzegi rwie...
  • donbas 14.10.16, 22:18
    Ponieważ trącilam drinka a mam pewien problem do rozwiązania to poprosze karty na: czy ta Pani X "ryje pode mną".
  • rrozsypana80 14.10.16, 22:42
    Doni:
    Rydwan 8 mieczy paz kielichow
    Wydaje mi sie ze pani jest nie do konca chyba.stabilna/ dojrzala emocjonalnie. Chcialaby narzucic swoja wole i swoje zdanie. Chcialaby porzadzic. W tej 8 mieczy jednak raczej nie widzi dobrego rozwiazania jakby mogla to zrobic wiec raczej ten ped z rydwanu jest mocno przychamowany. Jak to kiedys powiedziala Tabula Rydwan jest przyporzadkowany zywiolowi wojny stad moglas miec takie wrazenie. Mysle ze nie kopie bo doskonale sobie z nia poradzilas
  • donbas 14.10.16, 22:52
    Dzięki rozsypko. Miałam dzisiaj takie wrażenie, że "ryje". Przeczucie i intuicja raczej nigdy mnie nie mylą. Ale z Twojego rozkladu wynika, że chciałaby- czyli bingo. Fakt- jakoś sobie z nią radzę, Jakkolwiek mam czasami dość. Pani rzeczywiście chciałaby porządzić i narzucić. Z tym, że ze mną to raczej trudno coś uzyskać siłą.
  • rrozsypana80 14.10.16, 23:01
    No wlasnie i dlatego pani ma 8 mieczy smile
  • owieczka1972 14.10.16, 22:38
    Bardzo dziękuję, kwiatek dla Ciebie smile

....._.;_'.-._
    ...{`--..-.'_,}
    .{;..\,__...-'/}
    .{..'-`.._;..-';
    ....`'--.._..-'
    ........,--\\..,-"-.
    ........`-..\(..'-...\
    ...............\.;---,/
    ..........,-""-;\
    ......../....-'.)..\\
    ........\,---'`...\\
    ...................

--
  • rrozsypana80 14.10.16, 22:42
    Dziekuje piekny smile
  • tomatelloo 15.10.16, 17:45
    Ja to mam pecha, spóźniłem się tylko niecałą dobę tongue_outP
  • rrozsypana80 15.10.16, 18:44
    Hehehe noooo dobra powiedz to pytanie wyciagne karty wieczorem wink
  • tomatelloo 15.10.16, 19:28
    Ooo i załapałem się jeszcze na dzień dobroci big_grin czyżby to był początek dobrego czasu...<myśli> tongue_out A na serio to dziękuje ślicznie, a pytanie...kurde będę taki przewidywalny...znów dotyczy sfery uczuciowej. Nie ukrywam, że Pani J., bardzo zapadła mi w serce, i nie mogę uwolnić się od uczuć, rozmyslań i analiz. I w ogóle jakbym zaczął pytać, to by cały rozkład trzeba było heh tongue_out Ale dobra, rozgadałem się. Pytanie brzmi: Czy Pani J. na obecny czas jeszcze wspomina mnie, myśli o mnie, ogólnie tęskni, czy już jestem "skreśloną kartą" z przeszłości, nie wzbudzającą żadnych emocjii wink
  • rrozsypana80 15.10.16, 20:03
    Mowisz Pani J? No ok na Twoje pytanie wypadlo mi 6 kielichow as bulaw 9 denarow. No tak ona wspomina Cie, wraca myslami, ma sentyment. Moze i nawet pojawia sie przeblysk, zeby sie do Ciebie odezwac ale ona jest juz samodzielna, uwolniona od tej relacji i wyglada na to, ze tak jest jej dobrze.
  • tomatelloo 15.10.16, 21:01
    Rozumiem...smile choć nie powiem, to słodko-gorzkie słowa dla mnie... nie spodziewałbym się, że uczucia mogą akurat jej, tak szybko minąćwink ale cóż zrobić, jak nawet nie znam prawdziwego powodu rozstania. Dziękuje ślicznie rrozsypana za poświęcony czas dla mniesmile)
  • rrozsypana80 15.10.16, 21:14
    W tych kartach Tomek widac, ze ostatecznie ona jest zadowolona z tej decyzji. To chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zapomniec. Wiem, ze to nie jest proste.
    Nie moglabym pominac Twojej prosby smile przeciez
  • tomatelloo 15.10.16, 21:20
    Jakoś trzebasmile ja jej źle nie życze, wręcz przeciwnie - swoje przeszła. Mimo wszystko wiekie dzięki jeszcze razsmile)
  • tomatelloo 18.11.16, 16:39
    Mogę zweryfikować, że sprawdziło Ci się rrozsypko w 100% - niestety smile świetnie karty "przeczytałaś".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka