Dodaj do ulubionych

Różnice 9 i 3 buław jak widzicie te karty

22.05.17, 22:34
To jest u mnie tak, jak u koleżanki Rozsypki z Sądem i Sprawiedliwością. Jak Wy widzicie te dwie karty? Bo ja nie bardzo kumam tuch opisów internetowo- książkowych. U mnie na karyach: Na 9 buław facet siedzi i na 3- ce siedzi. Na 9-tce siedzi sobie na tych schodach, które prowadzą sobie gdzieś tam. Buławy oprócz jednej ma z tyłu i wyglada na to, że ma głeboko w d...co się za nim dzieje. Buława, którą sobie trzyma w ręce też go mało interesuje bo jest od niej odwrócony. I te jego zamkniete oczy? Tak jakby dostępny oręż w ogóle go nie obchodził. Powiedziałabym, że facet ma problemy z potencją albo, że już tyle się narobił w tym temacie, że ma dość. Ja tu żadnego ognia nie widzę, chociaż to buławy. Nie widzę też tej wolności myśli ani uczuć, chociaż to Księżyc w Strzelcu ( takie są symbole na karcie). Ja tu widzę wielkie zmęczenie i tumiwisizm. Taką beznadzieję widzę. Co do 3 buław to ja nie widzę tu żadnego Słońca w Baranie. Sun w Baranie to inicjator a facet na karcie nic nie robi tylko siedzi i wypatruje tego okrętu, który może przypłynie . Ale może i nie. A jak przypłynie to kiedy? Ten może i nie ma problemu ze swoją męskością, ale chociaż młody to jakiś taki wypalony. Nawet buławy totalnie olewa. Marzyciel taki czy co? Zresztą dla mnie ta karta jawi się jako karta beznadziejnego czekania ale chyba na to aż te gruszki na wierzbie urosną. Takie to czekanie beznadziejne. No i właśnie - o co w tym wszystkim chodzi?
Obserwuj wątek
    • rrozsypana80 Re: Różnice 9 i 3 buław jak widzicie te karty 23.05.17, 16:53
      9 bulaw to takie uparte stanie na danej pozycji i ani kroku wiecej... ani w przod ani w tyl. Niekoniecznie tumiwisizm. Bardziej przekora, leki, ograniczenia ale nie takie jak w 8 mieczy. To jest taki stan tuz przed totalnym obciazeniem (10 bulaw) tu jeszcze mozna pozwolic sobie na bunt. O wlasnie bunt to odpowiednie slowo do tej karty. To rowniez ostroznosc i takie patrzenie spod byka. Silowe forsowanie swoich racji bo argumenty zawiodly.
      3 bulaw to zupelnie co innego to swiezy powiew po niepewnej i drazacej dwojce, ktora daje popalic. To takie przejscie dalej, zaczecie od nowa. Nowy zwiazek, nowe perspektywy. Przygoda. Wiatr w zagle.
      Tak ja te karty widze.
    • tabularasa22 Re: Różnice 9 i 3 buław jak widzicie te karty 23.05.17, 18:16
      Kiedyś był tu wątek omawiania różnic między 2 i 3 buław z uwzględnieniem przyporządkowania do planet w znakach wg Crowleya. Słońce w Baranie - 3 buław kojarzy mi się z radosną, otwartą atmosfera, ekscytacją, planami, szykowaniem, planowaniem. U mnie na karcie okręt już czeka, postać zostawia za sobą co ma i wyrusza w nieznane, na podbój nowych ziem. Głowa do góry, zapał, mądrość, możliwości, świadomość ! W odróżnieniu od Marsa ( 2 buław - zapalczywość ) w 3 buław widzę jednak trochę opanowania.
      9 buław natomiast to faktycznie bardzo zagadkowa karta - bo opisywana różnorako, ale tak po rysunku ( a mam kartę Gilded tarot CM) postać klęczy, wspiera się na 1 buławie, pozostałe za nią, górują. Kojarzy mi się ze zniechęceniem, wycofaniem. Widzę tu chwilowy upadek, odpoczynek, nie wszystko stracone, upór, silne wpływy z zewnątrz, dużo życiowych doświadczeń. Jednostka która się zachwiała i przyklęka - ale nie upada, zamierza się podnieść gdy nabierze sił. Ma wiele jeszcze w zanadrzu.
      Takie skojarzenia smile w mojej talii karty te bardzo się różnią

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka