Dodaj do ulubionych

Donica partnerska

25.04.19, 13:25
Czy któraś dobra dusza pomogłaby mi zinterpretować donicę partnerską:
ja: 5.12.1987
on: 23.04.1978

Jeśli się nie pomyliłam w obliczeniach, to wygląda to tak:

Poz. 1: Kochankowie (Kapłan + Mag)
Poz 2: Wieża (Wisielec + Cesarz)
Poz 3: Kochankowie (Cesarzowa + Cesarzowa)
Poz 4: Głupiec (Gwiazda + Kapłan)
Poz 5: Głupiec (Diabeł + Rydwan)
Poz 6: Głupiec (Koło Fortuny + Wisielec)
Poz 7: Kochankowie (Diabeł + Śmierć)
Poz 8: Wieża (Głupiec + Wieża)

Jakoś dużo wychodzi Głupców i szczerze mówiąc nie wiem jak to odczytywać. Czy ktoś mógłby pomóc?
Edytor zaawansowany
  • rrozsypana80 25.04.19, 19:31
    Faktycznie sporo tych Głupców. Przelicze Ci te doniczkę jeszcze raz ale potrzebuje na to chwili czasu bo to nie takie hop siup

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
  • rrozsypana80 25.04.19, 19:35
    Dużo też Kochanków i Wież.
    Karty powtarzajace się są mega ważne.

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

• domago 26.04.19, 09:58
    Tak, w zasadzie to są trzy powtarzające się karty - wieża, kochankowie i głupiec. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyś mogła się podzielić swoimi odczuciami na ten temat smile
  • camaretto 26.04.19, 17:51
    Można wiedzieć jak to się stawia?

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile
    stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  • domago 26.04.19, 18:06
    Tutaj jest to dość dobrze opisane: www.noweezo.fora.pl/doniczki-ppt-czyli-interpretacje-dat-z-zastosowaniem-tarota,64/jak-obliczyc-donice-indywidaulna-i-partnerska,25428.html
  • camaretto 26.04.19, 22:55
    Dzięki, czyli już to kiedyś ktoś próbował....ale pod inną nazwą

--
  • domago 27.04.19, 07:23
    Tak, w internecie trochę można o tym znaleźć. Ja jestem w temacie laikiem, zainteresowałam się nim po wizycie u tarocistki, która na wstępie powiedziała, że z taką numerologią to nawet nie zero procent szansy, ale nawet na minusie. I podała właśnie Wieżę, Głupca i Kochanków. Byłam ciekawa jak ona to liczyła i trafiłam na ten sposób
  • camaretto 27.04.19, 11:00
    Rozszyfrowywanie symboli za pomocą kart Tarota, również numerologicznych, zrobiło się od czasu popularności tejże niezwykle modne. Jest to jednak system znany bliżej dopiero od czasu prac i talii Viscontiego- ojca Królowej Bony nieco bardziej. NO i w tej postaci. Wcześniej malowane historycznie były równocześnie różne talie. Blogi się kńczą, ja publikuję na ten temat dalej na wordpress są moje stare wpisy, jednak jak na razie w jednym czy dwóch wpisach historycznych . Chińczycy nie wpadli na "wróżenie z kart" w ogóle. Mahjong to jedyna pozostałość po starożytnym systemie gry i pomyśle. Niestety, numerologia tego rodzaju ma nóżki jeszcze krótsze, więc rzadko - ja - jej używam. Właściwie nie wiem dlaczego. Może - dlatego że alfabet jakkolwiek istniał, to wiele osób ' z ludu' było analfabetami i nie uczestniczyło do czasów 2. wojny w kształceniu? Jest to zatem - po świadectwach moich wykształconych przodków patrzę - symboliczny"spadek" powojenny. Wszyscy patrzą na możliwość rozszerzenia symboliki, ale przywiązywać się nie ma mam wrażenie do czego,śmieszne stwierdzenia są próbą podsumowania,że liczba 10 wiązana z Kołem Fortuny w Tarocie, to początek i koniec. kiedyś, w czasach starożytnych, maksymalna , kończąca liczba proces liczenia to było 9. 9 dni i nocy wisiał Odyn na drzewie Yggdrassil. 3 - to liczba dziecka, 1 - liczba męska, a 2- liczba kobiety. 4 - praca - zdobywanie materii i żywioły, strony świata, wiąże się z doświadczeniem systemu geograficznego. 5 to liczba Życia w ogóle. Tak też "projektuje " się i numerologia, i karty. Ale żebym miała się dać zwariować, bo 16 to karma - ok, na pewno,sama nie mam w karcie tw. Czy 19 (mam i nie dam)...Dla mnie nic z tego nie wynika. Rzuciłam dawno, mimo że to "karma związków" ,a Słońce dodaje pozornego splendoru. Jstem tym kim jestem, i się nie zmienię (jeśli nie nauczę się zapominać - czasami i symboliczne, zdawałoby się treści. To koan Zen z kolei big_grin).
    Pozdr

Cam

www.oczary.wordpress.com - tam będę.
    Jeszcze 3 dni pod oczary. blox.pl
    Kochankowie

--
  • camaretto 28.04.19, 11:16
    Wiesz, co jeszcze mi wyszło? (Ja to mam takie karty, że... mnie samą głowa czasami..."odpuszcza") ...dziwne. ic jak bym chciała, a czasami aż zbyt materialne.
    Na początku wypadł mi...Głupiec z talii. nic dodać, nic ująć.bNa pytanie, co ci jakby jest potrzebne, co to znaczy, o czym w tej chwili potrzeba powiedzieć ( jakbym nie próbowała) - 8 Buław, minus w 2 Buław, 8 Mieczy.
    Mam wrażenie, że po pierwsze powinnaś zastanowić się nad symboliką tych kart ogólnie. To ten Glupiec. 8 Buław mówi o informacjach, potrzebnych ci właśnie w tym momencie, o i nie - działaniu, zatrzymaniu czegoś może, co prowadzi do "nieszczęścia". Aloe też jest w tym Głupca świeżość, nie troszczeie się tak bardzo o "jutro", które może być ciężarem. On zresztą już koło 41 - ty 32, onieodpowiedzialności nie może być mowy. Ale o potrzebie odnowy, jakichś planach - tak, to ten wiek.
    . Poparta 8 Mieczy - związaniem rąk...
    Patrzyłam też z grubsza na partnerskie układy horoskopowe -układy trygonalne się powtarzają, mnostwo koniunkcji partneskich, ale i własnych. Spore stellium w Strzelcu, trochę rozniesione na Skorpiona ma on, ty z kolei masz rozniesione planety po całym horoskopie, taka lokomotywka z wagonikami co 25-30 stopni. Dużo układów trygonalnych, koniunkcje partnerskie wyglądają śmiesznie z daleka jak... doniczki z kwiatami, tam gdzie on ma , tam i ty kwiatek zasadziłaś. big_grin Brawo, niezły horoskop, bo sygnalizuje komputer, że główne kwadraty tylko dwa - twój Mars do "waszego"podwójnego stellium i jego Jowisz z twoim Merkurym. kwadratują jego Neptuna i Wenus. Ciekawe, byliście też u astrologa?
    Bo tak symbolicznie - to ogólne związki m. kartami to są np. "idiotycznie" różne. Dwie Cesarzowe - jasne, że nie istnieją, a Kochankowie w tych warunkach ... sugerowało by to układy, gdzie dwie osoby po matczynemu zabiegają o coś. Postarajsię o sprecyzowanie TEMATU z którym się konfrontujesz w medytacji. Czy dana osoba ci "trójkę" przypomina? Ciekawską i chętną do rozwoju? Albo Gwiazda - 17/8 - ósemkowe podejście, materialistyczne bardziej czy chętne do zrozumienia Kaplane - 5 - i jego "ludzkich "dylematów?
    Wybrałaś układ przypominający wasze związki astrologiczne, a więc nieprzypadkowy. Powodzenia za tem, bo trzeba moim zdanim czegoś "więcej" niż puste podliczenie. Choćby poz. 8 - nie wiem, co jest tematem, ale to jak upadły z Wieży aniołek , jużna ziemi, przywiązany znówdo koła karmy,musu,przyczyny i skutku . Koleżanki niech mnie poprawiają, bo błądzę w ciemnościach, dla mnie ważne jest układ NA CO stawiam, tak jak i dla klienta, który precyzuje wróżbę. To raczej jak i karta numerologiczna, jakiś "życiowy" układ energii.

--
  • rrozsypana80 28.04.19, 16:33
    Ja to widzę tak
    Początek związku to silna chemia, którą symbolizują Kochankowie. Kochanki są też kartą wyboru, więc nie wykluczałabym, że oboje lub któreś z Was jest już w innym związku wchodząc w ten związek. Jeśli jest to jedno z Was to ja po tych kartach uznalabym, że to Pan. On ma Maga, jedynkę... Stawia siebie na pierwszym miejscu, zaczyna od początku i jest inicjatorem. Każdy środek lub polsrodek jest dla niego elementem dojścia do celu. Przed niczym się nie cofnie aby wyczarować swoją upragnioną rzeczywistość. A więc manipuluje również i nagina fakty jak mu wygodnie. Jest przy tym uwodzicielski. Mag ma charyzme. Umie pociągnąć za sobą tłum w tym wypadku Ciebie. Ty wychodzisz w Kaplanie. Jest to odwołanie do Twojego sumienia. Ale przecież, nie zawsze kaplan nie grzeszy... Czasem Kaplan bywa faryzeuszem. Zresztą nawet Kaplan jest tylko człowiekiem i jest ulomny ze swoimi słabościami. Tak więc to czego się dopuszcza może kolidowac z jego kręgosłupem moralnym. Aczkolwiek jednak jakiś kręgosłup jest. On napiera Ty się bronisz. Tak bym to widziała. Rezultatem są Kochankowie. Ciężko zapomnieć ale ciężko i podjąć decyzję.
    Dalszy ciąg tej historii.... Wieża. Pękło bo pęc musiało. Nie da się żyć w takim napięciu nieustannie przecież. Pan jest reprezentowany przez Cesarza. Po Magu ten Cesarz nie widzi mi się w superlatywach. Ewidentnie chodzi o to, żeby tańczyc jak on zagra. Jeśli jest uwiklany w inny związek to w tym okresie tamten związek jest dla niego kluczowy. Cesarz jest niezwykle lojalny i uparty, więc za cholerę nie odpuści. No i to Cesarz jest w uprzywilejowane pozycji bo to on karty rozdaje. Ty wypadasz w Wisielcu. Po Kaplanie oznacza to załamanie dotychczasowego światopoglądu. Patrz wisisz do góry nogami. Twój świat a przez to system wartości uległ odwróceniu. To też karta przywiązania do czegoś ale ja bym to jednak widziała, że nie do siebie nawzajem - raczej jest to uwiazanie w innych kierunkach. Wieża bo wydaje mi się, że na tym etapie związek się całkowicie zawalił. Po prostu runął. Wybór z Kochankow pchnal Was w zupełnie innych kierunkach.

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 16:42
    Dalej ponownie Kochankowie. I piękno i straszna. Ciągnie Was ku sobie zdecydowanie ale czy związek ma sens jeśli są dwie Cesarzowa? Gdzie kucharek sześć nie ma co jeść a dwie caryce naraz to też za dużo. Każdy chciałby kierować i być podziwiany baaa ubostwiany. Ale nikt się nie garnie, żeby to samo z siebie dać drugiej stronie. Poza tym obstawiam, że u niego nadal prym bierze to co ma. Wcześniej Cesarz czyli on jako mąż. Teraz Cesarzowa czyli jego żona jest na pierwszym miejscu. U Ciebie Cesarzowa to Ty bo zapewne w tym okresie już też jesteś żoną.
    I znów wybór co z tym zrobić. Raz już przecież Wieża była jak się wybór dokonał

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 16:49
    Problemem jest Glupiec. Ano właśnie bo niewiadomo co z tym zrobić. Glupiec nie wie jakie będą konsekwencje, wchodzi w coś radośnie niczym dziecko... U Ciebie Gwiazda... Pragnienie miłości ale takiej nierzeczywistej, wiesz obdartej z tej całej życiowej otoczki. U niego Kaplan. On zdaje się widzi więcej niż tylko pragnienie i nadzieję. Kapłan jest mądry przecież życiowo, oczytany itd. W konfrontacji z Twoją Gwiazdą to jest zupełnie inna bajka. Zupełnie inne oczekiwania. To tak jakby przyrownac kosmos do ziemi.

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 16:55
    To co świadome znowu Glupiec... Ty pograzasz się w pragnieniach w tym Diable. Świadomie się przykuwasz w wieczna niewolę. Kierują Tobą jednak te niższe instynkty, namiętnosci. On w Rydwanie już wie, że ten wóz jest nie do uciągniecia na dłuższą metę. Wszak kieruje nim nieświadomy niczego Glupiec. Konie się rozbiegna a wóz się rozwali. On również ma emocje. Wiesz to wygląda tak jakby on widział, że Twoje uwiazanie jest mu kulą u nogi. On świadomie chce z tego wyjść ale nie może dopóki Ty się nie uwolnisz.

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 16:58
    Nadswiadomosc wciąż Glupiec!
    Ty uważasz, że jesteście chyba karmicznie powiązani on sam nie wie co się dzieje obserwuje świat z różnych perspektyw próbując coś zrozumieć. Możliwe, że próbuje się dostosowac do Twojej wizji albo przynajmniej ona go jednak tu podtrzymuje

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 17:01
    Misja związku to Kochanki. Ty w Diable masz uwolnić się od uzaleznienia, on w śmierci ma zacząć od nowa. Nie widzę tego jako razem. Myślę, że celem jest podjąć decyzję jednak o rozstaniu.

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 28.04.19, 17:10
    Środki do realizacji misji Wieża. Wieża zdublowana u niego. On ma zburzyć te struktury budowane z Tobą. One są na piachu budowane.
    Tylko on może przełamać Twoje uzależnienie bo sama tego nie zrobisz.
    Relacja silna, bazująca na dużych emocjach. Owszem miłosna (Kochankowie) ale bardzo nie w porę, bardzo nie w czas.
    Glupiec sugeruje tu pewna niedojrzalosc. Mówi o tym, że nie da się budować na piachu. Siłą rzeczy ta budowla i tak i tak runie bo nie będzie stabilna. Stąd zwielokrotniona Wieża.
    I ten Diabeł po Twojej stronie...
    Miłość romantyczna jak z Shakespeare'a. Bez happy endu.

--
    /T.Edison/

• domago 28.04.19, 19:31
    @Camaretto i Rrozsypana: bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i poświęcony czas. Bardzo to kochane z Waszej strony. Mi na początku też wydawało się, że takie podliczenia numerologiczne mogą być trochę sztuczne, ale po przeczytaniu analizy Rrozsypanej stwierdzam, z przykrością niestety, że sporo w niej prawdy. Nie sprawdzałam astrologii, co do rozkładu z kart to...mam takie wrażenie, że niczego dobrego by mi nie pokazały sad
  • rrozsypana80 28.04.19, 20:27
    Kurcze wiesz to trudne jest jak się komuś odbiera nadzieję.
    Są pewne rzeczy przypisane jakby odgórnie trochę. Człowiek jest kowalem swojego losu a i owszem ale.... Czasem jest tak, że każda ścieżka na danym rozstaju dróg będzie mocno bolesna. Wydaje mi się, że to chodzi o przerobienie jakiejś lekcji. Ciężko to zrozumieć bo lekcja jest niezależna od człowieka bo jest umową duszy.
    Wszystko jest po coś i nie ma w zasadzie przypadków. Wyciągnij z tej lekcji wnioski dla siebie.
    Wiesz kiedyś mi tutaj dziewczyny powiedzialy, że nie każdy związek musi być do końca, do grobu ale ważne jest to co się przeżyło. Bo nie każdy może doświadczyć takich emocji. I tego się trzymam. A Tobie Kochana dużo siły życzę.

--
    /T.Edison/

• domago 29.04.19, 10:51
    Nie, nie, absolutnie proszę nie czuj się źle. Są takie momenty kiedy trzeba po prostu przyjąć to co los nam przynosi i jakoś się w tym odnaleźć.
    Abstrahując już od mojej donicy, to kiedy spojrzeć na teorię obliczania portretu tarotowego, nasuwają mi się wątpliwości szczególnie w przypadku szczególnie drugiej i trzeciej pozycji. Dla przykładu - moi rówieśnicy (1987) grudniowi w związkach z kwietniowymi będą mieć w kolejnych etapach związków Wieże i Kochanków... Wydaje się to trochę mało prawdopodobne, chociaż kto wie smile
  • kamerados 03.05.19, 19:06
    To Głupcy to koniunkcje, Kochankowie pomnożone trygony, a Wieże pomnożone kwadraty do stelliów?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka