Dodaj do ulubionych

Zagadka 5 Den. Euro 2020, z lekkim zmrużeniem. ;D

27.05.19, 14:14
Zagadka będzie jak w temacie.

Kiedyś, za PRL-u były takie fajne żarty: pan A nastąpił na nogę panu B. Pan A miał 120 kg wagi, pan B 75.kg wagi. Pytanie. Jaką minę miał pan B po wstaniu z podłogi?
Tutaj zaczyna się robić powolutku temat skąd i jak wziął się temat wśród ludzi o 150 cm obwodu w pasie, coś nowego zatem , na dniach:były mianowicie wybory do Europarlametu. Wygrali : Cimoszewicz, Jaki, Szydło, Kopacz, Miller, Biedroń, Sikorski, Huebner, Buzek, Korwin "Mucha"...itd . Pytanie by było poważne. Kiedy oni się pobiją? I o co pójdzie?
Moje karty świadome satyry nie bardzo "chcą" odpowiadać. Brak słów rzucza się w oczy, 5 Mieczy na minusie świadczy o poległych .Pytałam rzecz jasna, jak oni się dogadają, jaka będzie sytuacja.
Please, pokomentujcie ;D - oprócz zagadki.
Zagadka finansowa - całkiem poważna, z racji demokracji bowiem i niewielkich zmian w rządach i urzędach oraz pochlastanym rynku pytają mnie ludzie nie zawsze świadomi nawet mpjego ekonomicznego zdania na temat, że będzie ciężko. : "Z czego tu żyć?" - nawet będąc zadbanym czy mając emeryturę i ...500 + ekstra.
Ja mam karty - Enigmę : QBuław/- ; 5 Mieczy/-, 8 Buław/-
Odpowiedź 1 któa się nasuwa to fakt,że nie mamy wystarczających informacji na temat jutra, to nas rozkłada najbardzej, powodując ból głowy i podobne, hamując przedsiębiorczość i rozwój małych firm (tyle też we mnie ekonomistka mówi)
A co u was karty mówią? Zapomnieć o rynku, jak kumple? Muszą"przykręcić", wyjechać na Zachód lubo gdzieś do innego miasta, położyć uszy po sobie..(ja tutaj)
Czy może ktoś ma lepsze informacje i karcioszki ?
Od czasów "pieserni" coś drętwo się zrobiło...Brrr!

To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
Kocham flaczki - z nimi najbardziej trafne przepowiednie
Edytor zaawansowany
  • rrozsypana80 28.05.19, 17:03
    Patrz bulawiany ruch po bokach a w środku 5 mieczy...
    Karty mówią działać, działać bez zbędnych sentymentow. 5 to też ruch ale jakże paskudny.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to rewolucja.
    Ale nie tak jak jest obecnie. Nie walka pomiędzy ludźmi o to kto za pisem a kto za po. Tylko rewolucja przeciwko szkodnikom i szkodnikom.
    W obecnej sytuacji alternatyw jednak brak... No chyba, że ktoś wiosnę jesienią uzna za przedwiośnie i wyjdzie z tego wiosna ludów....

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
  • camaretto 29.05.19, 09:00
    Wiesz, podejrzewam że nwet bardzo szybki ruch. Trafiłaś myślę, bo Buławy i Kielichy ostrzegają tarocistę,ted. żeby ukryć się i banicko wyjechać wiosenna konfrontacja i opadające ręce Kieliszków przechodzą na jesieni w położenie głowy , a my przecież nie chcemy jej... stracić naprawdę. Opisujesz (dobrze mi się notabene z tym medytuje) chęć znaną z Aghaty Christie itd. żeby ukryć swe zamiary z 6 i banicję, podróż, "wielką Wodę" z I cingu. Powrót hrabiego Monte Christo po 20 latach. Chociaż zatem jest za tym ruch opadania, to po latach w 6 powracamy, naogół z większą siłą i mądrością, dajemy kasę, odnosimy triumfy,wyleczeni i po kryzysie powracamy do domu na tarczy. Świetnie!

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile
    stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  • rrozsypana80 29.05.19, 09:16
    Wszyscy nie wyjedziemy 😉 chyba że to ich wyślemy w kosmos

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

• tabularasa22 29.05.19, 21:21
    Ja niestety Cam na polityce się nie znam i nie nadążam, poglądy mam gospodarczo liberalne a społecznie lewicowe smile Ale angażowanie się przerasta moje możliwości czasowe. Wyjechać już nie wyjade bo dzieci do szkół chodzą, przędę więc. Jak żyć .. z dnia na dzień. Ale ja już taka od urodzenia, nigdy nie miałam ambicji zawodowych , chciałam najbardziej zajmować się sztuką i malarstwem big_grin ehhhh jak żyć .. no jakos, jak t w PL, j a k o ś ...
    karty: buławy na 5 mieczy .. lewizna , szybki piniądz, był pojawił się i znikł .. oby w skarpecie, nigdy na koncie, tylko tak. Zdobycz okazyjna , przechwycona szybko , sprytnie, niekoniecznie bez szkody dla innych .. cóż.. marna dla nas wróżba.
  • rrozsypana80 30.05.19, 07:46
    Marna wróżba. 5 mieczy dopóki w tą 6 nie przejdzie zatacza kółka. Długi to i męczący proces wyjść z energii piątek....
    Ale.... Nigdy nie jest tak, że nie ma nadziei. Wiecie idealnie tu pasuje hasło, które wzięłam sobie do serca. "Ludzie mają doktoraty z wymówek a nie zrobili nawet zawodówki z rezultatów. Nie bądź jednym z nich idź po profesure w rezultatach".
    Świata się samemu nie zmieni, zwłaszcza demokratycznego świata, gdzie głos większości ma przewagę ale można zmienić swój świat.

--
    /T.Edison/

• camaretto 04.06.19, 15:31
    Mówisz jak prorocy. Tylko że oni wszyscy nie żyli zbyt długo, przynajmiej na tym świecie ;D. Jedyny Budda jakoś przetrwał, zle z tą opcją Nirwana... to nawet jego brat Ananda przestał być królem. To że warto być królem samego siebie, wiemy jednak my, a ten Eurobiznesnie, więc mimo że jest widoczny nie wygląda że dadzą wszyscy nagke to z nich najlepsze, przezimowali po prostu i wcisnęli ze stówkę w rękę za jedynkę, żeby dalej pływać i się dalej lansować. Takie mam niestety ja doświadczeniebezpośrednie, no i karty zaznaczyły, że porażka ...mmm ... chyba będzie?
    PS.m Ja też nie społeczny, a już bynajmniej nie lewicowy.
    Tyleże u nas już nie wiesz, czy patrzysz do przodu, czy do tyłu big_grin

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile
    stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.