Dodaj do ulubionych

Architektoniczne cuda wianki zagadka

08.07.19, 20:55

Na prośbę Cam, na rozluźnienie, a tak po prostu.

No więc Moi Mili co za architektoniczne cudo plącze się po mojej głowie?
Dla ułatwienia cudo jest poza granicami Polandii.

Poproszę karty.
--
Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
/T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
Edytor zaawansowany
  • camaretto 08.07.19, 22:43
    Brrr, pierwsze skojarzenie Wieża Eiffla, ale jest jeszcze mnóstwo innych dziwów. Np. budowla w Zagrzebiu, którą widać z kosmosu. Albo chiński mur, też z kosmosu widoczny smile
    Karty postawię jednak później, jak i na blogu o tym "Kajetanie" piszę - nie mam pełnych świateł, żeby nie płacić tyle, no i ... po prawdzie ulubiły mnie różne gatunki zwierzaków, a one niekoniecznie idą spać z kurami. Znaczy,z gołębiami. Trza by noktowizora, jak w filmie o milczeniu owiec. ;D Nic więc nie widać, będę pewno musiała sprowadzić niejednego specjalistę...wszystkie mam lampki w miarę popsute. A tak tu było kiedyś ładnie,, nie powiem mieszkanie było moim i mamy oczkiem w głowie...Ale przynajmniej bałaganu nie muszę oglądać big_grin

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 10.07.19, 09:26
    Jakna razie, błędy w strefie informatycznej czynią mnie "unable".
    Po południu podsumuję może te "cuda niewidy" z 8 Buław, i QKielichów, jako że kierują mnie na wody spokojniejsze. Zareklamować, to ja tam całe zachowanie bym musiała, w temacie odpiszę, bo jedynie godzinka dla gadzinki mi zastała,a produkt juz jest w depozycie, wysiadły też nadniach żrówki,się okazuje. Nie tylko ja manipuluję prądem, ufo to chyba nie jest, ale zawsze...Kizia sekunduja co panitakiego zrobi, a pani niedoinfomowana, za to doinformatyzowana, pozmieniała wszystko, tak że teraz nie wie co robić, cała sieć elektryczna popsuta.Duchy, czy co?
    Jaak moja śp.p. mamusia odcodziła, niby pogodzona ze światem, to 4 żarowki poszły w jednej sekundzie, po sobie... Zycie pozagrobowe,nic ino.

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • tabularasa22 11.07.19, 11:32
    Aleeee karty !!! Kontynent - XIX Słońce, Kraj - IV Cesarz , Typ budowli - Król mieczy
    Czyli gdzieś gdzie gorąco, kraj - mocarstwo regionalne, obecne lub byłe, typ budowli - warownia, zamek królewski, budowla militarna.
    Mhmmm ..
    Moje nr 1 to Chiński Mur
    nr 2 - Petra w Jordanii
    ps. Nie wiem co to za ułatwienie że poza granicami PL big_grin big_grin
  • camaretto 11.07.19, 21:51
    Król Słońce, LudwikXV Imperator , makiaweliczne rządy i rewolucja? Ale to i nie moje karty.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 11.07.19, 21:48
    Mam Cesarzową i Niebieskiego Cesarza. To co się z nimi dzieje dziś, to inna, rozdrobniona na drobne, wizja rzeczywistości, kiedyś całkiem inaczej wyglądała.
    Kojarzą mi się filmy "Cesarzowa" , "Ostatni cesarz", kraj małych ludzi i spopularyzowanych polatach układów,gdzie kobieta zyskuje na znaczeniu - KBuław, ale to czysta współczesność -nieco kobieca, wycofana, turystyczna. Chiński Mur, z tą 7 Kielichów, aczkolwiek początek to pagody i Zapomniane Królestwo, zamek Cesarzowej.
    W Pekiie jest jeszcze jedna ciekawa budowla, ale mało znana - rzeźba współczesna, pierścień ogromny o tajemniczym przeznaczeniu, nad oceanem.
    Jeszcze jedno co pasuje do tych kart to Pałac Buckingham, i Aglia, ale wolę Chiny, z tą ludową atmosferą i próbami demokracji, kobietą Buławianą księżniczką.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 12.07.19, 07:50
    Dziewczyny wiecie co zimno no... Znacznie bliżej niż bylyscie z kartami. 😉
    Cam bez kart było w punkt tarot Ci figla spłatał.

🗼 Wieża Eiffla!

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
  • camaretto 12.07.19, 08:40
    A. Stąd Ludwik XV Imperator ? Bonaparte? KBuław jako wyrażenie poglądów demokratycznych ?Współczesna moda i kobieta emancypowana? Kankan i modelki?Cesarz i Cesarzowa, Rewolucja Francuska. Król Słońce , Madame Pompadpur i ...ich osławiona "franca", nie powie. Tyle że współcześnie, Eremit u mnie, brak jest żarówek żeby oświetlić współczesne ataki i niepokoje we "Francji - elegancji"... Zrzuciłabym to na komunistów..cholera, jeszcze tylko Zagrzeb plątał mi się po głowie, moja rodzina była tam jako dyplomaci, a kuzynka jest tłumaczką francuskiego. No i w agrzebiu kieliśmy tę masakrę, i słynnego Draco, ale na smooi to ja mam nie tylko jednego na karcie, ale i całą talię. Teraz używam"Zwierząt fantastycznych", już mnie parę razy zmyliła w zagadkach, niby rozszerza moje horyzonty, jest piękna swoistym celtyckim pięknem - są tam duszki przyrody itd - ale tak naprawdę o wiele lepsza ze mną w teamie zagadkowym była całkiem inna talia,adlaklientów biorę często albo Smoki, albo moją ulubioną, zresztą, zależy,która mi do ręki wleci . Wbrew pozorom,nie wszyscy dobrze odbierają Suligę, a ja mam potrzebę ostatnio "pogadać " z tymi właśnie kartami, zresztą jako talia jest bardzo Crowleyowska.
    Sama namalowałabym to inaczej, fascynuje mnie ciągle i Royo (Black i Labyrhint),jeden z mich ulubionych malarzy, Whelan, i inni. Tu posiekałam i pająki z kotami, no it eraz też, nie powiem, ta sugestia obrazkowa daje do wiwatu. Kiedyś jej nie miałam, ale nie mogę się coś "dograć" z nimi.Aczkolwiek intuicja to intuicja,może chronią mnie przed jeszcze gorszą rzeczą - przed zamknięciem się na karty i wynikającenm stąd dyskomfort i uzależnienia, które np. na "Szkółce" się przez niektóre osoby rozpętały .Tarot to tylko pomoc, garść obrazków poukładanych w jeden ciąg wróżebny, ale to co zrobili "miszczowie", ta wojna też z moheramy -to noie przelewki, dziśleciw kąt homeopatia, a myśmy walczyli o dopuszczenie oczywistośi i globulek do głosu. Zresztą, w wykonaniu lekarzy prowadących dobrąpaktykę, było i działające, i w ogóle. Eeeech, serce nie sługa, widzi i tabulka, że karty "kropnęły "po nas,popełniła ten sam tscheski -fancuski ...o. pardon!

--
    www.oczary.wordpress.com
  • tabularasa22 12.07.19, 09:33
    No i wszystko jasne smile czyli jak u Cam - karty dobre tylko interpretator do kitu big_grin
    Król Mieczy to pewnie kupa żelastwa jednak .
    Dzięki roz za zagadkę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka