Dodaj do ulubionych

Dziewczyny, pomocy!!! Moje "prezenty"...

09.07.19, 16:08
...są dość drogie. Usiłowałam porozumieć się nawet z serwisem w tej sprawie,bo z pozycji sprzedawcy "odkręcenie" tego wszystkiego jest kwestią chwili...do jutra.
Jutro towar jedzie do sklepu, a ja tam otrzymam pudełeczko o zawartości,której nie mogę przetestować ani otwierać, dopóki nie zapłacę sporej sumki, ale prezencik, w którym się zakochałam natychmiast, jest tego wart.
Serwisant powiedział mi jednak, że nie będę mogła wyłączyć niektórych funkcji z tym modelem. Moja wersja programu jednak jest zgodnie z jego opisem najnowsza.
Na stronie zgodności wszystko ok, ale ta "pożądana" część nie ma teraz się okazuje, na boku niektórych przełączników, steruje się w menu. Tyle, że ...na stronie temu poświęconej,u mnnie w modelu niby ten "starszy model", został "uzupełniony" na wersję programu 1.4.
Stosowałam już podobne modele u innego producenta, i one zachowują się tak samo, tyle że mają jeszcze właściwe przyciski. wszystko w menu... w grunie rzeczy niekoniecznie działać tam musi, o są jescze podłączenia na zewnątrz podwójne,nie wiem jednak, czy zadziałają.

Opcja podchwytliwa, a karty... no cóż, jak nie kupię niby wszystko po staremu - dobrze, jak kupię... też dobrze. 4 Pentakli.
Jak nie kupię odwracają się kielichy, nie skorzystam z promo, a kwota jest ,nie ukrywajmy szaleństwa sztuki, niemała, promo potrzebne. Co robić? Dzwonić,że nie zamawiam kłopotliwych części czy wziąć problemy ichniejsze "na klatę"? Bo strony mylą, a pracownik... no cóż, chyba tego nie czytał. Menu też nie wiem jak zadziała, bo tam wszystko mogę niby powyłączać...KOSZMAR, bo to dalej w ciemno.
Jeszcze jedna wersja wydarzeń, związana z logicznym użytkowaniem, że przy tych parametrach, to ta opcja nie za bardzo gra rolę... tak jak w przypadkaach innych sprzętów extreme, to pojedyncze sytuacje Innym "ostrzy", listy producenta nikt w ogóle nie rozumie, a malkontenci tego rodzaju rzeczy w ogóle się nie znają na przedmiocie, 0 reakcji innych klientów.. Co robić? Kupić ? Olać? Dzwonić (jeśli już to dzisiaj). Funkcje w niczym nie przeszkadzają, mają ułatwić korzystanie, a tryb manualny stosuję rzadko, ale bestialsko mimo ostrzeżeń stosowałam już wyłącznik główny i nic nie zepsułam. Może więc tą listę uzupełniano zbyt chaotycznie?
Oj, Camera, camera...

<a>target="_blank">www.oczary.wordpress.com</a>
Edytor zaawansowany
  • camaretto 09.07.19, 17:29
    Awicie co? Chciałam teraz to wypróbować, i oprócz tego że nic nie widzę, to jakbym przeleciała z software'm znów do momentu kiedy to wszystko było poodłączane, znaczy się - nic nie działa.
    A logicznie mi wypada, że jak mam najnwszą wersję niby to ta wymagana. Nie wiem, ale sugestie eby nie zrywać kontaktu z 6 Bułąw igrać dalej - może są OK, Teraz za to zgłupiałam, bo nie wiem jak to włączyłam. Może jednak nie będzie takźle jak serwisant opowiadał, bo strasznie cicho było słychać przez tą cholerną słuchawkę,ich też można, cholera, sprawdzać do woli, im bardziej techicznie zaawansowany model serwisanta,tym trudniejszy w obsłudze.
    big_grin
    Nic, chybakupię, zgodnie z kartami,iąglecośmotam,miotam i przełączam,ale świetnie to ja ręcznie ustawiam tylko jak się nie nastawiam, a w pozostałych przypadkach wspiera mnie machina, bo już tak to chyba ma, po to miala być ;D

Ktoś może jednak jakiś komentarz da?

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 09.07.19, 18:12
    Zamawiać Wieża + rycerz bulaw +3 mieczy
    Nie zamawiać Krol denarow+ Kaplanka + 9 bulaw

Moim zdaniem co nagle to po Diable. Nie zamawiać bo Krol denarow to wiadomo bez strat.

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
  • camaretto 09.07.19, 21:00
    Kłopot w tym, że moje nastawienie było wieżowe, a teraz jest buławiane ;D , I to to z kart,ktore mi poprzednio wyszły, żeby zamawiać, że wygram w te klocki coś wiedziałam, w dodatku jak wyłączyłam u siebie wszystko, to w cholerę, teraz nie mogę wrócić, bo nie pamiętam jak włączyłam, a to ta sama funkcja.
    Komentarz karciany nie ulega wątpliwości, innych klientów też nie bardzo - najbardziej bali się,że nie będzie wcale ostrzył. A to budowa,nie wiem na ile znacie się na optyce i fotografii - warta swojej ceny, czyli tego właśnie ostrzenia,którego rzekomo nie da się wyłączyć, a który teraz z poziomu menu wyłączyła z tym software'm beztrudu, na chybił trafił manipulując funkcjami, wiem tylko, że go również jakoś włączyłam, ale to skomplikowany model i "doprowadziłam do ostateczności",czyli natychmiast zanegowałam, że się nie da manipulować, serwisant jedynie twierdzi na odwrót,więc podali do wiadomości.Ale jakoś krętacko wyszło że właśnie mam ten najnowszy niby softie, może są inne wersje?
    Rzeczywiście,wieża sygnalizuje załamkę, no i moja decyzja to taka szybka, R buław p0o wojnie zmyślami, logicznie dopyloone niezrozumieniem, choćby i akustycznym, informacji serwisu, później mi powiedzą, że widziały gały co brały. A przywożą ekstra dla mnie , w zamkniętym pudełku.Jedyne co mogę w tej sytuacji to reklamować, bo się chyba nie tyczy nawet internetowy zakup po odejściu od kasy, ale co nagle to po Diable Kusicielu,czyli - później tego superostrzenia nie kupię w ogóle, na tym zresztą rzecz polega że on kompatybilny jest z moim programem, a nawet z niższymi wersjami ;D rozumiesz, firma uzupełniała tą listę jak mi się wydaje, sukcesywnie o nowe modele i nowe wersje,w starych aparatach nieobecne.To jakiś mianowicie nowiutki gadżet, ale ten najnowszy aparat wyszedł w zeszłym roku i od razu został modelem roku poprzedniego, z wyświetlaczem dotykowym i wysuwanym, wiesz. Taka hybryda mi niepotrzebna do szczęścia.
    Może już popełniłam ten błąd z tą Wieżą, bo po 20. A ja już mam go w sklepie,prawdopodobnie, odkręcić trudno, jutro o 8 zadzwonią,...Pamiętam, że Wieża wychodziła mi już w przypadku na ogół popełnionych błędów, mogę się też nie móc niby dotelipać, nie mam wyjścia, muszę pokonać,i chyba zgodzić się na głupiutkie rozwinięcie, że to musi mieć ten rodzaj, bo ostrzałka w tych zakresach jest w ogóle dziwna, ona punktowa nigdy ne będzie. A silnik i procesory wyłączają się z korpusu osobnym przyciskiem, o czym nagminnie nikt nie pisze, a o co mogło chodzić Japońcom, bo to w tych aparatach już tak jest, te wcześniejsze są niekompatybilne zresztą w ogóle. Dziwne to wszystko, karty prawdę mówią, ale jeśli rozłożyć logicznie tą mechanikę, to ja teraz powinnam poszukać jak się ten mechanizm włącza,nie wyłącza.
    Widać tendencje, że mój koci pęcherz w postaci tej wieży zadziałał, jak i rycerz Buław mi jest znajomy. Ale nagroda w postaci 6 wygranej też niezła, więc może opanuję dziwne menu, kosmiczną elektronikę,bo te aparaty mogą wszystko, włącznie z autoprogramowaniem, wszystko ci też zapamiętają i wpisza w rejestr. A gubić to ja od dziecka potrafię różne rzeczy, ostatnio szukałam butów. Byłam przekonana że nie ma ich na miejscu, tymczasem w zeszłym tygodiu nagle zgubę znalazłam na starym miejscu. Napisałam na bloksie w międzyczasie cały cykl na temat światow równoległych, zmieniła się w moich oczach wikipedia,i postacie historyczne od dawna żyją własnym życiem.
    Na pewno te soczewki asferyczne zatem to małe ale piękne piwko,nieodłączne od aparatury, bo to chodzi o panoramy. Dobrze że ktoś wyżalił się na temat ostrzałki w innym modelu,też niby świetnym, że mu brakuje właśnie tej funkcji, co to niby w ograniczonym zakresie u mnie nikt nie rozumie. U mnie ona bez statywu też czasami nie działa ;D zależy co trzaskać i kiedy.
    Powiedz jednak, jak ci wyszlo przeciwnie do moich kart?

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • tabularasa22 09.07.19, 21:27
    Hm, skomplikowany sprzęt to i karty skomplikowane. A podaj wszystkie karty bo widzę tylko te 4 pentakle jak kupisz.
    problemy z nowym softem guzikami - no cóż, nowinki trzeba opanować. Nie ma też tak żeby z powodu niezgodności z zamówieniem nie można było reklamować nawet jeśli to promo. Jeśli nie będzie odpowiadać zwrócisz w trybie reklamacji i już.
  • camaretto 10.07.19, 10:23
    Już ci piszę, na "przeciw" była informacja od producenta, na szarym końcu, że będzie w ograniczonym stopiu działac, 8 Buław.
    Na "za "4 Pentakli, to dobra cenowo wersja, no i mistrzowskie dopasowanie do aparatu, bo to firmware.

W LINKU www.e-fotojoker.pl/nikon-nikkor-af-p-10-20mm-f-45-56-g-vr#

Macie na samym doie, po przewinięciu, stronkę od producenta, z pięknymi zdjęciami z takich obiektywów jako reklamę. Cenka, rzecz jasna, też niewąska, nie szeroka, ale chorobę pęcherzową mają chyba nie tylko fotomiłośnicy, ale i koty...

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 10.07.19, 10:49
    Ja mam z kolei już sprzęt przygotowany,burza i w chmurach tylko parę przejaśnień, więc muszę jeśli chcę w ogóle z aparatem tam się dotelipać, niby paręset metrów, ale zawsze - wstać, inaczej mnie deszczyk zleje, no i wypróbować, co jatakiego mam do ałączenia i wyłączenia, oni tam mojegomodelu nie posiadająw ogóle, stąd - żeby nie bylo oszustwa, wystawowych kurzów i tak dalej - zapuszkowane i zalakowane, że od kasy nie można odejść bez zapłacenia za towar.
    Trochę to krępujące, bo pracownicy informują, że wszystko ekstra wypróbujesz, ale to bzdura na resorach.
    Najnowsza wersja programowa, z tych niezbyt logicznych informacji i serwismana, który słyszał chyba tak samo w słuchawce jak i ja - połowę - to moja, z tego poziomu można było niby prawie wszystko, więc "udało mi się popsuć " i komputer zabrania teraz ostrzenia w ogóle. Czy to naprawię i jak zobaczę w praniu,mam tylko nadzieję, że nie wygonią mnie z kawiarni ;D w C.H..
    Na forum Savoir Vivre jest dyskusja n. t kawiarnianych dziwów w różnych miastach.

Dalsze karty- jak nie kupię - R albo G Kielichów,nie skorzystam z promo przez zbytnią ostrożność, radość w postaci 6 Buław (wyczekany,zasłużony tryumf), 10 Kielichów - radość z "prezentów", rozwojowej sytuacji, szybkiej obsługi choć iefachowej,to dobrze pokierowanej jednak w końcu,bo w serwisie otrzymałam informację.
    6Buław sugeruje również żeby oprzeć się o wiedzę tematyczną - bo z optyki wiadomo , że z odłączeniem informatyki "siada" "ostrzałka, która normalnie jest bardzo wygodna, a co zrobi teraz pojęcia nie mam, dlatego biorę konkretny aparat ze sobą, no i będę sprawdzać w kafejach
    Na razie!

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 10.07.19, 22:19
    Kochane,mamy już materializację, dość... szczęśliwą Karty się zgodziły, ale można było czytać różnie symbole, więc... no, nie kupiłam chyba tylko pizzy za złotówkie. Pizza Hut tyz mo promo, o!
    Linka od bidy dałam, przez mgłę zauważyłam, że mam dużo sklepów foto, a tam ten sam produkt, ze znikającą promo, tyle że w niektórych sklepach manipulowali cenami i ...używanymi rzeczami. Ktoś ich więc złapał za rękaw.
    Linka jednak dałam, bo tam prześliczne i ładnie widoczne opcje "za" były. Cena niewąska, lecz szerokie promo...i
    Jestem właścicielką dumną i bladą (z przejęcia,naturalnie) ...tych wszystkich zawrotnych perpektyw, dziur niebieskich, wnętrza całego,oraz portetu bliskiego, jeden robiłam na oko sprzedawcyni, wnętrze sklepu uchwyciła, ostrzyć musiałam sama, manualny tryb mam bowiem w aparaciku, no i najnowszą wersję programu co potwierdzał serwis. Tak że rzeczywiście info trzeba było uzupełnić.8 Bułąw się prosiła. To że od dzisiaj oszczędzam, to jasne. KPętakli zmaterializował się tak,że karta nie zadziałała i musiałam lecieć do banku po pieniądze, gdzie byla b. miła pracownica i pomogła mi w kompu kompu i nie zostawiła mnie na pastwę prowizji z wypłaty z kasy tylko pokazała jak używać bankomatów żeby działały. Przez ten czas czekały sprzedawczynie, które mnie już identyfikują z grubsza w sklepiku, i pozwoliły rozpakować sprzęt i przymierzyć nowy firmware do mojej lusterkowej banderowej aparatury, pasował, ostrzył bez wad jakie opisywali w serwisie, więc ostrożność będzie rzecz jasna, potrzebna, ale to i tak działa jako chce, softie to samo, jaksię zdążyłam zorientować,tu ten hardware jest prześwietny, część guziczków jeszcze nie wiem po co jest, dobrze że na studiach miałam rozbudowaną informatykę...nietylko mi w tym pomogły dziwne, wielokierunkowe wykłady na uczelniach, no bo przecież coś mi w glowie zostało.
    Rzeczywiście nie ma przełączników, jak w poprzednich modelach, ale specyfikacja parametrów i cena powala, połowa tego co w innych przypadkach.
    No i - może mój specjalista lejkorz okazał się odkryciem, boleśnie wiedziałam że będzie, ale wyglądało na Wieżę, bo musiałam wracać z ciężkim dosyć aparatem, bo to metalowa obudowa, waży chorea jedna, ale jest świetna i wróciłam z 1/6 mendla jajek ze wsi, krem z orzechów za połowę ceny i kokosowe wiórki kupiłam w Intermarche' i będę się odchudzać kokosem (likwiduje cellulitis) i kakao.
    Inspiracje co teraz malarze malują też w CH zarazsiupnęłam,i bodajże tę upierdliwą starówkę może wykończę dzięki aparacikowi bardziej oryginalnie, bo już byli klienci dtórzy takie pomysły kupowali...bodajże opłacało się i na części wydawać...I z góry coś co plynęło, i ludzi fajnych spotkałam, żeby o zwierzętach i zdrowej żywności ze wsi pogadać,jednym słowem, spędziłam fajne popołudnie tyle że... miałam później OKROPNE bóle bo "z dyskami"się odważyłam, no i myślałam znów że nie dojdę, ale jakoś doszłam. Fajne targowisko jest teraz na Ursynowie, w paru miejscach, i pod ratuszem, ze wsi zdrowa żywność dojeżdża, mlekomaty i jajka niefermowe.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 10.07.19, 22:43
    Kapłanka... nie skojarzył ci się z siostrą jakąś zakonną która czystość ślubowała, no i 9 Buław niby stawia wszystko na niedościgłym miejscu, ale rozproszona energia często się w postaci jakiejś nie blokuje,bo chętniej wspomniałam stare studenckie lata z miłą sąsiadką, kupiłam zdrową żywność, i mam niewiele pieniędzy, za to chęć do życia i odchudzania wróciła, i inspiracje nowe. Wróciła pamięć tego co chciałam robić, sens w starej cyfrówce, ktora nauczyła mnie podstaw fotografii też powrócił, bo ona jest lekka i w zawody nie pójdzie z nówkami - ale nie jest to cybersznypsel.Lekki i poręczny, może być uzupełnieniem w zastępstwie tej szatańskiej artystycznej "pomocy" rodem ze Świata Dysku.
    Rycerz buław - z 3 Mieczową - żeby zapłacić myślałamże podejdę szybko a musiałam walczyć i wracać szybko do banku z 500 m pieszo.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 10.07.19, 22:59
    I tak patrzę,że głównie sąsiedzi fundnęli jeszcze promo, a już mnożą się handlarze w ceneo którzy chcą coś ugrać na różnicycen, więc dyktują wyższą ;D i ta dziś, akurat jak już odebrałam - popatrzyłam, i te kieliszkowe pazie mi to powiedziały, bo lubią oszukiwać...troszeczkę

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 11.07.19, 09:31
    No i z instrukcji obsługi producenta nie widać, żeby mieli coś przeciwko mojemu modelowi,to samo wielu innym, wręcz przeciwnie, całkiemnormalnie piszą o nich jako o użytkownikach. Muszę im chyba tow ypisać czarne na białym, bo producent stara sięsprzedać, dobre rabaty daje, a tu Polska wmanipuluje, niezupełnie świadoma jest... Oj... kasa by poleciała, a tak uturlałam jakieś podstawy, co prawda na płaszczyźnie wiedzy informatycznej, ale dla artystów i jeszcze właścicieli ich wlasych modeli jest to dedykiowane. big_grin
    Oczywiście są za tym, żeby uaktualniać programy, ale na stronie robią to chaotycznie, a są jakby bardziej świadoni, co produkują, kartyuratowały mnie i firmę od zguby, bo oczywiście, każdy program posiada jakieś łatki, ale niedo tego stopnia, żby wykluczyć (zalecane i ichniejsze) produkty. Nasze serwisy, znajom się jednak sepiej, i że czegoś tam nie będę mogła nawet wyłonczyć przy starej wersji progromiszcza tyż, bo tak miał ostatni klient serwisu gwarancyjnego. O!
    O , my goodness!

Gracie?

--
    www.oczary.wordpress.com
  • tabularasa22 11.07.19, 11:20
    Super, tak myślałam że kupisz. Cena bardzo atrakcyjna. Ale moc !!! jakie piony przy tych kątach , cudeńko smile
  • camaretto 11.07.19, 21:33
    Bez trudu cykam więcej...niż mogę. Perspektywa zawrotna, w kółko jak się chce, zwłaszcza do widnokręgów i nieba ultra.

--
    www.oczary.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka