Dodaj do ulubionych

Ejlektroniks wysiadł, bunt maszyn nastąpił.

07.08.19, 21:02
Cam ma uczucia rozpierające ściany i ...ściemkę.
W końcu i mnie dopadło szalństwo, szkolny problemiksię wydaje, ale dostałam cholery. Stary przyjaciel , całe rodziny, babcia stara niedołężna, ja słabo się poruszam, oni - miliony jakieś. Kumpela z ławki, która w biegu uczyła się niemieckiego ode mnie, fakt,uzdolniona,ale od kiedy karierkę na Zachodzie robiła, fakt ,za taty pieniądze, słyszeć o rodzinnej miejscowości nie chce.
O mnie też w zasadzie nie, mimo, kiedyś mi pomogli, to nie odezwała się do nikogo z rodzinnej wiochy, do mnie też,mimo,żeśmy lat spędziły we wspólnej ławie szkolnej, więc w
Przed chwilą więc kombinowałam, co takiego ;D wyszło Tabulce dla mnie w kartach, doszłam teraz,że odcyfrować jej kart na razie nie potrafię...Ta bida z nędzom....to im wychodzi, czy oni mi chcieli czystkę zrobić w kasie?

"Nie żyję w nędzy, choć nie mam pieniędzy" .

Po wielkiej odmowie że nie wezmą mojej paczki z rzeczami luxury, której tak naprawdę nie potrzebuję, tylko o drogie ciuchy się boję, że od leżenia się zniszczą, i proposition, że "przecież mogie Pocztą Polską" i propozycji nawet telefonu osobistego do sąsiadki, do której mam telefon, zdjęło mnie coś pomiędzy niesmakiem, bo jakbym mogła chodzić i emeryt też to byśmy sami nadali - 30zł. opłaty to nie fura pieniędzy. Piomiędzy niesmakiem, i agresją nie wiem na co, bo lo lubię psy a znajomków też, nie powiem, spodziewałam się tego, wspomniałam zatem o znajomku na stanowisku, na które za życia nie wlecą, i ...rozleciałam się psychologicznie. Konkretnie nazywa się to "psychologiczna dezintegracja". Zobaczyłam więc Tefala reklamę zestawu trzech patelni za 200 zł,i pomimo że mam już dwie piękne i nieprzywierające z gwarancją 2 i 25 - letnią (ale ściemka, gwarancja na zwykłe gary ;D) postanowiłam na kolanie sobie ten zestaw od razu natychmiast kupić.
Tarot uników już mi robić nie może, zdanie że to wywalanie pieniędzy siędo mnie nie klei.
W ogóle nic mi się w głowie nagle nie przykleja.

Co robić, bo dostałam na widok internetowej możliwości jescze spaceru czy otrzymania do domu kociego rozumku?Widzę to, nic poradzić nie mogę, ale brzuch mnie rwie, jak psychologa Cialdiniego, na widok każdej opcji "nie ", to ponoć sygnał o psychomanipulacji.

I nic nie mówię, w końcu nie jestęś jedyna , Tab, (!) która ma podobne problemy -kupic, czy nie kupić?

--
To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
"Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
www.oczary.wordpress.com
Edytor zaawansowany
 • lola1104 07.08.19, 22:38
  kupić : paz kielich rycerz monet slonce
  nie kupować: as kielich 6 monet kaplanka

  jesli dobrze interpretuje - nie kupować , Cam
 • camaretto 08.08.19, 20:21
  Dobrze interpretujesz, lolu!
  Ino sytuacja zakręcona, bo myśłam, że nie będę miała gdzie ani co z nimi robić. Tymczasem chciałam mieć naleśnikarkę....A i w końcu smażoną rybę w cieście z cytryną...
  Co nie znaczy, że minęła konieczność odreagowania oczywistej gafioso, bo on jak Żyd stary zareagował, podobny trochę do Tarofidesa,przepraszam, z zewnątrz, ale serducho to mu zostało może wymienione,kiedyś było między nami nieco inaczej. A zięć - bardzo przystojny, niegłupi, Francuz, ale tak z pochodzenia to finansjera żydowska, za darmo nic...Taka kultura, że na procent.
  W każdym razie babcia biedna, ma nauczkę, a ja - z Tarotem i medytacją dalsze doświadczenia.
  Wyspałam się - nic. namedytowałam - nic.
  Tarota...jeszcze raz, tym razem nie "po łebkach" - postawiłam...
  Wyszło- Śmierć - ale odwrócona, znaczy nie mogę zakończyć akcji, z naleśnikami zatem w sercu i pełnapogardy dla interesownych znajomków sprawdziłam jeszcze kursy NBP, które podskoczyły, a Tarot się"wygadał", że :KKie./o nieświadoma i bierna wobec oczywistej dobrej okazji na ... jutrzejszy nowy wynalazek kuchenny. Tylko zatem kliknąć, Moc /o (wkurzenie bez granic), Sprawiedliwość prosto, i Star - Gwiazda w wyniku poinformowały mnie ,że kliknąć trzeba, i marzenie się spełni, a jakieś Denary prosto - że zarobię później. G Kielichów - bez oszustw też wypadł, pomyślałam o tych naleśnikach, noi że nauczę się gotować coś więcej niż spaghetti,które kupiłam w gothowym słoiczku.
  Rokitka poinformowała mnie, że zwierzaki nie mają żarła i muszę jeszcze zamówić żarcie dla nich, a ja od paru dni doznaję szoku, nic mi nie pasuje do jedzenia z wyjątkiem borówek i aronii, wyrzuciłam 3 przedawnioną rzecz z lodowki. W natchnieniu ...kupiłam je, jutro dostanę w łapkę...I w Wawie odbiór.
  I...skończyłam promo niniejszym w magazynie internetowym, są podobne, ale pojedynczo i droższe. Bęc. Ta Śmierć mnie jakby "poinformowała" że to jakby ostatnia chwila, że za chwilę zdejmą towar z półek za tą cenę. Dziwne, prawda? I ociągałam się jak ta lady w odwrócona, i fizycznie jak Moc/o już niedostępna po chwili, bo przecież widzę na Necie. Że kasy resztę miałam to zamówiłam.
  No i Deja - vu coś mi wtłukło przed chwileczką.

  Cam
  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz: flaki w słoiczkach na wszystkie sposoby.
  < a>www.oczary.wordpress.com" target="_blank">www.oczary.wordpress.com</a>
 • camaretto 09.08.19, 19:06
  Nie chcę przedłużać, ale Lola miala wiele racji, główne ze względu na "sprytne" aluminium, z którego zbudowane są garnuszki, Klienci już mówilio tym, ale powłoka wyglądała mi na mocną, niestety - chinskie woki z cienkiej blachy to porażka , to samo foremki od niby rekomedowanych form, ale z folią nieprzywierającą, która odpada po roku, a forma rdzewieje i jestdo wyrzucenia.Nie czarujmy się, pracuję z aluminium, no i można się tym zatruć, ale solami żelaza czy srebra tak samo, nawet prościej. Tu 15 zet, tam 20 i moim zdaniem stoimy na tej samej cenie, co i dobrze zabezpieczone miękkie aluminium. Może stąd pozmieniali natychmiast wszystkie promo (w Loli karkach ra 6 Den). Tak że gdybym nie kupowała to bym miała inne promo, tylko niestety droższe. Też 6 Den.
  Rycerz Monet działa jak dory ekonomista, łapiący okazje, teraz pewno bym zapłaciła więcej za to samo, ale "sprawdziłam" to ,jest tanio teraz i cieszę się,bo z opisu to jeden garnek nie różni się w wiedoczny sposób od drugiego.
  A ja potrzebuję do naleśniczków albo grilla foremki, no i mam.
  Jeszcze gorzej "działa" stare piwo z puszki, zresztą niejeden już się zatruł w moim otoczeniu.
  A ja "nie mam"ciężkiej stalowej dużej patelki, bo tłuszcz zpuszki z wątrókamiz dorsza ulatniając się,zaczął śmierdzieć po chwili ...rozpuszczalnikiem.4 dni lepiło się wszystko, a ja chorowałam. Ale kiedyś przeżyłam nawet WD-40 a kotek koleżanki farbę akrylową. Lameta też była, i Puszek nic.
  Czarownice i koty mają 9 żyć.
  Ważne dla "podrzucania" naleśników jest lekkość materiału ;D. Niestety, w dawnych czasach wszystkie jak wylatywały z patelni, to na amen...
  Oto cała historia z kantem, aspekty Saturna i Plutona z Węzłem Pd. to wydaje mi się oszczędność , Węzeł Pn. w Raku, na DC to kupić, cośdladomu, nieoglądając sięzasiebie, wesprzeć piękno, kobiecość. Coś jak to Słońce,Giermek Kiel. i dziecięce marzenia.
  Kapłanka to Pani czystości, polowania u młodzieży, Westalka, ale iPilnująca Ognia, nieangażujesięi - pieniędzy . Kobieta - Ascetka. Tyle symbole .Pasuje ja kulał, już nieraz wiele nam milcząc powiedziała.

  Czuliście dziś ostre wstrząsy skorupy ziemskiej?
  U mnie aż kieliszki dzwoniły na ścianie nośnej,prawie godzinę na tych trzęsawiskach Niecki Mazowieckiej czułaml ekkie wstrząsy - jak i za wybuchu Krakatau, i Stromboli - lekkie, ale wyczuwalne poruszenia gruntu, tym razem nie od metra czy od Modlina to szło...
  Ktoś coś w tej sprawie?
  Sąsiadów głowa boli,ja nie śpię od 5 nad ranem, kot o 22 zaczął wrzaski nie wiadomo dlaczego.

  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • camaretto 12.08.19, 16:17
  Lolu, miałaś rację z tymi Denarami, i 6 żeby takjednak w moim stanie zdrowia można było.... Na ceneo, ruch się rozpętał koło tych patelni taki, że głowa mała. Nie mogłam dojść chyba ze trzy dni bite dojść, dlaczego patelki Durabase mają być lepsze, i informacja krążyła w koło Macieju. Na jednym portalu była, na innych odwrotnie, ale się okazało że tak spontanicznie kupiłam patelki właściwsze, bo nie mam gazu u siebie. Stąd linia była ważna, z uwagi na dno, no i budowę pod teflonem, bo ciężką już mam, to ta z gwarancją, i ona waży chyba ze 2-3 kg. Koszmar, jeśli od tej strony spojrzeć nie ma jej nawet gdzie umyć ;D Nie do zdarcia piękne gary z gwarancją na 20 lat, ale do nich się wszystko przylepia, a do tych - nie, mam również tej linii woka. Natomiast co linia to inne sposoby wykorzystania, no i ta jest spontanicznie najlepsza. Natomiast ceny pojedyncze w sklepach internetowych idą czasami taniej, tyle że nie u mnie no i z porto, a tak nie musiałam chodzić tyle, płacić i z 15 zł. za kuriera, i stare rzeczy z lodówki mogłam wyrzucić. Każda jest inna, jedna do grilla, inna do naleśników, jedna mała 24 cm. a na woku od lat gotuję bardzo dużo. Tak że mam nadzieję na to, że ta gwarancja będzie "działać", o ile się nie mylę, skorzystałam na tych promocjach z 70 parę zł. Które przeje możę kotek, nie mam już kasy, ale "obłęd kupowania" też się skończył, może nauczę się jakichś nowych rzeczy z mąki big_grin i zrobi się taniej i kuźniej w porfelu, kizi żryć nie oduczysz, a schudnąć już bardziej nie dam rady, mogę tyllko dietę NieŻryć teraz mieć, i sterylizować wszystko czystkiem. Działanie super widzę już teraz.
  Kapłanka już drugi raz wychodzi, na wersję nie kupować, jakby mówiła,że portnonetka jest bez wpływów zewnętrznych, nic sięz nią nie stanie, brak działań. Ale podziwiamTarota za pokaz rozkładu i fizycznych możliwości, i wściekłości w Mocy /o , jak również intuicyjne "trafienie" w czarne, jeśli chodzi o rodzaj kuchenki, na niektórych się bowiem... opali albo zedrze od dołu, a ja mam pełne płyty grzewcze ejlektryczne. Sąsiadka z góry nas od wczoraj znów zagazowuje, ja wyrzuciłam ogień z domu.
  Wszyscy w sierpniu wyjechali, ja nie mogę, z uwagi na zdrowie i zwierzęta, to przynajmniej naleśniki będą, albo ryba się nie przyklei, czy warzywa,jak ostatnio ;D trochę się wyda, ale trochę zaoszczędzi. Wszystko drożeje, Euro w górę poszło, więc w Polsce z 1-2 złocisze na jednostce.
  Oprócz patelni, nawet wzgledem tych prostszych, tylko na gaz - staniały, inne - "zdrożały" o 20- 50-100 zł. Widać chwyty marketingowe.
  Tu "gwarancja" to dwa lata, dno z czegoś innego, aluminium jak zwykle miękkie, ale lekkie, nie to co stara kolubryna, idealnie jajka sadzone wychodzą, nic się nie przykleja, warzywa na patelni - już robiłam, niewiele tłuszczu i nie przypala się. Ogólnie jestem zadowolona, zaoszczędziłam zł. ponad 20 zł, razem na patelkach z 75. Mimo niesubordynacji, zabawna była ta kwestia z poprzedniego posta, gdzie Tarotowe karty mnie ponagliły.
  Też i słoneczna radość zapanowała, może to i dziecinne, ale się rozładowałam, i przestałam myśleć o znajomkach.
  Pozdrawiam wszystkich, wypoczywajcie, mpim gadulstwem nie warto się przejmować, jako że siedzę w domu,nic nie robię oprócz opalania się z kizią, i odwadniania czystkową kuracją. Polecam również jaśmin i miód,ja bez pyłku nie ruszam z miejsca, temperatura mnie przestawiła na małe zużycie kalorii, dobrze, bo poruszać teraz dyskiem nie wolno mi wcale, chwilowo przykuta jestem ... do leżaka.
  Piszcie, może zagadkę jakąś, bo ja już pomysłów nie mam?
  Na blogu fotka nowym obiektywem.
  Akurat jedno promo poszło w inne promo.
  W kasie pusto,to mnie i materia wisi i powiewa.

  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • lola1104 12.08.19, 22:52
  no niesamowite ze takie trafne karty poszły na stol ! ha !
  i co teraz z tymi nalesniorami?
  ja uwielbiam, ale na slono
  moglabym jesc codziennie mmmmm
 • lola1104 12.08.19, 22:53
  ja tez teraz na diecie stad brakuje mi węgli ......
 • camaretto 14.08.19, 18:34
  Lolu, polecam i na słono,ina słodko tyle że na malutkiej patelce byłam zmuszola do placuszkówi mleka, rozlatywały się, bo nie mogły się "dopiec". Na starej, jeszcze z mąki inszej, np. ryżowej to się rowalało wszystko natychmiast. Oplackach ziemniaczanych już nie wspomnę, bo tewychodziły z zakalcem, albo patelka była duża i ciężka. To teraz jest teflon(?), z powłoką zdaje się mocną z czymś rzekomo mineralnym w środku, gwarancja 2 lata.Pod warunkiem używania np. drewnianych sztućców. Spód musi być u mnie na kuchnię elektryczną pełną...
  Te naleśniki można z jajkiem i mączką kukurydzianą robić, albo z ..jabłuszkami w środku, zapiekane jak szarlotka, mój pies to uwielbiał.Szczypta cukru, szczypta soli. Robiłam jeszcze z soczewicą.
  Jeszcze z serem żółtym....to mi się z kolei przyklejało. Albo jajka rozwalały, a na teflonowych wychodzą całkiem fajne sadzone, miękkie w środku, na kanapkę jak w dawnych latach u mamusi grzanki...
  A ja też na diecie,kota odchudziła mnie z 6 kg, Leży na mnie i truma pazurkami za nogę, mogę się tylko po kawę obrócić, i żeby jej nie zwalić z kolan całymi dniami nic nie jadłam.Sprytny zwierzak kładł się natymiastowo jak usiadłam na chwilę w to samo miejsce, na moich kolanach i ... podziałało.


  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • lola1104 15.08.19, 08:43
  no nieźle nieźle kot sie przyczynił tak do zrzucenia wagi ! mnie zadne nalesniki nie wychodzą, nie wazne jaka mąka. ale kocham ten smak, po prostu kupuje albo czekam kiedy ktos mi robi.
 • camaretto 15.08.19, 14:34
  A ja placki ziemniaczane, kiedyś na tych elementach nieprzywierających myślałam, że "nauczyłam się " w końcu , ale teraz jeszcze i z pyz zrobiłam zakalce, straciłam ziemniaki ,znów kupuję, i korzystam z chyba już telepatycznie nastawionego na mnie sprzedawcy od rzeźnika i garmażerki, który jako pierwszy"przebiłsię "przez wysokooktanową ściemkę z "olejem rzepakowym z pierwszego (lub drugiego )tłoczenia". Kupę zarazy, a oni dają - jako pierwszi - słonecznikowy, bez konserwantów, idzie to jak barszcz, i majądobrą logistykę. Na Ursyów do naszych rzeźników i delikatesów przyjeżdżają z różnych dzielnic ludzie.
  - Gdzie jest taki sklep z wędlinami? - pyta babeczka, ledwo wysiadła z metra - Poleciła mi go koleżanka z Ochoty...
  - Wie pani, tu jest parę delikatesów z wędlinami, Jeden tu, drugi po drugiej stronie... - było jasne, że nie myśli o supermarketach, gdzie z regułybyłopopsute jedzenie, a zwłaszcza wędliny (teraz mamy odrobinkęlepiej, z nową marką nowy ruch, ale nikt nie był fanem, ajuż moje koty absolutnie. Za to drobne firmy - jak widzisz, nawet twój kot też stałby w kolejce po świeżą wątróbkę)
  - Taki żółty budynek?
  -A, chodzi pani o TĄ "wędliniarnię"? - autochton już się obudził. To przejściem podziemnym najlepiej pani przejdzie...


  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • lola1104 15.08.19, 15:13
  podaj podaj pliiiis TE wedliniarnie...... ja w Warszawie baaardzo czesto bywam
 • camaretto 16.08.19, 07:19
  Na Stokłosach i Ursynowie jest parę biznesów, gdzie kupuję ulubione rzeczy, na głónie są to biznesy certyfikowane, albo Organic, czasami z pół Europy sprowadzane. Wędlinki polskie zatem, z certyfikatami jeszcze niedawno, bez dodatkównp. typu E to były delikatesy Grota na Stokłosach po stronie Ciszewskiego, a jak wyjdziesz z metra po stronie kościoła to sklepik "Wędliniarnia" jest pod Paribasem, i w obu z reguły kolejka stoi.W tym drugim mają różne frmy,ale na ogół świeże nie zepsute i takie jakieś często normalne tylko mięsko i atmosfera ochronna. W drugim czasami kupuję (Grot ma też swój drugi sklep na stacji Ursynów tam gdzie Dom Sztuki)na pół miesiąca jak i teraz zamknięte w woreczkach,bez konserwy, pierożki czy białą ;D

  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • camaretto 16.08.19, 12:18
  Jeszcze włoskie oryginalne wędlinki i spaghetti to sprowadza Piccola Italia, oprócz sklepów ze zdrową żywnością to tam lubię chodzić na stacji Natolin do dużej Galerii po włoskie wędlinki i spaghetti, bo tam też są firmy i sery z tzw. BIO, albo z mniejszą ilością konserwy, zwłaszcza mortadelkę kicia kiedyś ulubiła ;D

  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • camaretto 16.08.19, 14:21
  No i, Lolu wykrakałaś ze swoimi kartami i tymi promo ;D
  6 Denarów, to aż się prosi, żeby poczekać na szczyt biznesu.
  Ruch w interesie się zrobił dookoła patelek, ale ja nie czekałam wcale, do następnego dnia rano, i bez porto, i nieobtłuczone przez kurierów,bo z Wawy mi przynieśli chyba z magazynów
  i byłam ostatnia w tej cenie.
  Nie wiem czy wyjdzie zdjęcie, bo to zależy czy są włączone BBCode u admina, to maszynka ekstra dla Loli, bo mówi że nie umie naleśników robić, oryginalna jakaś nowość ;D

  www.euro.com.pl/gofrownice/russell-hobbs-fiesta-20920-56.bhtml?cd=197907280&ad=19587606760&kd=&gclid=EAIaIQobChMIup6p06mH5AIVh9KaCh1GmAVqEAEYASAGEgKFRfD_BwE&gclsrc=aw.ds" border="0" alt="http://www.euro.com.pl/gofrownice/russell-hobbs-fiesta-20920-56.bhtml?cd=197907280&ad=19587606760&kd=&gclid=EAIaIQobChMIup6p06mH5AIVh9KaCh1GmAVqEAEYASAGEgKFRfD_BwE&gclsrc=aw.ds">
  LINK
  A to "moje" z naleśnikami ;D KLIK
  --
  To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
  Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
  www.oczary.wordpress.com
 • lola1104 16.08.19, 23:43
  jaki to sympatyczny post ! dziękuję, chyba sie skusze..... tak bym zjadla nalesniki ! skusze sie na to urządzenie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka