Dodaj do ulubionych

Zagadka bajbajkowo - historyczna

16.08.19, 11:24
Zapraszam wszystkich, panie i panów, temat niby dziecinny, bo bajki ale znane i lubiane, ale to będzie myślę dopełnienie tego cyklu z Iksem albo i historią, gdzie okazało się to nawet za trudne, ja zresztą też czasami nadzieję w kartach niby mam ale, a jak w życiu się kładzie to się wydaje, że się w razie czego wszystko zmyśli wymyśli . Ale nie czuję niektórych tematów. Na ABC kiedyś był taki temat, że specjalista był, no i wydawało się... ekstra, w końcu fachowców znamy różnych z nazwy. U mnie dzwoni, że hydraulik. Ale ostrożnie nie podeszłam do tego, bo coś myliło i nie podchodziło. Kobiety ze wsi za to zrozumiały wątek natychmiast, nawet karta była - Diabeł. Ona - że kominiarz.Wszystko się zgadzało, tyle że za instalację grzewczą w mieście,czyli za "centralne" odpowiada....firma hydrauliczna.

Temat - osoba historyczna, i bardzo znana legenda, mitologia całą postać/ postacie z kostiumami super obrosła, no i bajką dla dzieci. O kogo może chodzić, względnie - co to za bajka, która się nasuwa?

Cam
--
To nie koty są nietrafne tylko pani nie dała śniadania dla ptaków
www.oczary.wordpress.com
Edytor zaawansowany
  • sevrena 19.08.19, 10:20
    2 Pentakli, Rycerz Buław, Król Pentakli, Kapłanka -,Śmierć - komentarz do Eremita - i 10 Mieczy
    Postać i fabuła z od finansowych nizin do wyżyn, pogrzeb i śmierć Król .
    występuje: Rycerz, szybko dzieją się wypadki, przeprowadzka,
    b. bogata osoba ale niezbyt uduchowiona
    śmierć jej - zagadkowa opuszczona i samotna
    Poczekam na innych, pomyślę, nie chcę źle wcelować
  • nowaowieczka 20.08.19, 21:19
    według tego co wyciągnęła sevrena to widzę Pana Twardowskiego smile
  • camaretto 21.08.19, 14:03
    Uważaj, jeszcze jest wróżka konkurencyjna z Francji, Owieczko ;D
    LeNormand, tą nawet raz w Bastylii zamknięto, ale się uwolniła.

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 21.08.19, 22:14
    6 denarów + krolowa mieczy + 4 buław
    O ja cię kręcę...
    Stawiam na Wande co Niemca nie chciała 😊

4 bulaw mi się z tym kojarzy. Z wodzeniem na pokuszenie i obrona swojego terytorium. Pałki 4 stanowią jakby filary domu, odgrodzenie od innych terytoriów, taką małą stabilizację. Energia 4. Spokojnie można to odnieść do cnoty, która stanowi filar. Krolowa mieczy samotna, wojująca, umiejąca się przeciwstawić kobieta. Wieje lodem. I podstawa 6 denarów jako małżeństwo aranzowane.

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
  • camaretto 22.08.19, 12:54
    O holunder, cnota filar, Krórowa, mała stabilizacja i odcięcie. To może kraj jakiś się kojarzy i inna legenda? Bo ja tego nie pomyślała, jako coś co ma nas ściśle wiązać niewolniczo, ale widzę po prostu zjazd w kierunku parking nieco obok, ale też pięknie związane z osobą, nawet bardzo silnie?
    Ułatwię, że tym razem by chodziło o literaturę, też tak znaną, że w paszczę.
    Pofantazjuj sobie, please, rozzsypanko, karty pięknie "odbiły " piłeczkę...
    Aranżowane - tu też miejsce dla fantazji, świetnie to wychodzi właśnie w dziele literackim.

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 22.08.19, 19:52
    Enigma....
    Dobra odbijam nieco w bok i w czasy mniej zamierzchłe.... Krolowa lodu z bulawianym temperamentem. Caryca Katarzyna.

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

• camaretto 24.08.19, 13:51
    Odpowiedzieć? Już nikt nie spróbuje? Trochę szkoda...
    Lolu,co o tym sądzisz, o ile jesteś?
    Tab na wakacjach, dajmy na to. Nie ma internetu.
    Poczekam jeszcze dzisiaj do końca dnia.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 24.08.19, 16:12
    Zaraz może ,już nie wytrzymałam. Rozwiązanie to ... madame de Pompadour,a bajkąKopciuszek, zaraz dopiszę może jeszcze doś ale w temacie obok jestem.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 24.08.19, 23:02
    Oooo matresa Ludwika XV.... Z nizin społecznych ale z dobrym wykształceniem. Eee... Ten karty były dobre... Tyle, że moja wyobraźnia mnie poniosła gdzie indziej

--
    /T.Edison/

• camaretto 25.08.19, 04:47
    Macocha w bajce to mogło być uosobienie żony króla, z dwiema córkami, które na pewno były związkom taty przeciwne. Zmarła, jak się wydaje,niestety nie bajbajkowo, na syfilis, który po wielu latach pożycia z 25 letnią początkowo mężatką, zauważoną na targu, przywlókł Ludwi.. On jednak został uratowany, wyleczony,ona zmarła. Wikipedia współczesna znów została z tej informacji "wyczyszczona", ale moderacja francuska, czy też rodzicielska na treść historycznego Kopciuszka nie wpłynie -madame była pono niezbyt może cnotliwa,ale bale i i życie na innym poziomie brała za dobrąmonetę,powiadając - "a po nas choćby potop" !Zyła do 4 paru lat, więc wiadomo,że śmierć musiała ją zaskoczyć... Biedna początkowo dziewczyna, na pewno w tym zaaranżowanym świecie, obsupywana kosztownościami, pełna humoru czuła się jak w bajce... Nieszczęśliwa Konstancja, romantyczna i nieszczęśliwa ze starym mężem mogła być spojrzeniem Dumasa,który wetknęł w to swszystka D' Artagnana, miłość jego za to uśmiercając na końcu bajki - chorobą płuc, podobnie jak we współczsnej. "poprawionej" Wikipedii.Cóż, królom nie wolno chorować wcale, ani mieć dzieci z nieślubnych małżeństw.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 25.08.19, 05:07
    Czterdziestu paru. Jak coś macie biograficznie nowego, piszcie, niekrępujcie się. Po moich klientach i wetach to ja jestem prygotowana nawet na tasiemce ...koleżanek przywiezione Bóg wie skąd. Lubię w grucie rzeczy te karciane zagadki, ale jeśli ktoś zakładazgóry "100 %trafienia", jak Macieje z telewizji, nic nie osiągnie , moim zdaniem, a profesjonalnie to da się różne rzeczy,ale niekoniecznietak jak w książceo Hogwarcie. Radiestezjazaśma swoje prawa, ale i ograniczenia, z prostej przyczyny - że w chwili powstawania w Cechu metod healingu i radiestezyjnych, konstruktywnych doświadczeń fizycznych było już wiele, alebynajmniej to co prezentowały koleżankiz ESP - NIE ZAWSZE UWZGLĘDNIAŁO.Nie dlatego, że psychologicznie, psychometria to współcześnie = testy psychologiczne, a dawne badania to wykrywanie kolorów , kształtów czy obrazów metodami "para", ale tzw. "Duchy" czy różdżki mają "podwójne życie", także i to z "fantazją" - tak że ja też nie blokuję treści z Hogwartu, bo mają one udział bogaty w kulturze,sprzeciwiam się jednak "wampirom wege" czy też innymsprzecznościom z tradycją,które jako zmyślone przez p.reżyserfilmówdlanastolatków, czy propagowanie Carmillii lesbijki - nie mają sensu,dloamnie - nie mają sensu, nie tylko społeczego, moim zdaniem.

--
    www.oczary.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka