Dodaj do ulubionych

Znajdź kartę do tej postaci czyli bajkowa jesień

06.10.19, 19:10
Tym razem nie stawiamy kart a bazując na swojej wiedzy i intuicji wpisujemy karty jakie nam się kojarzą z postacią. Ja mam swoje typy i się nimi podzielę w ramach rozwiązania. Postacie bajkowe, żeby było łatwo lekko i przyjemnie
1. Kot w butach
2. Słoń Trąbalski
3. Krecik z czeskiej bajki
4. Arielka mała syrenka
5. Koziołek Matołek
6. Piotruś Pan
7. Prosiaczek z Kubusia Puchatka
8. Buka z Muminków
9. Ania z Zielonego Wzgórza
10. Szewczyk Dratewka

Ha! Kto podoła?

--
Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
/T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
Edytor zaawansowany
  • lola1104 07.10.19, 22:31
    1. rycerz bulaw
    2. głupiec
    3. paz monet
    4. paz kielichów
    5. paz mieczy
    6. rycerz kielichów
    7. rycerz monet
    8. cesarz
    9. kaplanka
    10. mag
  • rrozsypana80 08.10.19, 09:12
    Pięknie Lolcia 😘
    Fajne skojarzenia. Największy surprise to Ania. O rany.... Ja zawsze widziałam ją w buławach ale jak sobie teraz myślę to możesz mieć rację.

--
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

• camaretto 08.10.19, 14:32
    Zaraz wam powiem,co wymedytowali na kartach jeszcze ludzie na różnych taliach:
    Alice i the Wonderland,Alicja wKrainie Czarów -podpowiem, 8 ale czego?Nie kraść z głowy proszę, nie pamiętam sama, zajrzę.
    Słonia Trąbalskiego - nie pamiętam tekstu wiadomo,Brzechwa został potrakowany naturalnie,i podobnie jak film do Pana Kleksa ,Marysi sierotki, i czegoś tam, czyli story bez happyendu, o dziewczynce z zapałkami,o!
    Eremita- Latarnik,osoba z niezrealizowanym ciepłem domowym, samotna.
    Kot wbutach - u mnie na rysunku Maga jest kotek z różdżką
    Andersen... nie puszczany zbyt często, zwłaszcza że w niektórych bajkach wilki były agresywne, a myśmy miały wilczura niemieckiego do obrony W ogóle strasznie zielone żeśmy były i moje koleżanki nie tylko konno, ale i treserki się uczyły,ja naturalnie też. Psy i koty się uczyły w ramach wymiany gatunkowej ludzkiej kultury.

Ania z Zielonego - wiem,podpatrywałam, kobiety miały widzenie, że kolor włosów Ani to natutralny... no, ale brązbyłw książce, a karty Koło Fortuny.
    Nie zagralam w zagadki wtedy, zostawiłam temat.

Buka była z Zimy Muminków- stawiam na ten rysunek z AMieczy ;D
    Latający Piotruś -mnie się też i kojarzy tylko z inną kartą Mag, a Buka z czymśczego siębałam, jak zimy, więc nie pasuje tak bardzo. Diabeł? Wieża, bo zjawiała się nagle.
    Koziołek Matołek- Głupiec,to było proste.
    Syrenkę z wydrą mam,na karcie 7 Kielichów, Wodny Lud - 2 Kielichów,3Kielichów.
    Krecik - tak naprawdę kojarzy mis sięnaterazz ryciem pod Los Angeles w Ameryce, nie wiedzom gdzie wyjdom, ale ryjom dalej,musi metro bendzie. Albo San Francisko tam gdzie byłorżysko albo i*urwisko

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • camaretto 08.10.19, 14:36
    Wiecie,tego Cesarza to bym dała na Piotrusia Pana teraz.Cysorz to miał klawe życie.

--
    To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    "Zabili go,i uciekł później w krzaki, a ona za nim. Pewnie go goniła..."- cytat z kina domowego.
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 08.10.19, 16:15
    Alice jak dla mnie 8 bulaw. Jej determinacja i każde zdarzenie dzieje się szybko i jest jedynie krotochwilowa w porównaniu z rzeczywistością po wybudzeniu. A i jej pęd za królikiem.
    Ewentualnie 8 kielichow bo to wszystko takie emocjonalne no i na koniec pyk wybudzenie - odejście.

--
    /T.Edison/

• camaretto 08.10.19, 16:37
    O! Słonia mam,ale w 3 Buław, notabene, są to rysunki ,dzięki którym trafiłam 100% nawet z TV tremą. Tak w ogóle - to chyba nie ma wróżbidealnych,rysunki to rzecz do wyboru,medytacji, pomysły to symbolicza przesada. Wracam do przeszłościztarotem Magów, bo tam,Crowleyowsko , nie ma nic oprócz symbolu - plakatu, Opaliński jest z tamtych czasów, wojny i krwi, i trochę zaraża. Jest przekonujący,że to co się tam namaluje, to oprócz numerka i wizji własnej symboli - nasza własna wyobraźnia.Ta zaśmusi ...mócdzialać, ktośwymedytujejakna innej taliii inny rysunek,zamiastkobietyz lwem umieści mężczyznę malarza, jeszcze inny - zmiast Diabła z rogami blondie, zakłócenie yin - yang widoczne. Moje ulubione .
    Przyczajony Tygrys,Ukryty Smok.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 08.10.19, 16:44
    Gdzieś czytałam o takim motywie, że na Diable powinna być kobieta i właśnie chodziło o zaklocenia ying yang. I że motyw mężczyzny to wyobrażenie narzucone przez KK. Bardzo ciekawe treści ale za cholerę nie pamiętam gdzie. Jak znajdę to wrzucę linka.
    Właśnie ja ostatnio nauczyłam się medytować z kartami. Mam swoją wizję niezależnie od obrazka i swój odbiór, który chyba odstaje od wszystkiego. Ale.... No wiecie chodzi o to jak karty przemawiają do stawiajacego bo to jego odbiór jest kluczem.

--
    /T.Edison/

• camaretto 08.10.19, 19:44
    Dokładnie, tak stworzyłam ilustracje do opisu Tarotowego dworuGiermek - etap młodego,pełnego twórczj nadziei artysty,staje się w Rycerzach minną a idealną pannę bierze zażonę - zakładawłasnychdom, temat,gniazdo,wyobrażenie. Tak - będzie niedojrałym medytującym,gotowym na każde skinienie namalowaćwsystko- na bloguteraz na wordpress muszęznaleźćte rysunki,były nakomputerze, ale szkice miałypomócmlodszym ambitniejszym kolegom. Można stworzyć jako artystadrugą,piędniejsząnawet niż poprzedniaPrimaverę,ale ideał, ten zawarty w idei, w Damach i Królach - to nie będzie.Todziecko, uczącesię malować talerz ,on nie lata,a kiedy zrobimy z niego ... Latający Talerz?
    Brak namna początku twórczej odwagi, i to cechuje wiele ludzi, siły Kreacji, Śmierci w wyobraźni, realiów Śmierci.
    Bez tego Wieża jest tylko wielką Katastrofą,nie Ratunkiem Wyzwolenia,Oświeceniem,satori nie da uspokojenia tylko lęk.
    Lęk że skończą się złudzeinia.
    I żeby nie powiedzieć,na forach to częsta przypadłość.
    Powiedz głupiemu,że zrobił błąd.
    Wyśmieje cię.
    Powiedz mądremu,żezrobił błąd.
    Podziękuje ci.
    (Lao -tse)

Gdzie Diabeł nie może ,tam babę pośle. - a to znane i lubiane przysłowie polskie.

--
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 08.10.19, 20:19
    Brawo Cam.

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 09.10.19, 10:04
    A Piotruś Pan dziewczyny czy to nie jest 7 kielichow? Marzenia żeby nigdy nie dorosnąć.
    Ach zazdroszczę mu 😁

--
    /T.Edison/

• camaretto 09.10.19, 20:04
    Myślisz,że to ten cykl? W 6K zaczynasz dzieckiem,myślisz o przeszłości, młodszy rodzi się,i ma jakąś przeszłość,inkarnuje się- 7 to by było marzenie /a o niebieskich... 8 prawda konieczna, znajomość tematu do bólu. 9 toznajomy partnerski, i sobie przenaczeni, atrakcyjni ludzie, narodziny,śluby.10 to wiele pokoleń,radość grup społecznych,"dar Sił Wyższych"
    Bravissimo, to by się zgadzało, a co wcześniej?

--
    www.oczary.wordpress.com
  • rrozsypana80 10.10.19, 10:26
    A przedtem jest kolejno szansa, współpraca, dobra zabawa, znudzenie i taplanina emocjonalna bo się nie widzi tego co przychodzi ale w 6 przychodzi odrodzenie... I dalej już tak jak mówisz 😁

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 10.10.19, 10:32
    5k brama/6k przejście a Piter Pan w obłokach i jeszcze nie wie, że kolejna brama przed nim i że nie da się nie dorosnąć

--
    /T.Edison/

• rrozsypana80 13.10.19, 19:21
    Ja bym powiedziała ze
    Kot w butach Mag
    Słoń Trabalski rycerz denarow
    Krecik Słońce
    Arielka 9 kielichow
    Koziolek Matolek Glupiec
    Piotrus 7 kielichow
    Prosiaczek 9 mieczy
    Buka Krolowa mieczy
    Ania krolowa buław
    Szewczyk też Mag

--
    /T.Edison/

• lola1104 13.10.19, 21:23
    piękne. bardzo mi sie podoba Twoj pomysł

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka