Dodaj do ulubionych

Bo są sposoby bo wszystko da się obejść

15.11.19, 08:45

Bo Polak potrafi....
Czytam sobie ten artykulik dziś od rana i.... Nic nowego, nic zaskakującego... 😂 😂
Tak sobie myślę, że dużo prawdy jest w tym, że ten kto pracuje w korpo nie śmieje się w cyrku. Właśnie mam taki stan.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25404707,samorzadowcy-z-pis-maja-sposob-na-to-jak-nie-podniesc-placy.html
No to kto położy karty na to jakie inne rozwiązania się jeszcze wyłonią?
Bo że się wyłonią to pewne 😉
Tak sobie myślałam, że podwyżka płac wpłynie na to, że wszystko wyemigruje do Azji. Ale przecież ja myślałam tylko ze swojego podwórka, znaczy z perspektywy firmy z kapitałem zagranicznym a tu pac.... Kapitał rodzimy ma lepsze rozwiązania. Polak potrafi.
--
Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
/T.Edison/

* czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
Obserwuj wątek
    • camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 15.11.19, 11:21
      ;D
      Położę karty, choć jak widzę to szydzę. Koleżanka też tak ma,teraz szczęśliważe w ogóle"staż"dostała, za 600 zł. Kiedyś "próbna" w markecie była za 800, a pensja - "minimalna" sprzedawcy - za 1500, 8 zł/ h. Soboty i niedziele, wymienialiśmy na inne dni wolnego w tygodniu a ta sama kumpela,z dyplomem mgr Akademii - ekonomii , zarabiała pow.3000. jako kierownik w dużej korpo finansowej. Inni pracowali na konto obcych firmi byli szczęśliwi, żemamy teraz wstępdo Europy.
      Dlatego spytałam, czy ten rząd - PiSu - wytrzyma tą politykę długo, jeszcze tuż po wyborach.
      Odpwiedź Tarota - Wieża.
      I nie u - wież tu w parapsychologię...

--
      To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..
      ...T

Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    • camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 16.11.19, 12:41
      Zacznijmy od faktum, że też PiSs nie obiecywał wyborczo zmianę płacy za godzinę, tylko zmianę wymiarów czasowych, obniżenie ilości personelu w korpo i sieciówkach, wywalenie tych samych austracko - niemieckich tubylców, zastąpienie ich israelskimi i murzynskimi być może tam- tam -bylcami,i buszmenami, którzy nam teraz będą pomagali posprzątać śnieg z dachu Sejmu.
      Wywalenie klientów europejskich, podwyżki kosztem500+ które teraz niby mają dostawać do 18 "dzieci PiS" a wcześniej dostawali z ZUS tylko "staruszkowie" z lewusów i PO,same "wykształciuchy, prowokatorzy", jednym słowiem - Gamonie.
      Wszyscy więc, czekając na możliwość utrzymania mieszkań "na dzieci", doczekali się jedynie... uwiądu ;D, a z NFZ dostali jedynie z automatu,że żyją,i jak chcądłużej wystawać w kolejce do niebytu, to muszą wrzucić monetę i włożyć banknot. Jak w skeczu kabaretowym.
      Dobra.
      Na co wpłynie jeszcze rząd PiS, bo tak kart jak już zaczęłam podpytywać o ekonomię to zaczęło się.
      QBuł.
      APentakli/o
      Nie będzie mógł wpłynąć na pozycję kobiet, te przedsiębiorcze rozegrają tamburinhos ku uciesze ludu.
      Ale coś obawiam się "wersji ciemnej", że świat Kiepskiego znów zdominuje kobieta z siatkami wołająca"Obiad" i stawiająca przed nosem talerz barszczu z ziemniakami . Kobieta... pracująca.
      Czy w obliczu tych rządów będziemy sięjeszcze długo śmiali - bo wyszłamz założenia trochę twojego pytania, mimo że wytarło mi zgłowy , jak zwykle, kiedy przystępuję do wróżenia,zwłaszcza z klientami - wszystką informację, zwłaszcza jak nie pamiętam treści pytania.(Po jakimś czasie wróciło,zwłaszcza jak znów zobaczyłam tą Wieżę..))
      A, i jeszcze, podobnie jak u Tuksa,wszystko to jaik nie obiecanki za 20 lat, to rękami kapitału zagranicznego miało być zrobione Wielkie sieci sprzedażowe i tak sobie poradziły, lepiej magazynując produkty, obniżając ilość sklepów i personelu i wprowadzając nową infrastrukturę elektroniczną. Mały przedsiębiorca nie ma za to ruchu naprzód bo wszędzie żądają haraczu,jak nie na ZUS, to na Belkę itd.Myślałam więc trochę o nas, jedną nogą o kraju, jedną o zarobkach, których padający w polityce europejskiej,pozbawiony tranzytów Euro, wychrza..y w połowie z Europy rząd PiS nie ma prawa cudzymi rękami podnosić lub obniżać, wartość złotówki lecącą na łeb na szyję w dół...

--
      ...T

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 16.11.19, 13:27
        Pytanie nasze takie dosyć ... wspólne. RPent/-;9/- KPent/-
        Wyswzło mi ,żesię ten rządnie "zmieni", zwłaszcza że Sg wróżby to GBuł/- , to nie nauka,ich nie da się już niczego "nauczyć"
        8Kiel/ - Poznaliśmy DNO.
        Dno jednakże,nie zby t nas zastanawia,po prostu następna "zaćma wyborcza" zeszła ludziom z oczu,klapkispadły, odsłaniając smutną rzeczywistość.
        Konieczność "ruszenia rynkiem" widzi jako hasło wyborcze chyba jedynie b. Unia Wolności (Wolność i Niepodległość, ale coś słabo ich pamiętam), jakaś petycja miała pójść, no i ta odezwa polskiej inteligencji, o nienaruszalności Konstytucji. Ktoś to widzial?

Dobra, politykierzymy, tyczasem co jeszcze we wróżbach? - same dobra karty,do w obliczu mojej ezradnej miny nieco bardziej cieszy, R Kielichów jest romantyczny, choć bywa kochliwy, dobry na młodzież i marzenia. QBuł.w przeszłości,kobiety miały lepsze karty - częściej czasami miały zatrudnienie niż mężczyźni,k którzy teraz, będąmogli zabezpieczyć rodzinę, wychodząc znów w społeczeństwo. Taka zmiana ról, dla małżeństw, w gruncie rzeczy nie najgorsza.
        Rządzi bowiem kontaktami społecznymi dla odmiany Cesarz, .Ci zwielkiej finansjery i tak ugrajązatem ,co się da, mały Rycerz się mu musi podporządkować, ale wersprzego KBuł w nieświadomej strefie,nie maju, prawie specjalistów,większość porezygnowała na dniach z firm, bo by zostałana bruku, nauczymy sięwięc jakoś może z kryzysów .....wychodzić.
        Naród będzie być może za to mniej pijany.
        Wszystko to męskie karty..Dominujący do tego Giermek Kiel wskazuje na chęć zabezpieczenia potomstwa, patrzenie oszustom na ręce, 11, Moc, KMiecz, A Mieczy która wskazuje na większy udział rozsądku chęć ściągnięcia do siebie ludzi zaufanych,ludzi ,którzy będąw staniemoże corazlepiej rozwalające się toksyny.
        Bo TO akurat jest tu widoczne.
        Po tych wszystkich bowiem zdroworozsądkowych kartach, skutki jednak na swój sposób zadziwiają- 6 Pent/-,RBuł/-
        Nie ma nic za darmo,"There is no such thing as a free lunch", moje ulubione powiedzenie ekonomiczne ,i moich profesorów się w pas kłania. Nie będzie zatem kasy do rozdawania.
        ARBuł był i jestpopędliwy,to zmiany miejsca zamieszkania, podróże, szybkie zmiany, dynamiczny rozwój rynkui kontaktówmiędzynarodowych, teraz zablokowany.
        Nie tylko wizy zostawili, Tuskai Polaków z Europy wyrzucili,złotówkęuwalil,naród okradli... i BĘC powiedzą.
        "Po owocach ich poznacie."
        Jak owoce prowadzeniasię p. Szydło, ich europosiołkostwo, i cała reszta bzdur. zby szybko wypowiedzianych słów.
        Slów jedynie obietnic.
        No cóż, Kota by powiedziała że jutro pani trans przejdzie i pogoda znówsię poprawi.
        Pogoda dla bogaczy.

--
        ...T

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 16.11.19, 13:31
          A, zlały sięlieterki,poszłozablokowamnoie tych toksyn,no i na drobnej płaszczyźnie ściągnięcie jakiejś "zmiany".
          Możena to trzeba postawić osobno?

Cam

--
          ...T

• rrozsypana80 Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 17.11.19, 22:06

Era podejścia monetarnego powoli dobiega końca. Nie wystarczy już kreować cykle stopami procentowym i skupem obligacji rządowych, bo to juz średnio ożywia gospodarkę. Czas na sterowanie fiskalne, w oparciu o wydatki i wpływy rządowe.500+ i wyższe minimalne pensje dla osiągnięcia zamierzeń i wyzszych wpływów w budżecie to tylko preludium takiego sterowania.Skoro już elementy sterowania monetarnego nie działają to jest jeszcze fiskalizm i budżet państwa.
            I to nie żaden PiS coś daje tylko umawia się z władzą właściwą co można a co trzeba
            biznes.interia.pl/wiadomosci/news/strefa-euro-ma-przyszlosc-ale-narodowe-waluty-tym-bardziej,2633623,4199
            --
            Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
            /T.Edison/

• rrozsypana80 Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 17.11.19, 22:09
              To nie moje słowa. Żywcem skopiowane z toku myślenia kolegi z pracy ale ja się z tym zgadzam. To czysta ekonomia.

--
              /T.Edison/

• rrozsypana80 Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 17.11.19, 22:39
                I jeszcze inny link
                think.ing.com/opinions/the-monetarist-era-is-over/

To wszystko ma swoje podłoże Cam w trendach ogólnoświatowych a PiS jest tylko hmmm kółkiem w machinie?
                Natomiast sytuacja z Tomaszowa to.... satyr.... Polska rzeczywistość. W sumie karty masz niegłupie bo chyba jednak Polak potrafi rozpierdzielić system.

--
                /T.Edison/

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 18.11.19, 04:17
                  Jak już powiedziałam, znam tych polaków, a przynajmniej rodziny i otoczenie , za "moich czasów" byli uczciwi,no i wygląda, że dalej są. Tak, rozzie, myślałam o tym sporo, o sterowaniu jeszcze nie czytałam bo odpowiada mi póki co odpowiedź na "ukryte pytanie",a mianowicie, jak to będzie z dogadaniem się na poziomie zadawacza pytania, czyli przeciętnego biznasmena, takiego sobie ...klienta, który zarzucany ustawami robionymi przeztych kmiotków bezpotrzeby, ale zapełniającymi następny biurokratyczny śmietnik wyborczy będą chcieli z tego wyjść.
                  Zacznijmy ... dobra, zacznijmy od tego,że jak wszystko co dbore i śmieszne, ja mojąekonomię,quasi polityczną zaczęłam studiować... nie we własnym państwie, z czego płynie Balcerowiczowska iście nauka, że ...nikt nie jest prorokiem we własnym kraju, dwa, że odrzucone przeze mnie "dobre propozycje" zajmowania ważnych stanowisk, miały dla mnie i wszystkich jednak ważny sens życiowy. A to z innej strony patrząc, prowadzi do nauki , żeja się temu systemowi (jak i np. Balcerowicz)nie poddam nigdy, bo go ... nie znam.
                  Natomiast prawo międzynarodowe,którego, fakt, powinni uczyć może i na uczelni, jest dla międzynarodowych prawników, no i w przypadkach wojen i agresji po prostu nie funkcjonuje. Stąd też nasz nie tylko karty - to nie żarty, niedawno zapytałam, jak już pisałam, I Cing, bo tekst mający więcej niż 2000 lat trudno pominąć, no i podrobić, a sprawdza się, no i na kolanie - sprawdził, Szydło wyloeciała, i chwilę później Macierewicz, sama pisałam komentarze, choć tym razem pominęłam Konfucjusza, o wersjęwydarzeń uwspółcześniłam, i dostosowałam do treści, no i mojego doświadczenia.
                  Oczywiście, przecież od 2020 roku miała być i żyć parodia, znana i lubiana,czy sąd ma rozgrywać Fiskusa kontra podatnika, od 40 zł. ryczałtowo, teraz do aż 2000 zł, czego żaden podatnik nie zapłaci. Po prostu,bo nie ma na to pieniędzy. Rośnie więcniebepieczeństwo agresji wewnętrznej, i Polacy, jeśli będąchcieli przeżyć z niemożliwym do zwalczenia Pisem schrzanionym w swojej idei BIKiem, zbabranym i zainfekowanym mafjnie Fiskusem i systemem sądownictwa, będą musieli - jak nie wylecą z Eurobiznesu, sami wlatywać do pierdla.
                  Właśnie zresztą dlatego tak mnie przed tymi wróżbami głowa tak rozbolała, bo ja się na uczelni uczyłam BIZNESU w obcym kraju, no i faktu,że Polska to JESZCZE system niedojrzały politycznie, fakt, z nieobecnym prawem,no i okresem oczekiwaniana wejście do Unii 12 lat co najmniej.
                  Kazano nam jeszcze podpisać deklaracje przymusowe, że po tych studiach, uwzględniających jedynie obcy system polityczny,nie będziemy skłonni przez 10 lat co najmniej pracowaćw obcym kraju, tylko dlaPolaków,co kłóciło mi się z założeniami studiów,m no i quasi podwójnym obywatelstwem. Co najmniej.podwójnym, znaczy się,bo rodzina rozsiana jest po całym świecie.
                  Tak,że tymi żartami to myśmy z innymi artystami,satyrykami itd. chyba najwięcej narozrabiali, bo ci którzy "z nimi " byli, tym razem nie śpiewający, jak w "Murach", piosence hiszpańskiej - musieli odejść, jak mówiła wyrocznia,nie raz powstrzymując od stanu gorszego niż tyllko ból głowy.
                  ;D Dobra,teraz sobie zapodam artykuły, bo mam podejrzanie ochotę na wszamanie czekolady,a kto to będzie z misia wywabiał?

--
                  ...T

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 18.11.19, 08:11
                    Mordy, po tym co się zrientowałam tak ogólnie,to karty mają rację, zwłaszcza,że ten system nie ma przyszłości politycznej, bo jest systemem tzw. selekcji negatywnej, przynajmniej jeśli chodzi o PiS. Za to z kolei co pamiętam, to po pierwsze,Misnister Finansów za czasów ani Schetyny, ani tym bardziej PiS nie miał wpływu na ogólnomiędzynarodową politykę pieniężną, o czym jakby zapomnieli ludzie na stanowiskach. Dwa - to fiszki z sympozjum, można do tego się odnieść w charakterze ogólnym, podobnie jaik i do oświadczeń Queen of Great Britain, na tematy ogólnej polityki rządowej, która w tym zakresie jest propagowana od lat, i którą jedynie potwierdza następne sympozjum, głównie dlatego, że ci sami w rządach,którzy ,młodzi, zostali wybrani na szefów (jak np. Merkel) i współpracowników, od lat niespełna 20 zdążylii się trochę zestarzeć, a piękne ideezostały już za czasów Clintonów nagrodzone. Inaczej zatem ma się odezwa intelektualistów w Polscedo PiS i inaczej, naciski, by coś zmienić wońcu w polityce światowej, kulejącej, zdaniem noblistów i stanowiących o jednolitej globalnej polityce pieniężnej wpływowych ludzi, których ,znanychi lubianych, polityki zarówno z jednej, jak i z drugiej strony,nie kwestionuję. Za to ośmieszyliśmy tym sposobem, tym razem już nie (tylko ) studenteria, wypowiedzi "prowyborcze" SLD i PO czyt.Millera i Schetyny czy Komórkowskiego w kategoriach absurdów, i poszliśmy z wolnymi od nalotu niepotrzebnych złudzeń do urn wyborczych, przynajmniej ci ,którzy byli intelektualnie co bardziej rozwinięci.
                    Co bodajże jest i było przez czas jakiś,ogólnie - dzięki netowi - wiadome.
                    Ozznacza to również, że jakkolwiek w Polsce trwa coś w rodzaju mikrowojny domowej,a mianowicie, kto będzie laleczki pociągał za sznureczki, to fakt,że w końcu dysydenci doszli do jakiejś wspólnej wersji, którą da się może wymusić pośrednio na prądach - rządach ;D zwłaszcza, że rządy nasze zapewne,jak i w przypadku szczytu na Malcie nie rozumieją ani jednego słowa z tych mądrych założeń.
                    Dobra,znam jednym słowem koniec prawdopodobny nie- wróżby - chciano nam zaproponować euro,ale politycy z racji afer taśmowych,czyli złej polityki inflacyjnej, nie chcieli się zgodzić. Po Czarnym Czwartku jednakże, znów mieliśmy górkę, a teraz, po wojnie w Syrii,znów mamy Poootężny Dołek.Nie mówmy więc zbyt wiele na temat Keynesowskiej polityki rządowej,bo nam daleko do tego progu,który jest w Unii, a "konieczność" dalszego przyjmowania "imigratów" w Unii jest mi niewiadoma. Natomiastwiadome mi jestteraz, jak uniści sązorintowanico do polskiej polityki socjalnej, oraz rzeczywistej polityki "rządy contra narody", którą my wycyckani, z pozycji zjadacza chleba znamy do bólu,a oni za 25 tys. euro wieszający u tyłka następny nic nie znaczący ordereq - wcale.
                    Warto bysię może zatem nawet i zorientować,na czym kollapse polityczny będzie polegał, ale rządzić zadarmochę ZA KOGOŚ, kto za 20 tysmin. pensyjki rządowej nie powie mi nawet "dziękuję" ani "pocałuj mnie w nos" to ja nie będę.
                    Braku ustaw świadczący o koniczności wzięcia pod uwagę szpiegostwa albo szkodzenia krajowi JUŻ siłą rzeczy nie biorę pod uwagę.
                    Jak również tego, ile oni za te quasi zdrady narodowe,oraz głupotę i błazenadę ogólną dostali łapówki.
                    Pytanie tylko , od KOGO.

--
                    ...T

• rrozsypana80 Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 18.11.19, 09:14
                      Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna 😊 wujek zza oceanu.
                      Zarówno PiS jak i KO są sterowani stamtąd, tylko odzwierciedlają inne trendy... Nie sądzisz?

--
                      /T.Edison/

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 18.11.19, 09:50
                        Bingo, amigo, zwłaszcza że już śpiewał rockman za naszych czasów, że melodie stamtąd nadaje się (Niemcy),i pokój to coś sprzedajnego (Megadeth "Peace sells"), i ... w ogóle. Heinlein, "Żołnierze Kosmosu", Stone "Pluton","Fahrenheit237" i wiele wiele innych, to wielkie produkcje,skądinąd, niedaleczko i naszych własnych i wojennych.
                        Pytam wlaśnie kumpeli, już 4 raz o to ile dostanie kasy za ten niby teraz umowe z której muszą się wywiązać względem UP, ale coś podejrzanie dociera do mnie jedynie nieprzyjtomne brodzenie na mieliźnie, żemoże jejza nie - wiem ile pozwolą popracować za to samo co i my kiedyś w ciągu 1 - 2 mies. "próbnej" dzielone na 2lub 3.
                        Mam glębokie wrażenie,że jak ja na no information, o "nie wiem ile" skrzywiłam gębusię, bo ich chcąc wybadać, podałam "niższą wersję",but common, a wszystko miało być tajne, zresztą, myślisz że jak to się załatwia, to nie zawsze tak, że mówisz- i oni też - co myślisz,tylko później rozgłasza się co inszego.
                        NO.
                        Mam wrażenie znaczy ,się, że za te same pieniądze co na stażu, to ona popracuje na popych jeszcze (jeszcze tylko ) trochę.
                        A najbardziej się obawiam, że później zmienią stażystę, z płacą minimalną czy też bez.Bo do listopada mieli umowę,a teraz obiecuje niby coś PiSs...warunki powyborcze nowe i nie wiadomo, z kim ze spół.. o cholera,załatwiane.
                        Jako psiapsióła od serca obawiam się zatem,że moja rada,żęby załatwić mamie rentę i wziąć to bez pytania, za gotowanie we własnym domu, byłaby najlepsza.
                        Tarot przeciwnie, do jej aspirancji się obraca, mimo wszystko. Czasami tak już jest, że nawet jakbyśmy kogoś chcieli przekonywać,to karma ci w godzinę wykaże,że nie masz wpływu na horoskop, zwłąszcza cudzy.
                        A onamaw domowym Quadratum Larum, ode mnie skłócone żywioły zahamowań i wyżów, wzlotówi upadków. Niestety, no i żywiały - jak myślisz? Słońc , z nami. Tyle, że AC zgodne mamy wszystkie.

--
                        ...T

• camaretto Re: Bo są sposoby bo wszystko da się obejść 18.11.19, 23:32
                          "Na razie niedużo, cholera, wzdraga się...pewno wie,co "powiem",bo bym i powiedziała, to też jednaztakich osób, za którymi"murem", po prostu tak mamy(no i "uwielbiamy reklamy" ładnie żeśmy wyglądały, więc udało jej się w ogóle,ale jako finansistka gdyby ktośją chciał zatrudnić dla intelektu... a tak,pożal się bóg, zrobiwszystko, żeby pracować. Mnie d...boli, więc że służyć nikomu nawet do rejklam to ocenzurowane ). Tyle - nie stawiałam kart - weryfkaz życia, i astro. Saturn w Koizorożcu z Plutonem,ja mam na Neptuna i sztukę ciążenie - a ona na Lekcję Duchową w kwadratach z 10 d.ma tranzyt. Jowisz iinneplanety uczy Wagi, że od kaprysu zależy wszyrko...kierowniczej kadnry, i pensja, i wszystko inne,niezależnie, jak i kto sobie będzie podwyżki przyznawał samorządzco w PiS, bo przecież utarg np. w niedziele sięnie zmienia, do kafei w biznesie, i sklepiku przyjdzie ta sama ilość klientów, więcnie ma na pensję ani ZUS, każda firma zbankrutuje przy autorytarnej formie władzy.
                          Fajnie to JimDavis opisał przy kampanii Garfielda (kocie wybory i demotki prezydentów mam na starym blogu) -OCZYWIŚCIE , Donuts dla wszystkich.

--

Kości zastały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
                          Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka