Dodaj do ulubionych

Zagadka klasyczna ;D

18.11.19, 09:11
Na dniach zdarzyło się coś,co nie było zwykłe. Ciekawe zatem co "zobaczycie"
*Co to było?
*Jak ja się zachowałam?

Cam
--
To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..
...T

Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
Obserwuj wątek
  • rrozsypana80 Re: Zagadka klasyczna ;D 19.11.19, 18:59
   Cóż to się mogło zdarzyć?
   Królowa mieczy + 8 mieczy + Król mieczy

   Niezła parka + uwiazanie.
   Mówisz ostatnio o chorobach więc tę mieczową parkę widziałabym jako hmmm chyba jednak lekarzy a Ty przywiązana do łóżka... Nie miałaś jakiegos zabiegu? Dentysty?
   Mieczowa jest niemiła raczej i nie przebiera w słowach ale on powinien to nieco zrownowazyc więc raczej nie pyskowki żadne. Zresztą w pyskówkach lepszy jest giermek. I w inwigiliacjach też.
   Co dalej mi się kojarzy? Banki. Lokaty. Zamrożone pieniądze.
   Ogólnie coś dużo tu ludzi.
   Chłód, racjonalne myślenie. Urzędy.
   Komornik mi się plącze jeszcze w myślach.
   Przeciagajaca się sprawa rozwodowa, w której byłaś świadkiem? Albo odwrotnie wręcz ślub fikcyjny z rozsądku. Coś tej parze wiąże ręce. Coś ich zwiazuje albo coś zostało udaremnione.   --
   Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
   /T.Edison/

   * czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
   • rrozsypana80 Re: Zagadka klasyczna ;D 19.11.19, 19:06
    A jak Ty zareagowałas?
    Pustelnik + 3 buław + giermek buław
    Po początkowym wycofaniu i analizie sytuacji zobaczyłas nowe horyzonty. Wychylasz się teraz przez murek i podglądasz co tam dalej jest z ciekawością. Takie trochę ahoj przygodo. Coś Cię wyrywa do przodu. Jeszcze nigdzie się nie wybrałas ale gotowość już jest. Pustelnik wyszedł z samotni i energia go roznosi. Coś chyba niepotrzebnie pił tę kawę w październiku bo teraz nici z zimowego snu.


    --
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

    * czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
    • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 19.11.19, 21:30
     wink
     Zobaczymy, może jeszcze ktoś się zgłosi.
     Na razie nie powiem, czy ciepło, czy zimno.

     --
     To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

     Kości zastały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
     Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 28.11.19, 21:41
   Ogólnie czasna rozwiązanie,myślałam że jeszcze ktoś doskoczy,ale stali nie majączasu, a reszta na ogół się boi.
   Nie zacznę rozwalać, jesteśmy zdania że - jak w poprzednich zagadkach na forum "O Tarocie" to żaden "wyścig ", szczurow", było tam paręosób ,którezrobiły z "zagadek" czy "warsztatów" konkurs ,ale to miało być inaczej, walczyliśmy , veni, vidi, vici - i poszliśmy, po pochwaleniu się kondycją, cała grupa ludzi którzy tam byli, znó pod innymi nickami, w tzw. odnowienie zapomnienia ;D Czasami ktoś zanich korzysta,bo ja cały czaspod moim stałym incognito, chcęmonitorowaćludzi którzy uciekli w sekciarstwo, no i tak mi wyszło, że macie b.miłe forum w "moim wieku". Sorry za przydługie wstępy.
   Analiza koleżanki
   1. odczucie - "parkę" potraktowałaś jako czynnik aktywny i bierny?
   Tak, ale ja -kobieta dzwoniłam, czynnik aktywny.
   Zarząd metra - neutrum,aktywny .Miał być ale okazał się bierny.
   1.Lekarz - był konieczny,na schodach była krew w sporej ilośc, na końcu do ochrony budynku obok przyjechała karetka pogotowia.Pewno było zagrożenie życia,bo inaczej nie biorą w ogóle. Gościu lekko pijany,ale mógł "małpkę"kupićżeby się uchronić też od zarazków,u mnie na nizinie w tym błocie to normalka, i tradycja że się"strzemiennego" w celu sterylizacji pije,tak jaki szkocka whiskey to taka" tradycja", używana od zimy i krwi,świadomie, Czasami chlusta się to wprost na ranę, a u nas w końskim klubie bywa zużywane, o ile ktoś popełni błędy przy jeździe konnej,stąd też podejrzewam - nazwa.
   Tak w ogóle, to elektryzuje tak,że mi dysk wypadł,klawiatura,okazuje się nieczuła na spację i ma jakieś tajemnicze skróty,które są prawdopodobnie powodem do tych koszmarnych wpisów,gdzie sama nic nie rozumiem.
   Dużo ludzi - tak, metro zaalarmowane, prawdopodobnie wszczęło akcję poszukiwania właściciela,bo krwi było dużo wyglądało jakby ktośkogoś zaatakował z nożem w ręku.No i świeża.
   Urzędy. Udaremnienie. Śmierci, wykrwawienia,ataku przestępców - nie mam pojęcia.
   Urzędy - ochroniarze metra SOM , i budynku , pogotowie ratunkowe .
   Nie wpadłaś,ale nie dało rady na kolanie "wymyśleć" - normalka.
   Fajnie zinterpretowałaś parę jako korespondujące strony, no i - jabym miała inne kartyzapewne, inne pytania - ta 8 Mieczy to trudny rejon.
   Cam

   --
   To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

   Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
   www.oczary.wordpress.com
   • rrozsypana80 Re: Zagadka klasyczna ;D 29.11.19, 07:18
    No nie mogłabym na to wpaść. Ciężko się interpretuje sytuacje pokazane tarotem łatwiej chyba odczucia. Ale dynamika kart oddaje sytuację 😊
    Dużo ludzi, niemoc, chłód to właśnie rzuca się w oczy no i to uwiazanie, które akurat w tym rozkładzie skojarzyło mi się z udaremnianiem.
    Mądre karty. Tylko ja nie umiałam wpaść na logiczny ciąg.
    Dzięki Cam za weryfikację 😊
    U mnie wciąż ten słaby okres związany z L4 koleżanki. Z wywalonym jęzorem usiłuje dociągnać jako tako choćby nawet po łebkach... Ale padam już powoli.


    --
    Dostrzegać swoje błędy ? to inteligencja. Przyznawać się do nich ? to pokora. Więcej ich nie popełniać ? to mądrość
    /T.Edison/

    * czyli mądrość to kolejny step do zdobycia /ja/
    • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 29.11.19, 16:26
     Wiesz, ja też . Najpierw interpretowałam to jako nadczynność tymczasową, hormonalną. Później jako głodówkę.Padłam trupem,zacząłbolećbrzuch, objaw typowy. No, ale "głodowałam", znaczy jadłam mniej już nieraz. Rzuciłam się na żarcie. Po chwili pewna byłam zatrucia, kiedy dochodził moj kręgosłup do równowagi fizyczej. Kotek zablokował łóżko i system ruchowy. kładąc mi się raz tu raz tam i uprawiając koci masaż.Nie muszę ci mówić,że już prawie że nic nie widać.Nic nie zrobiłam, mogłabym włączyć automat(y),żeby pracował(y) za mnie, co chyba zrobię, dobrze że mam pomoc maszyn. Teraz dopiero wiem, po co je mam, ale głowa mnie boli.Na myśl o mojej "kochanej rodzince" i PiSerach dostaję cholery. Już zresztą "wyprztykali" majątek narodowy,można obejrzeć tabloidy , emerytura a potem spać, opcja wieża nastąpi na dniach.Patrz na "emerytury w wieku 50 - 60 lat"
     W najgorszym razie, mamy jeszcze dzieci, które z powodu chciwości i braku kasy na życie oraz strachu cywilnego rozprzedadzą nam mieszkania i wsadzą nas do domów starców, popatrz nadyskusje na e- mamie. To zawłaszczenie, i prowo emocji ściśle sterowane przez siły zewnętrzne widać w temacie "Czy mam obowiązek zamieszkać z toksyczną babcią" na pierwszych stronach Gazety. Wściekłam się jakby to była moja własna, bo ja z moją umierającąmi na rękach mamą spędziłam prawie całe życie,a była to toksyczna na maksa więź, ale nie do zawalczenia sytuacja. Przeżyła 20 lat z rakiem nad głową i astro na kolanach. Od mojego 16 r.żnie mieliśmy nic oprócz kwatery w bloku typu Alternatywy 4 i ... wszystko się zmieniło, ułożyło, szkoda że późno, ale było w tym winie 100% prawdy.
     Z internetu leci więc toksyna, za mną ugania się internautowicz Al Sahara i Jusup - fakirzy z ford trampek.
     Koszmary się nie kończą.
     Jest ciemno okropnie.
     Wieża, wieża za chwilę.
     To widać,słychać i ...czuć
     big_grin
     A inne zagadki ?
     Zwłaszcza druga jest urocza. Ale musisz znaleźć bohatera akcji. Możesz też trochę ,jak i poprzednio, skorzystać z tego co pisałam o Warszawie.
     Tygryski na dniach wyjadą do azylu.Trochę będzie nam ich brakowało.;D

     Weź i porządnie teraz wypocznij,mikroelementy może pomogą? Też nie wiem, jak sobie dać rady z tą dziwną jesienią.

     --
     To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

     Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
     www.oczary.wordpress.com
     • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 29.11.19, 19:43
      A. Czarka się przelała. Poszukałam na Internecie nazwisko właściciela tzw.mieszkania studenckiego.
      Znalazłam tylko jedno,identyczne.Student do niedawna, lat 25. Od niedawna za to poseł PiS.Widać, że żyje z tą posadką w transie - "sekula sekulorum".
      Nie powiedzieć, niczym za PO mój koleś,który o mało nas nie zabił z bloga - opowiadanie o kotku w składzie porcelany.
      Tak dokładniej to przy 150/h mało co nie wychrzaniliśmy fury do rowu, żeby uniknąć karambolu,sama zaczęłam drapać powietre, żeby się wydostać z pasów, a kolega atakował kierownicę z drugiej strony. Wtedy koleś dostał dopiero napływu oleju do silniczka w głowie i zaczął hamować zamiast gaz naciskać i wymuszać niemożliwą do osiągnięcia przez blokujące nas ciężarówki prędkość.

      Koszmar, powiem w skrócie,jak te nowobogackie jeżdżą i jak się prowadzą, później zabiją rowerzystę na Słowacji, wywołają karambol czy jak Szydło pożarlasu "bo mu tak powiedzieli". Może to i jego cały poziom,mułła jednego.
      Wierzyć się nie chce, wkurzą całą Europę,zjadą na bruk i ..dalej jeżdżą po narodzie i ...po słabszych.Najlepiej po emerytach i wcześniejszych rencistach,czyli po nas.

      Tak to było też i za komuny, im nawet prostszy był i brzydszy,tym lepsiejsy i bardziej podporządkowany. Za to po studiach, w wieku 25 zostawał konsulem czy 1. sekretarzem.
      Buhaha big_grin. Tylko po to,żeby mieć większość w Sejmie i ...władzę absolutną, a za zadanie życiowe gostki co młodsze mają włączać i wyłączać światełka w Sejmie i Eurobiznesie za megapieniądze.
      Odpowiedź pocieszająca Lenormandów, bo nie wierzyłam już w to wszystko.
      Trumna, Pies, Lilie - będzie jakaś czystka i skończą się konfidenci merdający ogonem.

      --
      To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

      Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
      www.oczary.wordpress.com
   • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 30.11.19, 10:15
    A. Jeszcze jedno, zapomniałam o tych sprawach,przeżycia były zbyt świeże, no i emocji cała masa.Teraz mi się pod wpływem tych nowych informacji o nożownikach.
    Zostałam mianowicie do metra wpuszczona z wózeczkiem,pani nie wyglądała - zpoczątku -groźnie, ale nie wiedziałam,że jak zaklinuję się z tym wózeczkiem w bramce,to mnie uwięzi mechanizm. Usiłowałam się uwolnić i prosiłam przechodniów, ale ci mieli to albo daleko gdzieś, albo "podejrzewali " - może bombę? Bo u nas trzeba mieć kartę albo bilet.
    Jak nie masz,nikt cię nie uwolni.Za to - zero pracowników,a telefon alarmowy z drugiej strony.

    U nas ten atak wyglądał trochę podobnie, kogoś upaprano na schodach,krewsię polała,ale jak to Warszawiacy,nikt by "nie zwrócił uwagi" na; widniejącą kałużę.

    Przestępstwa za to ewoluują, zresztą takie czy inne kłopoty też ws Wawie mamy dość regularnie, jak nie siekiera w pubie to siekiera na rynku, później papierosy z eterem, więc ludzie palili znów skręty, niby ze strachu, ale zawarte w środku uzależniacze powalały ... mój stan po środkach z bronią biologiczną z Iraku- tytoniowym rozchrzaniaczu - to było, jak już kiedyś pisałam na forach - tytoniu z GMO - krwioplucie. Uratowała mnie postawa Garfielda, mojego kota, który dymu nie znosił, żadnego.Zresztą, co tu dużo gadać, pani,która dużo pali,mało mleka daje.

    --
    To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

    Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
    www.oczary.wordpress.com
    • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 30.11.19, 16:07
     To a' propos tej 8 Mieczy, zatrzymanie , udaremnienie związanie rąk przestępcy byćmoże, bo krwi było dużo, a ja utkwiłam uwięziona, jak jakiś przestępca, związana wóżkiem z wejściowym mechanizmem,tylko dlatego, że nie miałam karty. Wyszłam zresztą zaraz,no i jakiś miły pan mi na moment "zaufał"izwrócił mi wolność,ale nauczkajesti pozostanie - kobiety nie uwolnią,o krwi zapomną,nikt cyrku nie zobaczy, pracowników ani kamer na schodach stacji już nie montują.
     Jak ktoś uwali następną zagadkę, to dam następną o przestępstwach w małym dużym Big Village.
     Czuję się fatalnie, poiekąd przez te bóle, ale zatrucie... to dziwnie brzmi, ale bakterie?Wysiłkowe? Ciągle spać mi się chce, może te trochę alkoholu przeciw infekcjom i usypia,ale nie wykańcza...
     Karta - Wąż - toksyny,jady,depra zimowa.Konieczność oczyszczania organizmu.
     Przyroda teraz wdrugą stronępędzi niż zwyklena łowiska,całym stadkiem ptactwa, jerzyki,gołębie,drapieżne.. dlaczego nie wiem. No i coś do maszyn nagłapotrzeba, czy kłopoty z pozbieraniem się i stresem ustąpią...Gwiazdy , Pierścień - rytmy kosmiczne,cykle przyrodniczei personalne są nawet ważniejsze. Mogę się założyć , że jak minie ten wcisk na gwarancję na nowy sprzęt, to nagle ruszy z kopyta, a powinno być odwrotnie. Zmienia się technologia, więc polska logika też się zmienia, a ja maszyn jeszcze niektórych nie odpakowałam.
     Rybki i Drzewo mówią o dobrym sprawdzonym żywotności tych rzeczy.
     Lilie - o "lekarstwie " na instalację wodną,którą mipopsuli,i tak mnie stresowała,bo tak mówiąc prawdę, to musiałabym ją wymienić,ciż sami mili hydraulicy którzy ją zakładali,teraz mi ją popsuli.Może uszczelki źle zamontowali...

     Tarot mówi o 5 Monet,okresie bezrobocia i pożyczek. Ale i o pracy wjednez "moich dziedzin" - designie. Więc może ruszę się zawodowo, i bez tego zarabiam,bo coś zrobię sama i taniej mi to wyjdzie..Za to, nic mi sięnie chce... jak to wesoło ujęła kiedyś Yegua - ha,jeszcze z moją normalną nadaktywnością to nie jest norma.
     Cholera,kiedyś to byśmy zachrzaniali za mamutami już dziś, w święta i pierwszą gwiazdkę,żeby dzieci miały co jeść i ciepłe buty na Mikołaja, i świeczkę na Gwiazdkę, i zwierzęta, koń Odyna i bawół - siano w stodole... a dzisiaj nikt nie rozumie po co komu obrzędy były - kapustęsięisiła,na bigos,kiełbasę wędziło...Moi przodkowiew śniegu się kąpali i krę na łowisko cięli w przerębel. A dzisiaj aglomeracja ciemna,kaczyzm a u mnie Gęsizm...Polacy może i nie gesi,piórem trzeba wiele z prowokancji wziąć...
     Zagadki są,dajcie jakieś jeszcze


     --
     To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

     Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
     www.oczary.wordpress.com
  • camaretto Re: Zagadka klasyczna ;D 30.11.19, 09:49
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25463908,atak-na-london-brigde-napastnika-powalono-klem-wieloryba-i.html?v=1&pId=55154384&send-a=1
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25463617,holandia-atak-nozownika-w-hadze-kilka-osob-zostalo-rannych.html#s=amtp_pnHP_foryou
   Następna fala zbrodni.

   --
   To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..

   Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
   www.oczary.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka