27.04.17, 08:09
Był już taki wątek ?

Oprócz tego, że oczywiście w pralce ;-P :-D to :
- w czym ?
- w jakiej temperaturze ?
- kiedy ?
planujecie pranie dla dzieciaczków

Ja to chyba tak za miesiąc, końcem maja, jak zrobi się ciepło, będzie można suszyć nas dworze. Chyba w płynie do prania Dzidziuś, ale w ilu stopniach ? 40 wystarczy? A tetry, prześcieradła, ręczniki?
Obserwuj wątek
    • joannapoznan Re: Pranie 27.04.17, 10:34
      był wątek:) oj nie uważasz:)

ja planowałam dopiero w czerwcu ale może zacznę szybciej jak mnie zmobilizujecie.

--
      Ernest 2007 |Zuza 2010 |Leon 2017
    • martishia7 Re: Pranie 27.04.17, 13:34
      Też czekam na pogodę, żeby szybko schło w wiosennym słonku. Muszę rozłożyć temat w czasie, bo mąż bohatersko zobowiązał się, że wszystko poprasuje, więc nie mogę mu zrzucić wszystkiego na raz, bo mu zapał przejdzie. Poza tym jeszcze nie do końca wygospodarowałam miejsce na rzeczy królewny, więc nie ma się co rozpędzać.Też się zaopatruję w Dzidziusia. Zamierzam go na jakiś czas przed porodem wdrożyć też do naszych ubrań i naszej pościeli, bo czuję że będzie sporo bytować w naszej pościeli, a poza tym jak się dziecko trzyma na rękach i przytula do swojego ubrania, no to raczej wskazane, żeby też niesyficzne było.
      Tetry, prześcieradła, ręczniki, ogólnie rzeczy czysto bawełniane i grube, to pocisnę po 60. Ubranka bawełniane pewnie krakowskim targiem na 50 ;) przynajmniej na początku, żeby je wyprać z "nowości". Potem może zejdę do 40, bo to już będzie wtedy "swoje".
    • e_le_n_a Re: Pranie 27.04.17, 20:57
      Był bo sama zakładałam :) :p
      ja mam juz wszystko poprane i w komodzie czeka :) uwinęłam sie z tym jak sie zapowiadało lato w marcu ia zanim spadł potem śnieg :)
      Siostra sukcesywnie przynosi mi jeszcze ubranka po swoim synku,też już wyprane i jeszcze wyprasowane :) ja nie prasuje :)
      Piorę w 40 st,mam Dzidziusia balsam do prania i płyn do płukania. Nie używam w ogóle proszków,dla nas piorę w kapsułkach.

--
      Córeczka 2007 Córeczka 2009
      Synek 2011 Synek 2017
    • wisnia-w-czekoladzie Re: Pranie 28.04.17, 11:25
      Wybaczcie dziewczyny, chyba rzeczywiście nie uważam :) Słuszna uwaga, żeby ubrania dorosłych tez prać w delikatniejszych detergentach, dzięki :-)
      Elena w marcu to nie za wcześnie? Czy będziesz jeszcze odświeżać przed lipcem ?
      Też chyba w 40 wypiorę, tylko pościel ręczniki pieluszki w 60.
    • masha_4 Re: Pranie 29.04.17, 14:04
      U mnie ubranka już poprane i poprasowane w komódce, zostały mi jeszcze kocyki, ochraniacz i wypełnienia do pościeli, czekam na ciepełko:) Prałam, tak,jak poprzednio i tak,jak starszakowi z AZS do dziś w proszku lovela i płynie do płukania silan sensitive, lubię zapach i miękkość tego zestawu i zawsze mam na stanie,więc już nie będę kombinować:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka