Dodaj do ulubionych

PO utrzyma Program 500 plus

12.05.17, 14:32
Lider PO zapowiedział, że jego partia utrzyma Program 500 plus i rozszerzy go także na pierwsze dziecko. - Jeśli chodzi o 500 plus bardzo wyraźnie o tym mówiliśmy: utrzymamy ten program, będziemy go realizować w sposób przez nas zapowiedziany: przekażemy pieniądze także na pierwsze dziecko, także w rodzinach 2+1. Warunek, o którym chcemy rozmawiać, jest taki, że ten program powinien być dedykowany do rodzin, w których rodzice lub jeden z rodziców jest aktywny zawodowo lub poszukuje pracy - powiedział Schetyna
źródło PAP za S24

Z czystej złośliwości chciałbym poznać aktualny stosunek do 500+ żarliwych AntyPisiaków. Coś się w tej sprawie zmieniło czy podtrzymują swoją opinię sprzed roku z okładem?

--
"Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz."
Winston Churchill
Edytor zaawansowany
  • dachs 12.05.17, 15:25
    oleg3 napisał:

> Z czystej złośliwości chciałbym poznać aktualny stosunek do 500+ żarliwych Anty
    > Pisiaków. Coś się w tej sprawie zmieniło czy podtrzymują swoją opinię sprzed ro
    > ku z okładem?

Mój się nie zmienił.
    Jak już jest przywilej, to odebrać się go nie da, więc muszę tę żabę polubić.
    Schetyna też musi.
    Ale nie musi rozszerzać i dalej obiecywać.
    "To gorsze niż zbrodnia, to błąd".
    Ten cytat akurat tu pasuje, bo pochodzi od zwolennika, krytykowanej opcji politycznej.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • snajper55 12.05.17, 15:34
    oleg3 napisał:

> Z czystej złośliwości chciałbym poznać aktualny stosunek do 500+ żarliwych Anty
    > Pisiaków. Coś się w tej sprawie zmieniło czy podtrzymują swoją opinię sprzed ro
    > ku z okładem?

Ja swoją podtrzymuję. Pińcet to program szkodliwy dla Polaków i Polski, ale chcący zdobyć władzę nie można odbierać łapówek danych wyborcy przez władzę aktualną.

Mam nadzieję, że szkodliwość tych zasiłków będzie ograniczana przez następną władzę. W ostateczności inflacja wywołana rządami PiS zeżre tę łapówkę, która niedługo starczy na waciki.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • oleg3 12.05.17, 15:53
    Do Borsuka i Snajpera

OK.

--
    "Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz."
    Winston Churchill
  • wkkr 18.05.17, 10:49
    Co do inflacji.
    Noszę się z planem rozpętania w sieci akcji mającej na celu promowanie idei rewaloryzacji 500+.
    Niech PiS zacznie głowa boleć... :)

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • wkkr 18.05.17, 10:46
    Zdania nie zmieniłem. 500+ to ekstrawagancja na którą nas nie stać.
    Ale rozumiem tez PO.
    PS
    Gdybym teraz założył partię i startował do sejmu to moim podstawowym programem było by 1500+.
    Po wyborach oczywiście, bezczelnie ogłosiłbym że owszem 1500+ ale na każde 7 i kolejne dziecko.....
    PPS
    PO mogło by chociaż obciąć tę dotację ludziom dobrze zarabiającym. Niech się patologia mnoży....

--
  • dachs 22.05.17, 17:00
    wkkr napisał:

> PO mogło by chociaż obciąć tę dotację ludziom dobrze zarabiającym. Niech się patologia
    > mnoży....

Nowe słupki dla PiSu?

> Noszę się z planem rozpętania w sieci akcji mającej na celu promowanie idei rewaloryzacji
    > 500+.
    > Niech PiS zacznie głowa boleć... smile

Chętnie się dołączę.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • wkkr 24.05.17, 12:34
    Po wyborach, po wyborach niech obcinają.
    Ale tak by ludzie myśleli że im dają.

--
  • snajper55 25.05.17, 00:24
    wkkr napisał:

> Zdania nie zmieniłem. 500+ to ekstrawagancja na którą nas nie stać.

To jest najmniejszy problem. Program 500+ degraduje polskie społeczeństwo. Dzieci wychowane w rodzinach utrzymujących się z 500+ nie będą szukać pracy, będą szukać zasiłków. Ludzie żyjący z 500+ po dorośnięciu dzieci będą jak ryby na pustyni - bez kwalifikacji a co najmniej z długą przerwą w pracy, bez zebranych składek emerytalnych czy rentowych, za to z nawykiem dostawania pieniędzy za nic. Za parę czy naście lat te grupy Polaków będą ogromnym problemem dla siebie i dla tych normalnych, pracujących, którzy będą musieli ich utrzymywać.

S.
    --
    Panzerlied

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka