Dodaj do ulubionych

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

25.06.17, 23:43
... jaki to ptak jest częstym gościem na mojej działce.

fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/2uQbgQtgxI1uB4xqTB.jpg

Takie bardziej znane ptaszki jak gąsiorki czy kosy rozpoznałem, a tego jakoś nie mogę zidentyfikować.

S.
--
????????? ?????
Edytor zaawansowany
  • dachs 26.06.17, 21:37
    Powiedziałbym, że to paszkot.

--
    Zasadnicza różnica między PiS a PO leży w tym, że pisuary uważają platfusów za kretynów, a platfusy pisuarów - nie. Podobieństwo leży w tym, że obie strony boleśnie się mylą.
  • snajper55 06.07.17, 23:35
    Niektórzy obstawiają kwiczoła, a mnie niepokoją plamy na piersi:

fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/ETzOMIFnawgvKZy6aB.jpg
    fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/NmTQQdbe0BT09AOujB.jpg
    Kwiczoł na tym zdjęciu:

www.edunauka.pl/ornikwiczol/image001.jpg

jest dość podobny. Szczególnie, że te moje mają takie białe "lusterka" na brzegach skrzydeł jak kwiczoł:

fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/djbu9Snpqgx9Elo6ZB.jpg

Jakość zdjęć taka sobie, ale gdy się robi zdjęcia z ręki kompaktem z zoomem x48, to trudno o nieporuszone.

S.
    --
    Ten kraj
  • dachs 07.07.17, 09:06
    Zobacz, jak lata. Kwiczoły mają bardzo charakterystyczny lot. Tak jakby podskakiwały w powietrzu. Potrzepią skrzydłami i opadają.
    Poza tym kwiczoł ma bardziej żółty dziób. To ostatnie zdjęcie to chyba własnie kwiczoł

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • snajper55 11.07.17, 14:11
    dachs napisał:

> Zobacz, jak lata. Kwiczoły mają bardzo charakterystyczny lot. Tak jakby podskak
    > iwały w powietrzu. Potrzepią skrzydłami i opadają.
    > Poza tym kwiczoł ma bardziej żółty dziób. To ostatnie zdjęcie to chyba własnie
    > kwiczoł

Czyli najwyraźniej przylatują i kwiczoły, i paszkoty. Gdy znów przylecą zwrócę uwagę na ich zachowanie. Na razie wiem tyle, że są bardzo płochliwe. Każdy ruch, dźwięk to powód do ucieczki.

Interesujesz się ptakami? Bo mam kolejne okazy do zidentyfikowania. :)

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • dachs 11.07.17, 16:40
    snajper55 napisał:

> Interesujesz się ptakami? Bo mam kolejne okazy do zidentyfikowania. :)

Umiarkowanie. Do ogrodu przylatuje mnóstwo różnych gatunków (karmniki napełniam także latem) i po prostu z ciekawości staram się ustalić kto mnie odwiedza.
    Ale pokaż, kogo masz.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • snajper55 12.07.17, 01:16
    dachs napisał:

> Umiarkowanie. Do ogrodu przylatuje mnóstwo różnych gatunków (karmniki napełniam
    > także latem) i po prostu z ciekawości staram się ustalić kto mnie odwiedza.
    > Ale pokaż, kogo masz.

Ja do niedawna dość obojętnie podchodziłem do tych opierzonych i latających (poza tymi na rożnie, w brytfance czy innym garnku). W tym roku częściej jestem na działce i wciągnęło mnie rozpoznawanie skrzydlatych gości. Z czworonożnymi nie mam większych problemów.

fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/dSs4oD3TWzigAOqTMB.jpg
    fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/J7eoMaGHLbLsbL2V4B.jpg
    fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/TFmmnaNL4xRujg1C7B.jpg
    fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/8EfjU5wH7b9aHJ5FlB.jpg

Mam gdzieś w domu atlas ptaków, ale nie mogę go znaleźć. Układanie książek w dwóch rzędach nie jest dobrym pomysłem. A wujek Google jakoś niezbyt pomocny. Kłopotów nie miałem jedynie z kosem, sójką, szpakiem, gąsiorkiem i pliszką. No i bocianem, który też mnie odwiedził. :)

S.
    --
    Kometa
  • dachs 12.07.17, 13:34

To może być gajówka, jeśli jest trochę większa od wróbla.
    Tu jest fajna strona, która może Ci pomóc.
    www.ogrodowisko.pl/watek/1561-poznajemy-ptaki?page=34

--
    Zasadnicza różnica między PiS a PO leży w tym, że pisuary uważają platfusów za kretynów, a platfusy pisuarów - nie. Podobieństwo leży w tym, że obie strony boleśnie się mylą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka