Dodaj do ulubionych

Jakie struny do gitary klasycznej?

19.11.19, 21:31
Zastanawiam się jakie struny do gitary klasycznej mają najlepsze brzmienie. Przygotowuję się do ważnego konkursu gitarowego i chcę mieć najlepsze struny, które sprawdzą się w repertuarze klasycznym. Proszę o opinię o strunach Evonox (totalna nowość) i Hanabach.Te pierwsze w kosmicznej cenie, ale jeśli brzmią super, to chętnie spróbuję. Interesują mnie też Hanabachy gold - czy jest jakaś różnica w brzmieniu?

Struny muszą mieć najlepsze walory brzmieniowe, ale dobrze byłoby, aby cechowały się również wysoką trwałością w stosunku do zwykłych strun. Nie widzę sensu w płaceniu dużych kwot za struny, które wytrzymają tydzień lub dwa.

Chciałabym, aby struny jakie założę wytrzymały przynajmniej kilka miesięcy i jak najdłużej utrzymywały dobre brzmienie. Najbardziej obawiam się, że struny basowe stracą w stosunku do wiolinowych. Przedtem często tak się działo. Jakie by to nie były struny, to po jakimś czasie basy grały dużo słabiej, pomimo, że zawsze starannie myłam ręce i robiłam wszystko, żeby się nie zabrudziły. Lubię jak struny mają wyrównane brzmienie na akordach, ale i na bardzo wysokich progach, gdzie w wiolinami bywa już bardzo różnie. Czasami są ok, ale czasami bywają ciche. Z drugiej strony potrafią też być krzykliwe i nie stroić na progach (chociaż z tego co wiem, to już bardziej zależy od gitary).

Z góry dziękuję za informacje jakie Wy wybieracie struny do gitary klasycznej.

Ad.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka