Dodaj do ulubionych

CYTOGRAF ZAMIAST UMOWY O PRACĘ

22.06.17, 10:20
Witam. Przepraszam za ewentualne powielenie tematu, jednakże nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie mimo tego, że przegrzebałam cały Internet. Zwracam się o radę, gdyż jestem nieco zielona w tych sprawach i mam nadzieję, że moje wątpliwości chociaż trochę zostaną rozwiane. Została zaproponowana nam praca w Niemczech, która rzekomo ma być legalna, więc wszystkie składki na ubezpieczenia i inne opłaty mają być odtrącane z naszej wypłaty w taki sposób, że zostaje nam połowa pieniędzy. Jednak niepokojący jest fakt, że nie otrzymujemy umowy o pracę, tylko podpisujemy ją po całym okresie pracy, w tym przypadku po dwóch miesiącach. Powiedziano nam, że zamiast tego, podpisujemy cyrograf, w którym mają być informacje na temat wypłaty i tego, za co nam odciągają. Jak to rozumieć? Czy rzeczywiście jest to legalna praca?
Edytor zaawansowany
  • 18.08.17, 15:25
    Witam serdecznie,
    pracodawca jest zobowiązany najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy podpisać wraz z pracownikiem umowę o pracę. Proszę zachować ostrożność i znaleźć możliwie jak najwięcej informacji dotyczących firmy, w której chcą Państwo pracować.
    Pozdrawiam.

--
    Zwrot podatku z Niemiec

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.