Najlepsi kandydaci na Star...

Radziejow

założyciel: l3

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wg mnie jednym z lepszych kandydatów jest obecny starosta, ponieważ ma
    doswiadczenie w pracy urzędnika, zna się na oświacie bo był nauczycielem
    dyrektorem, wizytatorem,był kierownikiem Urzędu rejonowego w
    Radziejowie,Wicestarostą,potrafi mobilizować ludzi do pracy.A że jest
    lewicowy.To zwykłego człowieka powinno bardzo mało obchodzić bo w samorządach
    powinno się głosować na człowieka patrząc na jego wiedzę, umiejętności i
    predyspozycję.
    Żeby nie było że chwalę tylko jednego to podam innych którzy wg mnie też
    mogliby pretendować na stanowisko starosty:
    1.Pan Włodzimierz Gorzycki-wiedza, doświadczenie-obecny sekretwarz miasta
    2.Zbigniew Zajączkowski - potrafi pozyskać środki na inwestycje,doświadczony
    samorządowiec,
    3.Henryk Gapiński - doświadczony samorządowiec,potrafi negocjować nawiązywać
    kontakty, łagodzić konflikty.
    4.Roman Szczerbiak - doświadczenie,bardzo dobry negocjator potrafiący wiele
    wywalczyć dla powiatu,był juz jedną kadencję.
    5.Henryk Orłowski - aktualnie sekretarz Gminy Topólka i radny powiatowy
    (wystarczy spytać o niego kogoś z mieszkańców gminy)albo być na jednej z
    sesji Rady Powiatu.
    6.Stefan Śpibida - wójt z Dobrego,dużo inwestycji przeprowdził by na terenie
    powiatu gdyby był starostą
    Może wystarczy.Chciałbym tylko dodac że śmieszą mnie zapędy niektórych ludzi
    na to stanowisko jak np. Pana Janusza Zaremby z Osięcin czy pana
    Kalinowskiego z Orla -w gminach się niesprawdzili więc chcą zawojować powiat.
    • 17.10.06, 13:49 Odpowiedz
      Faktycznie - pan Włodzimierz Gorzycki byłby najlepszym chyba kandydatem z wymienionych przez ciebie (na pewno MERYTORYCZNIE), ale już co do pana Szczerbiaka - darujmy sobie - już pokazał, jakie interesy są mu najbliższe.
      Co do innych zawsze jeszcze możemy na forum podyskutować.
      Pozdrawiam.
      • 17.10.06, 13:59 Odpowiedz
        Nasz obecny starosta to jest beznadziejny
        Pozatym jest tak bardzo zapracowany, iż jak miałem interes do niego to nie
        mogłem go napotkać (w dni przyjmowania interesantów) ani razu przez 2-3
        miesiące!
        Płace od wielu lat wysokie podatki a taki jegomość, nie potrafi mi poświęcić 5
        min - żałosne.

Uważam iż jego osoba winna być obalona w jak najszybszym czasie!
        • 17.10.06, 14:05 Odpowiedz
          A co ty chciałeś Mansonie kawy i ciastek przecież to tylko prosty Lewicowy
          ignorant patrzący przez pryzmat swój i swojego prywatnego otocznia

Jak zauważyliście w starostwie teraz na stanowiska robi się konkursy – i
          jeszcze szybciej się je przewala. Nic to nie zmieniło jak rządzą klany rodzinne
          i znajomych tak też będą rządziły
          – to jest żenujące!!!!

Więc po co te konkursy jak i ostateczne słowa ma starosta i jego kompania –
          robią to tylko dla czystości osobistej – nie dala nas!
          • 17.10.06, 14:12 Odpowiedz
            goth2 napisał:

> Więc po co te konkursy jak i ostateczne słowa ma starosta i jego kompania ̵
            > 1; robią to tylko dla czystości osobistej – nie dala nas!

Kiedyś usłyszałem takie twierdzenie:
            "Istotą konkursów jest wyłonienie najlepszego, a wygrywa ten co ma wygrać".

Tak wiec to jest tylko prowizorka, iz wszystko ma się w porządku
      • 28.10.06, 20:13 Odpowiedz
        to wasze gadanie o staroście przypomina mi rozmowę głuchego z niemową Proszę
        zakończcie czcze gadanie bvo toi tak niczego nie zmieni Starostę wybiera Rada
        To nie jest konkurs piękności I wcale nie jest tak że ten doświadczony jest
        dobry a ten nowy zły Gdyby tak było nie trzeba by wyborów gdyż najbardziej
        doświadczonym jest walczak . Głupoty wam w głowach a nie logika wywodów Myślę
        że większość tych wypowiedzi napisały osoby występujące jako
        kandydaci "potencjalni " na starostów. Pamiętajcie jednak jedno Nie piszcie
        bzdur w stylu że dobra by była Wiatrowska Bo prędzej kakyusy zakwitną na
        księżycu niż jej kandyatura komukolwiek rozsądnemu przejdzie przez myśl
        Kandydatami w pierwszej kolejności są liderzy ugrupowań które się zblokowały-
        chyba że jest to pic na wodę. Oczywiście główne role w tym okładzie mają dwie
        partie PiS i PSL. Uważam że wystarczyłoby im siły aby utworzyć w powiecie
        rząd. Oczywiście Liderzy tych ugrupowań mogą zadecydować o desygnowaniu kogoś
        innego - to ich zbójeckie prawo, ale szanujące się partie a te chyba są zrobią
        tak jak to opisywałem co z resztę czyli z tzw Planktonem ? w tym rozdaniu
        poważnie liczy się tylko jeszcze Forum raszta to niewiele znaczący plankton
        polityczny. I możecie być pewni że starostą nie będzie radziejowiak - bo i
        czemu? popatrzcie na mapę powiatu Najwięcej radnych wprowadzają osięciny 5 . PO
        $ POZOSTAŁE I NIEKONIACZNIE OSIĘCINY DOGADYWAĆ SIĘ BEDĄ Z RADZIEJOWEM NO TO
        NARA CHŁOPAKI ZE STOLICY KUJAW ALE NIE KOMITETU KUJAWY> POZDROWIENIA>
    • 17.10.06, 14:26 Odpowiedz
      Widzę iż bardziej Ci bliżej do lewej strony niz do prawej- widać po nazwiskach.
      Z tych nazwisk to chyba tylko Gorzycki jest bardziej prawicowy, ale do rzeczy!

Bądźmy powazni bo i stanowisko jest poważne. Nie typujmy takich osób jak
      Szczerbiak, Zajączkowski, Walczak, czy też Gapiński. Już dali się poznac.... i
      to nie z najlepszej strony. A tacy "zapędnicy" z Osięcin czy też Topólki niech
      sobie dadzą spokój... kto to własciwie jest? Juz przecież mielismy ten
      scenariusz kilka lat temu, gdzie śpiewano "nie przenoscie nam stolicy to Topólki".

Reasumując: Ja jako rodowity Radziejowiak jestem przekonany iż tę funkcję
      powinna piastować osoba z Radziejowa!!! A z tych kandydatów godną osobą jest
      Gorzycki (no chyba iż macie innych).
      Toż to przecież oczywiste, iż to powinien byc ktos z Radziejowa!!!- myslicie, iż
      osoba spoza miasta będzie pracowała dla miasta?
      Dlatego też- typujmy osoby tylko z miasta i gminy Radziejów- inni nas nie
      interesują!
      • 17.10.06, 14:38 Odpowiedz
        Totalne bzdury!! Czy ty myślisz, że Radziejów miasto i gmina to już cały
        POWIAT??? A co z innymi gminami?? Zaorać? Uważam, że to nie ma znaczenia skąd
        pochodziłby przyszły Starosta, ważne żeby dbał o wszystkie gminy. Takie jest
        jego zadanie.
        • 17.10.06, 14:44 Odpowiedz
          czeremcha77 napisała:

> Totalne bzdury!! Czy ty myślisz, że Radziejów miasto i gmina to już cały
          > POWIAT??? A co z innymi gminami?? Zaorać? Uważam, że to nie ma znaczenia skąd
          > pochodziłby przyszły Starosta, ważne żeby dbał o wszystkie gminy. Takie jest
          > jego zadanie.

Spokojnie- wiem, iz nasz powiat tworzą jeszcze inne gminy.
          Moja rada jest taka- wczytaj się w tekst. Moim zamysłem było to, iz bliżej mi do
          Radziejowa, niz do np: Piotrkowa, Dobrego czy innych gmin.
          Dlatego wyraziłem swoje zdanie, iż lepiej dla nas byłoby aby Starostą był ktoś z
          naszego Miasta!
          O zadaniu Starosty nie musisz mi przypominać ani tez pouczać- taka jest moja
          druga rada.
          • 17.10.06, 14:55 Odpowiedz
            Wczytałam się dobrze w Twój tekst i stwierdzam, że myślisz bardzo egoistycznie.
            Jestem mieszkanką gminy Radziejów, ale mam odmienne zdanie niż Ty.
            • 17.10.06, 15:00 Odpowiedz
              czeremcha77 napisała:

> Wczytałam się dobrze w Twój tekst i stwierdzam, że myślisz bardzo egoistycznie.
              >
              > Jestem mieszkanką gminy Radziejów, ale mam odmienne zdanie niż Ty.

Bardzo dobrze iż mamy różne zdania np: w tej sprawie. Wiadomo jak się skończył
              system, który narzucał jeden tok myslenia.
              Czy myslałem egoistycznie? - pewnie że tak! - pogadaj z ludzi z innych gnim jak
              oni myślą! A mam tu na myśli też samorządowcow...
        • 17.10.06, 20:51 Odpowiedz
          myślę,że nadawałby się Marek Marynowski, ale współtworzy komitet na rzecz b.
          burmistrza , a walczącego teraz o reelekcję
      • 17.10.06, 14:48 Odpowiedz
        soltysradziejowa napisał:

> Widzę iż bardziej Ci bliżej do lewej strony niz do prawej- widać po
        nazwiskach.
        > Z tych nazwisk to chyba tylko Gorzycki jest bardziej prawicowy, ale do rzeczy!
        >
        > Bądźmy powazni bo i stanowisko jest poważne. Nie typujmy takich osób jak
        > Szczerbiak, Zajączkowski, Walczak, czy też Gapiński. Już dali się poznac.... i
        > to nie z najlepszej strony. A tacy "zapędnicy" z Osięcin czy też Topólki niech
        > sobie dadzą spokój... kto to własciwie jest? Juz przecież mielismy ten
        > scenariusz kilka lat temu, gdzie śpiewano "nie przenoscie nam stolicy to
        Topólk
        > i".
        >
        > Reasumując: Ja jako rodowity Radziejowiak jestem przekonany iż tę funkcję
        > powinna piastować osoba z Radziejowa!!! A z tych kandydatów godną osobą jest
        > Gorzycki (no chyba iż macie innych).
        > Toż to przecież oczywiste, iż to powinien byc ktos z Radziejowa!!!- myslicie,
        i
        > ż
        > osoba spoza miasta będzie pracowała dla miasta?
        > Dlatego też- typujmy osoby tylko z miasta i gminy Radziejów- inni nas nie
        > interesują!

Stąd już blisko do następujących haseł:
        "Radziejów dla Radziejowa"
        Polska dla polaków
        a dalej to już faszyzm
        Sołtys ty masz klapki na oczach, jakbyś powiedział że burmistrz radziejowa ma
        być z radziejowa to bym się nie odzywał bo jest w tym trochę racji, ktos kto
        mieszka w Radziejowie -zna jego problemy, ale np wójt Dobrego mieszka w
        Radziejowie, wójt z Radziejowa mieszka w Dobrem.
        STAROSTA MUSI REPREZENTOWAĆ I DBAĆ O CAŁY POWIAT!!!
        • 17.10.06, 15:03 Odpowiedz
          OK !!!
          Starosta musi dbać i reprezentować cały powiat, ale dlaczego ma nie pamiętać o SAMYM RADZIEJOWIE ???
          A przecież np. pan Szczerbiak był daleki od pamięci i troski o Radziejów !!!
          Każdy może mieć swoje zdanie i ja takowe tez mam - dla mnie Starosta powinien być Z RADZIEJOWA !!!!!!!!
        • 17.10.06, 15:04 Odpowiedz
          dzordzdabliu napisał:

(...)
          > Stąd już blisko do następujących haseł:
          > "Radziejów dla Radziejowa"
          > Polska dla polaków
          > a dalej to już faszyzm
          (...)

Na serio tak myslisz? Jesteś pewny, iż nie za bardzo uprościłeś sprawę?
          Czyli teraz powinnem napisać Polska dla Polaków, a później na rynku w
          Radziejowie narysować znak nazistów?

A na koniec- jesli Ci jest bliżej do innej gminy (masz do tego prawo) to napisz
          kogo uważasz za najlepszego kandydata- taki jest przecież temat który zacząłeś.
          • 17.10.06, 15:09 Odpowiedz
            Ja bym widział na tym stanowisku:
            1) Marek Szuszman
            2) Marian Surdyk
            3) Roman Szczerbiak
            4) Marian Zieliński
            5) Alina Krupińska

albo jeszcze kogoś z Lewicy bo tylko ona rządzić potrafi jak należy!
            • 17.10.06, 15:16 Odpowiedz
              piccobello napisała:

> Ja bym widział na tym stanowisku:
              > 1) Marek Szuszman - za mocno otacza się byłymi milicjantami i daje się nim
              sterować,
              > 2) Marian Surdyk- bez kompetencji,bez inteligencji,słaba psychika (chciał się
              kiedyś zabić jak go buła zwolnił )
              > 3) Roman Szczerbiak- sam go podawałem ale chyba drugi raz by nie wszedł do
              tej samej rzeki.
              > 4) Marian Zieliński- niech zostanie tam gdzie jest
              > 5) Alina Krupińska- niech bawi wnuki
              >
              > albo jeszcze kogoś z Lewicy bo tylko ona rządzić potrafi jak należy!
            • 17.10.06, 20:16 Odpowiedz
              No comments !!!
              1. - już był - dziękujemy !!!
              2. - oby nie był, bo nie będzie za co dziękować (ani komu)!!!
              3. - niech mu wątroba odpocznie !!
              4. - ma już fajne zajęcie
              5. - faktycznie - lepiej zacząć wnuki wychowywać
              a więc - pomijając lewicę - zostaje jeden dobry kandydat - pan Gorzycki !!!
    • 17.10.06, 15:12 Odpowiedz
      Możesz mieć swoje zdanie, oczywiście ale ja nie uważam że starosta musi być z
      Topólki czy Piotrkowa, Tylko wkurza mnie jak ktoś mówi że "musi" i że "tylko" z
      Radziejowa. Starostę wybierają Radni a ich jest odpowiednio: 4 z Radziejowa
      miasta i gminy, 4 z Piotrkowa, 4 z Toplki i Bytonia i 5 z Osięcin i
      Dobrego.Jeśli najlepszy będzie z radziejowa i wiekszość min. 9 radnych będzie
      za tym to nic nie stoi na przeszkodzie.
      • 17.10.06, 15:29 Odpowiedz
        dzordzdabliu napisał:

> Możesz mieć swoje zdanie, oczywiście ale ja nie uważam że starosta musi być z
        > Topólki czy Piotrkowa, Tylko wkurza mnie jak ktoś mówi że "musi" i że "tylko" z
        >
        > Radziejowa. Starostę wybierają Radni a ich jest odpowiednio: 4 z Radziejowa
        > miasta i gminy, 4 z Piotrkowa, 4 z Toplki i Bytonia i 5 z Osięcin i
        > Dobrego.Jeśli najlepszy będzie z radziejowa i wiekszość min. 9 radnych będzie
        > za tym to nic nie stoi na przeszkodzie.

I taka rozmowa mi sę podoba! Bez żadnej urazy, lecz normalna dyskusja! A już Cie
        posądziłem jako człowieka lewicy, gdyż oni stosują zasadę- kto nie z nami, ten
        przeciw nam.

Jendakze jesli masz swój typ to napisz to. Ja swój już wytypowałem- ale jak
        zaznaczyłem- typowałem tylko z podanych przez ciebie. Jeśli bedzie ktos równie
        godny, to chętnie przeczytam kolejne nazwiska.
        • 17.10.06, 15:42 Odpowiedz
          Przeglądając listę kandydatów na radnych trudno znależć dobrego kandydata ale
          może jeszcze Pan Krzysztof Estkowski a może jakaś kobieta z charakterem np.
          Pani Wiatrowska z piotrkowa-ma temperament dużo mogła by zrobić dobrego dla
          Powiatu bo nigdzie nie jest napisane zę starostą ma być facet.
      • 17.10.06, 16:05 Odpowiedz
        Jesteśmy na forum Radziejowa.Ktoś z poza miasta może sobie agitować na swoim
        forum.Wykształceni ludzie z Radziejowa emigrują za pracą na Zachód ,a Urzędy
        Powiatowe obłożone żonami,matkami,kochankami/spadek po Szczerbiaku i Walczaku/-
        zapomniałem o Zielińskim.Dziwi mnie parcie do władzy emerytowanych
        nauczycieli .Ci zawsze mieli mało i zawsze byli zmęczeni.Nawiązując do
        Radziejowa -to dzęki temu Miastu jest Powiat,to ludzie z Radziejowa uruchamiali
        instytucje bez których powiat byłby w Aleksandrowie.Topólka,Osięciny i innym
        powiat podany został na talerzu-więc nie rozumiem dlaczego MY zRadziejowa nie
        mielibyśmy zadbać o swoje interesy
        • 17.10.06, 20:13 Odpowiedz
          I tu kolego - zgadzam się w 100% !!!
        • 18.10.06, 20:53 Odpowiedz
          Bo wybory już ustaliła blokada list przez PIS,PO,Samoobronę,Forum
          Demokratyczne ,PSL po co msają męczyć sie wyborcy i głosować a nuż przez
          pomyłkę jakiś komuch głos dostanie i namiesza
          Mamy już
          starostę Zaręba
          Vice Starostów: Pietrzak G,Gapiński H.-chce też być wójtem w Dobrem
          Przewodniczącego Rady Powiatu Gorzyckiego przy jednoczesnej fusze sekretarza
          miasta lub sekretarza powiatu
          Jak wybiorą wójtem Gapińskiego V-ce starosta pewny to Zieliński Marian
          po co głosować już władzę mamy
          Do tego wielki Słwwek Bykowski burmistrza Radziejowa
          takie taśmy mamy i już wyborcy nic nie zmienią gratulujemy blokowi

• 18.10.06, 20:58 Odpowiedz
          Radziejowiaki po co mamy ludzi z Osięcin, Dobrego z Piotrkowa Kuj. niech rządzą
          burmistrz o żółtych papierach z Forum Demokratycznego Michalak Wiesław w
          Piotrkowie Kuj, Sławomir Bykowski burmistrza Radziejowa strzelec do własnej
          żony,starosta Zaręba z Osięcin, Vice starości Pietrzak z Piotrkowa ,Gapiński z
          Dobrego - przecież w Radziejowie ludzi nie mamy a tych co by się do tego
          nadawali wzajemnie zwalczamy a prowincja sie cieszy cieszy z tych głupoli co
          swoich nie znaja i nie wprowsdzają tylko niszcza niszczą oj co to sie dziej co
          to sie dzieje
    • 17.10.06, 20:45 Odpowiedz
      brawoi jeszcze raz brawo
    • 17.10.06, 20:47 Odpowiedz
      - TKM przecież,tutaj chodzi o dekomunizację i tylko tyle - TKM
    • 18.10.06, 10:01 Odpowiedz
      Podobno Starosta jest juz ustalony - Pan Zaręba z Osięcin. I co na to powiecie?
      A tak wlczycie o człowieka z Radziejowa.
    • 18.10.06, 10:06 Odpowiedz
      on podobno startuje na wójta Bądkowa. To by sie narobiło jakby taki człowiek o
      marnej reputacji w Osięcinach został nagle starostą.
    • 18.10.06, 20:34 Odpowiedz
      Słuchajcie: ja czytam codziennie to wasze forum i miałem sie nie logować bo to
      normalna dziecinada co wy tu wypisujecie. Ja mieszkam w naszej gminie już
      prawie 40lat ale, że to takie czerwona lewicka gmina to zuważyłem dopiero na
      tym forum. Myślę że wioski z naszej gminy to może w małym stopniu takie
      zakomuszone ale same Osięciny to normalnie CZERWONE jak wino. Każy kto sie
      wypowiada na tym forum to sie pcha do władzy jak pchła w psią sierść. Piszę to
      ale mi się już nie chce bo jak pomysle o tym jak zaraz bedziecie komentowac te
      moje wypowidzi to aż mi palce same z klawiatury spadają.
    • 18.10.06, 20:45 Odpowiedz
      przed chwilą otrzymałem taśmy z pewnej koalicji PIS,PO,Samoobrona,PPR,Forum
      Samorządowe,PSL - zblokowali listy i przed wyborami ustali ,że wybiorą -o tym
      niżej. A społeczeństwo poprzez aklamację w wyborach zakceptuje bo nie ma innej
      alternatywy:
      na starostę - Zaręba Osięciny
      V-ce Starosta Gapiński H
      V-ce starosta Pietrzak G
      Przewodniczący Rady Powiatu Gorzycki jednocześnie będzie sekretarzem miasta
      Radziejów
      burmistrzem strzelec wyborowy Sławomir Bykowski
      Pieścinśkiego przewidzieli na wożnego bo coś robić przecież musi
      • 18.10.06, 20:59 Odpowiedz
        Masz taśmy - to dawaj !!!
        Będziesz lepszy od R. Beger !!!
        Umieść gdzieś w necie i daj linka, ale jeśli nie i judzisz tylko na rzecz lewicy, to zwyczajnie niełądnie !!!
      • 20.10.06, 16:10 Odpowiedz
        kruszwicka napisał:

> na starostę - Zaręba Osięciny
        > V-ce Starosta Gapiński H
        > V-ce starosta Pietrzak G
        > Przewodniczący Rady Powiatu Gorzycki jednocześnie będzie sekretarzem miasta
        > Radziejów
        > burmistrzem strzelec wyborowy Sławomir Bykowski

> Pieścinśkiego przewidzieli na wożnego bo coś robić przecież musi

A o którego ci chodzi piescińskiego? Z tego co się dowiedziałem to podobno ich
        się tam pcha cała granda- cos ok. 3 lub 4!!!
        • 21.10.06, 09:49 Odpowiedz
          Apropos pełnomocników komitetów wyborczych - zobaczcie kto jest pełnomocnikiem
          Naszego Miasta hahahaha
          • 22.10.06, 23:54 Odpowiedz
            Tak lubie sobie przegladac fora internetowe o innch miejscowościach naszego
            powiatu i zobaczcie jaką informacja jest zawarta o koledze partyjnym obecnego
            Starosty.
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35106&w=50474536&a=50707822

• 23.10.06, 07:40 Odpowiedz
            Albo np. Kujaw 2006 ??
            Albo pana Surdyka ???
            hahahahahahahahaha !!!!!
            I co - jolantana - lepiej ci ???
            Odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła - czepiajmy się programów, osiągnięć i zamiarów, ale nie ludzi, bo to niskie !!!
            • 23.10.06, 08:01 Odpowiedz
              No dobrze co zrobil p.Gorzycki dla Radziejowa? Hmm?
              • 23.10.06, 09:15 Odpowiedz
                "Wg mnie jednym z lepszych kandydatów jest obecny starosta, ponieważ ma
                doswiadczenie w pracy urzędnika, zna się na oświacie bo był nauczycielem
                dyrektorem, wizytatorem,był kierownikiem Urzędu rejonowego w
                Radziejowie,Wicestarostą,potrafi mobilizować ludzi do pracy.A że jest
                lewicowy.To zwykłego człowieka powinno bardzo mało obchodzić bo w samorządach
                powinno się głosować na człowieka patrząc na jego wiedzę, umiejętności i
                predyspozycję."
                Zgadzam się z autorem tych słów, obecny Starosta bardzo wiele zrobił dla
                społeczności powiatu wystarczy przypomnieć sobie jak jeszcze parę lat temu
                wyglądały szkoły średnie i szpital w radziejowie a jak wygląda teraz, dlatego
                uważam że jest dobrym kandydatem na starostę następnej kadencji. A czy będzie
                to okaże się po wyborach i po pierwszej sesji nowej rady.
              • 23.10.06, 22:00 Odpowiedz
                herkus-monte napisał:

> No dobrze co zrobil p.Gorzycki dla Radziejowa? Hmm?

No własnie, co on zrobił?
                Podzielcie się wiedzą na ten temat, zwłaszcza iż ktos na tym forum napisał, iż
                Gorzycki bedzie Przewodniczącym Rady Powiatu
                • 24.10.06, 07:58 Odpowiedz
                  Kolego - Gorzycki przede wszystkim jest bardzo sprawnym ADMINISTRATYWISTĄ !!!!
                  Doskonale zna sposób funkcjonowania administracji samorządowej i choćby dlatego warto, aby taki człowiek pełnił funkcje w instytucjach właśnie takiej administracji - jeśli oczywiście mają one DOBRZE FUNKCJONOWAĆ.
                  Z całej tej szykowanej ekipy (jak i poprzednich ekip) to jedyny prawdziwy SPECJALISTA !!!!!!!!!!!!!!!!!
                  • 29.10.06, 18:04 Odpowiedz
                    Jak to mialo byc hmmm lekarze do szpitali, gornicy do kopaln tak? Hmm to ile
                    mnie pamiec nie myli p. Gorzycki (moge sie mylic) ma wyksztacenie rolnicze wiec
                    wynika ze do gospodarstwa a nie do administracji - od tego sa fachowcy o
                    odpowiednim profilu ksztalcenia.
      • 24.10.06, 22:31 Odpowiedz
        kruszwicka napisał:

> przed chwilą otrzymałem taśmy z pewnej koalicji PIS,PO,Samoobrona,PPR,Forum
        > Samorządowe,PSL (...)

Czy w naszym zyciu wszystko musi byc nagrywane? Czy juz ludzie nie moga
        rozmawiać ze sobą normalnie? Czy musze sobie kupic na allegro wykrywacz
        podsłuchów, aby wiedzieć czy znajomy mnie nie nagrywa? - to tylko taka moja
        sugestia, a teraz do rzeczy:

Skoro masz już te tasmy, to puść je do sieci- zobaczymy jak rządzą lokalni nasi
        politycy. A zapewne masz takie tasmy, gdyż ktoś nawet na forum Osięciny napisał,
        iż dostał takowe taśmy z Radziejowa! Ludzie- jeśli macie takie taśmy - to dajcie
        je w sieć- wtedy będzie wszystko wiadome.
        Skoro napisałeś, iż istnieja takie tasmy, to zapewne jestes przeciwnikiem tego
        bloku, czyż nie? Jeśli tak to bez żadnych skrupułów powinnes ich skompromitować.
        To by chyba działało na twoją korzyść, czyż nie?
        A dlaczego tego nie zrobisz? - czyżbyś blefował z tym nagraniem?

Lecz załóżmy, iż takowe taśmy istnieją, to kto to nagrał? Czy jest to człowiek,
        który cieszy się zaufaniem? Czy to nie jest taka przysłowiowa menda, która robi
        krecią robotę? To są dopiero ludzie, którzy się pchają do władzy a za nic mają
        moralność osobistą. Teraz sobie wyobrażcie jak taki człowiek bedzie się
        zachowywał w samorządzie- tylko współczuć. A teraz wypada typować kto to zrobił
        (jeśli w ogóle zrobił).
        Ja mam swój typ, lecz nie chce narzucać innym toku myslenia - wystarczy
        przejrzeć osobistosci i zobaczyć kto na tym by najwiecej zyskał? Kto zmiennym jest.
    • 23.10.06, 22:46 Odpowiedz
      ale kmiot z ciebie przyjacielu Dlaczego promujesz tylko komuchów czyś ty
      zwariował? Dla niepoznaki powinieneśprzynajmiej podać kogoś spoza komuszego
      plemienia Tak to każdy głópi wie kto ty jesteś Za wysoko siedzisz w tym
      budynku i nie masz co do roboty Ale niedługo pewnie sioe zmieni .Praca w
      starostwie nie dla takich jak ty. papa
    • 27.10.06, 11:13 Odpowiedz
      Gdzieś w niedalekiej Topólce nad pięknym jeziorem Głuszyńskim do jednego z
      kółek rolniczych zgłosił się młody człowiek, który z dużą ochota pracował na
      starym ciągniku wykonując wszystkie prace dla miejscowych rolników. A, że
      ambitnym był młodzieńcem zapisał się do PZPR ba nawet został jej sekretarzem ,
      która umożliwiła mu na skróty edukację. Przebiegała ona znakomicie i przy
      pomocy aparatu kolegów uzyskał stopień magistra. A ,że wykazywał się dużą
      aktywnościa koledzy skierowali go do Przemystki na nauczyciela. Tu pracował i
      rozpoczął intrygii aż koledzy z aparatu zrobili go dyrektorem na miejsce
      dotychczasowego. Powiało zmianami w historii i za czasów AWS stracił bidaczek
      stołek dyrektora, a w dodatek na stołek wrócił jego poprzednik ,którego kiedyś
      wygryzł.Zaczął znów kokietować swoich kumpli z aparatu aż ci znów pomogli i
      obsadzili na eksponowanej funkcji w samorządzie powiatowym. Gdy to już się
      stało tym co mu pomagali odpłacił w ten sposób, że odwrócił się od nich
      plecami.Ma zasadę starą jak świat "murzyn zrobił swoje murzyn może a w zasadzie
      musi odejść"bo za dużo wie i może się ? upomnieć o swoje.Działał i jeszcze
      działa energicznie wykazując się inwigilacją i odsuwaniem tych wszystkich,
      którzy mu się sprzeciwili. Zachowując ciągle jak Pan i władca rozdający
      znaczone karty. Działaniem swoim zrobił tyle, że załatwił swoje sprawy i
      rodziny i to jak. Co się dzieje w powiecie wcale go nie interesuje. Pojawia się
      gdy można się pokazać i przypisać sobie zasługi innych.Najczęściej przy
      uruchamianiu obiektów po remontach czy modernizacjach czy przy przyjeżdzie
      gości. Aktywny jest prasowo. Dziennikarze piszą co chce i robią jemu kampanię.
      Doskonały gracz potrafiący miłym uśmiechem i grzecznością na pokaz zjednać
      sobie zwłaszcza swoich kumpli z aparatu a jest w dodatku ich szefem politycznym
      a gdy już mu pomogą i osiągnie dla siebie i rodziny co zamierzał zapomina o
      nich i odwraca się od nich plecami , eliminując ich ze swego otoczenia jako
      zbędny balast. Jednak wszyscy już go rozgryżli. Co udawało się przez dwie
      kadencje nie uda się w trzeciej, choć znów działa w ten sam sposób. Wszyscy już
      wiedzą do czego jest zdolny i co potrafi zrobić.Zatrudnił w swoim otoczeniu nie
      zweryfikowanego byłego pracownika wiadomych służb na stanowisku kierowniczym w
      jakim celu można się łatwo domyślić. Znów za pasem wybory . Ta sama gra. Ten
      sam rozdający karty. Czy znów mu się uda. Panowie i Panie myślcie realnie i
      zadziałąjcie w tych wyborach racjonalnie. Niech was nie zwodzi uśmiech i
      grzeczność bo zanim obłuda i cynizm. Czas na zmiany. Jak mu uwierzycie znów
      tych co mu pomogli oleje i odstawi a sam wypłynie na wierzch jak oliwa w
      dodatku z przydomkiem odnowiciela.

Nie dajcie się zwieść uśmiechowi bo zanim kryje się cynizm i prywata - no cóż
      wszystko zależy od Was jak zagłosujecie..
      • 27.10.06, 20:48 Odpowiedz
        Z tego wynika ,że Topólka to wylęgarnia pedagogów,i starostów.To co napisał
        kruszwicka ,nie świadczy dobrze o człowieku,który ubiega się o mandat
        zaufania.Tak to jednak wygląda.Nauczyciele do szkół,emeryci na odpoczynek-
        inaczej NOWE do Radziejowa nie przyjdzie.
        • 28.10.06, 05:14 Odpowiedz
          Każdy kto pracuje popełnia większe lub mniejsze błędy. I nie problem w tym aby
          ich nie popełniać, gdyż jest to praktycznie niemożliwe. Ale sens w tym, aby
          wyciągać z nich wnioski dla siebie lub aby z nich wyciągali właściwe wnioski
          inni. Takiemu celowi m.in. powinny służyć także spotkania poszczególnych
          komitetów wyborczych a nie powinny stanowić miejsca dla rozrywki czy
          konfrontacji. Jak kogoś interesuje rozrywka może skorzystać z oferty placówek
          kulturalnych . Sądzę, że na dzisiejszym spotkaniu organizator KWW Nasze Miasto
          przedstawi argumenty dlaczego tak a nie inaczej postępował i działał bo ma do
          tego prawo i obowiązek. Co wcale nie oznacza ,że z podanymi argumentami trzeba
          się zgadzać. Osobiście żałuję, że Pan burmistrz odrzucił ofertę KWW” Kujawy”
          aby w cywilizowany sposób przeprowadzić debatę na uzgodnione tematy w formie
          pojedynku jego z kontrkandydatem Markiem Szuszmanem. Chodziło o dyskusję
          merytoryczną a nie inwektywy i cyrk jak niektórzy by oczekiwali. Na naszej
          stronie WWW.republika.pl/kujawy/ jest nasz komunikat nr 7 do pobrania z którego
          treścią warto się zapoznać. Warto także aby Pan burmistrz na dzisiejszym
          spotkaniu ustosunkował się rzeczowo do ww. pytań.
          Nasze stanowisko jak i moje własne z którymi można zgadzać się lub nie
          publikujemy otwarcie bo uważamy, że w dzisiejszych czasach trzeba o pewnych
          sprawach mówić otwarcie a nie chować się za „pseudonimami” i dokładać wszystkim
          i za wszystko bo każdy „kiep” potrafi krytykować a nie każdy potrafi coś
          konstruktywnego zrobić. A zupełnym brakiem taktu są pojedynczy ludzie i zespoły
          powołane w niektórych urzędach aby siać ferment i szkalować ludzi lub pod
          niebiosa wychwalać „swoich szefów”. Zajmijmy się roztrząsaniem jak załatwić
          niektóre problemy a skończmy z opluwaniem i inwektywami pod adresem ludzi.
          Krytykujmy za fakty a nie rzucajmy pomówień czy półprawd czy zupełnych kłamstw.
          Bierzmy odpowiedzialność za swoje słowa. Jak mamy konkretne zarzuty podpisujmy
          się z nazwiska pod tym przecież „odwaga staniała”
          • 28.10.06, 19:49 Odpowiedz
            Panie Szmagalski. Jak to jest, że nie pomiesza się panu wszystko w głowie.
            Prowadzi pan stronę internetową Kujaw, wpożo, to pana szambo, ale siedzieć w
            jednym szambie i mieszać w innym to już gorzej jak na gnojowej płycie.
            Przecież prowadzi pan stronę Polskiej Partii Pieścińskich i mąci pan temu
            damskiemu boksreowi w głowie, że aż mu się dymi. Niech pan odpocznie bo to co
            pan robi to totalna kiszka. Krytykuje na jednej stronie jednych, na innym forum
            odwraca pan czerwonego kota ogonem, Pomyliło się panu ? Na dodatek liże pan
            tyłek senatorowi z PiS-u. aby wpłynął na to aby wódz PiS-u radziejowskiego
            przyjął pana na audiencji. i co przyjął ? żygać mi się chce nawidok ludzi- a
            widuję pana prawie codziennie- którzy uważają, że zmieniając login lub stronę,
            mogą kogoś oszukać. Stary z pana gość i nie zna pan wszystkich niuansów
            internetu i niech pan pamięta trzeba zawsze mieć twarz, a nie z żabim uśmiechem
            paradować po internetowej stronie pieścińskiego i po stronie kujaw, a na
            dodatek żebrać w PiSie o łaskę i kromkę chleba fe nieładnie
            • 29.10.06, 09:07 Odpowiedz
              ma Pan prawo mieć własne zdanie tylko niech Pan je głosi otwarcie pod własnym
              nazwiskiem a nie chowa się i prawi kazania nie mając podstaw ale to Pana sprawa
              życzę sukcesów
            • 29.10.06, 09:42 Odpowiedz
              z jednym sie zgadzam trzeba mieć własną twarz a Pan je nie ma bo nie chce się
              pokazać nawet z nazwiska a uśmiech "żaby" mnie nie obraża ciekawa przenośnia .
              Jeśli Pana interesują audiencję u różnych ludzi o odmiennych poglądach itp. i
              będzie Pan zechciał skorzystać z mego pośrednictwa chętnie pomogę w tych
              kontaktach - o ile Pan ujawni swe oblicze.Jest stara zasada trzeba między sobą
              rozmawiać i szukać kompromisu z całą różnorodnością własnych poglądów .No
              cóż "kromkę chleba z omastą też mogę Panu podarować"
              • 29.10.06, 20:36 Odpowiedz
                Panie szmagalski, niech się pan nie obraża bo jak wnioskuję anonimowe
                wypowiedzi nie są dla pana obrażliwe - jako, że są anonimowe. Przyjdzie czas że
                staniemy naprzeciwko siebie i wtedy będzie pan wiedział kto zacz.Dziwny z pana
                człowiek co chciałby i z lewicą i z prawicą, a najlepiej z obydwoma. Swoisty
                Front Jedności Narodu się panu widzi, ale to było dawno i niestety nie było
                prawdą. Szkoda, że nie spróbował pan czegoś logicznego zbudować. Wiem, że nie
                jest pan złym czlowiekiem, tylko jest pan w złym towarzystwie, ale Titanik
                jeszcze nie zatonął i kilka szalup jest wolnych. Niech pan ucieka z tej łajby
                która nazywa się kujawy bo pójdzie pan z nią razem na dno. Pozdrawiam
                • 30.10.06, 02:26 Odpowiedz
                  lewatywa6 napisał:
                  Niech pan ucieka z tej łajby
                  > która nazywa się kujawy bo pójdzie pan z nią razem na dno. Pozdrawiam

Myślę że tak
                • 30.10.06, 07:16 Odpowiedz
                  podział w obecnych czasach na lewicę i prawicę po woli się żużywa. Trzeba
                  raczej dzielić ludzi na tych co chćą coś zrobić lub tylko udają a w usta
                  wkładają same frazesy. Mam nadzieje że ludzie w wyborach wybiorą zespół
                  radnych, który będzie chciał coś zrobić i życiorysy nie wiele będą ich
                  obchodzić.Zresztą pożyjemy to zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja
                  do porozmawiania na te czy inne tematy. A co do łajb można także do brzegu
                  dopłynąć wpław - kwestia tylko kto co lubi. Pozdrawiam i życzę wszystkiego
                  dobrego a zwłaszcza zamknięcia sztucznego podziału na lewicę i prawicę bo
                  obawiam się że dziś ani jednych ani drugich w czystej postaci nie ma. Niech Pan
                  spróbuje stworzyć drużynę i zaproponuje rozwiązania dla naszego środowiska a na
                  pewno wzbudzi to zainteresowanie.
                  • 30.10.06, 07:29 Odpowiedz
                    szmagalski napisał:

> podział w obecnych czasach na lewicę i prawicę po woli się żużywa. Trzeba
                    > raczej dzielić ludzi na tych co chćą coś zrobić lub tylko udają a w usta
                    > wkładają same frazesy. Mam nadzieje że ludzie w wyborach wybiorą zespół
                    > radnych, który będzie chciał coś zrobić i życiorysy nie wiele będą ich
                    > obchodzić.

jednak myślę że życiorys jest to bardzo ważny, to jednak korzenie maja na to
                    wszystko wpływ
                  • 30.10.06, 19:35 Odpowiedz
                    Widzę, że moje wypociny zaczynają na pana pozytywnie oddziaływć. Zamierza pan
                    z tego KUJAWSKIEGO "Totanika" wieć wpław. Dobre i to. Jestem nawet takiej
                    myśli, że zostanie podesłana pod pana szalupa ratunkowa , ale niech sie pan
                    przed wejściem na nią poędza od szczurów, które jak cień za panem będą płynęły-
                    rzecz jasna czerwonych szczurów. To tyle na temat pierwszy. Jeśli zaś chodzi
                    o lewicę i prawice to nie odkrył pan ameryki. Polska nie dzieli się na lewicę
                    i prawicę, ale na ludzi uczciwych i złodziei. W jakiej łódce pan siedzi, niech
                    sobie pan dopowie, w jakiej siedzą PiSowcy PO Czy inne ugrupowania również.
                    Przewagą prawicy, tzw prawicy, jest to, że zamiast się dzielić łączą się U was
                    jest na odwrót. Tajemnicą podziałów czy łączenia, jest to, że dzielą się
                    grupy, które mają wiele niejasnych interesów na swoim sumieniu. Dzielą się do
                    chcą zwalić winę na innych uciec przed odpowiedzialnością Dlaczego SLD nie
                    idzie pod włąsnym szyldem a kryje się pod nazwą KUJAWY I POROZUMIENIE
                    SAMORZĄDOWE?? Istne jaja z politycznej poprawności Szef SLD z Porozumienia ,
                    szef SLD radziejowskiego z Kujaw, duch PZPR orłowski z Topólki z Porozumienia
                    a duch duchów Zajączkowski z Piotrkowa ..... najzwyklejsze jaja panie Sz.
                    Proszę pomyśleć jednak o sobie. Nadal uważam pana. no może nie za wzór cnoty
                    politycznej, ale z towarzystwa w jakim pan startuje do wyborów to chyba jest
                    pan osobą pozytywną. A gdyby się pan nie kumał z PPP to byłoby już zupełnie ok.
                    Pozdrawiam panie Sz. i czekam na komentarz. - Lewatywa tym tazem nie była tak
                    bolesna, może dlatego. że pierwsza lewatywa przeczyściła troszeczkę pewne
                    części umysłu. czekam na miłą niespodziankę że skoczył pan w fale Proszę
                    jednak przed skkiem do wody sprawdzić do którego brzegu bliżej .
                    • 31.10.06, 20:26 Odpowiedz
                      no tak czytam to forum i tak myślę że pan Szmagalski odważył sie podać własne
                      nazwiski Swego czasu sprowokowałem w Topólce pana Kalinowskiego i również pisze
                      otwatrtym tekstem i forum jest ciekawe mniej obraźliwe może jeszcze ktoś się
                      ujawni ?
                      • 31.10.06, 20:51 Odpowiedz
                        makao12 napisał:

> no tak czytam to forum i tak myślę że pan Szmagalski odważył sie podać własne
                        > nazwiski Swego czasu sprowokowałem w Topólce pana Kalinowskiego i również pisze
                        >
                        > otwatrtym tekstem i forum jest ciekawe mniej obraźliwe może jeszcze ktoś się
                        > ujawni ?

Tak masz rację politycy nie powinni być anonimowi, popieram ten wniosek
    • 15.11.06, 12:07 Odpowiedz
      co dalej....
      • 15.11.06, 12:55 Odpowiedz
        w tym sęk, że nie wiadomo co dalej, można tylko spekulować, dopóki nie odbędzie
        się druga tura wyborów na wójtów
        • 15.11.06, 15:28 Odpowiedz
          Temat najlepszy kandydat na starostę a tu takiego nam psikusa zrobili.
          Czy lepszego kandydata nie było? Chryste- dla dobra naszego kraju to Ja mogę byc
          starosta- ze szczebla sołtysa na staroste. Chyba bym się nadałsmile
          • 15.11.06, 16:45 Odpowiedz
            soltysradziejowa napisał:

> Temat najlepszy kandydat na starostę a tu takiego nam psikusa zrobili.
            > Czy lepszego kandydata nie było? Chryste- dla dobra naszego kraju to Ja mogę by
            > c
            > starosta- ze szczebla sołtysa na staroste. Chyba bym się nadałsmile

Taka była wola ludu, dajmy człowiekowi porządzić, za 8 lat ocenimy, koło
            fortuny się toczy

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.