Dodaj do ulubionych

Samochodem do Rumuni

24.07.11, 19:11
Witam,
wybieramy sie do Rumuni, konkretnie na wybrzeze (2osoby dorosłe i 2 dzieci 12 i 8 ).Planujemy wyjazd w nocy 15 sierpnia z Pomorza (przez Słowacje, Węgry). Chcemy spac pod namiotem. To nasz pierwszy wyjazd. dlatego raźniej by było gdyby ktoś jechal w to samo miejsce w tym samym czasie. Docelowo jedziemy do Słonecznego Brzegu do hotelu Baikal (pobyt od 19.08-29.08).
Pozdrawiamy
Obserwuj wątek
      • psxbarman Re: Samochodem do Rumuni 28.07.11, 15:53
        Dzięki z odpowiedz, zapytałem tez na tych forach, ale na razie odpowiedzi brak. Tutaj tez zadałem to pytanie ze wzgledu na owe 2 dni które chcemy spędzic w Varna Veche pod namiotem, więc poczatkowo wybieramy się do Rumuni jak by nie było...
    • grz.ada Re: Samochodem do Rumuni 30.07.11, 23:33
      Właśnie wróciłem z Rumunii z Mamai-Constanta , Moje pytanie ile czasu planujesz na dojazd
      do Vama Veche i ile planujesz jazdy dziennie . Wiem ile praktycznie można przejechać i gdzie są fajne miejsca po drodze na nocleg i żeby coś zobaczyć.Służę także innymi informacjami
      na temat Rumunii (np.ceny)
      • psxbarman Re: Samochodem do Rumuni 01.08.11, 09:30
        witaj,
        wyjazd planuje w nocy z 15.08 na 16.08 z Wawy. Postoje ze 2 po drodze w samochodzie. Palnuje do Vama Veche lub innej nadmorskiej miejscowości i tam chcemy spedzic 2 dni potem Bułgaria. Mam w zwiazku z tym pytanie, orientujesz się jakie są ceny campingów (albo znasz jakies fajne miejsce na nocleg (namiot, domek) i jakie są ceny jedzenia, ewentualnie gdzie jeść.
        Dzięki za odpowiedz z góry
      • psxbarman Re: Samochodem do Rumuni 01.09.11, 01:03
        Witam,
        wróciliśmy, cali i szczęśliwi. 3 noclegi na Popas Zodiac. Fajny camping, fajne morze, fajni ludzie. I chyba decyzja podjęta- za rok Rumunia, choc i Bułgaria była fajna (10 dni), ale w Rumuni czulismy sie jakos lepiej i swobodniej. Trasę pokonalismy jednym ciagiem 26 h, bez noclegu ale to jednak męczarnia była i nie polecam
          • Gość: jaszczur Re: Samochodem do Rumuni IP: *.toya.net.pl 27.12.11, 21:08
            Witam . latem spędziłem w Rumunii kilka dni w drodze do i z Bułgarii. W Polsce kupiłem 100 czy 200 lei (na tzw. początek) po 1,20zł. Pozostałe leje wypłacałem z bankomatów lub płaciłem kartą- mBank przeliczał mi po 0,97-1,02 .
            Jeśli chodzi o winety to koszty są "śmieszne"- tygodniowa około 15 zł. miesięczna ok. 30 zł. Paliwo 10-15% droższe, płatne są niektóre przeprawy przez Dunaj.
            Ceny w marketach są podobne do naszych za wyjątkiem nabiału , który jest sporo droższy. W knajpach trochę taniej .
            Ceny biletów do zwiedzanych obiektów różnią się strasznie od siebie i wahają się od 5 do 50 lei lub więcej .
            Spędziliśmy w Rumunii 4 dni , ale to miejsce tak nas zauroczyło , że 4 lipca 2012 znów zagościmy w tym pięknym , ciekawym kraju- tym razem na dłużej .
            Podane wyżej ceny pochodzą z sierpnia tego roku i podaję je z pamięci.
    • iwo_nka Re: Samochodem do Rumuni 18.08.11, 19:57
      Jechalam z Bielska-Bialej do Rumuni i nie wyobrazam sobie jazdy bez noclegu - autostrad malo drogi co prawda dobre ale co chwila wioska i ograniczenie 50km/h. Moim zdaniem ta trasa moze zajac nawet 24 godz.
      Z moich doswiadczen jest problem z noclegami przy glownych drogach, szczegolnie w weekendy, musielismy sie troche naszukac i ostatecznie wyladowalismy w hotelach (troche drogo :-( )
      Nie polecam Vama Veche - miejscowosc typowo mlodziezowa - bylismy zobaczyc i czulam sie jak trojka klasowa z Wojny Domowej hehehe.
      Campingi w Vama bezplatne, oplaty za korzystanie z sanitariatow, bardzo duzo mlodzierzy i atmosfera totalnego luzu.
      Zdecydowanie wole Rumunie niz Bulgarie.
      • Gość: Żaba Re: Samochodem do Rumuni IP: *.doplaty.gov.pl 25.07.12, 14:24
        Po co nocleg w drodze do Rumunii?? Nie da się przejechać 500 km bez spania?? Jechałam z Chrzanowa, z długimi przestankami ( jechaliśmy motorami) droga nie trwała nawet 12 godzin. Hotele i pensjonaty przy drodze mają całkiem niezły standard i dobre ceny (30-50 RON/Zł od osoby za pokój z łazienką. Ogólnie jedzie się bardzo fajnie, polecam. A ograniczenia prędkości to tylko teoria, nikt na to nie patrzy
        • iwo_nka Re: Samochodem do Rumuni 30.07.12, 10:57
          Zaba, mnie wyszlo zdecydowanie wiecej km niz 500. Koniecznie podaj trase ktora jechalas bo za trzy dni znowu wyruszamy w kierunku morza czarnego. Mysle tez ze troche inaczej (szybciej) jedzie sie motocyklem niz niewielka honda z wielkim bagazem. No i wolelismy nie ryzykowac dyskusji z panami policjantami na temat ograniczenia predkosci, tym bardziej ze po drodze mijalismy naprawde wiele patroli.
          • Gość: Żaba Re: Samochodem do Rumuni IP: *.doplaty.gov.pl 03.08.12, 14:57
            Granica przekaczana w Muszynce bodajże, w każdym razie koło Muszyny. potem przez Preszew (słowacja), tam z godzine postoju w celu spotakania z pozostałymi uczestnikami ze wschodu Polski, potem przez Debreczyn na Wegrzech, potem pierwszy nocleg w Oradei, to juz Rumunia. z Chrzanowa to było ok. 550 km. Jechaliśmy powoli, dwa lub trzy ok godzinne postoje bo motorami jednak bardziej męcząco się jedzie, poza tym wcale nie szybciej, wręcz wolniej niż auta, w porywach 120 ale przeciętanie ok 80-90 km/h z wyjątkiem wsi i miast. jechało się bardzo dobrze i myślę że autem byłoby jednak szybciej bo komfort jazdy lepszy
      • niusieek Re: Samochodem do Rumuni 08.05.12, 18:50
        jarek_zamosc napisał:

> Jaka jest cena LPG w Rumunii? jak jest z dostępnością tego paliwa?

Witam
        Wróciłem w sobotę wiec jestem na bieżąco
        Najtaniej przy wyjeździe z Satu Mare w kierunku na Baia Mare 3,03 lej
        A tak mniej więcej ceny miedzy 3,40 a nawet 3,80
        A co do dostępności to rożnie ale zazwyczaj jak sie kończył gaz to zaraz coś się znalazło
        ogólnie stacji z gazem trochę mniej jak u nas
        Pozdrawiam Drum Bun
        • Gość: Szymon Re: Samochodem do Rumuni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.12, 13:45
          2 lata temu zrobiłem przez 3 tygodnie wakacji w Ro prawie 2 tyś km, większości miejsc noclegowych nie rezerwowałem z góry. Generalnie, na każde z pytań które przychodzi CI do głowy ( typu jak dostępność LPG, jak z noclegiem, jak z cenami czegoś tam) można spokojnie odpowiedzieć że tak jak w PL. ( poza jakością dróg które w Pl są po prostu bajecznie doskonałe :) )
          Jak chcesz jakieś szczegóły to w ramach możliwości odpowiem S_imonek@yahoo.som
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka