Dodaj do ulubionych

objazd własnym autem

17.07.13, 12:58
Jak w temacie, planujemy objazd własnym autem bez noclegów pod namiotem (hostele,hotele,pensjonaty,agroturystyka), początek sierpnia trasa :
Oradea - Kluż Napoka - Alba Julia/ Sibin - wąwóz Olt, Monastyr Cozia, Monastyr Horezu, Hurez, Maldaresti - Curtea de Arges - Poienari / Braszow (zamek Peles, Pałac Pelisor, Zamek Bran) - Sinaia / Bukareszt / Konstanca, Mamaja, Histria, Murighiol / Delta Dunaju / Buzau, Sighisoara
ukośniki to planowane noclegi.
Prosił bym tych którzy byli o podpowiedź noclegów (planujemy dopiero teraz i części noclegów spodziewamy się szukać na miejscu :) ewentualnie dodatkowych wartych zwiedzenia miejsc po tej trasie. Wyjazd z trójmiasta na dwie tury powrót podobnie czyli na miejscu około 10 dni.

dodatkowe pytanie czy bardzo trzeba zwracać uwagę na auto - strzeżone parkingi itp czy standard jest europejski?
Edytor zaawansowany
  • Gość: xentrix IP: *.romtelecom.net 19.07.13, 07:08
  • Gość: xentrix IP: *.romtelecom.net 19.07.13, 07:23
    ponieważ jestem właśnie na podobnej objazdówce, mogę podpowiedzieć że absolutnie nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o noclegi to rozmaitej maści pensjonatów jest tu zatrzęsienie, więc można wieczorem załatwić nocleg bez problemu. Żeby lepiej ogarnąć ceny dobrze mieć choć smartfona -można wtedy skorzystać z netu i google maps i klepnac sobie nocleg popołudniu mailem w oczekiwaniu na obiad lub piwko( kazda knajpeczka ma free wifi, pensjonaty odpisują dość szybko

co do samochodu: zostawiałem go wypełnionego po brzegi bagażem w centrach miast na noc bez żadnego problemu. Tu naprawdę jest bezpieczniej niż w Polsce - z resztą jak zobaczysz jakie tu stoją fury na ulicach, to o ile nie masz naprawdę wypasionego auta to naprawdę przestaniesz się swoim przejmować. jedyny problem na jaki można napotkac to znalezienie miejsca parkingowego, szczególnie w miastach typu Braszow czy Sybin - niektóre pensjonaty jednak zapewniają miejsce na samochód, więc warto to wziąć pod uwagę przy bookowaniu
  • iziak80 19.07.13, 08:16
    jesteśmy właśnie po podobnej objazdówce i potwierdzam - bezpieczniej niż w Polsce. Noclegi rezerwowałam z jednodniowym wyprzedzeniem na stronie booking.com, nigdzie się nie nacięłam. My również samochód załadowany po brzegi zostawialiśmy na normalnych parkingach i nic się nie działo.
    Drum Bun!
  • krisgdynia 19.07.13, 09:40
    Bardzo dziękuje! Zostałem uspokojony i czuje się usatysfakcjonowany. Już nie mogę się doczekać wyjazdu.
    Mam dodatkowe pytanie:
    Czy ma ktoś doświadczenie, informacje na temat używania CB Radio w Rumunii oraz podczas dojazdu(Słowacja, Węgry) wiem że w osobowym policje różnych krajów różnie na to patrzą.
  • iziak80 19.07.13, 11:12
    w tym Ci nie pomogę, ale na Słowacji bezwzględnie przestrzegaj przepisów i najwygodniej leć autostradą. Tam policja ponoć jest wredna, na szczęście nam nie było dane tego sprawdzić na własnej skórze.
    Jeżeli chcesz jechać przez Sybin, mogę podać Ci namiary na nocleg, gdzie nas przyjęto jak dawno nie widzianych przyjaciół.
  • krisgdynia 20.07.13, 15:40
    iziak80 dzięki żona już tam klepnęła nocleg...
    Pytanie / prośba do bedących w delcie-jak najlepiej się ogarnąć z pływaniem po Delcie Dunaju- czy czaić się na zbiorowe pływanie czy może lepiej indywidualnie i z kąd najlepiej wypłynąć??
  • agpil 21.07.13, 18:25
    nocowałam w miejscowości Murighiol koło Tulczy w tym pensjonacie www.booking.com/hotel/ro/pensiunea-cristian.pl.html?aid=359201;sid=bac5f4dfde6fff0cb7310b659ef7e9bb;dcid=1;checkin=2013-08-21;checkout=2013-08-22;srfid=5fe8ea9612ce5d651d05eafe0d68316ad56a7335X2, który polecam; atmosfera jest bardzo rodzinna, swobodna, a gospodarz zorganizuje wycieczkę po delcie Dunaju - musisz go tylko zapytać; poza tym serwuje niezłą zupę rybną, a właściwie cały obiad; w pensjonacie jest pomost - można łowić ryby; jest ogólnodostępna kuchnia, wi-fi, w miejscowości jest kilka sklepów, bankomat, bary; polecam
  • agpil 21.07.13, 18:34
    dodam, że w miejscowości jest mały port - tam też można popytać właścicieli łódek; nas zaczepiali sami mieszkańcy widząc "obcych" i przyznam, że warto się rozejrzeć i porównać / ponegocjować ceny, bo różnice w cenie, za takie same / zbliżone wycieczki bywają spore; w moim przypadku 50 euro :( a i polecam wycieczki łódką, a nie promem do Suliny, bo ten sztuczny kanał jest najmniej interesujący; zwykle wycieczka dla 4/5/6 osób kosztuje ok. 100 euro, trwa 3 - 4 godziny; kanały, jeziora, pelikany, nenufary itp; warto :)
  • madziadab2 29.07.13, 13:45
    czy możesz podać namiary na ten fajny nocleg?
    iziak80 napisała:

> w tym Ci nie pomogę, ale na Słowacji bezwzględnie przestrzegaj przepisów i najw
    > ygodniej leć autostradą. Tam policja ponoć jest wredna, na szczęście nam nie by
    > ło dane tego sprawdzić na własnej skórze.
    > Jeżeli chcesz jechać przez Sybin, mogę podać Ci namiary na nocleg, gdzie nas pr
    > zyjęto jak dawno nie widzianych przyjaciół.
  • Gość: zlotnik44 IP: *.28.169.208.zetnet.slupsk.pl 19.07.13, 13:09
    Witam , początek sierpnia też dobry ale wrzesień byłby najbardziej optymalny -jest już troszkę chłodniej więcej owoców troszkę mniej turystów .Sami rumunie są bardzo przyjacielscy i tyle serdeczności i przyjacielskich zachowań nie spotkałem nigdzie więcej niż w rumunii jeżdżąc po niej 20 lat. Na drodze należy uważać na cyganów i policjantów to problem /bandyci - no może nie wszyscy/. Jedna rada - każda droga w rumunii ma dokładne oznaczenie może mało widoczne i nie zauważalne dla turysty ale jest i bardzo dobrze działa nawet na drogach drugo i trzeciorzędnych - to piatra nazywa się tak po rumuńsku kamień ale jest to oznaczenie drogowe czasami schowane w trawie ale jest co kilometr i pisze na nim nr drogi głowna miejscowość w tym kierunku w którym na niego patrzysz i najbliższa wioska do ktorej dojedziesz -bardzo pomocne - w przypadku jak nie znacie języka /trudno wręcz sie zgubić/ . Pomocne będą na pewno Popas turistć , Hanul ,a nawet zwykli górale którzy mają wolne miejsca noclegowe za niewielkie pieniądze .Ale nocleg pod namiotem też ma swój urok , tylko róbcie to tak żeby nie było widać was z drogi /gdzieś za lasem na polance a nawet w stepie /.Ideałem by było jak by był ktoś kto rozmawia po rumuńsku - to zawsze więcej języka na drodze , polecam w rumunii mój przysmak flaki po rumuńsku / ciorba de burta / i kiełbaski z rusztu /grila /mici / , a jak knajpie nie będzie nic do jedzenia to napewno będzie /felu doi / groch z kapustą - zawsze mnie smieszy ta nazwa .Życzę dobrej zabawy i zazdroszczę wyjazdu .
  • Gość: magdalena IP: *.173.32.189.tesatnet.pl 19.07.13, 13:42
    Witam,
    Historie o niebezpiecznej Rumunii są wyssane z palca. W tym roku byliśmy w tym kraju już drugi raz i jest naprawdę bezpiecznie. Mieszkańcy bardzo przyjaźni i pomocni. Noclegi warto zarezerwować na początek, a kolejne szukać na miejscu.
  • agpil 21.07.13, 18:37
    koło Buzau warto poszukać unikatowych błotnych wulkanów :) niezwykły krajobraz
  • agpil 21.07.13, 18:50
    nasze noclegi, rezerwowane za pośrednictwem booking.com
    www.booking.com/hotel/ro/pensiunea-cristian.pl.html?aid=359201;sid=bac5f4dfde6fff0cb7310b659ef7e9bb;dcid=1
    tu byliśmy w Eforie Nord - hotel Bran Brad Bega i dalej:

www.booking.com/hotel/ro/vila-lucica.pl.html?aid=359201;sid=bac5f4dfde6fff0cb7310b659ef7e9bb;dcid=1
    www.booking.com/hotel/ro/casa-saseasca.pl.html?aid=359201;sid=bac5f4dfde6fff0cb7310b659ef7e9bb;dcid=1
    www.booking.com/hotel/ro/ami.pl.html?aid=359201;sid=bac5f4dfde6fff0cb7310b659ef7e9bb;dcid=1
  • elmar43 22.07.13, 21:16
    Niewiele ponad tydzień temu wróciłam z podobnej objazdówki i potwierdzam wszystkie pozytywne opinie: bardzo bezpiecznie, ludzie przyjaźni i pomocni, na policję też narzekać nie mogę - dwóch panów policjantów ubawiło się bardzo, kiedy zostali przez nas zatrzymani gwałtownym wymachiwaniem rękami (chcieli odjechać, a my specjalnie stawałyśmy, żeby zapytać o drogę - drogę pokazali :)) Noclegi były rezerwowane głównie przez booking.com.

Pałace Pelisor i Peles są w Sinai, a w mieście nie ma żadnych drogowskazów, więc co chwila trzeba pytać o drogę, ale wystarczy powiedzieć Peles albo Pelisor i ktoś drogę wskaże. Tak jak już ktoś w tym wątku polecam wulkany błotne koło Buzau - bardzo ciekawe miejsce.
  • Gość: Magdalena IP: *.centertel.pl 22.07.13, 21:30
    Witam,
    I ja w sobotę zatrułam się kebabem, ale w Polsce. W Rumunii w Bukovinie na targowisku w Gura Humoruli zajadałam sery i kiszone ogóry ( rewelacja), nadal żyję. Na boso goniłam złodzieja uprowadzającego mój plecak na dworcu ,ale w Bolonii. A gdy już parę lat temu byłam na wymianie licealnej we Francji, domownicy uczyli mnie obsługiwać spłuczkę w toalecie. Więc może warto się ubezpieczać nie tylko w Rumunii?
  • iziak80 23.07.13, 05:14
    a może po prostu warto nie poddawać się stereotypom? Ja od Cygana kupiłam chustę za 30 lei, mimo że chciał 80. A na przydrożnym kramiku arbuza dostaliśmy za darmo, bo pan się ucieszył gdy usłyszał, że zjeżdżamy Rumunię, a nie jedziemy przez Rumunię :))))
    Niczym się nie przytrułam, a groziło to... z obżarstwa ;)
    Ubezpieczenie wykupiłam tylko zdrowotne i to też tylko z uwagi na dwójkę dzieci.
  • mariuszxxxx 26.07.13, 12:32
    Centrum Sinaii rozkopane ,wymiana asfaltu, utrudnione poruszanie się po centrum .
  • iziak80 29.07.13, 19:12
    a prosze bardzo :0 z czystym sumieniem polecam :)
    [url=http://www.booking.com/hotel/ro/casa-rudi-amp-ella.pl.html?sid=1b0cbf139e4e114999a1c2fd6a56c62c;dcid=2]Saliste[/url]
  • krisgdynia 30.07.13, 08:57
    Dziękuję licznym postom które mam nadzieje pomoże nam fajnie spędzić czas w Rumunii.Mam jeszcze jedno poważne pytanie:
    Czy ktoś posiada aktualne informacje na temat potrzebnych elementów wyposażenia samochodu na Słowacji,Węgrzech i w Rumunii.Znajomy podesłał mi listę na słowację i trochę się zdziwiłem(apteczka ma 19 obowiązkowych elementów w tym ustnik folia termiczna itp) nie mogę dotrzeć do informacji w internecie.
  • krisgdynia 30.07.13, 09:39
    podroze.auto-swiat.pl/rumunia/
    Kto szuka nie bładzi tu dla potrzebujących wszystko w jednym miejscu...
  • marusmk 13.09.13, 21:49
    krisgdynia napisał:
    .....................
    > Czy ktoś posiada aktualne informacje na temat potrzebnych elementów wyposażenia
    > samochodu na Słowacji,Węgrzech i w Rumunii.............................

Dzięki konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym- masz mieć to co obowiązuje w kraju zamieszkania.
  • krisgdynia 13.09.13, 22:13
    @marusmk
    Nie ośmieszaj się. Jestem kierowcą zawodowym nie jeżdżę aktualne w tamtych kierunkach więc pytałem.Każdy kto był w tamtych stronach wie że wdawanie się w dyskusję z tamtymi policjantami którzy najczęściej nie mówią w żadnym kulturalnym języku nie jest warte sprawdzenia i kupienia paru elementów apteczki. Ale tak proszę napisz mi\mam tu co zrobił rumuński albo słowacki policjant jak mu wjedziesz z konwencja wiedeńską.Już się śmieje. Głupia rada.
  • bywalec.hoteli 19.08.13, 13:54
    Byłeś? Wróciłeś? Zadowolony? Napisz swoje wrażenia z podróży i wskazówki dla innych!
  • krisgdynia 19.08.13, 14:02
    Wróciliśmy robimy porządki w domu i zdjęciach(2tys:( ) było świetnie zbieram się może już dziś:) napiszę może nawet w nowym wątku):
  • bywalec.hoteli 19.08.13, 14:36
    Super, że Ci się podobało.
    Ja się właśnie wybieram do Rumunii, więc czekamy na informacje :)
  • krisgdynia 19.08.13, 17:44
    Założyłem nowy temat Przydatne info. Tam wszystko. Część zdjęć na nim face Krzysztof Baczyński. Miłego zwiedzania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka