Dodaj do ulubionych

poszukiwana spokojna plaża, atrakcyjna dla dzieci

IP: *.tktelekom.pl 07.07.14, 10:56
Rozważamy możliwość wyjazdu nad Morze Czarne w sierpniu z dziesięciolatkiem. Chcielibyśmy znaleźć miejsce nie w typowym kurorcie, gdzie drogo i bardzo tłoczno, ale takie z czystą plażą, niezbyt odległą od kwatery - gdzie da się odpocząć. Polecicie coś? Nie mogę niczego konkretnego znaleźć przez forumową wyszukiwarkę.
Edytor zaawansowany
  • marysiowamama 23.01.15, 16:10
    I czy znaleźliście? Bo na ten rok my szukamy ;)
    --
    nosidełka mei tai woolloomooloo
     moje szycie 
  • zx12cv 23.03.15, 15:58
    vama veche - namiot za free na plazy. czesc chodzi na golasa. plaza utrzymana w hipissowskim stylu. bez duzej ilosci betonu.
    do bulgarii 2km po plazy.
    plaze bulgarkie sa rowniez cieche. pomijam te obok miast. i bulgaria zdeko tansza (przynajmmniej czesc nadmorska)
  • mac641 07.04.15, 23:13
    Polecam najpiękniejszą plażę na rumuńskim wybrzeżu w GURA PORTITEI. Dla namiotowców na dziko też znajdzie się miejsce na klimatycznej plaży.
  • zx12cv 08.04.15, 10:04
    moze sie i bede powtarzal ale wszystkie plaze ktore sa poza wiekszymi miejscowosciami sa ciche. nie ma tam dyskotek, sklepow, klopow. w sumie nie ma zadnych atrakcji oprocz wody piasku i slonca.

vama veche jak juz wspomnialem jest w weekend oblegana ale w tygodniu jest tam 50% mniej ludzi. o wiele wiele mniej niz nad polskim morzem. ale tez jest alternatywa jazdy do bulgarii i tam na plazy. gdzies mialem adres na kemping z domkami przy plazy. tam to wogole nikogo nie bylo. tylko kamiory w wodzie. tu tez sobie musisz dopasowac bo od bulgarii zaczynaja sie kamienie w morzu, omszone i wogole nie fajne. nie wszedzie. ale tam gdzie ich nie m to robi sie zdeko tloczniej.

no i pusta plaza to nudna plaza. nie wiem czy 10latek nei bedzie sie budzi sam na niej.
  • lafenda 01.05.15, 17:05
    Da się tam dojechać? Google maps nie znajduje tam drogi...

--
    Nasze podróże i nasza codzienność.
  • lafenda 01.05.15, 17:07
    Pytanie było do mac641, chodziło mi o GURA PORTITEI.

--
    Nasze podróże i nasza codzienność.
  • mac641 02.05.15, 04:34
    Do Gura Portitei dotrzeć można motorowka lub statkiem rejsowym z Jurilovca. Ja miałem 3 noclegi w Casa Pescalitor w wiosce Lunca u wspaniałych gospodarzy ( można zwiedzić klasztory w Slava Rusa i Slava Cerheza, malownicze ruiny zamku Enisala pod Babadag, ruiny starożytnej Istrii ). Właściciele mają motorówkę którą przewieźli nad do Gura Portitei. Tam nocowaliśmy w namiotach na plaży, bo pomimo intensywnego wysyłania meili do rożnych obiektów w Gura Portitei, nikt nam nie odpowiedział i nie udało mi się zaklepać noclegu. Na telefon po 2 dniach odwieziono nas motorówką do Lunki. Jest też możliwość dotarcia do Gura Portitei na pieszo z miejscowości Corbu na południu, ale z dziećmi odradzam, bo do przejścia jest ok. 20 km. Autem tam się nie dojedzie, wiec miejsce jest słabo dostępne, dla wtajemniczonych, no i przez to oryginalne. Piekna plaża, no ale podróż motorówka czy statkiem rejsoeym może być dla dzieci dodatkowa atrakcją. Jak ktoś nie jest namiotow em, problemem może być kontakt z właścicielami ośrodków i kempingu, ale miejsce ze wszech miar godne polecenia. GURA PORTITEI to niepowtarzalne miejsce rumuńskiego wybrzeża. Jeżeli bedziesz potrzebować namiary do Liviu z Casa Pescarilor, napisz, korespondencja w j. Angielskim
  • mac641 03.05.15, 22:26
    O Gura Portitei było też nieco i w tym wątku na forum gazety- Gura Portitei niezwykłe miejsce RO wybrzeża.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.