Dodaj do ulubionych

Ogloszenia

14.04.06, 18:11
Kilka watkow zostalo usunietych. Nie ze wzgledu na roznice pogladow w nich wyrazona, ale dlatego,
ze byly to watki przyciagajace frustratow (co pewnie niektorzy z Was zauwazyli). Prosze, oprocz
przestrzegania netykiety, pamietac o tym, zeby formulowac tematy (zwlaszcza te bardziej
kontrowersyjne) w sposob, ktory nie wyglada na wartosciujacy negatywnie.
Ten watek powisi przez pare dni, potem rowniez zostanie skasowany. Mysle, ze to forum jest dosc
wartosciowe dla osob zainteresowanych Rumunia i szkoda, aby zamienilo sie w pyskowke.
Pozdrawiam wszystkich.
--
People are like planets, you need a thick skin.

<a href="http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=25616">Forum o Rumunii</a
Edytor zaawansowany
  • staua 14.04.06, 18:18
    Zastanawiam sie tez, czy nie zamknac forum.
    --

• gogosia25 14.04.06, 18:39
    forum nie zamykac!
    no jak to?
    :(((((
    wątki skasowane?- trudno
    kazde forum boryka sie z takimi samymi problemami!
  • staua 14.04.06, 18:47
    Gogosiu, zamkniecie znaczy tylko, ze forum bedzie widoczne i mozliwe do czytania dla wszystkich, ale
    pisac beda mogly wylacznie zaakceptowane przez adminow osoby. Na pewno forum nie zostanie
    zlikwidowane!

--

• gogosia25 14.04.06, 18:56
    no to chyba ze:)
  • pawelboch 16.04.06, 18:24
    staua napisała:

> Gogosiu, zamkniecie znaczy tylko, ze forum bedzie widoczne i mozliwe do czytani
    > a dla wszystkich, ale
    > pisac beda mogly wylacznie zaakceptowane przez adminow osoby. Na pewno forum ni
    > e zostanie
    > zlikwidowane!
    >

Ocho, czyli za niedługo będzie po forum.
    Frekwencja na zamkniętych jest oszałamiajaca, nie daje Ci to do myślenia??
    No a że przyroda nie znosi pustki zaraz w to miejsce wskoczy coś nowego.
    No ale zrobisz jak uważasz.
    pzdr., PB
  • staua 16.04.06, 19:09
    Nie wiem, Pawel, na ilu zamknietych forach bywasz, ja bywam na kilku (takze ukrytych) i zapewniam
    Cie, ze jest na nich godna pozazdroszczenia frekwencja. Pare osob zreszta odwiedza takze to forum.
    Na razie sie uspokoilo, wiec zobaczymy.
    --

• viking2579 18.04.06, 00:04
    Staua, mam nadzieje, ze nie zamkniesz forum! Tak cos czuje, ze byloby wiecej
    szkody, niz pozytku... Spontanicznosc jest wazna! Gdybym musial sie najpierw
    zglosic do admina to pewnie nigdy bym nie zaczal tu pisywac (a tak to chociaz
    od czasu do czasu cos wrzuce do kotla...:))
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za forum!!!
  • staua 18.04.06, 04:22
    Avroml zgodzil sie zostac dodatkowym adminem.
    Forum pozostanie otwarte.
    --

• szpulkaa 24.04.06, 08:06
  • staua 14.04.06, 18:57
    poszukuje dodatkowego admina, jesli ktos z osob aktywnych od dawna na forum mialby ochote i czas,
    prosze zglaszac sie do mnie. Od kiedy Szpulka wrocila do Polski, forum nie ma drugiego
    zarzadzajacego (a przydalby sie).
    --

• szpulkaa 17.04.06, 19:43
    Ostatnio zadziało się wiele nienajlepszego na forum i mam nadzieje, że to tylko
    przejściowe burze... wiosna rozkwitnie i nastroje sie poprawią:)
    Masz racje Staua, że przydałby się dodaktowy admin na forum. Zaglądam tu czasem,
    albo raczej podglądam, nie zawsze zdąże interweniować, a w dyskusjach już nie
    mam kiedy brać udziału... :-/ Ciesze się, że świetnie sobie dajesz radę i
    rozumiem, że przydaoby Ci się wsparcie... a jest przecież wielu stałych i
    aktywnych członków:)
  • napolnoc 28.04.06, 16:05
    hej!Jestem nowa na tym forum ale raczej zostane na dluzej.Moje zainteresowanie Rumunia?Bardzo
    proste,haha,zakochana jestem w Rumunie!Rok temu zareczylismy sie w Iasi a w przyszlym zamierzamy
    sie pobrac.Mieszkamy razem w Holandii.I chyba cale szczescie.Bo dla Holendrow nie ma zadnej roznicy
    miedzy Polakiem a Rumunem a w PL to jednak wszyscy wielkie oczy robia jak mowie ze mam
    narzyczonego Rumuna.I zaraz potem zapewniaja ze oni osobiscie nic przeciwko Rumunom nie maja.I
    nim bardziej zapewniaja,tym bardziej jestem pewna ze klamia.Nawet moja matka miala problem
    powiedziec sasiadkom skad ziec pochodzi.A dla Holendrow,jak juz wspomnialam,jestesmy w tym
    samym worku Europejczykow kat.B wiec jest luz.Polak,Rumun,Bulgar,dla nich to to samo.
    Generalnie,pozdrawiam i do milego!
  • staua 29.04.06, 21:33
    Czesc napolnoc,
    zapraszam do wpisywania sie w innych watkach! Widzialam Twoj wpis na blogu, napisze do Ciebie
    wkrotce maila.
    Pozdrawiam!
    --

Forum o Rumunii
  • avroml 01.05.06, 12:53
    o, a ja sie tez w zeszlym roku zareczylem w Rumunii. Co prawda wszystko sie odbylo w Vama Veche (hehe, isi am gasit perechea), ale poznalismy sie w Jassach, tam tez mieszkamy. Jak to sie stalo, napolnoc, ze sie nie spotkalismy? wydawalo mi sie, ze znam wszystkich Polakow w Jassach. Jesli bylas lektorka jezyka polskiego, to pewnie mamy wspolnych znajomych.

staua, mysle, ze mozemy zaryzykowac odblokowanie watku o zwiazkach mieszanych, moze zaden wszechpolak sie tym razem nie przyczepi...
  • staua 01.05.06, 18:53
    OK :-)
    --

Forum o Rumunii
  • napolnoc 02.05.06, 09:52
    ano sie nie spotkalismy bo ja w Jassach nie mieszkam,hihi.Tylko moj narzyczony stamtad pochodzi i
    tam bylismy na wakacjach.Mieszkamy oboje w Holandii,tu sie poznalismy i tu mamy zamiar pozostac.A
    ja wogole nie mialam pojecia ze w Jassach sa jacys Polacy?Moze znasz tam Polskiego ksiedza?Sorry ze
    tak bezposrednio,ale slub tez w Jassach bedzie.Pozdrowienia!
  • avroml 02.05.06, 10:26
    W Jassach jest kilku Polakow i kilku Polonusow. Polacy to przede wszystkim
    studenci z wymiany: w tej chwili sa to dwaj prawoslawni klerycy i dwie
    studentki historii sztuki. Poza tym lektorka jezyka polskiego i ja:
    dziennikarz. No i jest tez ksiadz: nazywa sie Henryk Urban, jezuita. Bardzo
    mily czlowiek. Jego maila mozesz sobie wyguglac. A kiedy ten slub?
  • napolnoc 02.05.06, 15:51
    Slub dopiero za rok ale organizujemy ga bedac 2000 km dalej,wiec powoli juz zaczynamy.Wezmiemy w
    cerkwii,Stefan jest prawoslawny,a ja bym chciala miec katolicki slub po polsku,dla nas,mojej rodziny i
    przyjaciol.Wezmiemy tez cywilny,no i wesele,nie mam pojecia gdzie.Przyjaciel Stefana wlasnie za kilka
    m-cy bedzie sie zenic w Jassach,wiec liczymy ze nam troche za rok pomoze to zorganizowac.Moze
    bedziemy w lipcu tam,chcialabym...jest tam kilka miejsc do ktorych chetnie bym wrocila.Pozdrowienia.
  • avroml 04.05.06, 16:15
    ja tez dokladnie za rok bede sie hajtal, ale zdaje sie tylko w cerkwii, bo nie
    chce mi sie tego cyrku robic dwa razy:)
    ale uwazaj: wg kodeksu prawa kanonicznego, kosciol katolicki uznaje sluby
    zawarte w kosciele prawoslawnym, wylaczajac mozliwosc zawarcia ponownego slubu
    w kosciele katolickim, chocby z ta sama osoba. natomiast kanony kosciola
    prawoslawnego nie uznaja waznosci slubu zawartego w obrzadku rzymsko-katolickim
    i wymagaja ponownej ceremoni prawoslawnej. oznacza to, ze jesli chcesz dwu
    slubow, musisz wziac najpierw ten katolicki, a dopiero po nim prawoslawny, nie
    odwrotnie. w praktyce to wychodzi w porzadku, bo zwyczajowo to w sobote sie
    bierze slub u katolikow, a u prawoslawnych w niedziele.
  • napolnoc 04.05.06, 17:00
    dzieki za konkretna porade,wlasnie takich informacji mi potrzeba,bo ten moj Steff jest kompletnie
    niezorientowany religijnie.
    Z drugiej strony masz racje o tych dwoch cyrkach.Nim bardziej sie nad tematyka slubu
    zastanawiam,tym bardziej mnie obezwladnia ogrom przygotowan.Coraz bardziej rozumiem pary ktore
    wziely szybki slub w Vegas,5 min. i po krzyku.

• staua 04.05.06, 17:22
    Ja mialam tylko prawoslawny, nic nie bylo potrzebne (zadne dokumenty) oprocz wizyty u ksiedza
    (popa? chyba rumunski sie tak nie nazywa?) i dwojki prawoslawnych swiadkow, najlepiej malzenstwa.
    Bardzo dobrze to wspominam. Z katolickim slubem mielibysmy duzo wiecej problemow, ale z
    indywidualnych wzgledow, niekoniecznie zwiazanych wylacznie z wymaganiami KK.
    --

Forum o Rumunii
  • napolnoc 04.05.06, 21:59
    w sumie co do katolickiego slubu,to bardziej go chce ze wzgledu na rodzine i przyjaciol z PL,jak dla
    mnie to zadna roznica przed ktorym ksiedzem stoje ,bo Bog jest i tak tylko jeden.Ale z drugiej strony
    slysze,ze moja rodzina az wcale sie tak nie pali do przyjazdu do Rumunii,wiec w sumie nie wiem,czy
    warto sie szarpac.
    Tylko moje zwariowane przyjaciolki sa szczesliwe ze sie w taka podroz wybiora.Moj Ojciec to wogole
    jest ciezko zmartwiony,bo on mieszka ponad 2000km od Iasi a samolotem latac nie moze.
    Pozdrowienia.
  • avroml 06.05.06, 11:41
    Tak szczerze mowiac, to moje bardzo katolicka mama juz zapowiedziala, ze do
    cerkwi nie wejdzie:) A ze nie obchodzi jej to, ze mi przykro bedzie, to trudno -
    w koncu to ja sie hajtam, a nie ona. Tez mi sie wydaje, ze z rodziny sporo
    gosci nie bede mial, ale jakos da sie to przezyc.

Staua - jestes pewna, ze oprocz wizyty u popa (tak sie tez w Rumunii nazywa),
    Mihai nie musial pisac podania do metropolity albo biskupa o dyspenze? A moze
    to zalatwil pop? I napisz jeszcze, jak sama religijna strona finansowo
    wygladala?
  • avroml 06.05.06, 11:47
    ...că şi popa traieşte din ce slujeşte...
  • napolnoc 07.05.06, 09:58
    Na szczescie z wchodzeniem do cerkwi cyrkow nie bedzie,kuzynka kilka lat temu przetarla szlaki w
    rodzinie,wychadzac za zadeklarowanego ateiste.Mieli slub w kosciele ale on ana Boga nie przysiegal,w
    komuni nie uczestniczyl itd.Zreszta rodziny nie mam ultrakatolickiej(na szczescie).pozdr.
  • staua 08.05.06, 16:24
    Mihai nic nie pisal. Nie wiem, co napisal pop, w kazdym razie nic nie placilismy...

--

Forum o Rumunii
  • staua 22.05.06, 02:13
    Usunelam nowe posty (od pytania Motorusa) w watku Gogosi o Cyganach. Prosze nie dopisywac wiecej
    postow do tego watku, bo beda one usuwane. Watek zostaje, zeby mozna go bylo czytac, czesc postow
    byla ciekawa. Nie widze innego rozwiazanie tego problemu.
    --
    "Once you have given up the ghost, everything follows with dead certainty, even in the midst of
    chaos..."- Henry Miller

Forum o Rumunii
  • staua 24.05.06, 17:00
    Cudna, zazdroszcze!
    --
    "Once you have given up the ghost, everything follows with dead certainty, even in the midst of
    chaos..."- Henry Miller

Forum o Rumunii
  • napolnoc 24.05.06, 21:41
    kurde,zazdroszcza sama sobie.pozdr
  • gogosia25 27.05.06, 20:03
    napolnoc czyzbys tez byla kociara?:)
    ja tez mam w domu kotke perska nazywa sie flora, i co roku ma kotki z samcami
    NN.
    ostatni miot, 8 kotów bylo, z czego 4 z dlugim wlosem, rude, biale i czarne.
    SUUUUUUPER, ale rozdalismy.moze tez kiedys umieszcze zdjecie:)
    pozdrawiam
  • napolnoc 28.05.06, 11:21
    jestem kocia mama od niedawna,ale b.zaangazowana.Froukje jest 3 miesiecznym persem.Myslimy by w
    przyszlosci miec i kocura.pozdr.
  • avroml 25.05.06, 12:35
    Pozwolilem sobie usunac, z watku o podrozy samochodami, posty z "osobista"
    dyskusja motorusa ze mna na temat tego, co ze mnie za zlosliwy nieudacznik:)
    To fajny watek i nie chcialem, by zostal "zasmiecony" postami nie na temat.

Moj post, ktory te dyskusje sprowokowal faktycznie byl ciut uszczypliwy,
    przepraszam tych, ktorych moglem urazic. Ale sadze, ze na
    watkach "technicznych", z poradami dla podroznych, nie powinny sie pojawiac
    dyskusje ad personam.
  • gogosia25 27.05.06, 20:04
    avroml napisał:

> Pozwolilem sobie usunac, z watku o podrozy samochodami, posty z "osobista"
    > dyskusja motorusa ze mna na temat tego, co ze mnie za zlosliwy nieudacznik:)
    > To fajny watek i nie chcialem, by zostal "zasmiecony" postami nie na temat.
    >
    > Moj post, ktory te dyskusje sprowokowal faktycznie byl ciut uszczypliwy,
    > przepraszam tych, ktorych moglem urazic. Ale sadze, ze na
    > watkach "technicznych", z poradami dla podroznych, nie powinny sie pojawiac
    > dyskusje ad personam.
    aha, no i mozna, walnąć każdy złośliwy text na forum ,a nastepnie przeprosic:)
  • jutan 28.05.06, 11:05
    Witam!
    Widzę, że nastał czas dyscyplinowania niektórych autorów postów, a szczególnie
    tych ,którzy poczuli się dotknięci i próbowali bronić swoich racji. Taką czarną
    owcą tego forum został Motorus w którego postach nie dostrzegłem nic
    niestosownego. Został ukarany, bo odważył się powiedzieć kilka słów prawdy.

Staram się okiem postronnego obserwatora wyrobić pogląd na toczące się na tym
    forum dyskusje i spory nie tylko związane z tematem przewodnim, ale i na
    kwestje związane z kulturą osobistą niektórych autorów postów. Z tym drugim
    zagadnieniem wydaje się sprawa prosta, bo reguluje to kodeks internauty, czyli
    netykieta. Moderator powinien szybko reagować na przejawy jej łamania, aby nie
    dopuszczać do dalszej eskalacji wzajemnych połajanek z użyciem wyrazów
    powszechnie przyjętych jako obrażające. I tu na tym polu jest wiele do
    zrobienia.
    Forum jest określone jako otwarte, a to oznacza, że każdy kto trafi pod ten
    adres powinien mieć możliwość swobodnej wypowiedzi czy wyartykułowania poglądów
    nawet niekoniecznie zgodnych z ogólną, ugruntowaną opinią na poruszony temat.
    Powinien spotkać się ze zrozumieniem i poważnym potraktowaniem. Często się
    zdarza, że gość forum po pierwszym swoim poście musi przyjąć uwagi nie związane
    z poruszonym tematem, ale pod swoim adresem, np. niedwuznacznie sugerujące jego
    sprawność umysłową jak to było w przypadku Motorusa. Reakcji moderatora brak.
    Można też spotkać się z wiele wymownym milczeniem, czyli ignorowaniem osoby, co
    odczułem na własnej skórze. Nawet Avroml wspomina o wrogim przyjęciu na forum -
    jest to rzecz niepojęta.
    Trzeba jednak stwierdzić, że to tematy związane z tytułem tego forum rodzą
    najwięcej niezdrowych emocji, które biorą górę nad rozsądkiem i strach nawet
    myśleć, jakby się kończyły, gdyby toczyły się za stołem, o którym pisał
    Motorus. I dobre wino niewiele by pomogło (a ponoć łagodzi obyczaje).

Wynika to z przyjętej, niepisanej formuły, że o Rumunii piszemy tylko miło,
    ładnie i przyjemnie. Stwarzamy wyidealizowany, a więc fałszywy obraz kraju,
    który tylko powiększy rzesze oszukanych i rozczarowanych mitem turystów.
    Ta kwestja jest o wiele poważniejsza, dotyczy bowiem tematów kontrowersyjnych,
    pokutujących w naszym narodzie stereotypów, często wyssanych z palca informacji
    o charakterze plotki dotyczących Rumunii i jej mieszkańców.
    Tu zaczyna się problem, mówić i dyskutować na te tematy, czy też pomijać
    milczeniem? Walczyć z tymi poglądami, czy pozostawić je własnemu losowi?, a
    jeśli tak, to jakimi metodami?
    Niedawno w jednym z postów spotkałem się z opinią, że nie należy ich poruszać,
    bo się wówczas je rozpowszechnia.
    Otóż nie, nie zgadzam się.
    Jestem przekonany, że tylko podejmowanie tej tematyki w spokojnej, rzeczowej
    dyskusji i przy użyciu zgodnych z prawdą argumentów, bez uprawiania demagogii
    może pozbawiać je racji bytu.
    Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że "Rumunia, to jeden wielki obóz
    cygański". Z racji mojej sympatii do narodu i zauroczenia ich krajem, ta opinia
    podnosiła mi ciśnienie, a krew zaczynała szybciej krążyć. Ale nie ma co się
    dziwić, bo takie opinie rodziły się w latach 70-tych i 80-tych minionego wieku
    (a więc nie tak dawno), kiedy liczne grupy naszych rodaków, tzw pseudoturystów,
    a mówiąc dosłownie samochodowych handlarzy, "poznawało" Rumunię tylko przez
    szyby samochodowe, jadąc do Grecji i Turcji. Ich ze zmęczenia oczy widziały
    zaciemnione miasta, zarysy poruszających się postaci z jakimiś karbidówkami do
    oświetlenia drogi, wielokilometrowe ogrodzenia z wieżami strażniczymi wzdłuż
    drogi, rolników powracających o północy z pracy na polach, często bosonogich z
    tobołkami na plecach i motyczką w ręce do miejscowości odległych o kilka czy
    kilkanaście kilometrów. W miastach mogli zobaczyć liczne posterunki uzbrojonych
    formacji kontrolujących każdego nocnego podróżnego, mogli zobaczyć rozładunek
    arbuzów do sklepu pod eskortą uzbrojonych żołnierzy i wreszcie gromady
    obdartych z papierosem w ustach dzieciaków.
    Czy jest w tym coś strasznego, owszem jest. To dowodzi jak nieludzki panował
    system, który doprowadził do takiego zniewolenia narodu.
    Dla mnie osobiście te obrazy były wstrząsające, odczułem to jako wielką
    niesprawiedliwość dziejową. To wówczas "rodziło się" większość fałszywych,
    niezgodnych z rzeczywistością opinii o kraju z którym na przestrzeni dziejów
    zgodnie współpracowaliśmy, ratowaliśmy się w niejednej biedzie, wspomagająć się
    wzajemnie militarnie na polach Grunwaldu i w bitwach z nawałą turecką.
    Późniejsze liczne przyjazdy Cyganów z Rumunii jedynie ugruntowały te krzywdzące
    opinie.
    I co, mamy to pozostawić w spokoju. W imię dobrego samopoczucia i
    dowartościowania własnego ego najwyżej zrugać człowieka za śmiałość głoszenia
    tego typu "prawd".
    Mówię nie i jeszcze raz nie, bo tylko odważne zmierzenie się z podobnymi
    stereotypami może zmienić stosunek naszych rodaków do Rumunii i Rumunów, na
    czym mi bardzo zależy.
    Pozdrawiam Jutan
  • napolnoc 28.05.06, 11:25
    brawo!pozdr.
  • gogosia25 28.05.06, 13:38
    !!!jutan podpisuje sie pod tym.wiem cos na temat łajania na forum za nawet nie
    gloszenie opinii, ale ZAPYTANIE, na kontrowersyjny, nawet bardzo, jak sie
    okazalo, temat.
    administratorzy na tym forum, nie dosc ze nie walcza z publicznymi pyskowkami
    to nierzadko w nich uczestnicza.
    no ale w sumie, osoba, ktora decyduje sie zalożyc forum, nie koniecznie jest
    ostatnim sprawiedliwym, i moze miec problemy ze stwierdzeniem co jest ok, a co
    juz jest przegieciem, aczykolwiek co do tego nie ma jasnych reguł.
    posty sa kasowane, bo naruszaja regulamin, bo sa obrazliwe lub nie na temat.
    niektore takie zostały wykasowane, inne wisza sobie nadal...dlaczego?
    ja często byłam ganiona za zaniżanie poziomu forum, co sugerowałoby ze poziom
    jest tu wysoki.
    i jak ma sie tenże wysoki poziom, do adresowania personalnie do mnie, przez
    administratorow, stwierdzen, ze jestem głupia, nie mam nic do powiedzenia,
    kłótliwa itp, itd.??(to jest merytoryczna dyskusja??) oraz nie reagowania na
    obrażliwe posty ze strony innych uczestnikow?
    głosno bylo o przyjmowaniu krytki przeze mnie, a moze wy tez powinniscie troche
    jej przyjac..?
  • avroml 29.05.06, 12:20
    :)
  • motorus 29.05.06, 13:50
    Cze jutan
    No własnie o to chodzi żeby sie dogadać.
    Bo to nic przyjemnego jak cie niszczą na forum bez powodu.
    Tu jest dziwna mentalność, jak ja napisałem że nie dziwię sie ze avroml nie
    moze znalezć pracy to twierdzi, że go nazwałem nieudacznikiem, a jak mnie
    nazwali idiotą to znaczy, że sam sie do tego poczuwam. Rozumiesz cos z tego.
    Pozdro
  • avroml 29.05.06, 14:08
    Motorus, kochanie, ja mam prace, tylko szukam innej, nie dociera to do ciebie?
    I nikt cie tutaj nie niszczy:)
  • gogosia25 29.05.06, 14:24
    avroml a skad u ciebie ten protekcjonalny ton?
    mysle, ze maotrus piszac niszczą miał na mysli zachowania i jakies dziwne
    zagrania istniejace na tym forum , a opisane przeze mnie i jutana...
  • avroml 29.05.06, 14:46
    A moze niech motorus napisze, w jaki sposob ja go niszcze? I czemu sie
    przyczepil akurat do mnie i do mojej pracy? I czemu uwaza, ze mam cos przeciwko
    niemu, jesli na prawde NIC nie mam?

A co do "tonu", ktory, Gogosiu, wyczulas: to nie miala byc protekcjonalnosc,
    sililem sie na sympatie:)

Co do przypadku motorusa: jego obecnosc na forum rozpoczela sie postem, ktory
    niektorzy odebrali jako prowokacje, z powodu "luzackiego" stylu i sformuowania
    (cytuje) "...to dobrze byłoby wiedziec z kim ma sie do czynienia...".
    Prowokacyjne posty zdarzaja sie na tym forum, ale sa usuwane. Jesli chcesz,
    moge ci przyslac na maila kilka przykladow.
    Niektorzy przedwczesnie zareagowali na post motorusa jak na prowokacje. Okazalo
    sie, ze Motorus ma po prostu taki styl pisania, nie chcial nikogo prowokowac, a
    za to poczul sie dotkniety reakcjami. Obrazony na wstepie, zaczal szukac
    dowodow niesympatycznosci u wszystkich bywalcow. :)

• avroml 29.05.06, 15:02
    Przyznaje sie, przegapilem moment eskalacji napiecia po pytaniu motorusa, nt.
    rozrozniania Cygana od Rumuna i nie zainterweniowalem w pore.

Zgadzam sie takze z apelem o wieksza kulture i szacunek wobec wspoluczestnikow
    dyskusji i nie uzywanie argumentow "ad personam".

W dyskusji internetowej, gdzie brakuje kontaktu wzrokowego i sluchowego
    (podobno 70% informacji przekazywana jest niewerbalnie), duzo latwiej jest
    obrazic kogos, nawet bez takiej intencji. Prosze wiec piszacych o dokladniejsze
    wazenie slow przed wyslaniem posta, a czytajacych o "zyczliwa interpertacje"
    tekstow. Obiecuje, ze bede to stosowal rowniez do siebie:)

• motorus 29.05.06, 16:17
    Hej jutan
    Jest nas kilku kolesi przy kompie i zrobiliśmy zakłady jak długo twój ostatni
    post będzie na forum.
    Pzdr
  • jutan 29.05.06, 20:40
    Hej Motorus!
    Podziwiam Twoje poczucie humoru, zawsze jest szansa,że wytworzy potrzebny
    nastrój relaksu i odprężenia w momencie, gdy konfrontacja poglądów wywoła stan
    napięcia.
    Ponieważ ze strony Avromla płyną sygnały o zmianie podejścia do administrowania
    na forum, to uważam za wskazane, wspomóc tą słuszną inicjatywę i grubą kreską
    oddzielić wszystkie zaistniałe incydenty. Proponuję zapomnieć o nich i skupić
    się na nowych tematach. Co o tym myślisz?
    Pozdrawiam
  • gogosia25 29.05.06, 21:01
    ..zobaczymy, pamietam ze po kłótni, po moim wątku,też różne hasła padały...
  • motorus 29.05.06, 21:58
    Wiesz jutan, pewnie to ma sens tylko że moja babcia czesto mówiła, że jak kto
    ma skłonnosć to ciagle na te same choroby zapada. Ha rozbawić towarzystwo to ja
    zawsze potrafie
  • motorus 29.05.06, 22:07
    i jeszcze jedno, w mojej naturze nie ma miejsca na złość i agresję ale jak ktoś
    próbuje zrobić ze mnie balona bez powodu to wtedy przechodzę do kontrataku.
  • jutan 29.05.06, 22:44
    Tym razem wyczuwam nutkę pesymizmu w Twojej wypowiedzi, wyciągniętej ręki nie
    należy odtrącać, tym bardziej, że zależy nam na tych samych wartościach.
    Chcę Ci powiedzieć, że mój post, który został odebrany jako apel o lepsze
    stosunki na forum nie był oceną i krytyką tego forum. Osobiście oceniam go jako
    jeden z lepszych, na którym jest poruszany dość szeroki wachlarz zagadnień.
    Można powiedzieć, dla każdego coś dobrego. Jedynie razi bardzo brak tolerancji
    dla odmiennych poglądów i wynikających z tego reakcji, chyba za mało
    przemyślanych lub zanadto spontanicznych. Fakt, niektórzy potrafią się
    zagalopować tak daleko, że już powrócić na właściwe miejsce nie potafią lub
    brakuje im odwagi, aby przyznać się do własnego błędu. To bardzo cenna cecha
    charakteru.
    Pozdrawiam
  • jutan 29.05.06, 22:51
    Dokończę jeszcze raz ostatnie zdanie, ponieważ może być różnie rozumiane.

"Umiejętność krytycznej oceny własnego postępowania, to bardzo cenna cecha
    charakteru"
  • laleaua 31.05.06, 06:51
    troche mnie tu nie bylo a widze ze w ruch poszly noze i topory... jak tak dalej
    pojdzie to sama tu zostane?
    --
    Je me sens très seule et je suis parfois a deux doigt de craquer...
  • napolnoc 31.05.06, 08:53
    na szczescie jakos sie wyciszylo.Odnosze wrazenie ze polowa z tych pyskowek dot.jakis personalnych
    zlosci a nie samych Rumunow czy Rumuni.pozdr.
  • motorus 31.05.06, 13:10
    Cześć
    Po burzy zawsze przychodzi dobra pogoda, no nie.
  • napolnoc 31.05.06, 23:39
    Wyglada na to ze tylko "skandaliczne"posty potrafia rozruszac to forum:)
    To co?Kij w mrowisko?Czy dalej o wtyczkach i szamponach,hehe.pozdr.
    --
    Leuker kan ik 't niet maken.
    Wel makkelijker:)
  • staua 01.06.06, 03:55
    Prawde mowiac, nie bardzo rozumiem te chec "rozruszania" forum.
    Forum zyje swoim zyciem i zylo, kiedy tych chetnych do rozruszania jeszcze tu nie bylo, wiec mysle, ze
    nie ma sie czego bac.
    --
    chaos..."- Henry Miller

Forum o Rumunii
  • jutan 01.06.06, 09:36
    Witam Avromla w dniu jego rocznicy urodzin i tą drogą przekazuję serdeczne
    życzenia zdrowia, powodzenia w życiu osobistym, satysfakcjonującej pracy i
    współpracy z nami forumowiczami oraz nieustających pomysłów na atrakcyjne i
    ciekawe tematy w jego dziennikarskiej profesji.
    Jutan
  • avroml 01.06.06, 09:58
    To bardzo mile zyczenia:) Ciut sie wzruszylem, nie powiem... Dzieki, Jutan!
  • napolnoc 01.06.06, 12:17
    sto lat Avromlu!pozdr.
    --
  • viking2579 01.06.06, 17:23
    Przylaczam sie stokrotnie!
    Pozdr
  • avroml 01.06.06, 21:12
    Wszystkim z calego serducha dziekuje:) Bardzo jestescie mili.

Bylem dzisiaj w chatce Iona Creangi, pisarza, na ktorego opowiadaniach
    wychowuja sie pokolenia rumunskich dzieci i niektorzy obcokrajowcy:) Dostalem
    tez wybor jego "Wspomnien z dziecinstwa". Nie wiem, czy byly wydane po polsku,
    ale naprawde polecam - przezabawne. Idealny prezent na urodziny w dzien
    dziecka - nu-i aşa?
  • napolnoc 03.06.06, 00:17
    Nazwany zostal watek Gogosi "niefortunnym",hmmm....ja bym raczej nazwala go jednym z ciekawszym
    na tym forum.Obejzalam sobie dosc wstecz watki i nasunely mi sie dwa spostrzezenia:
    a)najczesciej odwiedzane watki byly dosc "dyskusyjne"
    b) i zawsze przez Staua hamowane
    Czy ktos przypadkiem za dlugo nie przebywa w krainie"poprawnosci politycznej"?
    Czy forum Rumunia ma ,tylko i wylacznie dot.map i atrakcji turystycznych?Czy tez bedziemy rozmawiac
    o tym co trudne,brudne i mniej ciekawe?
    Nie przekonamy nikogo do Rumuni sprzedajac mu Disneyland'owa wersje tego kraju.Nie obalimy
    zadnego stereotypu unikajac "nieortunnych"watkow.
    Kocham mojego Rumuna i jego kraj.Ale to i tak nie zmieni faktu,ze w Rumunii jest multum bezpanskich
    psow!Dlaczego unikamy takich rzeczy?
    Mamy moc i sile by pokazac jak piekna i wyjatkowa jest Rumunia(nawet ze swoistym brudkiem).
    Dajmy Gogosi i innym zadawac trudne pytania!Dyskutujmy!Po raz kolejny prosze,wsadzmy kij w
    mrowisko!!!Zrobmy burze mozgow,powiedzmy rzeczy szczerze i otwarcie,z cala sila milosci jaka mamy
    dla tego zakatka na Ziemi.Staua!Nie boj sie!pozdr.
    --
  • gogosia25 03.06.06, 08:40
    :))
  • staua 03.06.06, 17:26
    Nie boje sie (czego?), ale jest jakis powod, dla ktorego orum to umiescilismy w dziale "turystyczne" nie
    "towarzyskie". Rozumiecie roznice?
    --
    chaos..."- Henry Miller

Forum o Rumunii
  • gogosia25 03.06.06, 23:18
    to ja bym sie chciała dowiedziec jaki jest powód, dla którego to forum jest
    umieszczone w dziale turystycznym????
    padaja tu wprawdzie rózne pytania, jak dojechac, gdzie nocowac, typowo
    turystyczne, ale tez toczą sie dyskuje nie majace z turystyka nic wspolnego, w
    których Ty, Stauo czesto brałas udział, czy mozesz sie jakos do tego
    ustosunkowac?
  • napolnoc 03.06.06, 23:22
    Moze rzeczywiscie watek "Rumun=Cygan" nie jest turystyczny,ale tym bardziej nie towarzyski.pozdr.
    --
  • staua 04.06.06, 01:41
    No wlasnie. Raczej przypomina watki z forum "Spoleczenstwo" albo "Polonia".
    Forum jest w turystycznych, bo tam je umiescila Szpulkaa, ktora je zalozyla gdy stwierdzilysmy, ze
    fajnie byloby, gdyby takie forum w ogole powstalo.
    Jesli chcecie porownac je z innymi forami o tematyce krajoznawczej, to moim niedoscignionym w tym
    wzgledzie idealem jest forum "Japonia" Chiary, poruszajace rozne tematy (nie tylko wyjazdow do
    Japonii, bo to, jak wiemy, jest z roznych wzgledow trudniejsze niz wycieczka do Rumunii dla ludzi
    interesujacych sie tym krajem) bez agresji, bez glupoty, moderowane energicznie i uprzejmie,
    rozwijajace sie swietnie. Znajduje sie ono w dziale "Polska i swiat".
    --
    chaos..."- Henry Miller

Forum o Rumunii
  • jutan 04.06.06, 08:11
    Myślę,że nikomu nie zaszkodzi, jeśli rozszerzymy formułę tego forum o
    zagadnienia społeczne, związane z szeroko pojętą kulturą, czy też poruszymy
    tematy obyczajowe. Nawet przewodniki turystyczne nie ograniczają się tylko do
    opisu obiektów i terenów z czysto turystycznego punktu widzenia, ale podają
    szereg informacji z wiązanych z historią, dorobkiem kulturalnym narodu i
    charakterystycznych cechach kraju.
  • napolnoc 04.06.06, 20:42
    dokladnie tego bym zyczyla dla tego forum!pozdr.
    --
  • gogosia25 04.06.06, 09:36
    czego i sobie zyczymy
  • napolnoc 15.06.06, 23:43
    Melduje ze jutro na tydzien do PL lece.Moge sie nie pojawiac,choc bede za Wami tesknic:)
    Niestety Steff zostaje w NL i nie bedzie mial okazji zobaczyc polskiego wesela:((((
    pozdr.
    --
  • napolnoc 24.06.06, 17:20
    No to ja juz jestem spowrotem,egh.
    pozdr.
    --
  • napolnoc 25.06.06, 23:53
    I jeszcze jedno ogloszenie,natury zupelnie prywatnej:)
    Mamy ustalony termin slubu 07.07.2007.
    Restauracja w Jassach zaklepana!
    pozdr.
    --
  • gogosia25 26.06.06, 08:05
    przyjmij moje gratulacje~!:)

u mnie sytuacja odwrotna...
  • szpulkaa 27.06.06, 17:27
    Wszystkiego najlepszego !!!
    Pięknego wesela i całego wspólnego życia!
    Zdawaj relacje z postępów w przygotowaniach:)
  • avroml 28.06.06, 11:58
    Gratulacje, wszystkiego naj!
    alez szczesliwa data! Niech sie wam wiedzie!
    A ja z Daniela ustalilismy, ze pobierzemy sie najpierw cywilnie, po cichu w Bukareszcie, we wrzesniu tego roku, potem katolicko, z weselem w Polsce, 30.12.2006, a w maju lub czerwcu 2007 prawoslawnie, z malym przyjeciem. Szczescie na raty;) - jak nowy album zespolu Vama Veche.
  • napolnoc 28.06.06, 17:03
    Takze gratuluje!!!
    Fajnie trzystopniowe zaslubiny,hihi.Trzy razy noc poslubna,tak? I Miesiac Miodowy tez trzy razy? Niezle
    sie ustawiles,hihi:)
    pozdr.
    --
  • pawelboch 06.07.06, 10:36
    avroml napisał:

> Gratulacje, wszystkiego naj!
    > alez szczesliwa data! Niech sie wam wiedzie!
    > A ja z Daniela ustalilismy, ze pobierzemy sie najpierw cywilnie, po cichu w Buk
    > areszcie, we wrzesniu tego roku, potem katolicko, z weselem w Polsce, 30.12.200
    > 6, a w maju lub czerwcu 2007 prawoslawnie, z malym przyjeciem. Szczescie na rat
    > y;) - jak nowy album zespolu Vama Veche.

Proponuję ślub prawosławny od razu połączyć z chrzcinami :)
    Od września to akurat by było :)))
    pzdr., PB
  • avroml 04.07.06, 12:04
    otrzymalismy informacje, ze portal gazeta.pl chce utworzyc forum turystyczne o rumunii.w zwiazku z tym dostalismy propozycje, by nasze forum, do tej pory prywatne, zalozone przez szpulke, uczynic redakcyjnym.

zalozycielka oraz my, administratorzy, sklaniami sie do przystania na propozycje, majac na uwadze to, ze wiecej z tego bedzie pozytku dla ludzkosci, niz niewygod.

przenosiny nie powinny wplynac negatywnie na funkcjonowanie forum.
  • gogosia25 04.07.06, 22:32
    ale o co sie rozchodzi?ja nic z tego nie rozumiem.ze co? ze gdzie przeniesc?
    i co to znaczy ze bedzie redakcyjne?
  • avroml 05.07.06, 00:49
    do tej pory forum znajdzuje sie w dziale "prywatne" i nalezy do zalozycielki. "redakcyjne" forum nalezy do portalu gazeta.pl. zalozycielka stanie sie adminem i nie bedzie miala np. mozliwosci zamkniecia albo zlikwidowania forum. dostanie za to kilka innych uprawnien.
    poza tym pojawi sie tu wiecej ludzi, bo reklama tego forum znajdzie sie w dziale "turystyka" portalu gazeta.pl, a takze watki - dyskusje na temat gazetowych artykulow o rumunii znajda sie na tym forum. bedzie troche mniej kameralnie...
  • napolnoc 05.07.06, 09:55
    Gratulacje!!!
    Mysle ze to dobrze jak forum ma szanse sie rozwinac.
    A co do kameralnosci,nawet tloczne fora maja klimaciki :)
    pozdr.
    --
  • avroml 06.07.06, 15:42
    Jak juz pewnie niektorzy zauwazyli, nasze forum juz przeszlo transformacje. przy postach pojawila sie np. ikonka z koszem, za pomoca ktorej mozna dawac znac adminom, ze post lamie regulamin albo netykiete. admini maja obowiazek taki post skasowac, jesli uznaja, ze zlamanie regul ma miejsce. mam nadzieje, ze tej funkcji nie bedziemy musieli czesto uzywac.
    Stopniowo na forum bedzie pojawiac sie coraz wiecej uzytkownikow, prosimy zatem o cieple przyjecie nowych gosci i odpowiadanie na ich prosby o pomoc i rady. trzeba sie bedzie troche wysilic. wyrozumialosc dla uzytkownikow niedoswiadczonych i kompletnych ignorantow tez bedzie rzecza wskazana.

jesli zatem pojawi sie cos, co was zirytuje, zamiast odpisywac, dajcie lepiej znac adminom. mamy rozne mozliwosci moderowania, lacznie z np. wyslaniem calego watku na 'osla lawke' (co tez wczoraj niechcacy zrobilem z jednym watkiem, na szczescie udalo sie to odkrecic).

serdecznie pozdrawiam z upalnego bukaresztu,
    wasz avroml
  • gogosia25 06.07.06, 19:44
    avroml napisał:

> Jak juz pewnie niektorzy zauwazyli, nasze forum juz przeszlo transformacje.
    prz
    > y postach pojawila sie np. ikonka z koszem, za pomoca ktorej mozna dawac znac
    a
    > dminom, ze post lamie regulamin albo netykiete. admini maja obowiazek taki
    > skasowac, jesli uznaja, ze zlamanie regul ma miejsce. mam nadzieje, ze tej
    fun
    > kcji nie bedziemy musieli czesto uzywac.
    > Stopniowo na forum bedzie pojawiac sie coraz wiecej uzytkownikow, prosimy
    zatem
    > o cieple przyjecie nowych gosci i odpowiadanie na ich prosby o pomoc i rady.
    t
    > rzeba sie bedzie troche wysilic. wyrozumialosc dla uzytkownikow
    niedoswiadczony
    > ch i kompletnych ignorantow tez bedzie rzecza wskazana.
    >
    > jesli zatem pojawi sie cos, co was zirytuje, zamiast odpisywac, dajcie lepiej
    z
    > nac adminom. mamy rozne mozliwosci moderowania, lacznie z np. wyslaniem
    calego
    > watku na 'osla lawke' (co tez wczoraj niechcacy zrobilem z jednym watkiem, na
    s
    > zczescie udalo sie to odkrecic).
    >
    > serdecznie pozdrawiam z upalnego bukaresztu,
    > wasz avroml

no nie wiem czy podołamy:)
    a avroml widze tez ze zmieniłes kolor!
    :) w pl tez upalnie...a prognozowali chłodne lato.
  • napolnoc 17.07.06, 00:12
    To raptem chwilka od kiedy forum sie spopularyzowalo i juz naszla mnie dzika mysl:P
    Pojawilo sie wiele watkow dot.bezpieczenstwa w RO,glownie potencjalni turysci pytaja.Moze,Avroml'u
    moglbys dodac w wstepie forumowym ze: w RO drogi sa lepsze niz w PL,nie ma napadow
    przebierancow i da sie placic karta?
    Dla nas to smiesznie brzmi ale wiekszosc ludzi,nigdy nie bedacych w RO ma wlasnie takie problemy.No
    chyba ze bedziesz codzien odpowiadal na tego typu posty,co w okresie wakacyjnym niezle ci czas
    zajmie:)
    A generalnie fajnie ze forum rosnie w sile,ciesze sie bardzo ze moge w tym uczesniczyc,na ile dam
    rade,bede pomagac,choc ja to glownie towarzysko-socjologicznie o RO moge gledzic:)
    pozdr.

--
    renament sygnaturek:)
  • anial_ek 17.07.06, 20:40
    osmielona i zachecona w watku milosnym;)chcialam sie grzecznie przywitac

dzien dobry:)
  • napolnoc 17.07.06, 23:56
    dzien dobry Aniu!
    rozgosc sie:)
    --
    renament sygnaturek
  • avroml 17.07.06, 23:20
    hm, pierwszy problem w tym, ze akurat ja nie mam uprawnien do zmiany tekstu powitalnego. poza tym takie powitanie moglo by zostac odebrane jako zadzieranie nosa, cos w stylu "zadawaj tylko powazne pytania". moze sie myle... ale nie chcialbym nikogo odstreczac, nauczony doswiadczeniem, gdy nieco uszczypliwie odpowiedzialem na post o stanie drog.

a dyskusji na temat bezpieczenstwa w rumunii bylo juz na tym forum sporo, wiec jak sie juz wszystkim znudzi odpowiadanie na tego typu pytania, to bede wklejal linki do niegdysiejszych watkow. ale taki dzialanie to oznaka dekadencji oraz postmodernistycznego podejscia do tematu ("wszystko juz byyylo"). a my jestesmy mlodzi, jestesmy silni, prezni, zwarci i gotowi do pomocy zawsze i wszedzie.

moznaby co najwyzej przeformuowac prosbe do poszukujacych wiedzy o uprzednie skorzystanie z wyszukiwarki celem unikniecia stokrotnych pytan o to samo. albo zalozyc w "przyszpilonych" watek FAQ z odpowiedziami na podstawowe pytania...
  • staua 17.07.06, 23:41
    Avroml, tak przy okazji, jak przelaczyc, zeby nie pisac jako admin, tylko zwyczajnie na czarno? Czasem
    niekoniecznie adminowe posty pisze, no i wiem, ze mozna, tylko jak? Odhaczam na dole, ale nie widze,
    zeby to cos zmienialo (teraz tez sprobuje)
    --
    Forum o Rumunii
    Comiesięcznik z domieszką absurdu
  • staua 17.07.06, 23:42
    OK, udalo mi sie, cofam pytanie.
    Moze ten watek zreszta juz odepnijmy, a przypnijmy jakis powitaniowo/przedstawmy sie?
    --
    Forum o Rumunii
    Comiesięcznik z domieszką absurdu
  • avroml 17.07.06, 23:48
    ok, niezly pomysl. chociaz szkoda tego watku sie pozbyc, jak starego zeszytu... odepnij go moze, ale nie usuwaj, ok?
  • napolnoc 17.07.06, 23:55
    Moze rzeczywiscie przydalby sie watek "poznajmy sie"?.My sie wprawdzie juz znamy,ale miejmy
    nadzieje ze wiecej takich szalencow jak my tu trafi i fajnie jak by poczuli ze znalezli swoje forumowe
    miejsce.
    pozdr.
    --
    renament sygnaturek
  • avroml 18.07.06, 00:07
    no, kto chce zostac poznany, moze sobie zrobic wizytowke. ale przywitac sie z uczestnikami dyskusji, jest rzecza mile widziana w kazdym towarzystwie. po prostu tak wypada. dlatego na forum powinno byc miejsce na przywitania.
    watek ogloszenia tez jest bardzo przydatny: dyskusje pozamerytoryczne moga toczyc sie wlasnie tu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka