Dodaj do ulubionych

już po badaniach genetycznych

07.11.17, 07:09
Wczoraj miałam usg, dokładnie jestem w 12tyg i 6 dni. Dzidzia zdrowa, na 80% trzeci synek:).

pappa nie robiłam, robie amniopunkcje. Mały ma troche podwyższone NT 2,8 i niby lekarz mówił zeby sie nie przejmowac to jednak wole sprawdzic dokładnie.

22 listopada mam wizytę w poradni genetycznej .
Ale najważniejsze, ze pozostałe parametry ma ok. Taki ruchliwy, ze nie dało sie zrobić zdjęcia w 3d:)
Edytor zaawansowany
  • kowcia 07.11.17, 13:24
    ja tak jak pisslam czekam na wynik amnio
    usg i pappa wyszly dobrze, omówienie tych wynikow u genetyka wcale mnie na duchu nie podnioslo, wrecz przeciwnie
  • kuagmija 07.11.17, 15:06
    Ja z innej perspektywy bo mam synka juz koło siebie,ale początek ciąży był dla mnie ciężki mimo idealnie wychodzących badań. Uspokoiłam się dopiero po wolnym plodowym DNA. Dopiero wtedy zaczęłam cieszyć się ciąża i powiedzieliśmy o niej rodzinie. Trzymam kciuki za wasze wyniki.
  • wmiedzyczasie 07.11.17, 16:36
    Co masz myśli pisząc o wolnym płodów dna? Test nifty? Harmony? Jak wyglada sciezka badan? Lekarz prowadzacy daje skierowanie na badanie prenatalne a ten genetyk to skad i kiedy, i kto kieruje? Korzystacie z nfz czy prywatnie ? ( ze nifty/ harmony platne to wiem) . Przepraszam za może głupie pytania ale na razie jestem ciemna jak tabaka w rogu z tych wszystkich badań :)) a próbuje zgłębić temat żeby wybrać najpewniejsze i sensowne jednocześnie.
  • kuagmija 07.11.17, 17:06
    Wolne plodowe DNA to właśnie Nifty, Harmony czy kilka innych. Ja robiłam Tranquinity. One różnią się miejscem wykonania i ilością rozpoznawanych zaburzeń genetycznych. Najpewniejsza jest jednak amniopunkcja,pozostałe to 98,97 %. Na amniopunkcje daje skierowanie lekarz z pór.badań prenatalnych , wcześniej wizyta u genetyka. Amnio najwcześniej po skończonym 15 tyg. ciąży.
  • wmiedzyczasie 07.11.17, 19:12
    Dzieki za rozjasnienie:) nie slyszalam o tym tescie i szukam tera na szybko informacji w necie ale malo o nim. Jestem dopiero na początku drogi. I chyba was zamecze zanim dojdzie do moich badan.
  • kuagmija 07.11.17, 20:24
    Wejdź na stronę mamaginekolog. pl tam znajdziesz porównanie wszystkich testów i sporo fajnych informacji o usg tzw.genetycznym i polowkowym oraz samej ciąży.
  • ameliaelektra 08.11.17, 12:03
    Ja również zdecydowałam się na NIFTY z pominięciem pappa. Idziesz po prostu do dowolnie wybranej placówki (ja wybrałam Babka Medica w Wawie), rejestrujesz się, krótka ankieta, płatność, potem pobranie krwi (mała probówka) i tyle. Wynik miałam dokładnie po tygodniu.
  • wmiedzyczasie 07.11.17, 16:30
    Super:))
  • car.in 07.11.17, 22:17
    Ja robiłam tylko Pappa. Wynik dobry, więc z amniopunkcji zrezygnowałam. Ale i tak się boję. W sobotę mam ostatnie usg 3 trymestru i już czekam kiedy będzie koniec grudnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka