01.11.05, 22:18
W jaki sposób się odblokowuje czakry? Szukam czegos na ten temat ale wszedzie
gdzie trafiam jest zazwyczaj tylko opis czakr ...a co dalej??? Może nie
trafiłam na własciwą literaturę.
Czy można nad tym popracować samemu (to odblokowanie) czy ktos się tym
zajmuje?
Edytor zaawansowany
  • 01.11.05, 23:26
    Czakry mozna odblokowywac samemu, ale w tym celu potrzebne sa umiejetnosci
    poslugiwania sie energia. Mozna tez skorzystac z uslug zaufanego
    energoterapeuty. Najpierw trzebaby sprawdzic czy te blokady faktycznie
    istnieja wink
  • 02.11.05, 22:13
    Hmm, umiejętności posługiwaniu w się energia? A jak je nabyć? Czy są gdzies w
    literaturze (i jakiej?) informacje na ten temat? Jakoś sobie muszę radzić sama
    bo nie znam nikogo kto się na tym zna a juz tym bardziej zaufanego. Piszesz
    jakby zaufany energoterapeuta stał na każdym rogu a co drugi znajomy to spec od
    energiismile
    Co do sprawdzenia to tak z opisów nieprawidłowego działania czakr wynika że
    przynajmniej trzy pierwsze są zablokowanesmile W jaki sposób mozna to sprawdzić?
  • 03.11.05, 08:53
    Mozna je nabyc w efekcie pracy z energia, poprzedzonej np. inicjacja Reiki.
    Co do enrgoterapeutow... ja znam kilkudziesieciu wink wiec moze nie za kazdym
    rogiem, ale jest ich bardzo wielu. Wiekszosc nie robi tego komercyjnie
    tylko 'na wlasny uzytek' i nie chwali sie w otoczeniu zeby nie wyjsc na wariata.
    Blokady sprawdza sie np. dzieki badaniom psychometrycznym energoobiegu smile
  • 03.11.05, 10:13
    >Wiekszosc nie robi tego komercyjnie
    > tylko 'na wlasny uzytek' i nie chwali sie w otoczeniu zeby nie wyjsc na wariata

Hehe dokładnie, skąd ja to znam wink

A wracając do tematu, to oprócz energoterapii i litoterapii można też intonować
    odpowiednie dźwięki w zależności, którą czakrę chcemy pobudzić albo joga, której
    jest wiele odmian smile
    Pozdrawiam
  • 03.11.05, 14:47
    tak dokladnie jak piszesz. Joge zdecydowanie polecam, pomaga na odblokowanie
    miejsc, przez ktore energia nie przeplywa swobodnie w naszym organizmie.
    Podobnie z masazami.
  • 02.11.05, 23:01
    mozna stosowac kamienie odpowiadajace danym czakrom lub kolory. pomaga tez
    podczas medytacji skupianie sie nad dana czakra i wyobrazanie sobie strumienia
    swiatla / kuli swiatla w kolorze odpowiadajacym tej czakrze:

czakra koronna - kolor purpurowy
    gardlo - kolor niebieski, turkusowy
    serce - kolor zielony i rozowy
    splot sloneczny - kolor zolty
    czakra sakralna - pomaranczowy, brazowy
    czakra korzenia - czerwony

pomaga nawet noszenie np niebieskiej apaszki wokol szyi lub naszyjnika z
    turkusem, jesli zablokowana jest czakra gardla.
    jesli chodzi o kamienie, jest ich tak wiele, ze trudno skupic sie na jednym,
    przewaznie kolor kamienia odpowiada kolorowi danej czakry, np turkuz, safir to
    kamienie ktore moga pomoc przy problemach z czakra gardla, lub rozowy kwarz na
    blokade czakry serca.
  • 02.11.05, 23:49
    Dzięki serdeczne za informacjesmile
    Co sie robi z tymi kamieniami? Po prostu się nosi przy sobie?
    Sorry jesli to idiotyczne pytanie ale na razie raczkuję w tym temacie
  • 03.11.05, 14:24
    Mozna nosic przy sobie, na sobie, postawic na biurku, moim zdaniem zalezy od
    twoich preferencji. Wazne jest tez, zeby po kupieniu kamienia wyczyscic go –
    mozna strumieniem czystej wody przez kilka minut a potem wystawic na sloncu. Sa
    tez inne bardziej skomplikowane metody, ale nie pamietam, bo stosuje
    najprostszasmile co jakis czas trzeba kamienie oczyszczac z negatywnej energii,
    ktora sciagaja z nas i otoczenia (w ten sposob maja nam pomoc). Mysle, ze
    noszenie przy sobie lub na sobie w postaci bizuterii jest bardziej skuteczne
    niz postawienie kamienia na przyklad na biurku, zwlaszcza jesli nosi sie kamien
    aby odblokowac czakre, dobrze jest trzymac kamien w poblizu tej czakry.

Niektorzy tez sie kapia w kamieniach, ale nie mam na ten temat blizszych
    informacji.
  • 18.12.05, 13:51
    Nie polecam korzystać z usług bioenergoterapeutów bo znam osoby które chodziły
    do nich i teraz dopiero są zablokowane. Prawdą natomiast jest że sami możemy
    oczyszczać swoje czakry. Pomocne są żywioły: Czakrze korzenia odpowiada ziemia
    (pomaga moczenie nóg w wodzie z solą), ogień daje energię drugiej czakrze (więc
    palmy w pokoju świece). Trzeciej czakrze odpowada woda (picie wody w dużych
    ilościach jest oczyszczjące bo usprawnia działanie tej czakry). Czakrę serca
    odblokowuje powietrze (dobre są spacery, oczywiście gdy tylko można). Na
    vishuddi (zywioł eteru) pomaga przebywanie w otwartych przestrzeniach - morze,
    góry. Na codzień z doświadczenia polecam picie miodu (efekty czuć po tygodniu).
    Na trzecie oko (element swiatła) dobre jest wychodzić na słońce, patrzeć w
    płomień świecy, na niebo. Czkra korony integruje wszystkie czakry i żywioły,
    więc jak oczyścimy inne czakry, czakra korony sama się odblokuje.
    Oczywiście dobra jest joga, ale nie każda. Polecam sahaja jogę, gdzie wiedza o
    czakrach jest obszerna. Na stronie oficjalnej www.sahajayoga.org można znależć
    adresy w Polsce.
    Lepiej z czakrami wziąć sprawy we własne ręcę niż liczyć że jak zapłacimy komuś
    to ktoś nas uzdrowi...
    Pozdrawiam
  • 18.12.05, 15:45
    Radziłabym jednak oczyszczanie czakr robić pod nadzorem kogoś bardzo
    doświadczonego. Oczyszczanie wymaga bardzo dużej pracy nad sobą, przede
    wszystkim nad swoimi myślami i emocjami. Nieumiejętne oczyszczanie oraz bez tej
    rpacy nad sobą może prowadzić do bardzo negatywnych rezultatów - z chorobą
    psychiczną włącznie. Sama znam dwie osoby - obecnie pacjenci szpitala
    psychiatrycznego - ktore przy pomocy jogi eksperymentowały z oczyszczaniem czakr.
    W przekazach dla tych osób otrzymałam informację, że niepotrzebne są techniki
    oczyszczania czakr - czakry same się odblokują, jeśli człowiek usunie przyczynę
    blokady - jakieś niewłaściwe myślenie, przekonania, emocje.
    Usuwanie blokad w czakrach to otwieranie się na pewne rodzaje energii - do
    przyjęcia których być może nie jesteśmy gotowi.
    W żadnym przypadku nie należy tego robić jeśli używało się kiedykolwiek
    narkotyków lub używa się alkoholu.
    --
    www.hurka.end.pl
  • 18.12.05, 20:14
    Hmm, no i już sama nie wiem czy samemu czy lepiej żeby ktos inny się tym
    zajął.Nie wiem czy potrafię sama to zrobić własciwie a z drugiej strony gdzie
    znaleźć kogoś doswiadczonego? Czy to prawda, że potrafi to zrobić ktoś np tylko
    na podstawie zdjęcia??? (bo cos takiego słyszałam)
    Jeden z psychologów powiedział mikiedys, że człowiek powinien spróbowac dac
    sobie radę sam ze swoimi problemami, różnymi metodami,mimo, że cięzko i boli.
    Bo pomoc to juz jest czyjaś ingerencja w psychikę. Jasna sprawa, że to nie
    dotyczy cięzkich przypadków, kogos kto nie daje sobie rady ze swoim życiem.
    Co o tym myslicie?

• 20.12.05, 00:21
    ...To ile by się nie naczytał o odblokowaniu czakr i ile wiedzy by na ten temat
    nie próbował przyswoić z różnych publikacji, to i tak się nic niedowie. Wszędzie
    jest tylko pełno ogólników frazesów i porad z księżyca, nigdzie nie ma rzetelnej
    informacji na temat. A przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna. Czakry to coś
    wymyślonego przez &>?&*^ (nie chcę przeklinać).

Oczywiście jeśli się pójdzie na kursy (płatne) i jest się jednocześnie słabym
    psychicznie (a normalni nie chodzą bo wiedzą że to ściema), to na takowym kursie
    są w stanie przy pomocy prania mózgu tak namieszać w głowie, że słabszym
    jednostkom będzie się wydawało, że posiadają czakry...
    --
    Lukiz
    gg 8105004
  • 20.12.05, 01:29
    ...To ile by się nie naczytał o odblokowaniu czakr i ile wiedzy by na ten temat
    nie próbował przyswoić z różnych publikacji, to i tak się nic niedowie. Wszędzie
    jest tylko pełno ogólników frazesów i porad z księżyca, nigdzie nie ma rzetelnej
    informacji na temat. A przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna. Czakry to coś
    wymyślonego przez &>?&*^ (nie chcę przeklinać).

Samo czytanie nic nie da. Albo ktos chce cos poznac i w to wchodzi albo niech nie zabiera glosu w sprawach, o ktorych nie ma pojecia. Mozna napisac ze cos jest wymyslone o wszystkim.

Oczywiście jeśli się pójdzie na kursy (płatne)
    - a niby dlaczego ktos ma dawac wiedze, ktorej sie nauczyl za darmo? Konczysz studia i co niby dostajesz wiedze za darmo?
    i jest się jednocześnie słabym
    psychicznie (a normalni nie chodzą bo wiedzą że to ściema)
    - a co to znaczy byc normalnym albo nienormalnym? To twoj osądsmile dla mnie normalny to ten, kto potrafi samodzielnie myslec i oddzielac ziarno od plew. jesli dla ciebie istnienie swiata duchowego to plewy, to zyj jedynie w swiecie materialnym. Jednakze nie ma dowod na nieistnienie czakramow, sa przeslanki ze sa. Skoro uwazasz sie za normalnego, bo tak wynika z twoich postow, to rob co do ciebie nalezy. To co spolecznie uznaje sie za normalne niekoniecznie tym byc musi. To kwestia zalozen.

, to na takowym kursie
    są w stanie przy pomocy prania mózgu tak namieszać w głowie, że słabszym
    jednostkom będzie się wydawało, że posiadają czakry...

smile Pranie mózgu to ty przechodzisz od urodzeniasmile Kazdy, kogokolwiek spotkasz i przyjmiesz to co mowi, uznajac za swoje pozniej, pierze twoj mozg. Ty masz miec w sobie weryfikatory i to Ty masz umiec odroznic co jest dla ciebie dobre a co zle. Jesli uznajesz, ze ktos sie myli to rob inaczej. Natomiast nikt nie dal ci prawa do uogolnien i tak autorytatywnych stwierdzen. Dowody na istnienie czakramow sa, podalam to w jednym z moich postow. Twoj problem czy je przyjmiesz czy nie. Bez twojej zgody beda istniecsmile Ty mozesz sie z tym zgadzac lub niesmile
    Dzieki temu, ze zajelam sie np. bioterapia umiem pomoc sobie. Dowody dla mnie sa jednoznaczne. Pomoglam sobie i jestem zdrowa. A to jest dowod nie do podwazenia..dla mnie.

• 21.12.05, 14:17
    Witam. Moja znajoma uzywa odpowiednich kamieni, ktore ustawia na czakrach.
    ich dzialanie sprawdza specjalnym krysztalem, ktory zawieszony nad czakra
    powinien sie krecic w prawa strone.
  • 22.01.06, 18:18
    Poplakalem sie ze smiechu smile)))))
    Ktos przetlumaczyl swoja strone na kilkadziesiat jezykow uzywajac do tego
    jakiegos softu internetowego smile))
    Ale posluchajcie sami tych niesamowitych historii tongue_out

Rozbicie Robotnik w składzie drewna Duch
    Ten duch od pewien kobieta zabity w pewien wóz upaść jest chwytać u wstążka
    przy pewien zabezpieczenie aparat fotograficzny przy ten rozbicie robotnik w
    składzie drewna wobec który jej wóz był przyholowany za ten proroczy wypadek.

Roswell Upaść Próbka
    Właściciele od pewien Piece od ten prom kosmiczny ów rzekomo upaść w Roswell,
    N.M., upierać się ów ono ma izotop anomalia ów udowadniać ono pochodzić z
    przestrzeń kosmiczna.

Aura Fotografia
    Przy pomocy pewien nadzwyczajne wydanie gazety aparat fotograficzny, eksperci
    fotografia ludzki aura — ten kolory od który jesteście powiedziany wobec zysk z
    zainwestowanego kapitału tropy około one's osobowość.
  • 22.01.06, 20:53
    Taaasmile))
    Aura Wyobrażalny mogą być używany do uwidocznić twój klienci ten subtelny
    walory od Aromatherapy. Skoro ten kolory od twój klient korzystający z pomocy
    prawnika aura puszka metalowa współpracownik ty wybierać zapachy ów puszka
    metalowa obaj wzrost ich dźwięczny energia albo waga ich aura kolor. Aura
    Wyobrażalny jest ten ideał narzędzie wobec uwidocznić twój klienci i studenci
    ten potężny walory zapach ma na nich. Rezygnować Aura Wyobrażalny Wideo
    technologia możesz zobaczyć ten zmiany w mgnieniu oka. To jest bardzo łatwy
    Jeśli ten kolory ruszyć z miejsca ku ten ciepły kolory ono wskazuje ten zapach
    ma pewien pobudzenie wykonywać. PEWIEN ruszyć z miejsca ku pewien chłodnica
    kolor wskazuje pewien uciszając wykonywać.

• 24.01.06, 02:16
    Tak,to moze smieszne,ale te fotki? To oszustwo? .
    Wszedzie pisza jak oczyscic czakry,staraja sie wytlumaczyc kolory aury,kazdy na
    swoje kopyto.

Jak to jest naprawde?
  • 24.01.06, 02:20
    I dlaczego trzeba isc do bioenergoterapelty,a nie powiedzmy samemu sie
    naenergetyzowac? nie kazdy w to wierzy tak?
    I dlaczego po intensywnym przebudzeniu kundalini mozna dostac swira?
    Dlaczego pisza uwarzajcie-robcie to pod okiem mistrza lub bioenergoterapelty,a
    moze by tak nauczyc ludzi jak to sie robi, zamiast dawac innym zarabiac.?
  • 24.01.06, 02:28
    odblokowanie czakry = silna potrzeba wymiotow
    bynajmniej ja tak mam smile, i dokladnie czuje w ktorym ''dolku'' mnie sciska
    Najmocniej to odczuwam na stojaco-gdy energia mi pzreplywa z dolu do gory.
    No zobaczymy-jak zwariuje wiecej tu nie napiszesmile

Pozdr.
  • 24.01.06, 09:57
    > I dlaczego trzeba isc do bioenergoterapelty,a nie powiedzmy samemu sie
    > naenergetyzowac? nie kazdy w to wierzy tak?

Gdybys nie umiala sie sama energetyzowac juz dawno pozostalby z Ciebie
    szkielecik smile Czlowiek nie zdaje sobie z tego sprawy choc ten proces jest
    nieustanny. Pozostaje kwestia umiejetnosci, podatnosci i czynnikow blokujacych
    lub wspomagajacych ten proces. A jak idziesz do energoterapeuty to sie zbytniop
    nie zastanawiasz co masz robic i jak tylko dostajesz dawke 'w pigulce' smile

> I dlaczego po intensywnym przebudzeniu kundalini mozna dostac swira?

Bo intensywny przeplyw kundalini nie jest stanem dla organizmu dobry. Tak jak
    ze wszystkim nie nalezy przesadzac i utrzymywac bilans energetyczny.
    Sa 'magicy' ktorzy zabieraja sie za 'otwieranie czakr' i efekt tez jest taki ze
    mozna dostac swira i to w pelnym tego slowa znaczeniu z koniecznoscia pobytu w
    placowce zamknietej sad

> Dlaczego pisza uwarzajcie-robcie to pod okiem mistrza lub
    bioenergoterapelty,a
    > moze by tak nauczyc ludzi jak to sie robi, zamiast dawac innym zarabiac.?

No wlasnie dlatego zeby nie dostac swira lub nie doprowadzic do rozregulowania
    organizmu. To ze ktos cos napisal w ksiazce nie znaczy ze tak jest na prawde
    tylko, ze ktos chcial zarobic na wydaniu ksiazki i zwiekszyc swoj prestiz,
    popularnosc itp. Nieswiadomi tego faktu czytelnicy czasem zamiast sobie
    pomagac - szkodza, choc z pewnoscia jest tez duzo pozytywnych efektow.
    Skoro Cie te tematy interesuja to po prostu poszukaj nauczyciela, ktory nauczy
    Cie pracowac z energia smile To nie jest jakas wiedza bardzo skomplikowana,
    tajemna itd. Kazdy moze to robic i robi na swoj uzytek - kwestia checi
    zwiekszenia swiadomosci tego procesu... smile
  • 25.01.06, 04:45
    Dzieki deja.vu.To prawda ze napisanych zostalo na ten temat duzo ksiazek( ja
    osobiscie tez duzo teraz na ten temat czytam).tym bardziej ze temat jest bardzo
    subtelny ,tylko ci ktorzy w nim(siedza) moga cos naprawde
    powiedziec.Nauczyciala nie znajde bo nie mam jak.ALe mam kogos kto widzi aure(
    choc nauczycielem nie jest-poprostu ma dar), i najsmieszniejsze jest to ze po
    naenergetyzowaniu sie poprzez kundalini,aura robi mi sie czarno
    czerwona.Oczywiscie tez szukalam odpowiedzi na necie,napisane byly znaczenia
    kolorow,gwizadek,strzalek.Czarna,czerwona i biala.Fajnie co.Ciekawe jaka jutro
    bede miala tecze-i co to naprawde znaczy.

pozdrawiam
  • 25.01.06, 05:06
    Chcialam powiedziec ze ta osobba co ma dar widzi niestety tecze auty tylko na
    okolo 25 cm od ciala, po namowach na codzienne ogledziny mojej aury zaczela ja
    widziec wiekrza
  • 25.01.06, 19:19

> Gdybys nie umiala sie sama energetyzowac juz dawno pozostalby z Ciebie
    > szkielecik smile Czlowiek nie zdaje sobie z tego sprawy choc ten proces jest
    > nieustanny. Pozostaje kwestia umiejetnosci, podatnosci i czynnikow blokujacych
    > lub wspomagajacych ten proces. A jak idziesz do energoterapeuty to sie zbytniop
    >
    > nie zastanawiasz co masz robic i jak tylko dostajesz dawke 'w pigulce' smile
    >
    > > I dlaczego po intensywnym przebudzeniu kundalini mozna dostac swira?
    >
    > Bo intensywny przeplyw kundalini nie jest stanem dla organizmu dobry. Tak jak
    > ze wszystkim nie nalezy przesadzac i utrzymywac bilans energetyczny.
    > Sa 'magicy' ktorzy zabieraja sie za 'otwieranie czakr' i efekt tez jest taki ze
    >
    > mozna dostac swira i to w pelnym tego slowa znaczeniu z koniecznoscia pobytu w
    > placowce zamknietej sad

a oto efekt otwarcia czakr przez bioenergoteraoeutę :
    w ciągu dwóch godzin zjedzone normalne śniadanie , potem dwa tależe zupy
    mlecznej z ryżem - wciąż głód- i od razu obiad - dwie zupy z mięsem ...
    około 18.00 nie było już nic w lodówce do jedzenia .
    osłabienie było takie , że nie można się utrzymać na nogach więcej jak kilka
    minut .
    chyba pan energetyk zapomniał coś dopowiedzieć...
  • 25.01.06, 22:22
    > chyba pan energetyk zapomniał coś dopowiedzieć...

...ze nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne uszczerbki na zdrowiu, albo ze
    uczy sie zawodu na bledach sad
  • 24.01.06, 18:24
    > I dlaczego trzeba isc do bioenergoterapelty,a nie powiedzmy samemu sie
    > naenergetyzowac? nie kazdy w to wierzy tak?

właśnie byłem u bioenergoterapeuty i się okazało , że nie może pomóc mimo
    wysiłków . bio... może postawić diagnozę co w trawie piszczy . więc nie zawsze
    można liczyć na swe umiejętności . więc czasami warto się wybrać smile)
  • 25.01.06, 00:51
    Miałem podobne objawy jak Motywwacja.....
    Sa jeszcze inne objawy, emocjonalne, niedostrzegalne w rytmie zycia, ale sa....
    Napisałem juz komus... Po co płacić ciężka kasę za coś, co powinno i mozna
    zrobić samemu? Otwierając czakre serca, wchodzi sie do własnego piekła, i nie
    pomoze nam w tym zaden fachowiec..... On moze tylko uprzedzić, jakie mogą byc
    objawy. A tego w zadnej ksiązce nie znajdziecie....
    A kundalini? To jest dopiero hard-core.....wink
    Inna sprawa. Tylko RAZ, dosłownie RAZ spotkalem nauczyciela, który mówił o
    potrzebie ćwiczeń fizycznych, a to jest wręcz niezbedne.... Juz Grecy
    mawiali..."w zdrowym ciele, zdrowe ciele....", czy jakoś tak..smile)))))))

Pozdrawiamsmile
  • 25.01.06, 04:52
    No, osho ma dynamiczna medytacje kundalini, stoisz(medytujesz)15min.+tanczysz
    15 minut + Medytujesz na siedzaco 15min.Puzniej na lezaco 15min.
    Uwarzam ze wlasnie cwiczenia fizyczne po namacalnym odczuciu naplywajacej
    energi od stop do glowy, sa po to zeby ja (roztrzepac po ciele) i jesli za
    duzo, wykorzystac -spalajac ja (takie mam odczucia).Dlatego to 15 minut na
    szybki taniec lub jakis sport.Ja sie bynajmniej po tym czuje bosko.Niewolno sie
    wizac niczym w pasie,a najlepiej medytowac na nagosmileJak jestesmy w domu
    oczywiscie.smile

pozdrawiam
  • 25.01.06, 16:02
    Mysle ze najlepszym sposobem na oczyszczanie czakr jest milosc i radosc, sens
    zycia, itp. Kiedy te pozytywne energie sa ciagle obecne w nas to znaczy ze
    nasze czakry pracuja dobrze.
    Kiedy dominuje strach, zlosc, smutek, itp to pojawiaja sie blokady. Tylko my
    sami mozemy je usunac, te blokady biora sie z naszego strachu, nierozwiazanych
    problemow. Nawet gdyby ktos odblokowal je to nierozwiazane problemy zablokuja
    czakry ponownie.
    Serdeczne pozdrowienia.
  • 10.02.06, 10:06
  • 20.09.17, 12:33
    Myślę, że mógłbym Ci pomóc w tematyce odblokowywania czakr smile. Mogę Ci polecić najpierw zrobienie sobie testu indywidualnego czakr na stronie: testczakr.pl/ a potem już z gotowym wynikiem - tutaj masz pomoc w odblokowywaniu, czego będzie Ci potrzeba: testczakr.pl/artykuly/18,odblokowanie-przez-wybaczanie smile Rzeczywiście jest tak jak piszesz: w sumie trudno znaleźć w sieci jednoznaczne wykrystalizowane porady czy wskazówki jak w ogóle zacząć odblokowywać swoje czakry - trzeba trochę znajomości/wyczucia tego tematu, dlatego wydaje mi się, że warto skorzystać z porady kogoś doświadczonego... A jeszcze mogę Ci polecić książkę o czakrach (tam prócz opisu samych czakr również znajdziesz praktyczne porady, opisy medytacji i innych ćwiczeń, które możesz samodzielnie wykonywać w domu smile Ta książka to Anodea Judith, Koła życia - kompletny przewodnik po systemie czakr Pozdrawiam smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.