Dodaj do ulubionych

Wspolnoty mieszkaniowe

07.09.14, 00:17
Witam
czy osiedla wybudowane i jeszcze administrowane przez SM tworza wspolnoty mieszkaniowe.
Bardzo prosze o informacje z ulic Szwai, Szwedzkiej i pozostalych.
Bede bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • 0margarita 16.09.14, 22:58
  Nie wiem czy tworzą się wspólnoty na wskazanych ulicach ale ostrzegam przez wspólnotą mieszkaniową. Jest to twór wymyślony dla napędzania koniunktury notariuszom niezbędnym przy ustanawianiu przez właścicieli odrębnej własności lokalu. Prawa przyznane właścicielom lokali w ustawie o własności lokali są jedynie iluzją. Jeżeli właściciel nie akceptuje działań zarządu lub nie zgadza się z podjętymi uchwałami jedyna drogą do dochodzenia swoich praw jest sąd. Wszczęcie postępowania jest dla właściciela kosztowne np. zaskarżenie każdej uchwały 200 zł, apelacja drugie 200 zł od każdej zaskarżonej uchwały. Jeżeli pozywa właściciela wspólnota ponosi z kosztów zarządu tj. również z pieniędzy pozwanego właściciela 30 zł od pozwu. Taka sytuacja powoduje, iż zarząd jeżeli będzie chciał podporządkować sobie właściciela będzie pozywał go do sądu w każdej sprawie. Jak przegra właściciel koszty pokryje z własnej kieszeni, jak sprawę przegra wspólnota koszty zostaną pokryte z kosztów wspólnych. Co z tego, że właściciel ma możliwość kontroli zarządu. Jeżeli zarząd będzie przedłużał lub utrudniał kontrolę jedynym rozwiązaniem jest poskarżenie się do sądu - koszt.
  Jeżeli nawet właściciel lokalu wykryje w trakcie kontroli nieprawidłowość to co z tego. Nie posiada żadnych możliwości wyegzekwowania jej naprawienia poza sądem - koszt. Wspólnota utrudnia korzystanie właścicielowi lokalu z części wspólnych, brak innych możliwości dochodzenia swoich praw jak skierowanie do sadu wniosku o wydanie rzeczy - koszt. Proszę mi wierzyć, że sądy krakowskie mają duża fantazję w wydawanych wyrokach i postanowieniach. Co dla normalnego człowieka wydaje się absurdalne, to dla sądu jest możliwe np. właściciel lokalu ma obowiązek w razie wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych jak burze, ulewy gradobicie uczestniczyć w pracach interwencyjnych. Do tych prac zarząd może wyznaczać właścicieli lokali np. skuwania lodu umieszczając ich dane osobowe na tablicy ogłoszeń.Dla drugiego przykładu, ostatnio sędzia wydała wyrok, że wspólnota mieszkaniowa ma prawo wejścia do wyodrębnionego lokalu właściciela, mimo braku awarii w nieruchomości wspólnej. Złożenie apelacji od wyroku - koszt 40 zł.
  Jeżeli ktoś lubi aby stanowić dla innych źródło finansowania i nie ma możliwości decydowania na co te pieniądze są wydawane, to polecam tę formę reżimu jaka jest wspólnota mieszkaniowa.
 • viola206 22.09.14, 23:01
  Dziekuje za odpowiedz.
  Przykro mi ze mieszka pan na osiedlu Alternatywy 4.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka