Dodaj do ulubionych

Nowy blok na Obozowej!

15.05.06, 22:34
Wyobraźcie sobie, że po tygodniach nabierania wody w usta Mirabud rozpoczął
budowę nowego bloku na terenie dawnego parkingu, graniczącego z działką "Domu
dla Młodych"...

Dotychczas wersja oficjalna była taka, że ten teren nie był przeznaczony pod
zabudowę, a do uzyskania pozwolenia na budowę jeszcze długa droga.

A tymczasem... dziś do spychaczy i ładowarek wyrównujących teren dołączyła
koparka, która zaczęła wykonywanie wykopu pod fundamentu. Do popołudnia
wykonała część wykopu w południowym narożniku. Dno wykopu zostało utwardzone,
a na nim wytyczone palikami granice fundamentów.

Nowy budynek będzie sięgał do samego ogrodzenia. Sądząc po proporcjach, będzie
miał min. dwie klatki schodowe.

Wybrałem się poszukać tablicy informacyjnej - wisi nowiutka i lśniąca, a na
niej jak wół widnieje informacja:

Pozwolenie na budowę nr 494/06 z dnia 22.03.2006
Wydane przez: PINB Kraków
Inwestor: PPRHiU Mirabud
Wykonawca: PHU Konpleks
Architekt: (skadinąd znany z oderwanych pomysłów) p. Prokop

Najwyraźniej Mirabud "w poważaniu" ma prawo budowlane, a pozwolenie zostało
wydane z pominięciem stron w sprawie, którymi są wszyscy włąściciele mieszkań
na działkach graniczących z zabudowywaną.

Chciałoby się bombkę puścić...

t
Obserwuj wątek
    • frutis123 do shaddocka 16.05.06, 09:14
      witaj
      miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3347535.html
      To w świetle pozostawinia sobie przez spółdzielnię naszego parkingu.
      Pan Prezes powiedział że (cytuję): "teren pod parkingiem zostanie mieszkańcom
      Szwaji" przekazany"

"Był parking, będzie blok mieszkalny"

Parking przy ul. Obozowej - ma tu powstać nowy blok

Na osiedlu przy ul. Obozowej, w miejscu zaprojektowanego i już wybudowanego
      parkingu, powstanie nowy blok. Inwestor, nie zważając na protesty mieszkańców,
      zlikwidował miejsca parkingowe i rozpoczął budowę nowych mieszkań.

Osiedle przy ul. Obozowej na pierwszy rzut oka przypomina miejsca znane z miast
      niemieckich czy szwajcarskich - spokojna okolica, małe gustowne bloki. Przed
      budynkami ogródki z kwitnącymi kwiatami, krótko przycięta trawa. Po całym
      osiedlu prowadzą równe chodniki i alejki z kostki brukowej. Do dyspozycji
      mieszkańcy mają sklepiki i punkty usługowe. Jest kameralnie, czysto i
      schludnie. - Na osobach z zewnątrz osiedle rzeczywiście może robić dobre
      wrażenie. Gdyby nie kilka szczegółów - podkreśla Jarosław Wąs, mieszkaniec
      Obozowej. - Na osiedlu nie ma gdzie parkować. Zastawione są wszystkie drogi i
      chodniki. Samochody wjeżdżają już na trawniki. A może być jeszcze gorzej. Bo
      Mirabud (inwestor osiedla) zlikwidował istniejący parking i na jego miejscu
      rozpoczął budowę... bloku. Została złamana zasada mówiąca, że na jedno
      mieszkanie przysługuje jedno miejsce parkingowe. Czy takie działanie jest
      zgodne z prawem? - pytają mieszkańcy ul. Obozowej, zawiedzeni pogarszającym się
      komfortem mieszkania.

Na osiedlu znajduje się 210 mieszkań. W pierwotnym projekcie do ich dyspozycji
      przeznaczono 143 miejsca parkingowe przy każdym bloku oraz ponad 50 miejsc na
      ogrodzonym parkingu. Czyli wspominana wcześniej zasada była mniej więcej
      zachowana. Oddając do użytku osiedle, Mirabud podzielił jego teren
      (poszczególne budynki) na autonomiczne wspólnoty. Zachował jednak prawo
      własności do parkingu. Wstrzymał sprzedaż miejsc na nim, a następnie wystąpił
      do magistratu o "wuzetkę" i pozwolenie na budowę na tym terenie nowego bloku. -
      Zainteresowanie wykupem miejsc parkingowych było niewielkie, teren stał
      niewykorzystany i niszczał. Postanowiliśmy go zagospodarować. Wydział
      architektury wydał nam "wuzetkę" i pozwolenie na budowę. Wszystko jest zgodnie
      z prawem - tłumaczy Bartosz Prokop z Mirabudu. - To nieprawda, że nie było
      chętnych na miejsca parkingowe. Mieszkańcy byli zainteresowani. Nie chciano ich
      jednak sprzedawać. Można się tylko domyślać, że inwestor od początku chciał tam
      wybudować blok. Ale aby osiedle zostało odebrane, musiał wykazać, że istnieje
      odpowiednia liczba miejsc parkingowych - domyśla się Jarosław Wąs.

Wydział Architektury i Urbanistyki UMK nie ma sobie nic do zarzucenia w tej
      sprawie. - Nie ma przepisu mówiącego wprost o zasadzie jedno mieszkanie równa
      się jedno miejsce parkingowe. Mimo to przy wydawaniu decyzji o pozwoleniu na
      budowę pilnujemy, żeby była ona zachowana. Tak też było w przypadku tego
      osiedla - tłumaczy Ewa Potrawka z WAiU. Nagle jednak placów do parkowania na
      osiedlu ubyło, a na ich miejscu powstanie nowy blok. Jak się dowiedzieliśmy,
      będzie się w nim znajdowało dwanaście mieszkań i tyle miejsc parkingowych
      zagwarantował przyszłym mieszkańcom Mirabud. Czyli zasada, której pilnuje
      magistrat, zostanie zachowana. - Jeśli inwestor spełni wszystkie warunki, nie
      mamy możliwości prawnych wstrzymania pozwolenia na budowę. Takie są przepisy,
      my ich nie ustalamy - podkreśla Ewa Potrawka.
      • ks666 Parking 16.05.06, 10:11
        Parking przy Szwai jest za blisko by powstał na nim blok.

Z moich domysłów jak na razie nie mogą działki pod parkingiem przekazać jeszcze
        mieszkańcom, gdyż nie znana jest powierzchnia mieszkań z II etapu i nie można
        ustalić udziałów w tej działce.

Jeśli będzie inaczej to pojawi się prokurator a nie jakaś tam lustracja
        spółdzielni. Lustracja np. nie porusza sprawy sposobu rozliczenia inwestycji i
        wystarczy że choć jedna osoba zaskarży do sądu sposób rozliczenia inwestycji na
        Szwai i nie będzie różnic w cenie za 1 m2 między I a II etapem. Jak się mylę to
        proszę poprawcie mnie.
        • shaddock Re: Parking 28.05.06, 16:13
          ks666 napisał:
          > Z moich domysłów jak na razie nie mogą działki pod parkingiem
          > przekazać jeszcze mieszkańcom, gdyż nie znana jest powierzchnia
          > mieszkań z II etapu i nie można ustalić udziałów w tej działce.
          Z tego co zrozumiałem na zebraniu, to działka nie będzie nam nigdy przekazana.

> Jeśli będzie inaczej to pojawi się prokurator
          Rozumiem że stanie się tak, jeśli działka nie zostanie nam w końcu przekazana.

> wystarczy że choć jedna osoba zaskarży do sądu sposób
          > rozliczenia inwestycji na Szwai i nie będzie różnic
          > w cenie za 1 m2 między I a II etapem.
          Czyli cena w II etapie zostanie obniżona do ceny z I etapu? (ludzie z I etapu
          mają już księgi wieczyste, nie można nas zmusić do dopłacania :-) )
          Powstały deficyt musieliby sfinansować wszyscy członkowie Spółdzielni - nie
          spodobałoby im się to i na pewno, o ile będzie taka możliwość, nie wyrażą na to
          zgody.
          • ks666 Re: Parking 29.05.06, 09:17
            Działka może zostać przekazana miastu (wraz z drogą ?), ale skoro wchodzi ona w
            skład działek wymienionych w umowie kupna-sprzedaży mieszkań winna zostać
            przekazana kupującym mieszkania. Jeśli nie będzie przekazana kupującym
            mieszkania to będzie to powód do dociekania czy nie mamy tu do czynienia z
            oszustwem i stąd prokurator.

Tak cena tylko może być obniżona do ceny z I etapu, a resztę pokryje
            spółdzielnia i wyrażanie zgody przez resztę członków spółdzielni nie będzie tu
            miało znaczenia gdyż takie będzie orzeczenie sądu.
      • olka_krakow Re: do shaddocka 16.05.06, 12:48
        Mieszkam na Obozowej juz 3 lata i jakos nie zauwazylam braku miejsc do
        parkowania, a sama parkuje codziennie, i reszta mojej rodziny tez.

Zreszta, my mamy zamkniety ogrodzony teren, to moze dlatego.

Co, zas, do tego parkingu, na ktorym powstaje blok, to faktycznie nie bylo
        zainteresowania zakupem miejsc parkingowych, poniewaz miejsce parkingowe bylo w
        cenie garazu. I jakos nie slychac bylo protestow mieszkancow,co do nowej
        inwestycji, a od dawna bylo wiadomo, ze powstanie tu blok.

I jakos nie rozumiem dlaczego Wam przeszkadza powstanie nowego bloku? Jak ktos
        chce mieszkac na uboczu, z dala od blokow, to moze sobie kupic domek na wsi i
        protestowac przeciwko temu, ze sasiad pasie mu krowe pod ogrodzeniem.
        • obozowa58a Re: do shaddocka 16.05.06, 16:22
          Mam szczerą nadzieję, że ten post to prowokacja. Jeśli nie, to nie świadczy
          najlepiej o Twojej trzeźwości umysłu.

> Mieszkam na Obozowej juz 3 lata i jakos nie zauwazylam braku miejsc do
          > parkowania, a sama parkuje codziennie, i reszta mojej rodziny tez.

Masz specyficzne poczucie humoru. Czyli jeśli tobie nie brakuje, a innym tak,
          to wszystko jest w porządku?

Zwróć uwagę na tabuny samochodów zaparkowanych na zakazie zarówno na terenie
          Mirabudu, jak i DdM. Zauważ, ile razy trzeba przeciskać się między autami lub
          mijać się z kimś na styk, żeby wjechać w bramę. Jaką masz widoczność na
          skrętach z alejek z Obozowej?

> Co, zas, do tego parkingu, na ktorym powstaje blok, to faktycznie nie bylo
          > zainteresowania zakupem miejsc parkingowych, poniewaz miejsce parkingowe bylo
          w
          > cenie garazu. I jakos nie slychac bylo protestow mieszkancow,co do nowej
          > inwestycji, a od dawna bylo wiadomo, ze powstanie tu blok.

Słabo słuchałaś. Dym wokół niepowiadoienia stron o przygotowywanej inwestycji
          trwa od roku jak nic. A ceny miejsc parkingowych były z założenia zaporowe.

> I jakos nie rozumiem dlaczego Wam przeszkadza powstanie nowego bloku?

Na przykład to, że osiedle w takim stanie w jakim było stanowiło rzecz
          wykończoną. Alejki zostały naprawione po budowie ostatniego bloku, ogródki
          założone, mieszkania wysprzątane z pyłu. A teraz pod oknami ludzi, którzy
          mieszkali do wczoraj w cichej i spokojnej okolicy ruszyła na całego budowa,
          której w tym miejscu miało nie być.

Czy na tym terenie nie mogło powstać niewielkie boisko, plac zabaw, otwarty
          parking, cokolwiek?

No i jeszcze jeden drobiazg.... czy kotłownia uciągnie kolejny blok?

t
          • qqlio Re: do shaddocka 16.05.06, 18:51
            > > Mieszkam na Obozowej juz 3 lata i jakos nie zauwazylam braku miejsc do
            > > parkowania, a sama parkuje codziennie, i reszta mojej rodziny tez.

Pewnie wszystko zalezy w jakich porach wraca sie po pracy. Przynajmniej tak jest
            na Szwai. Jesli ktos przyjezdza wystarczajaco wczesnie, to rzeczywiscie moze
            nawet nie zauwazyc problemow z pakingiem
            Pzdr
          • olka_krakow Re: do obozowa58a 16.05.06, 19:24

> Mam szczerą nadzieję, że ten post to prowokacja.

Nie, to nie jest prowokacja.

> Zwróć uwagę na tabuny samochodów zaparkowanych na zakazie zarówno na terenie
            > Mirabudu, jak i DdM.

Jak kupowales mieszkanie to przypadkiem nie zwrociles uwagi na to, ze nie ma tu
            tylu miejsc parkingowych co mieszkan? Ja z tego powodu dlugo rozwazalam kwestie
            zakupu mieszkania wlasnie tu. Ale niestety tak jest prawie wszedzie w Krakowie ;(

> Słabo słuchałaś. Dym wokół niepowiadoienia stron o przygotowywanej inwestycji
            > trwa od roku jak nic

No i powiedz, co ludzie z tym zrobili? Tylko rozpisuja sie na forum i gadaja o
            tym na laweczkach.

> Czy na tym terenie nie mogło powstać niewielkie boisko, plac zabaw, otwarty
            > parking, cokolwiek?

Mogloby, tylko co z tego mialby Mirabud, ktory kiedy kupil te dzialke? Ja kiedys
            na zebraniu zglosilam propozycje wykupu paru miejsc parkingowych przez
            mieszkancow Obozowej i zrobienia na tym terenie placu zabaw dla dzieci, ale
            ludzie sie wydarli, dlaczego maja za to placic. Bo przeciez to sie nalezy za darmo.

> No i jeszcze jeden drobiazg.... czy kotłownia uciągnie kolejny blok?
            A tu musze przyznac Ci racje, nie wiem czy ta kotlownia wytrzyma ;(
            • obozowa58a Re: do obozowa58a 17.05.06, 11:13
              > Jak kupowales mieszkanie to przypadkiem nie zwrociles uwagi na to, ze nie ma
              tu
              > tylu miejsc parkingowych co mieszkan?

Gdyby parking został udostępniony, problemu by nie było, bo miejsc byłoby dość.
              Poza tym, na początku samochodów było mniej i brak miejsc nie rzucał się w oczy.

Jak kupowałem miejszkanie, przed moim blokiem stały dwa samochody, z czego
              jeden mój.

> No i powiedz, co ludzie z tym zrobili? Tylko rozpisuja sie na forum i gadaja o
              > tym na laweczkach.

To nie jest prawda. W sądzie grodzkim składane były skargi na wuzetkę dla tego
              terenu. Interwencje były również w Mirabudzie, w SddM itp.

Dlatego mówię, że mydlono nam oczy, że bloku nie będzie.

> Mogloby, tylko co z tego mialby Mirabud, ktory kiedy kupil te dzialke?

Chwileczkę, Mirabud zaprojektował osiedle na określoną ilość mieszkań. Projekt
              osiedla przewidywał wybudowanie X bloków z Y miejsc parkingowych dla
              mieszkańców. Jednocześnie projektant "zapomniał" o takim drobiazgu, że każdy
              urbanista projektujacy pewną substancję miejszkaniową powinien uwzględnić
              potrzeby mieszkańców inne, niż fizjologia. Projektowanie ciągów pieszych,
              obszarów wypoczynku, placów zabaw, miejsc parkingowych to "podstawówka"
              architektury. Położenie na to laski świadczy o złej woli lub dyletanctwie.

Tymczasem projektantowi osiedla Mirabud (przypominam, że bloki SddM projektował
              ten sam projektant w ramach tej samej koncepcji zabudowy) najwyraźniej
              postawiono cel - maks zysków!

> na zebraniu zglosilam propozycje wykupu paru miejsc parkingowych przez
              > mieszkancow Obozowej i zrobienia na tym terenie placu zabaw dla dzieci, ale
              > ludzie sie wydarli, dlaczego maja za to placic. Bo przeciez to sie nalezy za
              da
              > rmo.

Bo to się należy za darmo. A ceny miejsc parkingowych były horrendalne.
              Najwyraźniej celowo.

> A tu musze przyznac Ci racje, nie wiem czy ta kotlownia wytrzyma ;(

Wg niepotwierdzonej opinii, jaką wczoraj usłyszałem, normatywnie jest za mała,
              a realnie wystarczy, bo nawet w największe mrozy nie pracuje na pełny gwizdek.
          • atom23 Re: do shaddocka 21.05.06, 13:50
            Nie będzie tak źle :) To ma być mały bloczek z jedną klatką na 12 mieszkań. Do tego ma garaże podziemne, więc nie wydaje mi się, żeby ruch na Obozowej się odczuwalnie zwiększył.
            Wiadomo, że wizja powstania w tym miejscu fontanny i okalających ją ławeczek, gdzie relaksowałoby się pół osiedla jest kusząca, ale nie żyjemy w bajce. Przecież to jest teren deweopera i wiadomo, że może go wykorzystać jak chce. Nikt nie zagwarantował w umowie, że będzie tam teren niezagospodarowny, więc w czym problem?
      • shaddock Re: do shaddocka 28.05.06, 16:02
        frutis123 napisał:
        > Pan Prezes powiedział że (cytuję): "teren pod parkingiem
        > zostanie mieszkańcom Szwaji" przekazany"

Kiedy to powiedział - na zebraniu naszej Grupy Członkowskiej?
    • danielskowronek Re: Nowy blok na Obozowej! 23.06.06, 22:29
      co do parkingu to stał pusty, nie widziałem na nim żadnego samochodu. Poza tym
      budynek będzie miał 1 klatkę i 12 mieszkań. Obecnie mieszkam w 58a ale już za
      rok przeprowadzka właśnie do tego nowego bloku:) Myślę że miejsc parkingowych z
      tego powodu nie ubędzie bo parking i tak stał pusty, a dla mieszkańców nowego
      bloku, który będzie ogrodzony będą 3 garaże i 9 miejsc parkingowych, więc może
      wystarczy
    • atom23 Jak tam postępy na budowie? 10.10.06, 19:31
      Witam wszystkich! Kaja, masz jakieś nowe zdjęcia? Coś ostatnio mi nie po drodze
      i dawno na Obozowej nie byłam :) Wiecie coś o terminie, do którego trzeba
      zgłosić zmiany odnoście ścian działowych i wyposażenia?
      Pozdrawiam!
      • obozowa58a Re: Jak tam postępy na budowie? 11.10.06, 14:18
        Szybcy są - pociągnięte jest do ostatniej kondygnacji - postawione są ściany
        licowe poddasza i wylane ławy ścian kolankowych. Przynajmniej tyle widać od
        mojej strony. Najwyraźniej szykują sie do układania dachu, żeby zdążyć przed
        deszczami.

Fotek brak, telefon mi padł.
        • madzioretta Re: Jak tam postępy na budowie? 11.10.06, 16:43
          CO do ścianek dzialowych itp nalezy zgłaszac to JUZ!!! To pilna sprawa do
          chłopaka w tej sprawie dzwonili juz z 2 tygodnie temu a poddasza jeszcze nie
          wybudowali... Wiec takie poprawi nalezy zgłaszac jaknajszybciej Jak byliśmy
          kiedyś w MIRABUDZIE to taki Pan dokładnie nie wiem kto to jest powiedział że
          jak pogoda pozwoli to będa chcieli skończyć budowena koniec roku!!!!!! Ale
          iadomo wszytsko zalezy od pogody :) Więc trzymajmy kciuki żeby zima bylałagodn
          i żeby za duzo deszczu nie pdało :)
      • kajabak Re: Jak tam postępy na budowie? 11.10.06, 19:43
        fotki z ostaniej soboty:
        www.jam.pradnik.net/obozowa/2006_10_07/index.html
        byliśmy w "naszym" mieszkaniu :)
        cieszy mnie!
        a co do scianek działowych - tak jak napisała Madzioretta trzeba się decydować
        JUŻ - na niższych kondygnacjach już stoją :)
        w tym tyg. ekipa górali będzie układać więźbę.
        Drzwi zostały już zamówione (więc ewentualne "życzenia specjalne" trzeba
        zgłosić jak najprędzej)
        Biały montaż - niestety nadal nie wiem dokładnie (bo Mirabud jeszcze nie wie),
        jaki będzie biały montaż. Jakieś Cersanity, zlewozmywak Franke, baterie
        valvex....
    • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 27.10.06, 08:38
      Wsadzę teraz kij w mrowisko, ale czy nie wydaje Wam się, że ten budynek jest ZA
      WYSOKI?

Z której strony na niego nie spojrzeć, jest wyższy od otaczającej go zabudowy.
      O ile wiem, nowobudowanym budynkom zgodnie z prawem budowlanym nie wolno
      zakłócać linii zabudowy.

Mam pytanie do przyszłych mieszkańców - czy tak właśnie było na wstępnym
      projekcie, czy też może blok "urósł" budowlańcom "całkiem przypadkiem"?
      • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 28.10.06, 11:08
        Tak było zaplanowane od poczatku! Tam sa 3 piętra + poddasze więc nie wydaje mi
        się zeby to był jakis drapacz chmur! Możedlatego sprawia takie wrazenie bo
        garaże nie sa podziemne tylko wjazd jest normalny! zreszta ten zółty blok jest
        taki sam 3 piętra + poddasze
        • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 29.10.06, 22:39
          O ile dobrze widzę, to jest 4+1 kondygnacji, a garaże miały byc podziemne.

Fakt jest faktem, że dziwoląg powstał, wystający ponad okoliczna zabudowę. Ech,
          kolejny sposób na wyszarpanie kasy za cztery mieszkania więcej.
          • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 30.10.06, 10:14
            No tak patrzac to są 4 kondygnacje ( parter i 3 piętra ) + poddasze A ten zółty
            blok obok to ile ma kondygnacji?? Zdaje sięze tye samo :) No ale cóz zawsze sie
            znajdzie ktos komu wszytsko nie pasuje pewnie kolor tez bedzie nie
            odpowiedni :)
            • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 30.10.06, 14:24
              > No ale cóz zawsze sie
              > znajdzie ktos komu wszytsko nie pasuje

Pozwolę sobie sprostować.
              Jestem z reguły pogodnym i ugodowym człowiekiem, nie szukającym dziury w całym.
              Tym niemniej, budynek w którym będziesz miała przyjemność mieszkać jest:

a) budowany mimo protestów okolicznych mieszkańców
              b) zbyt wysoki o 1/2 piętra - co widać na pierwszy rzut oka

W kwestii koloru - o ile nie zostanie pomalowany na majtkowy róż, jak blok
              nieopodal, to nie wyrażę dezaprobaty.
              • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 30.10.06, 17:31
                No cóz jak widać protestów nie uwzględnili... Bardzo mi przykro że zostanie wam
                zabrany taki ogromny kawał przestrzeni który i tak stał niewykorzystany...
                Niestety nie da sie każdemu dogodzić takie czasy!
                • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 02.11.06, 13:38
                  > No cóz jak widać protestów nie uwzględnili... Bardzo mi przykro

Nie bądź sarkastyczna. Jaka jest historia tego terenu wiesz (opisane powyżej).
                  Za rok sama zauważysz, że jest 1. za ciasno, 2. nie ma gdzie na ławce usiąść 3.
                  Ty sama lub Twoi sąsiedzi nie mają co z dziećmi zrobić.
          • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 30.10.06, 10:18
            co do garaży to one miały być od poczatku takie jak są! Nie jest to tez próba
            wyszarpania kasy zawięcej mieszkan bo 2 mieszkania sa 2 poziomowe... a
            dwamieszkania w tej drugiej kondygnacji maja po prostu "skosy"
      • borkowskieblonia Re: Nowy blok na Obozowej! 30.10.06, 14:07
        oczywiście że jest za wysoki - poruszyłem ten temat przed tygodniem - zostałem
        niemal zjedzony przez ludzi umaczanych w ten proceder.
        staraja sie udowodnić że budynek ma taka sama wysokośc jak wszystkie obok.

oto jak pieniądze potrafią zasłonic wszystko - a potem mamy nieszczęścia w
        szkołach bo rodzice tylko o mamonie potrafia rozmawiać
        • atom23 Re: Nowy blok na Obozowej! 31.10.06, 08:31

> oczywiście że jest za wysoki - poruszyłem ten temat przed tygodniem -
          zostałem
          > niemal zjedzony przez ludzi umaczanych w ten proceder.

To brzmi jak z programu UWAGA, no bez przesady! My po prostu kupilimy tam
          mieszkania, w budynku, ktry zgodnie z prawem ma prawomocne pozwolenie na
          budowę. Tak więc musi spełniać normy obowiązującego tam planu zagospodarowania
          przestrzennego! Więc nie dziw się, że na twoje rewelacje reagujemy również
          emocjonalnie. Zwłaszcza, że nie wydaje mi się aby budynek zasłaniał ci jakieś
          piękne widoki, tylko sam fakt jego powstania cię bulwersuje!

>
          > oto jak pieniądze potrafią zasłonic wszystko - a potem mamy nieszczęścia w
          > szkołach bo rodzice tylko o mamonie potrafia rozmawiać

A tego to już zupełnie nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka?
          • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 31.10.06, 11:19
            > Tak więc musi spełniać normy obowiązującego tam planu zagospodarowania
            > przestrzennego!

Nie istnieje takie coś nieststy. Stąd wolna amerykanka z blokami o pięciu
            kondygnacjach, w otoczeniu bloków o czterech.
        • kajabak Re: Nowy blok na Obozowej! 31.10.06, 09:39
          rzeczywiście - budynek WYDAJE się troszkę wyższy od otaczających go.
          jednak tak było od samego początku w projekcie.
          tutaj fotka:
          www.jam.pradnik.net/obozowa/2006_10_28/slides/DSC04375.jpg
          mam nadzieję, że wykończony (elewacja, dach, etc) nabierze ostatecznego
          charakteru i wtedy przestanie sprawiać wrażenie wyższego od pozostałych (dla
          Ciebie "wieżyczki" :) )
          i będziemy współnie tworzyć zgodną, dobrosąsiedzką społeczność.
          cóż, sama jestem umaczana w ten haniebny proceder... bo kupiłam mieszkanie :)
          co do pozamerytorycznych - absurdalnych - uwag - pozostawię bez dalszego
          komentarza ;)
            • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej ! 31.10.06, 17:07
              Na szczęście to nasza sprawa że kupiliśmy tam mieszkania i to my tam będziemy
              mieszkać więc nie wysilaj sie z tymi salwami smiechu i nie sądze abyśmy z
              powodu kupna mieszkania byli jakimis ofiarami.?!?! Moim zdaniem taka dyskusja
              do niczego nie prowadzi. Daj się cieszyc ludziom z ich nowego mieszkania
            • kajabak Re: Nowy blok na Obozowej ! 02.11.06, 14:07
              nie chodzi mi o obniżenie budynku (no, trzeba być naprawdę złośliwym, żeby tak
              to zrozumieć!), ale o jego lepszy, mniej drażniący Ciebie wygląd.
              Nie samo otynkowanie, ale także położenie dachówki, wykończenie...
              Naprawdę nie rozumiesz, co miałam na myśli?

Troszkę więcej życzliwości....
      • atom23 Re: Nowy blok na Obozowej! 31.10.06, 21:27
        Hey! Jak byliśmy ponad 2 tygodnie temu to ku mojemu zaskoczeniu trzeba było
        wybierać położnie kabla od internetu, domofonu i telefonu , miejsce i ilość
        kontaktów, które następnie były wirtualnie rysowane kredą po murze :) Tak więc
        przygotujcie się na to wcześniej, bo to przecież wszystko zależy od tego jak
        chcecie umeblować mieszkanie. Ogólnie niezła zabawa!!!
        Pozdrawiam :)
        • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 01.11.06, 13:59
          No my tez bylismy 2 tygodne teu i tez była rozmowa na temat gniazdek itp. Ale
          nam ogólnie odpowiadalo to wjaki sposob oni to zaplanowali Pozostaje zrobic
          projekt poddasza a tam to już bedzie niezla zabawa Daltego jedziemy w iatek
          zeby wejśc do mieszkanka i zastanowic sie co i jak
          Wogóle to ciekawi mnie jak bedzie tam z netem? Jakaforma bedzie dostarczac czy
          też GH net? Bo na UPC wiem że bedzie trzeba troche poczekac
          Atom które będziesz mieć mieszkanie??
          Pozdrawiam
      • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 02.11.06, 13:36
        Szybka relacja:

- barierki na balkonach są;
        - ocieplają od strony drzew i bloków SMDdM;
        - w niektórych (losowo) otworach wstawione są okna;
        - rynny wiszą.

Zwróćcie uwagę na podbitkę dachu od spodu, bo juz się oberwała i zwisa.

A'propos drzew - jeśli to tylko możliwe, to please - nie zgłaszajcie wniosku o
        wycinkę, bo zasłaniaja okna. Coraz mniej mamy zieleni w okolicy.

A'propos dachu - ciekawe kiedy któryś z magików spadnie - łażą po nim bez
        jakiegokolwiek zabezpieczenia.
          • madzioretta Re: Nowy blok na Obozowej! 03.11.06, 10:37
            Obozowy dziekuje za relacje! Dziś jedziemy na budowe! Co do drzew był taki
            pomysł gdyż jak podejdziesz sobie pod blok i zobaczysz jak maja luzie ciemno na
            parterze to masakra! Doslownie jak w piwnicy! Ale z tego co nam powiedziano to
            ponoć sie nie da! A szkoda bo poprzecinac troszke mozna by było bo jest
            okropnie ciemno! No ale trudno. nie będziemy płakac Nie ma to jak sie uśmiac z
            niektórych wypowiedzi :)
            Ps a na tej łące zaczynaja już kopac? Bo tam mają powstac 4 bloki ponoć.
            • obozowa58a Re: Nowy blok na Obozowej! 03.11.06, 11:25
              > Obozowy dziekuje za relacje!

To do mnie? 8-)

> Co do drzew był taki pomysł gdyż jak podejdziesz sobie pod blok i zobaczysz
              jak maja luzie ciemno na parterze to masakra!

Ale to nie jest wina drzew, że tam rosną, tylko projektanta, że poszalał.
              Piersią zasłonię!

> Ps a na tej łące zaczynaja już kopac? Bo tam mają powstac 4 bloki ponoć.

Bosz... naprawdę? Masz na myśli łąkę między Polaną Żywiecką a lasem? Kurrr...
    • madzioretta Odbiór mieszkań!!! 23.05.07, 18:07
      Drodzy sąsiedzi :)
      Mieszkanka będa do dobioru 29 maja jeżeli są ureguowane wszystkie płatności
      jesli nie aby je odbrać nalezy to uczynić
      Tylko kicha jest co do zameldowania bo sprawa notariusza nie będzie jakoś
      szybko załatwiona i uprzejma Pani w mirabudzie raczyła nas poinformowac
      ze "przeciez w umowie jest że do 30 wrzesnia jst czas załatwienia notariusza"
      Mam nadzieje ze nie bedziemy musieli do tego czasu czekać....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka