Dodaj do ulubionych

PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A

31.01.07, 21:14
Już niedługo piwnice do odbioru i podpisaniu aktu notarialnego. Jednak w
naszym bloku są osoby uprzywilejowane. Jedni mieszkańcy piwnice mają kilka
kroków od mieszkania, a inni 2 lub 3 klatki dalej. Wystarczy zerknąć na
numerację już oddanych piwnic (czerwone napisy na drzwiach to numery mieszkań)
oraz plany dostępne u Pana Stefanczyka. Co za tym idzie jedni odbierają
piwnice już niedługo a inni dopiero na wiosnę. Moim skromnym zdaniem jeżeli
oddaje się piwnice kolejność przydzielonych piwnic powinna być zgodna z planem
budynku a nie związana z „przypadkową” kolejnością. Jeżeli wówczas dostanę
piwnice 2 klatki dalej nie będę miał pretensji do nikogo ponieważ taki jest
układ budynku.

Ale może od początku.

Zwróciłem się z prośbą do Pana Miki i Stefańczyka aby pokazał mi plany piwnic
i dowiedziałem się że moja piwnica zostanie oddana dopiero na wiosnę natomiast
kilka piwnic o numeracji wyższej niż moje mieszkanie odbiera piwnice już
niedługo. Na pytanie dlaczego tak jest nikt z szanownych panów nie był w
stanie udzielić mi prostej odpowiedzi. Panowie nie byli wstanie powiedzieć kto
jest odpowiedzialny za przydział piwnic. Powiedziano abym zadzwonił do Pani
Głuszek w spółdzielni.

Pani Głuszek w rozmowie telefonicznej stwierdziła iż akty notarialne wraz z
przydzielonymi piwnicami są już wypisane i nie ma możliwości zmiany, a w
przypadku pytań proszę kontaktować się z Panem prezesem.

Wróciłem do pakamery Pana Miki i Stefańczyka z prośbą o ksero układu piwnic
(wraz z ich numeracją) pod moją klatką oraz pod klatką, w której piwnice mi
przydzielono. Ksero pomyślałem posłuży mi do dalszych rozmów jako dowód że coś
jest nie tak. Niestety Panowie stwierdzili iż nie mogą zrobić mi kopii. Na
pytanie dlaczego odpowiedzieli „bo nie dlaczego mamy panu to dawać”.

Wykonałem kolejny telefon do spółdzielni w celu rozmowy z prezesem. Połączono
mnie z Z-ca prezesa Panem Łazarskim. Przedstawiłem całą sprawę związaną z
podejrzaną numeracją.
Na pytanie dlaczego numery są w takiej kolejności Prezes udzielał kilku
odpowiedzi po czy praktycznie z każdej się wycofywał.

Najpierw stwierdził iż wielkość piwnicy odpowiada wielkości mieszkania. Ja
stwierdziłem iż piwnice są praktycznie identyczne powierzchniowo (oglądałem
wcześniej plany) i tu Prezes przyznał mi rację. Następnie powiedział iż
piwnice dostajemy za DARMO powołując się na umowę kupna sprzedaży którą
podpisaliśmy wszyscy (nie mamy wyszczególnione na umowie ceny piwnicy). W tym
momencie zagotowałem. Zapytałem czy spółdzielnia buduje piwnice za darmo czy z
naszych pieniędzy. Po czy prezes stwierdził że jednak NIE ZA DARMO. Prezes
powidział iż przydziału piwnic dokonał pracownik spółdzielni, a na moje
pytanie „Który pracownik?” nie udzielił odpowiedzi. Prezes zapytał „A ile razy
pan będzie chodził do piwnicy raz na pół roku, raz na rok?”. Odpowiedziałem iż
będę tam chodził trzy razy dziennie. Po czym stwierdził że nie ma żadnej
możliwości zmiany już przydzielonych piwnic. Po prostu nie bo nie.

Jeżeli chcemy biegać dużo dalej niż inni (Ci bardziej uprzywilejowani) do
piwnicy otwierając przy okazji kilkoro drzwi to nie róbmy nic. Pozwólmy aby
spółdzielnia z Prezesem na czele decydowała za nas którą piwnicę wybudowaną za
nasze pieniądze mamy dostać. W czyim interesie jest taki układ piwnic?
Proponuję walczyć o swoje i złożyć pisemne prośby o wyjaśnienie przydziału
piwnic oraz nie godzenie się na taki układ.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców bloku przy ulicy Szwai.
Obserwuj wątek
    • vvx Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 01.02.07, 09:03
      Witam,

Ja w tej sprawie juz tez kilka razy bylem u pana Stefanczyka i Miki-
      obiecywali,ze piwnica bedzie we wrzesniu, pozniej,ze w pazdzierniku juz na
      100%, potem-ze na Mikolaja ;)--> i nic! Do tej pory jej nie ma... Sadzac po
      miejscu w ktorym prawdopodobnie bedzie - tez bede mial do przejscia spory kawal
      korytarza + 3 razy otwieranie drzwi...
      Rowniez zafascynowal mnie plan piwnic-i ich numeracja z ksiezyca... Mieszkania
      o numerze wiekszym niz numer mojego mieszkania o kilkanascie numerow maja juz
      piwnice!!! I dalej irytuje mnie,ze piwnica mieszkania 173 jest 3 razy wieksza
      niz inne (sklada sie z dwoch "normalnych" piwnic i korytarza).

Zastanowilo mnie jeszcze cos, co napisales: jak to akty notarialne sa juz
      przygotowane? Caly czas w spoldzielni informuja,ze we wrzesniu najwczesniej
      podpisza z nami umowy...

pozdrawiam,

vvx
      • toja9918 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 01.02.07, 13:38
        Proponuje drążyć temat i gnębić spółdzielnie oficjalnymi pismami. Proponuję
        także nagłośnić tą sprawę.

Informację o tym że akty notarialne są już wypisane otrzymałem od Pani Głuszek
        oraz od Prezesa podczas rozmowy telefonicznej.
        • ag.rab Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 01.02.07, 13:55
          posłałam maila na adres prywatny

> Informację o tym że akty notarialne są już wypisane otrzymałem od Pani Głuszek
          > oraz od Prezesa podczas rozmowy telefonicznej.

Proponuję telefony do SM z zapytaniem o akty notarialne. Jeśli to prawda (w co
          wątpię) niech to kłamstwo ma krótkie nogi a Pani Głuszek niech "odpadnie ręka"
          i "ucho" od ciągłych telefonów.
          Chyba że to prawda.;-)
              • toja9918 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 02.02.07, 18:30
                Ja mam tylko maila do spółdzielni: sm@domdlamlodych.krakow.pl (jest na pismach
                które dostajemy ze spółdzielni). Proponuję wysłać tam kilaka pytań na temat
                piwnic. Zobaczymy czy ktoś raczy odpisać.

Pozdrawiam mieszkańców.
                • alimari Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 02.02.07, 20:33
                  Rozumiem oburzenie w sprawie piwinic - po to jest to forum, aby pisać o takich
                  sprawach. Nie rozumiem tylko po co doklejać informacje o piwnicach do każdego
                  wątku? Sam tytuł napisany dużymi literami łamie netykietę - jednak zrobię
                  wyjątek i nie skasuję całego wątku - proszę jednak aby nie robić z tego powodu
                  zamieszania na całym forum.

Pozdrawiam
                  alimari
                      • tytus61 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 04.02.07, 10:38
                        DO ALIMARI
                        Jeżeli będziesz kasowała posty tak sie to tobie podoba to forum nie ma sensu.
                        Jeżeli sytuacja sie powtórzy to założymy nowe forum i podziękujemy tobie za
                        współprace.
                        Taka sama sytuacja miał miejsce na forum osiedla europejskiego i nowe forum sie
                        bardzo dobrze przyjęło.
                        Tak więc zastanów się co robisz.
                        • qqlio Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 04.02.07, 10:46
                          Jezeli na tym "nowym forum" bedziecie sie dalej uzalac wielkimi czcionkami nad
                          swoimi problemami (zamaist je zglocic do administracji) i kazdy watek
                          bezsensownie podbijac, to - jezeli o mnie chodzi - zakladajcie go juz teraz.
                          Nie musicie dawac linka
                          • toja9918 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 05.02.07, 10:09
                            Specjalna wiadomość dla qqlio!!!

Najpierw cytuje twoją wypowiedz na forum.

> Jezeli na tym "nowym forum" bedziecie sie dalej uzalac wielkimi czcionkami nad
                            > swoimi problemami (zamaist je zglocic do administracji) i kazdy watek
                            > bezsensownie podbijac, to - jezeli o mnie chodzi - zakladajcie go juz teraz.
                            > Nie musicie dawac linka

Przeczytaj uwaznie posty (konkretnie pierwszy długi post) wpisane na forum, a
                            później coś pisz. Zapewne zorietujesz się że sprawa zotsała zgłoszona
                            administaracji, a wynika to chociażby z relacji rozmowy telefonicznej ze
                            społdzielnią. Jeżeli uważasz że forum jest to uzalania, a nie do informowania
                            innych o rzeczach ważnaych dla nas wszystkich do więcej nie wchodz na tą stronę.

Mam pytanie. Odebrałeś już piwnicę? A może jesteś tym uprzywilejowanym, który
                            odbiera piwnicę poza kolejnością.
                        • sobolaqe Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 04.02.07, 17:52
                          > DO ALIMARI
                          > Jeżeli będziesz kasowała posty tak sie to tobie podoba to forum nie ma sensu.

to nie jest kasowanie postow jak sie komu podoba a zwykle utrzymywanie porzadku
                          na forum. zostaly skasowane wpisy ktore smiecily tylko w watkach.
                          ja rozumiem zalozyc watek na jakis temat, ale dopisywanie w kazdym watku o
                          piwnicach to jakies nie porozumienie. kazdy ma oczy i jest wstanie przeczytac
                          to co go interesuje.

> Jeżeli sytuacja sie powtórzy to założymy nowe forum i podziękujemy tobie za
                          > współprace.
                          > Taka sama sytuacja miał miejsce na forum osiedla europejskiego i nowe forum
                          sie
                          >

akurat na forum OE panowala niezdrowa cenzura i nie mozna bylo krytykowac tego
                          jak ze wspanialego osiedla. dlatego powstalo forum bez cenzury i bardzo dobrze.
                          ale u nas na forum nie zauwazylem cenzury.

> bardzo dobrze przyjęło.
                          > Tak więc zastanów się co robisz.

tak na przyszlosc troche wiecej dystansu i mniej emocji, to pomoaga byc
                          obiektywnym;)
                          • toja9918 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 05.02.07, 10:32
                            Jestem założycielem posta "PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A"

Myślę że "alimari" (załozyciel tego forum) robi dobrą robotę i kasowanie pewnych
                            watków (w tym wypadku moich również) jest jak najbardziej wskazane. Myślę że
                            wątki związane z dużymi literami tego postu oraz podbijaniem tematu są w
                            pierwszej kolejności do skasowania.

Przyznaje że nie doczytałem regulaminu i nie potrzebnie wpisałem post dużymi
                            literami za co już na forum przeprosiłem.

Jeżeli chodziu o podbijanie wątku w innych postach faktycznie nie było to do
                            końca przemyślne.

Myślę że celem leżącym w naszym WSPÓLNYM INTERESIE jest sprawiedliwe
                            przydzielenie piwnic, a nie rozczulanie się nad wielością liter i wątkami.

Mam pytanie. Czy ktoś zadziałał w sprawie piwnic interweniując w spółdzielni?
                • feniks40 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 03.02.07, 17:41
                  Okazuję się że ja też mam piwnicę dość daleko od mieszkania, a odbiór dopiero na
                  wiosnę albo i później. Nie zamierzam zostawić sprawy piwnic bez wysłania pisma
                  do spółdzielni z pytaniem kto jest odpowiedzialny za przydzielanie piwnic.
                  Poproszę aby wyjaśniono mi na piśmie tą jakże stronniczą, skomplikowaną i
                  tajemniczą procedurę. Wyniki ewentualnej odpowiedzi opublikuje na forum. Ciekawe
                  czy spółdzielnia raczy odpisać.

Pozdrawiam.
      • vvx Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 27.03.07, 13:37
        Witam,

Toja9918, odebrales juz piwnice? Moja juz jest ;))) za stalowymi drzwiami, do
        ktorych klucz trzeba odbierac w spoldzielni.... Ale i tak wreszcie jeden pokoj
        sie zwolnil - badziewia poremontowe trafily do piwnicy ;)

pozdrawiam,

vvx
        • toja9918 Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 17.04.07, 08:21
          Jeszcze nie odebrałem piwnicy bo są nie gotowe. Napisz prosze którą piwnice
          (chodzi o numer) odebrałeś. Podał jeżeli nie konkretny numer to przedział
          numerów tak mniej więcej.

Ciekawostka piwnica o numerze 218 jest juz gotowa znajduje się pod klatką 11 a
          numery grubo niżej jeszcze są nie gotowe (czerwone numery na drzwiach piwnicy).

Pomysł z dodatkowymi metalowymi drzwiami do piwnic jest moim skromnym zdaniem
          bardzo dobry.
          • vvx Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 23.04.07, 16:48
            Piwnice dla mieszkan: 147, 150,155,159,177. Tak,ze jak widzisz niezly
            rozrzut...Aha-i oczywiscie numer 177 ma piwnice o metrazu takim-jak trzy
            inne... ciekawe dlaczego?
            Zycze powodzenia-i obys dostal jak najszybciej swoja piwnice...

pozdrawiam,

vvx
            • precesja Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 24.04.07, 08:13
              > Piwnice dla mieszkan: 147, 150,155,159,177. Tak,ze jak widzisz niezly
              > rozrzut...Aha-i oczywiscie numer 177 ma piwnice o metrazu takim-jak trzy
              > inne... ciekawe dlaczego?

Bardzo dobrzy znajomi prezesów? Dali "w łapę" komu trzeba? Stało się to
              przypadkowo?*

-------------------
              *niepotrzebne skreślić
              • sobolaqe Re: PIWNICE ODBIÓR!!! ul. Szwai 7A 24.04.07, 11:51
                > Stało się to przypadkowo?*

to mozesz odrazu skreslic.
                na 100% nie stalo sie to przypadkowo.
                kazde pomieszczenie w II i III etapie za metalowymi drzwiami(od strony patio)
                jest zakonczone piwnica wydzielona z 2 piwnic i kawalka korytarza, z
                drzwiamy "pelnymi" a nie z desek.
                troche dziwny przypadek ze w miejscu gdzie normalnie jest miejsce na 6 piwnyc
                powstaje 5 piwnic w tym jedna prawie 3 razy wieksza niz normalne(i to tak w 4-5
                miejscach w bloku)

na dodatek jest to kpina z innych mieszkancow ktorzy kupili w II etapie
                mieszkania a na piwnice czekali prawie do konca III etapu bo wczesniej wybrancy
                otrzymali wieksze piwnice kosztem miejsca na ich piwnice.

pozdrawiam

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka