Dodaj do ulubionych

Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:)

12.04.12, 19:49
Wczoraj przypadkowo widziałam aktorkę Ewę Gawryluk i jakoś tak mi się skojarzyło, ze idealnie ze swoim typem urody mogłaby zagrać dorosłą Gabrysię Borejko. Bo i wysoka i długonoga i szczupła, blond krótko obcięte włosy i brązowe oczy. A Wy kogo z polskich aktorek obsadziłybyscie w roli Gabrysi i innych Borejkówien? Mnie by jeszcze pasowała Marta Żmuda-Trzebiatowska jako Pyza.
Obserwuj wątek
        • anutek115 Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 12.04.12, 21:58
          No, patrzcie, jak to się inaczej na ludzi patrzy. Dla mnie Gawryluk jest zbyt sarenkowata, nie "mila sąsiadka z piegowata buzią", tylko "taka wiotka witeczka z oczami sarny" :))). I dlatego, jako Gaba, dla mnie odpada.

Natomiast w tym starym wątku ktoś już wymienił Martę Żmudę-Trzebiatowska jako Pyzę, i od tej pory nie moge jej (to znaczy Pyzyz) inaczej zobaczyć. I wszystko sie dla mnie stalo jasne - łagodna buzia, niby swojska i zwykla, ale śliczna, z jednej strony "dziewczyna z sąsiedztwa", a z drugiej "pięciogwiazdkowa uroda", faktycznie moglaby zagrać Helenę Kurcewiczównę, a tłumy Lelujków wpatrzonych maslanym wzrokiem juz nie dziwią :).

--
          W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
          dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta. (G.B. Shaw)
          • truscaveczka Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 08:43
            W życiu bym E.G. ze sprężystą, wysportowaną Gabą nie skojarzyła.
            Natomiast z Idą ostatnio Dereszowska mi się charakterologicznie kojarzy.
            --
            "The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it." Linus Torvalds
          • the_dzidka Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 10:09
            > No fakt, Gawryluk trochę zimna, ale może by się aktorsko wczuła w rolę ciepłej
            > i dzielnej Gabrysi:)

No tylko co z tego, skoro nie wygląda jak Gabrysia? Równie dobrze mogłabyś wziąć na przykład Maję Komorowską, to nic, że stara i siwa, ale aktorsko na pewno by się wczuła w rolę Gabrysi :P
            • karolina.delila Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 15:52

>
              > No tylko co z tego, skoro nie wygląda jak Gabrysia? Równie dobrze mogłabyś wzią
              > ć na przykład Maję Komorowską, to nic, że stara i siwa, ale aktorsko na pewno b
              > y się wczuła w rolę Gabrysi :P

A skąd wiesz, jak wygląda Gabrysia? W Jezycjadzie jest opisana jako wysoka, brązowooka, szczupla blondynka. Akurat Gawryluk te cechy urody posiada. Argument z Komorowską dalece nietrafiony.
              • the_dzidka Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 16:58
                Jest odpowiedzią na twoje "No fakt, Gawryluk trochę zimna, ale może by się aktorsko wczuła w rolę ciepłej i dzielnej Gabrysi". Ponadto (aż sobie wrzuciłam tę Gawryluk w googla, bo myślę, może ja ją z kimś mylę? ale nie) "wysoka, brązowooka, szczupła blondynka" to opis zbyt ogólnikowy. Gaba jest opisana jako energiczna, wysportowana, jest piegowata, ma okrągłą buzię i zamaszyste ciemne brwi; Gawryluk jest delikatna, wiotka, ma pociągłą twarz, długą, lisią nawet: gdzie tu jakiekolwiek podobieństwo poza kolorem oczu i włosów? IMHO jeżeli znowu bawimy się w dobieranie typów urody aktorek do postaci jeżycjadowych, to niech one choć trochę przypominają oryginały z opisu i rysunków. Z przyjemnością w tym momencie wspominam Małgorzatę Wachecką, która zagrała Anielę w "Kłamczusze": idealnie dobrana! Spotkałam się z opinią, że jak na Anielę była może trochę zbyt niemrawa; ja tego nie zauważyłam, taką przyjemność sprawiało mi oglądanie aktorki idealnie dobranej wizualnie do swojego książkowego pierwowzoru. Nawet nos ma zadzierzysty! :)

http://www.kino-teatr.ru/acter/album/331031/248684.jpg
                • platynowa_kostka_rubika Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 20:06
                  Z przyjemno
                  > ścią w tym momencie wspominam Małgorzatę Wachecką, która zagrała Anielę w "Kłam
                  > czusze": idealnie dobrana! Spotkałam się z opinią, że jak na Anielę była może t
                  > rochę zbyt niemrawa; ja tego nie zauważyłam, taką przyjemność sprawiało mi oglą
                  > danie aktorki idealnie dobranej wizualnie do swojego książkowego pierwowzoru. N
                  > awet nos ma zadzierzysty! :)

Przecież Kłamczucha była brunetką z prostymi włosami i czarnymi oczami... a ta dziewczyna na zdjęciu to jest szatynka z kręconymi; a i oczu czarnych nie ma...
                  • the_dzidka Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 21:02
                    Nie żebym koniecznie chciała polemizować, ale...
                    1/ naprawdę jesteś w stanie z tego zdjęcia dojrzeć, jaki ta dziewczyna ma kolor oczu?
                    2/ widziałaś kiedykolwiek w życiu osobę z czarnymi oczami? Nie bardzo ciemnoszarymi czy ciemnoczekoladowymi, ale - czarnymi?...
                    3/ ale dobra, przyjmijmy, że Aniela jakimś cudem miała autentycznie czarne oczy. Tak samo jak nie wystarczy mieć blond włosy i brązowe oczy, żeby być podobną do Gabrieli (patrz posty wyżej), tak można wyglądać jak Aniela K., mając nawet oczy niebieskie. Dla mnie Wachecka wygląda zupełnie jak Aniela. Choć przyznaję, że gdyby przy tych rysach twarzy była blondynką, to byłby fail i podobieństwo całkowicie by zniknęło :)
                  • kkokos Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 22:51
                    >>>>a i oczu czarnych nie ma...

ekhm, przepraszam, jak to czarnych oczu nie ma?

http://4.bp.blogspot.com/_3-HNW9t7bnA/S8y0zpFXVPI/AAAAAAAAAuY/RveoVAD-ucs/s1600/CheProjectCatalinaSandinoMorenoA%5B1%5D.jpg

http://republika.pl/blog_gx_1350949/2799243/tr/3_1_.jpg

http://msnlatino.telemundo.com/_cdncache/images/fotos/2011-02/jorge_luis_pila_1_129717691900/jpg/original/jorge_luis_pila_1_129717691900.jpg

starałam się brać fotki publiczne, a nie studyjne, czyli mniej wyfotoszopowane. są czarne oczy, choć rzeczywiście raczej nie u często nijakowłosych i nijakookich słowian :(
        • zozulka4 Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 13.04.12, 22:40
          Ach, tak, tak - Żmuda Trzebiatowska jako Pyza! Do tej pory zupełnie nie brałam jej pod uwagę, Pyza w moich wyobrażeniach była znacznie tęższa, a Żmuda jest szczuplutka i ma drobne rysy twarzy. Natomiast cielęce spojrzenie i sposób ekspresji nasuwający skojarzenia z, powiedzmy, małą błyskotliwością i bystrością umysłu - mają identyko ;)

Zresztą polecam obejrzeć dowolny wywiad z panią Martą, np. tu: www.youtube.com/watch?v=zN_Y7vNzq6w&feature=related

Pyza jak nic ;)
    • bardzozielonykot Bebe 17.04.12, 14:32
      Właśnie zobaczyłam Bebe!

Leslie Bibb w "Miss Nobody".

Oto linki:
      www.filmweb.pl/person/Leslie+Bibb-100015/photos#picture-8
      www.filmweb.pl/person/Leslie+Bibb-100015/photos#picture-7
      www.missnobody.com/

• czekolada72 Re: Ewa Gawryluk jako Gabrysia Borejko:) 08.03.13, 16:28
      Poniewaz siedze ostatnio z zapaleniem, w chalupie - mam mozliwosc przypominania sobie np Pensjonatu pod roza - i tak naszło mnie dzis, ze jedna z bohaterek - Dusia - wpisuje sie - z wygladu - w konwencje Gabrysina.
      Sorry za dlugie zdanko.
      Oczywiscie - inna psychika, ale ten sposob ubierania sie, to "nieznanie" wlasnego dziecka.
      Mnie by pasowała.
      --
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      61,5
    • czekolada72 Pyza czy Laura? 08.03.13, 18:09
      A taka?
      www.agencjabumerang.pl/45/135/anna-kozka-w-serialu-na-wspolnej.html
      --
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      61,5
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka