Dodaj do ulubionych

reklama MM w filmie!

01.03.18, 21:24
Odświeżam sobie świetny polski film "Komedia małżeńska" z 1993 roku. Rozmowa matki z córką:

Córka: Zawsze jesteś przeciwko mnie! We wszystkich książkach Małgorzaty Musierowicz matki rozumieją swoje córki!
Matka: Tak, ale w tych, które ja czytałam, córki też są w dużo lepszym gatunku! No, proszę wyrzucić śmieci.
Córka: Dlaczego ja?!
Matka: Dlaczego? Żeby pomóc mamusi. W książkach Małgorzaty Musierowicz córki wyrzucają śmieci ze śpiewem na ustach. No już!

Fajne, nie?
Obserwuj wątek
      • pi.asia Re: reklama MM w filmie! 01.03.18, 23:05
        ciotka_scholastyka napisała:

> W których książkach?...

Matki rozumieją swoje córki w KK i IS, tudzież w SK.

Córki zaś wyrzucają śmieci ze śpiewem na ustach... eee... no na pewno Cesia. A potem Gaba jako wieczna córeczka oraz Pyza.
        • ciotka_scholastyka Re: reklama MM w filmie! 02.03.18, 07:26
          pi.asia napisała:

> Córki zaś wyrzucają śmieci ze śpiewem na ustach... eee... no na pewno Cesia. A
          > potem Gaba jako wieczna córeczka oraz Pyza.

No właśnie mnie o te śmieci chodziło ;)
          Uważam "Komedię..." za jeden z nielicznych dobrych_i_zabawnych polskich filmów, ale to nawiązanie do MM wyszło pani Kasprzyk tylko połowicznie :)
          • zla.m Re: reklama MM w filmie! 02.03.18, 19:41
            ciotka_scholastyka napisała:

> pi.asia napisała:
            >
            >
            > > Córki zaś wyrzucają śmieci ze śpiewem na ustach... eee... no na pewno Ces
            > ia. A
            > > potem Gaba jako wieczna córeczka oraz Pyza.
            >
            > No właśnie mnie o te śmieci chodziło ;)
            > Uważam "Komedię..." za jeden z nielicznych dobrych_i_zabawnych polskich filmów,
            > ale to nawiązanie do MM wyszło pani Kasprzyk tylko połowicznie :)

e, moim zdaniem wcale nie chodziło o to, że w jakichś książkach MM ktokolwiek wyrzuca śmieci. Tylko takie dyskusje z córką: ty się powołujesz na książki, to ja też.

--
            Niewiele osób wie, że oprócz Międzynarodowej Olimpiady w Programowaniu istnieje również Paraolimpiada w tej dziedzinie. Z ramienia Polski startuje w niej zawsze wydział Filologii Polskiej.
        • czekolada72 Re: reklama MM w filmie! 15.03.18, 11:18
          Tak, ta scena, jak i w ogole caly film - jest genialny! Kasprzxyk i Wardejn - perełki, zresztą rola Englerta takoż.
          Niedawno zas doczytałam, ze syna glownych bohaterow gra... Mikołaj rRdwan, z "Tata, a Marcin powiedział...".

--
          Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
          Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
          "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
          Fela 2003-2016

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka