Dodaj do ulubionych

Dorota jako lekarz

26.04.18, 15:55
Odkąd w Neo pojawiła się postać Doroty, czytelnik jest informowany, że dziewczyna planuje studia medyczne. Nie przypominam sobie szczegółów, ale 3 ostatnie tomy przeczytałam tylko raz i może coś mi umknęło.

Jak sobie wyobrażacie Dorotę jako lekarza? Jakiej specjalizacji? Czy wyjechałaby do Poznania pracować w szpitalu, a może pracowałaby w jakiejś małej, lokalnej przychodni?

Niestety, po lekturze ostatnich tomów mam wrażenie, że Dorotka zostanie ginekologiem-położnikiem i będzie przyjmować porody kolejnych kobiet w rodzinie ;-) Ewentualnie będzie pediatrą. Ale to pewnie głupie skojarzenie przez wątki wypełnionych ramion, Agnieszki unikającej lekarzy itd.

A może zostanie neurochirurgiem i będzie spała na sofie w salonie, dzięki czemu Józin poczuje się jak w domu rodzinnym? :D
Edytor zaawansowany
  • tt-tka 26.04.18, 16:18
    Ida namawiala ja na laryngologie, ale czy namowila, to nie wiem. Plus specjalizacja to chyba nie tylko wolna i nieprzymuszona wola, ale i jakies koniecznosci/ograniczenia w wyborze ?
    Pojechalaby za Jozwa, moim zdaniem. Gdzie on, tam i ona.
    Po tej akcji z ratowaniem Idy i potem Ignasia, a takze Bogatkowej wolalabym, by Dorota zostala patologiem od sekcji, a nie zajmowala sie zywymi ludzmi, ale kilka latek minelo, a kilka nastepnych minie, nim ona skonczy medycyne, moze i stosunek do pacjentow jej sie zmieni...
  • vilez 26.04.18, 16:30
    Pewnie nie na temat, ale dotyczy kogoś, kto miał być Dorotką (w zamierzeniu autorskim).

Dla mnie Dorota jest jedną z nielicznych postaci, których nie widzę. Tzn. widzę szkic autorski postaci, ale osoby w tym nie widzę. Szkic jest za słaby dla mnie, nie wywołuje we mnie "osobowego" odzewu. Przy czym nie jest to na "przejrzysto" ( w sensie, że niczego nie ma), ile bardziej na "mętnie" (coś tam, jest, ale zupełnie niewyraźne).
    To i taki wgląd, jak specjalizacja medyczna w jej edukacji czy już praktyce zawodowej, jest u mnie poza horyzontem wyobraźni.

Jedyną- ewentualna-wizualizację, jaką miałam wobec niej, to ... ogrodniczka. Pewnie bez osadzenia w literalnym tekście, no ale takie coś mi się pojawiło. Ale i tak niezbyt silnie.
  • iwoniaw 26.04.18, 17:02
    No, dotychczas to ona dopiero zaczęła studia, więc do specjalizacji jej się jeszcze sporo może zmienić, z różnych przyczyn zresztą. Ja bym widziała ją jako kardiologa, jak robi specjalizację u tatusia, nie wiedząc, że to tatuś i podziwiając fachowość, dorobek naukowy i podejście do pacjenta ;-) Mogłoby się coś zacząć dziać w tym serialu w końcu ;-)

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • yvi1 26.04.18, 17:38
    Niech juz lepiej bedzie ta ogrodniczka,jako lekarz kompletnie jej nie widze.I prosze nie weterynarz tez nie,biedna Kobylka zasluzyla na lepsze traktowanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka