Dodaj do ulubionych

Po raz setny chyba...

09.01.19, 08:50
Prośba o cytowanie tekstu, na który odpowiadacie. Prośba do zarówno nowych, jak i niestety starszych uczestników forum.

Ja nie wiem, czy to jest aż tak trudno zrozumieć, ale postaram się jeszcze raz wyjaśnić. W wątkach, w których szybko przybywa postów, najwygodniejszym sposobem sprawdzenia, czy jest coś nowego, jest ustawienie sobie opcji "czytaj od najnowszego". I wtedy, jeśli czytacz nie wie, do czego się odnosicie pisząc swoją odpowiedź, traci mnóstwo czasu, żeby to w gąszczu wątków znaleźć. Znacznie więcej niż wy tracicie go, beztrosko machając swoją odpowiedź bez cytatu.

Żeby nie być gołosłowną, kilka przykładów najnowszych postów bez cytatów. Można się domyślić, o jakiej sytuacji z książki mowa, ale komu i na co jest to odpowiedź? Konia zrzędę temu, kto się od razu domyśli.

Ja nazywam takie sytuacje "chciała wysłać mail, ale nie miała znaczka".

Dla mnie to wydzwanianie jest oczywiste. Gdyby ktoś z moich bliskich wyjechał za granicę i nie dał znaku życia to pewnie po 2 dniach zawiadomiłabym konsulat i wszelkie służby, po 2 miesiącach nie reagować to w głowie mi się nie mieści.

No, z tymi dziećmi bym się nie zgodziła. Z całą resztą tak. (...)

Przeceniasz sprawczość redaktora. Autor może wprost powiedzieć, że nie życzy sobie ingerencji w treść, bo to jego dzieło i kropka.

A mi się ciśnie inne pytanie: skąd Nora, sama wszakże matką nie będąc, o tej łączności bezpośredniej wie?

Edytor zaawansowany
  • bupu 09.01.19, 10:10
    ciotka.scholastyka napisała:

> Prośba o cytowanie tekstu, na który odpowiadacie. Prośba do zarówno nowych,
    > jak i niestety starszych uczestników forum.

>
    > Ja nie wiem, czy to jest aż tak trudno zrozumieć, ale postaram się jeszcze raz
    > wyjaśnić. W wątkach, w których szybko przybywa postów, najwygodniejszym sposobe
    > m sprawdzenia, czy jest coś nowego, jest ustawienie sobie opcji "czytaj od najn
    > owszego". I wtedy, jeśli czytacz nie wie, do czego się odnosicie pisząc swoją o
    > dpowiedź, traci mnóstwo czasu, żeby to w gąszczu wątków znaleźć. Znacznie więce
    > j niż wy tracicie go, beztrosko machając swoją odpowiedź bez cytatu.

Popieram przedpiśczynię. Kochajcie cytaty, dziewczęta (chłopięta też), kochajcie, do jasnej cholery!
    --
    Wiedźma
    To jest bez sensu! To jest kompletnie, konkretnie bez sensu!
    http://archiwumpanahyde.laa.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.