Dodaj do ulubionych

W moim borejczym domu...

27.05.19, 20:19
(...) Tutaj nikt z nikim się nie liczy,
Gazet nie czyta, plotek nie słucha.
Tutaj jest miło i przytulnie,
Chociaż na świecie zawierucha.

Chociaż w powietrzu wciąż coś fruwa
Głupieje z wiekiem stara Ziemia,
Lecz w moim domu, chwała Bogu.
Nic mimo zmian tych się nie zmienia.

W moim magicznym domu
Wszystko się zdarzyć może.
Same zmyślają się historie,
Sam się rozgryza orzech.

W moim magicznym domu.
Ciepło jest i bezpiecznie.
Gościu znużony, gościu znudzony,
Jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony,
Zajrzyj tu do nas koniecznie.
Edytor zaawansowany
  • tt-tka 27.05.19, 20:33
    Och, na jutubie trafilam to kiedys w wykonaniu Mariana Opani, zamieszkalego w pojemniku na smieci !

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • ciotka.scholastyka 28.05.19, 08:01
    Ja to widziałam w TV :)
    Ale abstrahując od geniuszu i wdzięku Opani Seniora - czyż to nie jest bardzo borejcza pieśń? :)
    Może tylko to "tutaj nikt z nikim się nie liczy..." powinno być "tutaj nikt z nikim się nie kłóci..."
  • minerwamcg 29.05.19, 15:49
    Przeciwnie - tam to dopiero nikt się z nikim nie liczy! Poza nielicznymi wyjątkami, bo np. wszyscy obowiązani są liczyć się z Dziadem Borejem i Wiecznie Zranionymi Uczuciami Gabrieli.

--
    Nawet na północy Grenlandii słońce kiedyś wschodzi. I należy to koniecznie wziąć pod uwagę.
  • ciotka.scholastyka 30.05.19, 19:22
    minerwamcg napisała:

> Przeciwnie - tam to dopiero nikt się z nikim nie liczy! Poza nielicznymi wyjątk
    > ami, bo np. wszyscy obowiązani są liczyć się z Dziadem Borejem i Wiecznie Zrani
    > onymi Uczuciami Gabrieli.

Dokładnie tę upiorną dwójkę miałam na myśli :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.