Dodaj do ulubionych

Narodziny Arabelli?

19.10.19, 22:02
(Disclaimer: Jeśli ten temat był już poruszany, to musicie mi moi drodzy wybaczyć bo jestem nowa).

Chodzi o rok urodzenia Belli, córki Robrojka. Z CR wynika że w 1996 miała już skończone 16 lat (a powieść, zdaje mi się, działa się latem). A więc wynika że Arabella urodziła się NAJPÓŹNIEJ wczesnym latem 1980 r. Co znaczy że jej matka-flecistka zaszła w ciąże najpóźniej jesienią 1979 r. Czyli akurat czasowo w okolicach końca „Idy Sierpniowej.” Really?!? Mamy niby uwierzyć że w przestrzeni czasu 1-2 miesięcy (MAX!), Robrojek (do tego czasu rzekomo w szczęśliwym związku z Aniellą) zerwał z nią, natychmiast zaczął się spotykać z flecistką, i natychmiast poszli do łóżka i ona zaszła w ciąże. Możliwe? Teoretycznie tak, jakby się kto uparł. Prawdopodobne w Jeżycolandii, jeszcze w tamtych czasach? Not so much. Co myślicie?
Obserwuj wątek
  • przymrozki Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 08:58
   Tak, ten temat już był poruszany, ale to ładna wpadka, więc nigdy dość naigrywań. Tyle tylko, że Bella miała 16. urodziny w wakacje, to wtedy dostała od Roberta "Piękną i Bestię, a od Czarka śmiercionośną łódkę. Czyli nie urodziła się wczesnym latem.

   Tak czy owak, Robrojek świadkując na ślubie państwa Pyziaków był już ojcem i może nawet wdowcem. Relację intymną z flecistką musiał zaś był nawiązać zanim ostatecznie odpuścił sobie starania o rękę Anieli.
  • marutax Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 10:27
   W dawnym wątku już o tym pisałam więc tylko przeklejam:

   Mamy jeszcze ciekawiej, bo Robrojek wspomina, że "Pracował już w drukarni, przy offsecie, kiedy ona (Aniela) dostała się na studia. Kiedy go odtrąciła - natychmiast się ożenił. Z pierwszą dziewczyną, która go zechciała." Ich klasa maturę zdawała w 1981, więc Rojek mógł żenić się z flecistką najwcześniej w drugiej połowie tego roku. Tyle że Bella urodziła się w 1980...
   Niestety namieszała jak zwykle p. Musierowicz, upierając się, że bohaterką MUSI być córka Roberta. A że autorka preferuje dziewczęta po piętnastym roku życia, to walnęła kosmiczny błąd, ewidentnie zapominając, w którym roku Rojek i Aniela zaczęli liceum.
   Gdyby nie fragmenty, o których pisałam wyżej, obstawiałabym melodramatyczną historię: rok 1979. 17-letni Robert idzie z Aniellą na jakieś przedstawienie. Kłamczucha po spektaklu wkręca ich za kulisy i zaczyna podrywać pięknego, sławnego aktora... Robert odciąga ją na bok, robi jej wyrzuty, ona stwierdza, że przecież są tylko kolegami i nigdy nie uważała go za potencjalnego chłopaka. Aniela wraca do aktora, Rojek podłamuje się, świadkiem całej sceny jest młoda flecistka. Panna widzi jego stan, skłania do zwierzeń i pociesza... cóż, trochę zbyt intensywnie. Jest pierwszą kobietą, która zechciała Roberta jako mężczyznę. Kilka tygodni później odnajduje Rojka i oznajmia, że jest w ciąży. Oboje przeżywają szok - on ze względu na nowinę, ona - ze względu na jego wiek. Jako że Aniela zgrywała w teatrze osobę dużo starszą, flecistka założyła, że i jej towarzysz jest dorosły. Robert "zachowuje się jak dżentelmen" i proponuje małżeństwo, ale ślub kobiety dwudziestokilkuletniej z licealistą i to z powodu ciąży byłby solidnym skandalem. Dlatego pobierają się po cichu, by "dziecko miało nazwisko", ale utrzymują to w tajemnicy. Flecistka przyjmuje pracę w Łodzi, nowych znajomych informując, że mąż nie może porzucić posady w innym mieście. Rodzi się Bella. Robert przeprowadza się do nich po zdaniu matury, ale flecistka wkrótce potem umiera...

   Niestety przez informacje z "CR" wiemy, że tak być nie mogło...
   • kopiecarleta Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 16:31
    Rozwiązanie: Była to tajna ciąża. Robrojek miał romans z flecistką jesienią 1979 r., a że grupa ESD dyskutowała o Schopenhauerze i o Kole Zamachowym zamiast o safe seksie, Robrojek nie miał pojęcia że od stosunku bez prezerwatywy zwykle zaczyna się.....(nie POŻAR!! tylko CIĄŻA!!)
    A dlaczego, zapytacie, Robrojek miał romans z flecistką podczas gdy był w związku z Anielą? A dlatego, że Aniela nie była wystarczająco zaangażowana uczuciowo (ani, powiedzmy sobie, fizycznie) więc nasz Donżuan chciał mieć „back up.”
  • bupu Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 12:15
   Och, niepozorny Robcio zawsze szybko poznawał w biblijnym sensie swe damy. Wszak Nutrię poślubił w grudniu 1999, a już w lutym 2000 narodził się ich syn, Szymon.

   --
   Wiedźma
   To jest bez sensu! To jest kompletnie, konkretnie bez sensu!
   http://archiwumpanahyde.laa.pl/
   • kopiecarleta Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 16:05
    Taaaaaa....i nigdzie nie jest wspomniane, że Nutria idzie do ślubu w siódmym miesiącu ciąży. Istny skandal w Borejkolandii.
    No ale, pewnie, to też się da wytłumaczyć, bo Nutria taka szczupła że nikt się nie poznał...
    • bupu Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 18:32
     kopiecarleta napisała:

     > Taaaaaa....i nigdzie nie jest wspomniane, że Nutria idzie do ślubu w siódmym mi
     > esiącu ciąży. Istny skandal w Borejkolandii.
     > No ale, pewnie, to też się da wytłumaczyć, bo Nutria taka szczupła że nikt się
     > nie poznał...

     Akurat jej strój ślubny, czyli rozszerzający się od żeber w dół kontusik i tradycyjna do tego suta spódnica, jest idealny do maskowania brzucha. Taka uwaga na boku ;)


     --
     Wiedźma
     To jest bez sensu! To jest kompletnie, konkretnie bez sensu!
     http://archiwumpanahyde.laa.pl/
     • kopiecarleta Re: Narodziny Arabelli? 20.10.19, 19:18
      Hmmm no, masz rację. Ale wprost nie mogę uwierzyć że autorka dopuściła w świętej Borejkolandii do czegoś takiego. Wszak Szymon to był prawie (prawie!) „love child” czyli....ach!! nieślubne (yh!! Horror!!) dziecko.
      Swoją drogą, czy był w tym cyklu już wątek o jakiejś która się „puszcza”? Jeśli nie, to najwyższy czas na „slut shaming,” bo „fat shaming” to metoda użyta już przez autorkę wielokrotnie.
       • kopiecarleta Re: Narodziny Arabelli? 22.10.19, 18:17
        Pyzunia się „puściła” ale jeno z jednym facetem. Ja mowię o takiej która ma licznych partnerów. Może Ida? Nie wiem czy to że „łamała serca i kręgosłupy” ma sugerować że to były aseksualne związki? Wszak Idą miała 27 lat kiedy szła do ślubu z Markiem. Nieco trudno sobie wyobrazić że nie miała żadnych partnerów seksualnych przed nim. Nawet ze Sławkiem? Hmmm...
      • ciotka.scholastyka Re: Narodziny Arabelli? 23.10.19, 22:16
       kopiecarleta napisała:


       > Swoją drogą, czy był w tym cyklu już wątek o jakiejś która się „puszcza”? Jeśli
       > nie, to najwyższy czas na „slut shaming,”

       O czym ty w ogóle mówisz? Przypominam, że to jest forum o Jeżycjadzie, książkach, w którym absolutnie nie może być mowy o "puszczaniu się", ani o - poruszanym przez ciebie w innym wątku - "handjob". Zmień albo słownictwo, albo forum.
   • miodowocytrynowa Re: Narodziny Arabelli? 22.10.19, 19:30
    bupu napisała:

    > Och, niepozorny Robcio zawsze szybko poznawał w biblijnym sensie swe damy. Wsza
    > k Nutrię poślubił w grudniu 1999, a już w lutym 2000 narodził się ich syn, Szym
    > on.

    No nie bardzo w lutym 2000. Na okładce " JT" jest tabelka, w której MM napisała, że Szymon urodził się w grudniu 2000. Tak więc Natalia zaszła w ciążę w marcu 2000, a podczas ślubu w Boże Narodzenie 1999 nie była w ciąży.
  • ciotka.scholastyka Re: Narodziny Arabelli? 23.10.19, 20:01
   > Robrojek (do tego czasu rzekomo w szczęśliwym związku z Aniellą) zerwał z nią

   Że co proszę?
   Robrojek nie był w żadnym związku z Anielą, szczęśliwym lub nie. Oczywiście on sobie roił to i owo, ale całkowicie bezpodstawnie. I kiedy zaczął - "w lirycznym tonie" - rozmowę na temat przyszłości, Aniela go pogoniła, a on się obraził i zaraz potem zaczął spotykać się z flecistką. Aniela w BBB tak myśli o Robrojku: "Mały, bo mały, komiczny, bo
   komiczny, ale był to przecież wierny adorator i rycerz". Mamy tu do czynienia z jednostronnym uwielbieniem i królową przyjmującą hołdy, a nie ze "szczęśliwym związkiem", w którym w dodatku stroną zrywającą miałby być Robert.
   • kopiecarleta Re: Narodziny Arabelli? 24.10.19, 12:25
    W KK słyszymy o ich wzajemnych „łączących” uczuciach. W ID Robrojek siedzi u stóp „swojej Anieli.” Jak najbardziej latem 1979 Robrojek i Aniela byli w związku. To że on ją kochał więcej niż ona jego lub to że on sobie wyobrażał z nią przyszłość długotrwałą a ona z nim nie, to już inna sprawa. Ale że w związku byli to napewno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka