Dodaj do ulubionych

Herbata. Czajnik 135.

21.07.17, 17:41
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho
Edytor zaawansowany
  • alfredka1 21.07.17, 22:30
    oj, gorzka herbata sad((
    trochę mnie ucieszyły wpisy Uli i spacer na Hel ....

--
    http://www.animationplayhouse.com/AnimatedTree.gif
  • jan.kran 21.07.17, 22:54
    Mnie Hel i Tusk smile Sok owocowy popijam i zaraz zadzwonię do brata, drugi dzień demonstruje we Wrocławiu.
  • wedrowiec2 21.07.17, 23:16
    Wczoraj byłam na dwóch demonstracjach, w tym jedna odbyła się w ulewnym deszczu i wśród grzmotów. Ani zapału, ani zniczy nie zgasiła smile Dziś sterane kości odpoczywają, bo chyba trzeba mieć siły na długi marsz (proszę bez skojarzeń z maoistamiwink)
  • omeri 25.07.17, 23:23
    Wieczorna herbata i zaczynam powoli szykować się na wyjazd do wód. W sobotę pomacham naszej Warumce smile
  • omeri 31.07.17, 21:59
    Pomachałam, dojechałam. Tu też żar, ale mam basen i wszystko robią koło mnie smile
    Śle fluidy chłodnego wiatru!
  • alfredka1 04.08.17, 15:44
    www.youtube.com/watch?v=0Zbw19zLGkM&feature=youtu.be

na żywo

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ua/qd/vorf/3ObNBm7mbFY2T8v6mX.jpg
  • wodnik33 15.09.17, 20:41
    Jeszcze wrzesień krzyczy jesień. U nas "lecą" z drzew kasztany ale dzieciarnia wyprzedza mnie w ich zbieraniu. A wieczory i poranki są chłodne więc pijmy Herbaty jakie kto lubi.
  • jan.kran 15.09.17, 23:01
    U mnie lało tydzień a dziś słońce i ciepło, ale radość!!!Do tego dobra wiadomość bo dostałam rehabilitację i dobrze mi idzie.
  • wodnik33 18.09.17, 19:38
    Z wielką przyjemnością informuję o rozpoczęciu sezonu grzewczego na naszym osiedlu.
    Mam nadzieję że tak będzie aż do ciepłej wiosny.
  • wodnik33 08.10.17, 20:14
    Noooo, wreszcie zdrowe zdenerwowanie i to niezależnie od wyniku. I herbata bardzo smakuje bo wczorajszą
    nie można było pić. Oby było więcej powodów do picia aromatycznej herbaty. Kawy oczywiście też.
  • jan.kran 10.10.17, 18:50
    Jesień się zbliża bo powracam do picia herbatysmile
  • wedrowiec2 13.10.17, 22:27
    Piątek, trzynastego i trzynasta filiżanka ze 135 czajnika herbatysmile
  • omeri 13.10.17, 23:11
    Piję czternastą filiżankę i pozdrawiam Wszystkich.
  • jan.kran 17.10.17, 17:45
    Pozdrawiam równieżsmile
  • alfredka1 21.10.17, 19:20
    Serdeczne życzenia Imieninowe dla Omeri/Irenki i Krana/ ULI .......
    Toasty wznosimy winem czerwonym ..
    http://i64.tinypic.com/64mbua.jpg

--
  • jan.kran 22.10.17, 05:19
    Jak miło że pamiętalaśsmile
  • omeri 23.10.17, 12:48
    Bardzo dziękuję za pamięć i życzenia smile
    Dzisiaj ja zapraszam na wino
  • alfredka1 23.10.17, 13:06
    Na pewno przyjdziemy... dziękujemy smile))

--
  • alfredka1 23.10.17, 20:37
    już jesteśmy smile)
    www.youtube.com/watch?v=p8qht5E9UNg

--
  • omeri 23.10.17, 22:32
    Świetnie, czyli nasze zdrowie!
  • warum 25.10.17, 19:20
    Wasze zdrowie Drogie Forumowiczki!
    Z okazji Dnia kundelka zycze forumowym milosnikom psow wszelkiej masci, od tych "gatunowych" po "miszmasz" DNA zycze jak najwiecej usmiechu na widok swojego ulubienca.
    I podkreslam,ze kazdy podworkowy jest w stanie polubic kanape, trzeba tylko troche czasu, by ... pupil nauczyl sie etykiety, a wlasciciel przyzwyczail,ze... zmiesci siesmile
    Tak bylo....
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/JG6bbaegfcI4KpNkDA.jpg
    Tak jest....
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/tkWLOkaNhbAgBtDIuA.jpg
  • omeri 29.10.17, 23:16
    Dziękuję Warumko. Niestety nie widzę zdjęć. Pokerek pozdrawia Dafi.
  • alfredka1 31.10.17, 18:03
    Poczekamy , może jeszcze wyświetlą się smile)
    Pada deszcz, ponuro , piję już trzecią kawę a potem jeszcze herbata . Wędrowiec od trzech dni nad morzem , zachwycona sztormem GRZEGORZEM . Sztorm dla nas to nie nowośc ale podobno takiego jeszcze nie widziała i ... nie słyszała .
    Poczekamy cierpliwie na fota pieseczków .
    p.s. zaszczepiliśmy się p.grypie a Wy ??
    ... od lipca Popaye nie pił herbaty sad(((

--
    http://i68.tinypic.com/35l7y2g.jpg
  • warum 01.11.17, 10:06
    Spontanicznie i na zasadzie kontrastu wkleilam. Po kolejnym spontanicznym skojarzeniu / powiedzmy ad hoc "namysle" - usunelam, bo... mogloby zostac odczytane niezgodnie z moimi intencjami /np- kiedys to byla ...smukla laska, teraz malo mobilna zaokraglona sunia, albo...np. wzbudzac litosc...a to nie to bylo moim motorem/.
    Teraz wklejam powtornie , bo... po coraz powszechniejszej akcji propagowania adopcji psow , i ....szokujacych doniesieniach jak niektorzy ludzie chca za wszelka cene pozbyc sie zwierzat / to tez wazny problem - ze zgodnie z prawem nie ma mozliwosci dobrowolnego - a powinna byc! jesli uwazamy sie za cywilizowne spoleczenstwo/ chce pokazac, ze parafrazujac powiedzenie "kazda potwora znajdzie swego amatora" my sie tak odnalazlysmy .
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/xAHiBYkQrKyT1bOY6A.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/9MsMMy5BODEBlbr4rA.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/ANOfF0bjtzMJlOlR9A.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/BNYld3uNBUmLdLaQeA.jpg

• alfredka1 01.11.17, 12:56
    Piękne - zadowolone, uśmiechnięte , takie prawdziwe ...
    a piesio "Haloinowy" nader sympatyczny smile)

--
    http://i68.tinypic.com/35l7y2g.jpg
  • jan.kran 17.11.17, 15:37
    Zimowa herbatka pad kocykiemsmile
  • wodnik33 29.11.17, 20:50
    Pijemy herbatę z rumem, lub bez, bo jutro będziemy drapać śnieg z szyb samochodów
    Posiadacze garaży też mogą się napić. A pieskom wystarcza miseczka wody
  • omeri 29.11.17, 23:59
    Pokerkowi należy się coś specjalnego, bo został właśnie wykąpany, a jutro fryzjer. Mnie należy się też coś ekstra po mykwie i ogólnie na uspokojenie!
  • wedrowiec2 30.11.17, 21:24
    Ogólne uspokojenie wszystkim jest potrzebne. Powinna pomóc, choć na trochę, listopadowa herbata.
    Pokerkowi nie będzie zimno z krótką sierścią?
  • warum 07.12.17, 18:32
    W oczekiwaniu na ruch na szachownicy, czyli roszady w rzadzie - w wykonaniu swiadomego swej ulomnosci i starosci prezia, zaliczylam fryzjera/ w mysl zasady: ucinam , ucinam i ciagle krotkie..../
    Z przykroscia stwierdzam, ze tak perfidnego i demonstarcyjnego lamania zasad demokracji w parlamencie w wykonaniu pis i z udzialem pad dotychczas nie widzialam . A tez dlugo zyje.
    No coz... TKM wyartykuowal pierwszy Lepper, a JK wreszcie zrealizowal. Bez przystawek.

Maanam i Parada słoni.
    www.youtube.com/watch?v=nkuJGKEla0A&list=RDnkuJGKEla0A&index=1
    Herbata z Ulubiencami.
  • warum 08.12.17, 18:02
    W tv pokazuja jak 'wszyscy swoi" placza za premier broszka / bo taka dobra byla/ , a wg mnie preziowi chodzilo.. o pozbycie sie nie jej , a kilku czlonkow . Brak mu cywilnej odwagi, zeby zrobic to wprost / skoro byli tak lojalni wobec niego/ wiec zrobil to za pomoca 100% "rekonstrukcji"/sic/ rzadu.
    Tak jak przeprowadzil szybkie zmiany kadrowe na "szczytach" roznych instytucji: metoda na chama,ale w bialych rekawiczkach... dokonujac likwidacji organizacji formalnie by powolywac takie same co do zakresow dzialania i mozliwosci, ale z nowa "narodowa" nazwa. I nowa /swoja ,posluszna / kadra zarzadcza.
    Kaczor stracil wszystko/ moralnie /- namaszczajac prokuratora stanu wojennego na przewodniczacego komisji "pis "
    do zmian ustroju sadowego.
    Wybral go ze wzgledu na cechy osobowosciowe . a i "bogate" doswiadczenie zawodowe...
    Zmian dokonal ze 100 % skutecznoscia , co bylo do przewidzenia/ jak sie nie dopuszcza do glosu "konkurencji"/, ale JK stracil wszystko. Na pewno. I doczekam sie chwili, ze powiem ... "wreszcie!".
    A nowy premier? hmmm... niedawno przeczytalam o szybko wybijajacych sie na szczytach wladzy / w europie/ "mlodych" "slim fit" . I cos jest na rzeczy- i w wygladzie /smile/ i w tym, ze mowia,tylko to- co inni chca uszlyszec...
    Wg mnie to polityczny "produkt" wspolczesnych czasow. Marketing , sprzedaz i" promocja" zawojowaly swiat w latach 90-tych, i wszyscy uwierzyli, ze ta sprzedaz jest najwazniejsza....
    Wiec oni/ ci "nowi" na szczytach/ tak na na wszelki wypadek bardzo akcentuja "wartosci"/ narodowe glownie/.
    Prezentuja sie "swiezo" , baa duzo zdrowiej ,od weteranow co zeby zjedli na polityce...smile
    Ale.... nie zapominajmy,ze null opakowane w pazlotko, tez robi wrazenie, ale potem zawsze rozczarowuje.
    Poki co pogoda nie pod psem i wciaz na +.
    Pozdrawiam serdecznie Ulubiency, chyba nikt z nas nie wyobrazal sobie, ze takich czasow doczekamy...
  • warum 11.12.17, 19:00
    Krajowej szopki ciag dalszy... Szkoda tylko, ze to dzieje sie naprawde. Kpina ze spoleczenstwa? Niee, to wodzowska strategia "zmylenia przeciwnika" .
    Alfredko , prosze zaloz watek Swiateczy - grudzien zaczal sie od "przemian". A wystarczyloby zeby bylo normalnie ...choinki sie juz swieca, ale jakos mnie malo ciesza.
  • alfredka1 11.12.17, 21:41
    Założe ale dzisiaj jestem zupełnie zwiędła , wściekla i ... smutna . Wszystko przez to dziadostwo co to wszystkim zawładnęlo. A najbardziej straszne , że zawładnęło rozumkami wiekszości obywateli sad((Chciałabym uciec z tego świata albo gdziekolwiek
    np. tutaj : www.boredpanda.com/isolated-lonely-houses/
    co radzicie ???

--
  • warum 11.12.17, 22:04
    Nie wiem, wszedzie.... dalekosmile
    Jako cieplolubna wybralabym nr 20 i 16 czyli Australie/ bo na koncu swiata/ i.. Wegry/ bo tez bym nie miala jak pogadac/ ale.... moze o to chodzi? zebysmy sie rozproszyli i zamilkli?
  • omeri 11.12.17, 22:24
    dziadostwo nad dziadostwem i szopka do kwadratu, ale niestety to się naprawdę dzieje . Hej Gerwazy ....
  • alfredka1 12.12.17, 13:10
    Święte słowa Omeri . W najbardziej czarnych snach nie widziałam takiego sukinsyństwa ...

--
  • wodnik33 17.12.17, 21:08
    Pijmy gorącą herbatę. Chleb i woda chyba już nie grozi boi cytadel brak.
    Grzane z korzeniami czerwone wino jest też wskazane.
  • wodnik33 28.01.18, 21:21
    Przy cichutkim szumie samowaru w spokoju piję bardzo dobrą herbatę. Dobranoc.
  • wodnik33 09.02.18, 21:42
    Pączki zjedzone, tylko dwa, herbata w nieco mrożnej ciszy wypita. W TV Brawa koncert z Buenos Aires, piękny.
    Ten plac z iglicą zwaną przez naszych marynarzy zapałką często odwiedzałem.
  • wedrowiec2 04.05.18, 20:27
    W czajniku 135 zostało sporo herbaty, więc trzeba ją pić rozgrzewając się przy majowym chłodzie.
    Mimo wszystko odpowiada mi taka temperaturasmile
  • wodnik33 09.05.18, 20:40
    Po upalnym dniu /+ 28 stopni pana Celsjusza/ piję dobrą, czarną herbatę.
    A samowar pomrukuje.
  • jan.kran 12.05.18, 23:18
    Przez wiele lat herbata była moim podstawowym napojem.Jakoś przez ostatnie lata piłam bardzo niewiele.A od kilku miesięcy odkurzylam moje dwa czajniki. Jeden Bolesławiec,drugi żelazny japoński i pijam codziennie,głownie zielone i ziołowe.
  • wodnik33 15.05.18, 21:25
    Herbata zaparzona w ceramicznym czajniczku np. z Bolesławca zalana wodą z samowara.
    Woda czysta, przefiltrowana. Pełny smak i aromat.
  • wodnik33 20.05.18, 21:36
    Spokojny wieczór z filiżanką herbaty zaparzonej wodą z samowaru.
  • wodnik33 10.06.18, 21:26
    Upały? Tylko dobra herbata z samowaru!
  • wodnik33 20.06.18, 21:14
    Herbata jest dobra na wszystko. Nawet na upały.
  • omeri 04.07.18, 21:30
    Zapraszam chętnych na czerwone wino!
  • wodnik33 05.07.18, 21:10
    Witaj Omeri, wczoraj nie zdążyłem na czerwone ale dzisiaj po upalnym dniu zapraszamy
    na takie samo wino.
    Herbatę wypijemy jutro, ma być trochę chłodniej.
  • jan.kran 26.07.18, 12:23
    Gorące napoje w upały są wskazane.Trzeci miesiąc upałów w Oslo, śnią
    mi się lodowce.
  • wodnik33 25.07.18, 21:53
    Upały!!!! Przed snem filiżanka mocnej herbaty pomoże ugasić pragnienie.
    Płyny należy uzupełniać ale bez przesady Nadmiar też szkodzi.
  • wodnik33 29.08.18, 21:21
    Uruchomiłem samowar. Przyjemnie szumi i promieniuje ciepłem. Wreszcie nastały
    chłody. Filiżanka dobrej gorącej herbaty wyśmienicie smakuje.
  • wedrowiec2 29.08.18, 22:26
    Herbata zawsze dobrze smakuje, a ta z samowara, pita w chłodny wieczór jest wyjątkowo dobra.
  • wodnik33 09.09.18, 21:47
    Dzisiaj są imieniny miesiąca - 09. 09. Więc piję mocną herbatę z wodą grzaną w samowarze.
  • mammaja 16.09.18, 12:13
    Nie mam samowara sad
  • wodnik33 16.09.18, 21:12
    Bez samowara herbata również jest bardzo dobra, zależy kto ją zaparza.
  • alfredka1 02.10.18, 12:13
    Samowar jest dobry na wszystko . Herbata na nim świetnie naciąga , woda szumi kojąco no i wspomnienia u takich starowinek jak ja przywołuje.
    Ach .. a jaka dekoracja !!! córka ma samowar oryginalny , stareńki z Tuły .
    Pozdrawiam serdecznie smile)
  • haha30 03.10.18, 09:26
    Eeeeh.....
    Technika samowarowa jest mi obca, estetyka "staroci" (po za meblami!) - raczej tez, ale jesien (u mnie) juz JEST!.
    Jeszcze niby liscie w wiekszosci zielone i nie wiele ich spada ale jest "mokro i zimno" (8° C. o 8-mej rano! - brrr...).
    W domu mam cieplutko (20° C.), jak zawsze, dzieki automatyce (czujniki temperatury), ale to juz skutek ogrzewania
    (wyczuwam gola stopa cieplutka terakote, siedzac w "saloonie" i dziekuje Opacznosci, ze nie dalem sie namowic na zadne inne ogrzewanie tylko "podlogowe" smile ).

Do pracy/warsztatu (mimo emerytury nie daje sie lenistwu i narzucam sobie rygor codziennej pracy, co najmniej 8-mio godzinnej! bo..... wreszcie nic nie "musze",- tylko chce! smile ) - mam ca: 30-metrow, ale dzis droga tam: wietrzno/mokra,
    - wiec popijam .... 3-cia filizanke kawy probujac sie zmobilizowac (do dzialania)......

Herbata bedzie wieczorem, Nie z samowara (bo go nie mam smile ) ale postaram sobie (jakos) dac rade i bez tego urzadzenia.
    No to "do roboty" a Wam - milego dnia zycze,-

pozdr.,-

pE
  • alfredka1 03.10.18, 13:34
    ... smile) technika samowarowa ... pięknie to ująłeś smile
    więc włączmy wyobraźnię , rozgrzejmy samowar , przygotujmy konfitury i może cos jeszcze i wypijmy za zdrowie Mammajki naszej dzisiejszej Solenizantki
    .życzenia serdeczne Tereniu przyjaciółko od lat smile)l]http://s9.rimg.info/18d4fe4e432762959454b5637960f7ec.gif

• alfredka1 03.10.18, 21:23
    Piję herbatę , niestety nie naparzoną na czubku samowara ...
    Brakuje mi tylko kota mruczącego u stóp . Aha .. jeszcze pledu na kolankach i wełny do dziergania .
    Dobranoc smile) http://s.rimg.info/09ed79606c724f763c3fbec5f06d0a37.gif

• warum 04.10.18, 08:13
    Alfredko, to nie w stylu kotasmile Gdzie kot... u stop....Kot predzej owinie Ci sie na karku jak szalik niz splami sie jako podnozek.
    Mnie brakuje chwilowo suni ale mam inny/ wazniejszysmile/ obiekt zainteresowania. Serdecznie pozdrawiam Ulubiency. Wczoraj byl taki tu wygwizdow, ze przeszywalo na wylot. Dzis sie uspokoilo i jest prawie slonecznie. Jeszcze gdyby nie ci panowi tlukacy sie na rusztowaniu, to powiedzialabym, ze jest sielsko-anielsko w tej stolicy. Wazne, ze dojechalam czyli 50% sukcesu za mnasmile
  • alfredka1 04.10.18, 20:37
    Wiatr znam morza i od sąsiadów zachodnich nie był przyjemny . Dzisiaj ucichło . Dzień przyjemny jako że w czwartki mamy wychodne .Przychodzi Krasnoludka /czy do Omeri ta sama co przed laty ?
    Wodnik na zebraniu mechaników morskich a ja słucham koncertu na BRAVA w tv . i herbatę piję "bezsamowarną'
    zagryzając pieczonym jabłkiem ....
    http://s20.rimg.info/e42020ac4a9783ec10f00ff85d1de144.gif
  • haha30 05.10.18, 13:51
    pisalas zyczenia dla Mammajki Alfredko,- ja tez, oczywiscie, sie przylaczam smile
    A.... swoja droga, to dawno Jej wpisow nie widzialem!.
    Pamietam iz wspominala o klopotach zdrowotnyh Malzonka, ale pozniejsze Jej wpisy mnie jakos umknely...
    Tja....
    czas jednak pedzi nieublaganie, jak pomysle o poczatkach naszej (forumowej) znajomosci i zazartych dyskusjach ktore wtedy prowadzilismy,
    Dobrze chociaz iz kobiety nie starzeja sie tak szybko jak panowie (widze po sobie!) smile)
    ........

Mam (w domu) taka "stacje pogodowa" gdzie, na wiszacym na scianie ekranie, "widze" (w formie kolorowej prezentacji) pogode na dzis i na tydzien "naprzod".
    Zainstalowana tam aplikacja jest na stale polazona z Internetem i aktualizowana (podobno) co 1/2 godz. wiec
    (teoretycznie) pokazywana tam "prognoza" powinna sie sprawdzac!.
    I tak (niby) jest i do tej pory bylo ale od 3ch dni "cos" z tymi przepowiedziami nawala!.
    Juz wczoraj mialo byc (prawie caly dzien) piekne slonce i.... klapa - rano: deszcz a pozniej (na przemian): mrzawka i pochmurno, ale dzisiaj to ho, ho!,- mialo byc slonce "jak drut" a jest....... (jak wczoraj).
    Ponoc ok.15°° ma wyjsc sloneczko (he,he) i temperatura ma wzrosnac do 16°C (jest:10°).
    Jakos co raz bardziej czuje sie "oszukiwany", bo rozumiem, ze Telewizja (no moze po za: TVP i TVP-info) - KLAMIE (premier, ponoc: TEZ !), "polskojezyczne" media - wiadomo! - szkoda mowic, ale Internet - tez?.
    Cholera, nie ma ("gdzies") uczciwej polskiej/katolickiej(!) informacji niech by tylko POGODOWEJ?
    Bo jak widze te lobuzy z Unnii w Brukseli (trzymaja lape na Internecie) tylko nas oszukuja a my tyle powstan przegralismy, o Smolensku juz nie wspominajac sad
    Eeeeh......

pozdr,-

pE.
  • warum 05.10.18, 17:50
    Zaintrygowala mnie ta kolorowa prezentacja, do tej pory wyobrazalam sobie "prognoze pogody" jako wyswietlacz jak zegarek na suficiesmile , ale pokazujacy temperature + chmurka lub slonce lub siapiacy deszcz. Taki pogodowy"onet" ale... teraz pomyslalam,ze z bajerami to powinno co najmniej pokazywac hawajskie plaze jak piekna pogoda lub Alaske zima, ale chyba ponosi mnie wyobraznia....
    Przestalo wiac i dzis bylo bardzo ladnie, choc jesiennie.
  • haha30 05.10.18, 21:07
    trudno mi "opisywac" (sczegolowo) jak wyglada grafika mojej aplikacji pogodowej.
    To "WeatherPro HD" oparta na mapach Google wiec jest mozliwosc "odczytywania" pogody w kazdym punkcie Swiata, - tylko po co mi wiedziec jaka (jest) pogoda na Karaibach jak ja siedze w mazurskich "goralskich lasach"?.
    Mam nastawiona "na stale" (wystarczy dotknieciem przelaczyc) pogode u siebie, w Warszawie i (z sentymentu)
    w Düsseldorf i.... wystarczy, jak dla mnie.
    Wyswietlaczem jest (pierwszy, sprzed lat) Apple iPad, w pelni sprawny tylko jego bateria nie trzyma nawet godziny, ale ze wisi na scianie wiec jest na stale podlaczony do pradowego zasilacza.
    Aplikacja podaje (w formie wykresow i diagramow) wszelkie dane pogodowe, ale jest sie ograniczonym wielkoscia wyswietlacza, wiec trzeba "wybrac" co Cie interesuje. U mnie: temperatura, cisnienie, wiatry, naslonecznienie, nasilenie ew.deszczu (wszystko z podzialem na dni i godziny!) na tydzien "wprzod".
    Stad "wiem" np., ze jutro bede mial 9,2 godz. "slonecznych", temperature (max) 18°°C a miedzy 14-ta i 18-ta wiatr z pld.zach. o predkosci (w porywach) max. 30 km./godz., cisnienie: ciagle spadajace (od 1021 do 1011 hP), wysoka (jak na Mazury) wilgotnosc powietrza: 65 - 85%.

Krotkoterminowe prognozy (z racji ciaglej aktualizacji) raczej sprawdzaja sie w 100% (wyjatkiem byl dzisiejszy dzien do 15°°) smile, co dla mnie jest "dowodem", ze to (raczej) nie jest aplikacja "katolicka" = moralna i "bez skazy" smile.
    Nawet mnie nie dziwi, wszak JPII juz nie zyje a najlepszy w historii z naszych prezydentow (maly byl, ale: ho, ho!) POLEGL pod Smolenskiem.

pozdr.,-

pE
  • alfredka1 05.10.18, 18:08
    Witaj ach witaj !!! smile))
    rozmowy przy herbacie to jest TO .
    Można i o pogodzie bo to przecież temat zawsze aktualny . Całe lato czekaliśmy na deszcz , obiecywali obiecywali i co ??? wokól padało , grzmiało , lało a u nas nic . Chyba nam sie nie należy , zobaczcie na mapę , wokół woda ..
    Przyjacielu , tak niedawno ulokowaleś się tutaj na stałe i już marzy Ci się uczciwa polska/katolicka informacja ??
    /potem podeślę świetny serwis pogodowy współpracujący z naszym uniwersytetem , podaja genialnie pogodę. Co prawda tylko na teren przyodrzański polski i ichni .. Poogladasz i przynajmniej będziesz pewny , że jest miejsce gdzie prognoza prawdziwa ..
    Też często wracamy do naszych przeszłych rozmów, sprzeczek , serdeczności, smutków i radości .
    Za dużo i za szybko ubyło naszych współforumowiczów .
    /+Mantra z Niktosiem , Verbena , Cyferka i mąż Mammajki i ../
    ....................................................................................................
    Nasze żeremie jakoś się trzyma , starzejemy się godnie i wygodnie ,. Wiele nerwów zżera nam "polityka panie polityka " i nie ma mowy by udawać , że jest pieknie a dobra zmiana nas uszczęsliwiła ... CVhodzimy , maszerujemy , demonstrujemy , siejemy "wrażą propagandę" ale coraz mniej jest ludu do słuchania nie mówiąc już o ludzie myślącym.
    Przepraszam ... już kończę . Pozdrawiamy serdecznie Małżonkę a Ciebie uściskujemy .
    p.s. w Tatry już nie jeździmy , samochód sprzedaliśmy ...
    dzisiaj do herbaty .... no, zgadnijcie co ..

• alfredka1 05.10.18, 20:26
    http://s2.rimg.info/2d31b11793d0b0f26c9afaba04dc5b79.gif
    oczywiście z kruszonką Tomasza smile)
  • haha30 05.10.18, 21:13
    to Ci (Wam) zazdroscze!
    Mnie pozostaje "zapchac sie" kupionym przez malzonke w cukierni: sernikiem.
    Nawet niezly (sporo bakalii) ale to takie slodkie "zapchajgardlo" i tyle sad
    podr.,-
    pE
  • warum 06.10.18, 17:19
    Herbata + PrincePolo. Zeby sie czyms pocieszyc. Odwiedziny sie udaly / wg mniesmilebardzo/;
    po drodze zaliczylam 2 "wpadki" zjazdowe- tuz przed meta/ jadac tam i z powrotem/, ale wazne, ze wybrnelamsmile/ Ale chyba sama siebie przeszlam / w bezmyslnosci?, albo w rozluznieniu po jezdzie/ - 2 x gdy pomylilam adresy i uporczywie chcialam wejsc do niewlasciwej klatki. Raz to obudzilam kogos domofonem, ale zdziwil mnie facet w sluchace, skoro mialy byc odpowiedzialne studentkismile, a drugim razem-juz po dotarciu na wlasciwe osiedle- nawet uprzejmy pan mnie wpuscil, bo stwierdzil, ze skoro cos wklikuje w ten domofon i caly czas off, a na dodatek robie wszystko zgodnie z na biezaco podawana instrukcja telefoniczna, to raczej wiem do kogo ide, a ja po wejsciu na klatke od razu rozpoznalam- to nie tu, bo jakos inaczej wyglada niz 5 min. temu gdy wychodzilam, ale kto by tam patrzyl na numery M jak sukcesem bylo trafie pod wlasciwa litere bloku. Nie nadaje sie do wielkiego miasta, absolutnie.
    Wazne, ze dane mi bylo pobyc moment babcia, i juz teskinie. Sunia tez szczesliwa, ze wreszcie w domu. Spi mocno, az chrapie. Pozdrawiam serdecznie Ulubiency.
    Koszmar przedwyborczy sie zaczal- przy mojej ulicy plachty z kandydatami, na specjalnie w tym ceulu ustawionych elementach ogrodzenia, wielkosci 2x4 m, jakby tak, jak miesiecznice mieli zaklepany trakt spacerowy - pod swoje plakaty. A ichnie fotki? zaluje,ze nie startuje, bo fotoszopista tak sie napracowal,ze kandydaci po 60-ce wygladaja 20 lat mlodziej, ja, bym pewnie mogla wygladac jak za mlodosci...smile Ciekawe ilu to znowu kupi? A cala ta wyidealizowana szopka za nasze pieniadze..sad
  • pudlica1 21.10.18, 22:51
    Zapraszam na czerwone wino i herbatę!
  • wodnik33 11.11.18, 21:09
    Przy filiżance herbaty wspomnienia, te miłe, bo były i takie.
  • warum 12.11.18, 07:51
    Z kubkiem goracej herbaty, robie porzadki ze zdjeciami bo znow mi sie telefon zapchalsad I niestety z zadnym nie chce sie rozstac, bo zwiazana jestem emocjonalno-okazjonalnie.I mam zagwostke / przegralam, ale to nie to samo, co miec pod rekasmile))/
    Na porannym spacerze minal nas rzeskim krokiem powrocony do domu" patriota w pelnym rysztunku, nawet przyjaznie na mnie spojrzal, a ja patrzac na jego plecak i charakterystyczny stroj mialam tylko jedno skojarzenie- co w tych ludziach jest?,ze tak im sie to podoba?, ze ciagnie ich do jakiejs wojenki? To nie byl galowy mundur, ktory wydawaloby sie nakazuje powsiagliwosc . Chociaz....i w mundurze mozna z pelna elegancja robic zle rzeczy nie pobrudziwszy sobie rak...
    Koniec ," swieto" za nami.
    Dzis ustawowe "wolne", chyba wlasnie po to by umozliwic takim uczestnikom "swietowania "na wyjezdzie" powrot do domu. Bo .... jak za 2 lata wypadnie w srodku tygodnia to bedzie kolejny polski "dlugi weekend" ale wtedy ucieszy on glownie tych, ktorych stac na hawaje itp."wypady za misto" o tej porze rokusmile
  • jan.kran 17.12.18, 23:35
    Odkurzam samowar i popijam herbatkę cejlońską z cynamonem ,kardamonem i imbirem oraz mate z werbeną i trawą cytrynową.

• alfredka1 18.12.18, 20:33
    Dzisiejszy wieczór u Wędrowca . Herbata z samowara i "małeconieco" z okazji naszych 64. lat wspólnoty żeremiej smile).
  • warum 20.12.18, 07:16
    Gratuluje Wodnikostwu! napisalam za duzo i mi zniklo, wiec tylko goraca herbata i male conieco +byc razem to wystarczysmilezeby chcialo sie zyc. Brawo dla tych Panstwa!
    ps. medal sie npewnie nalezy z urzedu, ale gorszy sort moze byc liczony jako ostatni w kolejcesad
  • jan.kran 20.12.18, 16:57
    Mój wpis z gratulacjami sprzed kilku dni też zniknął więc jeszcze raz:Gratuluję serdecznie i ściskam!
  • alfredka1 21.12.18, 13:53
    .. wpisy i zyczenia widocznie jeszcze latają radośniei dolecą ...
    dziękujemy i "latające" zapraszamy do chałupki naszej smile)
    http://s17.rimg.info/c11d7f7348e30227082f7301aed2a145.gif
  • jan.kran 21.12.18, 13:58
    Chętnie się przysiądę z kubkiem herbaty.
  • wodnik33 12.06.19, 21:17
    Pijmy herbatę, na upały jest doskonała.
    U nas już ogłoszono dwa alerty pogodowe! Przed około
    30 minutach mieliśmy potężną wichurę, już jest cisza i ani
    kropli deszczu. Poczekajmy co będzie nocą. Oby nie grad.
  • haha30 13.06.19, 18:41
    Deszczowa pogoda (wreszcie!) doszła i na Mazury smile.
    Juz byl deszcz zarówno rzęsisty jak i ulewny, grad (na szczęście "normalnej" wielkości i intensywności) oraz "podmuchy wiatru" (nie "huraganowe" na szczęście).
    Teraz pada deszcz z "normalnym" natężeniem i oby jak najdłużej bo (moim zdaniem) deszczu tutaj (pldn.Mazury) nigdy za wiele i szybciej Giewont (czy np.: Kasprowy) "zawala sie" (pod ciezarem śniegu!) niz w Rucianem bedzie powodz.
    Odkad Szyszko nie jest ministrem Środowiska i (za Jego zaleceniem) nie wycięto ostatnich drzew w puszczach Białowieskiej czy Piskiej to wszystkiego możemy sie spodziewac ale "powodzi" na Podlasiu czy Mazurach na 100% - NIE smile
    Podczas dzisiejszej (popołudniowej) "niepogody" zaobserwowałem ciekawe zjawisko: trwajacy kilkanascie minut, bez zadnych przerw "permanentny grzmot",- zadnych błyskawic czy "rozniasniajacych nieboskłon" wyładowań atmosferycznych tylko nachodzące na siebie dźwięki wyładowań o stalej (równej poziomem) amplitudzie dźwięku/grzmotu.
    To wyładowania pomiędzy chmurami o skrajnie roznym potencjale elektrycznym i na roznej wysokości. Warstwa chmur tuz nad ziemia "zakrywa" świetlny efekt wyładowań (błyskawice) i słychać tylko "nie kończący sie" grzmot smile.

pozdr, z "mokrych" (ale dalej gorących, teraz: 24°C) pldn.Mazur
  • warum 15.06.19, 07:21
    Posylam suche=bezdeszczowe i upalne powietrze na polnoc! Wczoraj byl dzien b.wilgotny- pot lal sie strumieniami ,i nie z powodu nierownowagi hormonalnej , tylko olbrzymiej wilgotosci powietrza. I smigania, cokolwiek to / pod wzgledem tempa/ dla kazdego oznacza. A temp. mamy od kilku dni powyzej 30-ki.
    Spac mozna tylko po odpowiednio dlugim wymoczeniu nog w zimnej wodzie.
    Herabata sie parzy, ja obmyslam plan : jak ogarnac "reszte", ale od przedwczoraj mam naprawiony lezak i........ jestem wieczorem leniwcem z zatyczkami w uszach obserwujacym aktywnych, wiec .... sama ta perspektywa odpoczynku juz nastraja mnie dobrze. Ile zrobie, wystraczy. Tym bardziej,ze troche przegielam z mozliwosciami, i teraz ponosze konsekwencje zdroowtnesad
    Zaraz startuje po zielone, gazete; auto mialam umyc ale jeszcze sprowokuje deszcz wiec.... niech stoi.
    Przed gradem nie bede sie zabezpieczac, bo nie mam odpowiedniej koldry / kiedys byly watowane- ale kto mogl przewidziec,ze teraz bylyby idealnie przydatne?/,ale to co pokazywali na zdjeciach to prawdziwe anomalie sad((
    Widokow i przyrody PopayE Wam zazdroszcze, i przestrzeni.
    Wodnikostwu zas chyba mozna zazdoscic Dni Morza?
    gs24.pl/dni-morza-2019-w-szczecinie-piekne-zaglowce-dobre-jedzenie-rekodzielo-samba-i-orkiestry-dete/ar/c1-14209409
    PS. Jeszcze raz Wam dziekuje,za mozliwosc zobaczenia na zywo zaglowcow z bliska! Do tej pory w mojej galerii "lowcy chwil" sa 2 faworyzowane fotki, ktore wkleje, co by ci na ladzie wiedzieli czym sie rozni nasza /moja/ gleba od bujaniasmile

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/1Tfmd15oNA3IM08szA.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jj/yd/ymzm/PV64OPZE7bzOWxJO6B.jpg
  • wodnik33 27.06.19, 21:29
    Herbata pita w przyjemnym chłodku smakuje znacznie lepiej niż w upałach.
    Na wspomnienie o płynu lugola otrząsa mną obrzydzenie ale go piliśmy. Mniej
    był obrzydliwy od obecnej rzeczywistości. Musimy to przetrzymać.
    A odwiedziny swojej uczelni i spotkania starych przyjaciół napewno było miłe.
    A przy okazji pozwiedzałaś dzielnice Białegostoku.
    Dzisiaj mamy przyjemną p;ogodę, teraz za oknem jest 19 stopni C.
    A na Mazurach przewracają się łódki, na szczęście bez ofiar.
    U nas port pusty a szczególnie nadbrzeże przed Wałami Chrobrego.
    Część należy do miasta a częścią władają spółki obsadzone aktywem
    partyjnym. Miłego wieczoru w chłodku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka