Dodaj do ulubionych

Wrzesień,już jesień:)

04.09.19, 11:56

Witajcie jesiennie.Upaly sie kończą ,szkoła zaczyna.Kolejny etap.Obserwuję sytuację w Polsce i na świecie z mieszanymi uczuciami.Dla równowagi i relaksu mam książki i Netflix a od niedawna abonament próbny na HBO gdzie jest parę ciekawych rzeczy. Ostatnio córka,33 lata, powiedziała ciekawą dla mnie rzecz.W jej pokoleniu posiadanie TV to rzadkość.Ja nie mam tego urządzenia od 2002 roku i nie tęsknie.
Edytor zaawansowany
  • warum 05.09.19, 20:51
    Teraz tv jest passe?/ nie wiem czy dobrze napisalamsmile/ ale brak tv, to oszczednosc na abonamencie, ale jesli mlodzi czerpia wiedze tylko z internetu to rownie daja sie oglupiac, tylko im sie wydaje,ze "panuja nad tym", bo sami wybieraja co czytaja i ogladaja. Fakt - filmy to +, ale o reszcie moge podyskutowacsmile
    PS. spoko- to cale nowe pokolenie tak ma, a sporo mlodsi to juz tylko smarfon i filmiki. No coz- nas jeszcze czegos uczono, oni musza zapamietac tylko -ikony. Czas sie liczy, i skrot/naglowek. nie myslenie.
    U mnie tez juz wrzesniowo, szkola wystartowala, i korki zmasowane.
    Znow bym sobie postekala jak urzednicy zadbali o "objazdy", a robotnicy ostro wzieli sie za poszerzanie ulic i budowe wiat autobusowych akurat na najbardziej zapchanych trasach, ale powinnam sie przyzwyczaic / tak sobie powtarzam !/ tylko dlaczego nie robiono tego w czasie wakacji gdy pol miasta tedy nie jedzilo? Zyczymy sobie / ja im bardziej/ jak najdluzej pieknej i suchej pogody, bo duzo przed nimi.
    A pewnie jak juz wszystko w tej dzielnicy / a raczej 1/4 miasta/ skoncza, to ja nie bede miec interesu tamtedy jezdzicsad(
    Pozdrawiam serdecznie Milczacy Ulubiency.
    Czas podziwiac przyrode, spokoj, jarzebiny. Wodniokostwo chyba w swoim zywiole, bo lubicie jesiensmile
    Kasztany tu jeszcze nie atakujasmile
    Musze poszukac jakiejs aplikacji do szukania gdzie zaprkowalo sie, bo coraz wiecej czasu rano / tzn. burzy mozgu i marszobiegu/ zajmuje mi odnalezienie gdzie po poludniu stanelam. I zajac sie czyms sensownym, bo marnuje czas.
  • jan.kran 05.09.19, 21:38
    Ja czerpię wiedzę z internetów i jestem dobrze poinformowanasmile Internet nauczył mnie czujności,wyczuwania fake news i otwiera mi możliwości jakich już lekko skostniała TV nie ma.To jaa korzystamy z netu zalezy od nas.Moje dzieci i ich znajomi posiadają mózgi.Np.mój syn jest emocjonalnie zaangażowany w to co się dzieje w Brazylii i ma wiele informacji na bieżąco z netu
    .
  • warum 07.09.19, 08:10
    Buu, KO oglosila pkt. Damy darmowy internet dla dzieci, a co z ich rodzicami?/ w wieku emerytalnym?/. Licze na konkurencjesmile bo powinni przebic w zachetach, wykorzystujac postulaty ulicy.
    Rzecz w tym, ze doswiadczenie uczy, ze przed wyborami program to licytacja, kto da wiecej, a po wyborach... wiedzialy galy co bralysad
    Na wschodzie b. ladna pogoda, czuc jesien, sliwek w brod, leczo w planach, bo pomidory sa teraz najlepsze.
    Co podkresla Wieslaw Michnikowski w "Addio pomidory" na YT
    www.youtube.com/watch?v=BlxelewpCY4
  • wodnik33 07.09.19, 12:42
    Warum, jak zwykle zaciekawiłaś mnie. Ja też lubię leczo, daj przepis jak się to robi ze śliwek.
    My ze śliwek robimy tylko [powidła. Właśnie są gotowe do słoików.
    Kasztany prawie pękają. A pogoda miutka, chłodnawo i trochę wysokich chmurek.
    BRAWO Pani M. K-B.
  • jan.kran 07.09.19, 13:16
    O tak,panią Małgorzatę popieram! A Schetyna się obudził i podobno wynajął firmę PR która zrobiła analizę i stwierdziła że jest niepopularny i powinien się odsunąć w cień.Kiepsko wydany pieniądz ,wiele osób mógło mu to powiedzieć za darmo dawno temusmile)))
  • warum 07.09.19, 13:34
    JanKransmile) Widzisz, tym sie rozni swiat widziany z daleka /zagranica/ od tego widzianego z bliska/PL/.
    On po prostu nie wierzyl w to co slyszal, a jak dostal na pismie, i za to zabulil - to posluchal. Ale na szczescie zdazyl czym lekko skonsternowal rywali. I prezesa, bo jakby w grzmiacej przemowie, nie zauwazyl.
    Wodniku, ze sliwek jeszcze lecza nie robilamsmile ale trzymajac sie proporcji 1/3 pomidory, papryka, cebula+troche kielbasy robie swoje "leczo".
    Wlasnie slucham co by mnie czekalo gdybym glosowala na pis, ale znow sie nie zalapie na "gratisy"sad Prezio ulzyl sobie wypominajac przeszlosc rywalom, /w ktorej caly czas byl przy wladzy, ale winy nie ponosi?/ . W perspektywie: przegonimy sasiada z zachodu, ale juz nie za mojego zywotasad upss-z "gartisow" jak zaglosuje na nich- byc moze otrzymam broszure autorstwa JK, zeby to co mowi -bylo na pismie- i dotarlo do wiekszej ilosci "sluchaczy".
    PS.
    zacytuje:
    "Kaczyński przekonywał, że "tylko państwo narodowe może być demokratyczne, może być demokracją"
    koniec cytatu.
    wiadomosci.wp.pl/zdecydowane-slowa-jaroslawa-kaczynskiego-na-konwencji-pis-w-lublinie-6421924858017921a
    Uprzejmie zauwaze, ze ... rodzicow sie nie wybiera, a prezio caly czas prze w przeszlosc.
    Czas sie pogodzic, ze obywatele jednego kraju moga miec rozne narodowosci. Bo to fakt, a pobozne zyczenia / i deklaracje o genetycznej czystosci / niech spisuje na partyjne wiece.

• warum 07.09.19, 16:35
    P.S. Teraz jak widac bylo w tv rzut z gory, to wejscie prezesa na gale, wygladalo jak wprowadzenie boksera na ring, Ten czas dla TV! smile Scisla obstawa, pojedyncze usciski dloni z wybranymi w 1.rzedzie ,i unikanie kontaktu wzrokowego, z reszta.
    Brakowalo mi tylko... obszernego szlafroka z kapturem, rekawic /tatu byloby lepsze/, i..... odpowiednio glosnej przygrywki. Tzn. moze i byla, ale mi umkla i nie zrobila odpowiedniej dramaturgii. Powinni na nastepne wystepy to wizjonerzy dopracowacsmile Moze nie w kazdym miescie mozna wystepowac na lodowisku bez lyzew, ale wybor hali sportowej to bylo odpowiednie dla wodza tlo.
    PS. Trzymam kciuki za siatkarki, ich wystepy mozna ogladac dobrowolnie.
  • warum 09.09.19, 18:49
    Moje nie'do'trzymanie kciukow nie pomoglo, ale... 4 m-sce. to tez cos. Sa jeszcze mlode, maja szanse/ a ode Serbek kazda druzna moze sie uczyc/
    Na zamkniecie mego komentowania /do wyborow/: mam wrazenie, ze JK swoim zwyczajem odwraca kota ogonem i ta koncentracja przemowienia na KO/ i ten DT odgrzewany, i podgrzewany 2x/, to takie odwracanie publice uwagi. Bo jego realnym przeciwnikeim jest przew.SLD. To ta sama "liga": politykow, ktorzy z idei zrobili orez, za którym nie ma nic glebszego, jest tylko wladza i....kasa.
    Oczywiste - dzentelmeni nie mowia o pieniadzach, oni ja skads maja. M.in.,a wlasciwie - dzieki byciu w tej "polityce".
    Zadne programy, zadne obietnice przedwyborcze - nie zasluguja na komentarz czy liczenie czy to mozliwe - bo nikt Ci nie da tyle, co obieca polityk.
    Ale ten slaby punkt- czyli sluzba zdrowia i pomysl PR na kolejny "fundusz" / tym razem ambitnie zwany -"modernizacji"/ sa juz jakims kuriozum. Tu nie trzeba modernizowac tylko sensownie zorganizowac od podstaw, bo pod szyldem "zdrowie" kryje sie w tym kraju pojemny worek bez dna, w ktorym kazda ilosc skladek /pieniedzy podatnikow/ da sie utopic ,i zawsze bedzie malosad
    Chyba mnie pokaralo, bo dzis mam same przeszkody i upierdliwosci w zyciu codziennymsad a jaki poniedzialek taki caly tydziensad((
    Trudno, zyc trzeba . Spokojnego tygodnia Ulubiency.
    Jesien zbliza sie szybkimi krokami , to czuc i widac.
  • warum 09.09.19, 20:47
    Upss, przepraszam za literowkisad( najwyrazniej widac jakas dys'lekcje, mimo,ze wydaje mi sie, ze ich nie masad bo sprawdzam. Ale chyba za szybko klikam.
    PS. Mecz zaczne ogladac bo skoro trybuny pelne, to musi byc widowisko!.
    PS2. Omeri, Twoj wybor "nastepcy" /auta/ jest strzalem w 10 / i jest poparty wysoka lokata w rankingu nieawaryjnosci!
    cyt.
    " Mini - 95.4 proc.
    Znajdująca się pod skrzydłami BMW angielska marka znalazła się na tak wysokiej pozycji przede wszystkim dzięki modelowi Countryman, który uzyskał imponujący wynik 99,1 proc."
    ciach.
    moto.wp.pl/najmniej-i-najbardziej-awaryjne-samochody-ranking-marek-what-car-6422673520060033a

Tak wiec... nie wahaj siesmile i podziel sie wrazeniami, gdy przetestujesz. Nie dosc, ze kultowy to jeszcze markowy, az za duzo tych + w takim 1 malym smile
  • haha30 16.09.19, 08:35
    smile
    Rozumiem kazdego posiadacza MINI i to od czasow pierwszej jego wersji (lata 50-te ub.W).
    Jasne tez iz najdrozsza jego wersja (Countryman COOPER S ALL4) bedzie bardziej "sympatyczna" (dla uzytkownika) niz model "podstawowy".
    Szkoda, ze nie dla mnie sad ,- (wsiadania/wysiadania do tak nisko "zawieszonego" auta moj kregoslup nie wytrzyma, tym bardziej jak to mialo by byc "jedyne" auto).
    Omeri rzeczywiscie tylko pogratulowac!,- elastycznego kregoslupa szczegolnie smile

Co mnie rozbawilo (we wpisie Warum) to powolanie sie na artykul brytyjskiego publikatora o niskiej awaryjnosci jakiegokolwiek "angielskiego" auta smile
    W niemieckich "zachwyty" (w tym przedmiocie) bedzie mial Golf czy Opel, Wlosi beda "dumni" z jakiegos modelu Fiata (Alfa-Romeo, Ferrari itp.) a i Francuzi (ich "fachowe" publikatory) prawie z kazdego modelu Renault (czy Citroen_a) "zrobia" MISTRZA NIEZAWDNOSCI.
    Dobrze, ze to nie Warum kupuje jakis produkt ze "stajni BMW" bo..... (mialem 2 BM-ki) szybciutko bys doszla do granic Twoich mozliwosci finansowych placac ich stawki serwisu za przepisane "nie-gwarancyjne" przeglady o jakichkolwiek naprawach juz nie mowiac sad.
    MINI to kapitalne (w sensie: niezwykle "sympatyczne") auto ale z jego "niezawodnoscia" bym nie przesadzal, a fakt iz jest "dzieckiem" BMW gwarantuje jego wysoki poziom rozwiazan technicznych i tyle.
    Tylko tez powyzszy fakt stanowi iz w obsludze (i naprawach) w serwisie fabrycznym to (jednak) cholernie drogie auto (porowwnywalnie z mniej "zaawansowanymi technicznie" produktami konkurencji).
    pozdr.,-

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka