Dodaj do ulubionych

Oby nie było "jak po grudzie" tego sobie życzmy .

01.12.19, 19:57
Wodnik i córka sa tam .

gs24.pl/szczecin-protest-w-obronie-sedziow-1122019-tu-nie-chodzi-o-nasza-wygode-wideo-zdjecia/ga/c1-14622295/zd/40416305

dużo zdjęć w "google moje miasto szczecin "
Obserwuj wątek
    • haha30 Re: Oby nie było "jak po grudzie" tego sobie życ 02.12.19, 10:42
      Nie umniejszam znaczenia wszelkich protestow rozsadnych Obywateli w/s pomylonych pomyslow zwiazanych
      z PiS-deforma polskiego Wymiaru Sprawiedliwosci.
      Tylko,. ze z perspektywy polskiej "prowincji" (male miasteczka i wsie spoza okregow wielkomiejskich) bombardowana propaganda PiS TV i Radia spolecznosc najczesciej "wzrusza ramionami" bo to "nie Ich sprawa".
      Sadownictwo i urzednicy Wymiaru Sprawiedliwosci mieli, maja i beda mieli jak najgorsza opinie.
      Nie musza (chca) pojmowac czy znac zasady zwiazkow przyczynowych wymuszonych przez populistycznie stymulowane, idiotyczne i nieprzemyslane zmiany przepisow dot. Urzednikow Wymiaru Sprawiedliwosci i ich przelozenia na ta "sadowa codziennosc" ktora realnie ta spolecznosc dotyczy.

Co kazdy " Obywatek rozumie to .... ilosc pieniedzy ktore ma do dyspozycji!.
      Ta "swiadomosc" rosnie z wiekiem bo nastolatek (na utrzymaniu rodzicow ) ma rel. nieskaplikowane oczekiwania: najnowszy smartfon i "kasa" na sobotnia dyskoteke. Na "starosc" skutki problemow finansowych sa grozniejsze bo brak srodkow na lekarstwa, przyzwoite odzywianie, ogrzanie (domu czy mieszkania) i niezbednych mediow (prad, woda, kanalizacja itp). gdy do dyspozycji stoi "glodowa emerytura" (zawsze "za krotka") to juz tragedia.

Do "szalu" doprowadza mnie nieodpowiedzialnosc IDIOTOW - populistow i ten glupek ktory wychodzi z takimi "propozycjami":
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/zwiazki-zawodowe-proponuja-emeryture-po-35-latach-pracy/7mwmbvk

Doszlismy juz do takich idiotyzmow (w porownaniu z "normalnoscia" europejska) iz:
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/system-emerytalny-w-polsce-ilu-jest-emerytow-a-ile-osob-pracuje/qqle6fm
      i:
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/wysokosc-emerytur-w-polsce-jak-dlugo-polacy-pracuja-na-emeryture/q04g6k3

W efekcie, poniewaz (ku rozpaczy "ekonomistow" z Nowogrodzkiej) dzieki beztroskiej polityce "rozdawnictwa" dorobilismy sie poteznej grupy osob ktore w ogole w zyciu nie przepracowaly ani jednego dnia (szczegolnie kobiety!) i nie wniosly zadnych wplat do systemu emerytalnego a dzis, na starosc: "nie maja NIC"
      "zbawiciele" z PiSu funduja Im emerytury (w wysokosci emerytury minimalnej) za urodzenie 3-ga dzieci! (sic!).
      Z "jakich" srodkow ta emerytura bedzie (teraz u w przyszlosci) finansowana tych "dobrodzieji" gowno interesuje! wazny jest populistyczny efekt propagandowy: Kaczynski (i PiS) "dal ! a Tusk to (najwyzej) "ukradl"!.
      Na "poparcie" tych twierdzen, zaraz "artykulik":
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/donald-tusk-nie-kandyduje-na-prezydenta-ile-zarobi/sf94w59
      i:
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/emerytura-szefa-rady-europejskiej-donalda-tuska/ztff029

"Lewica" ma sposob i "lekarstwo" na te klopoty: emerytura podstawowa dla wszystkich!
      Tylko pogratulowac pomyslu! bo jak (praktyka!) juz doswiadczylismy jej zalozenia opieraja sie na PiS-zasadzie: niech nasi nastepcy "radza sobie" z realizacja tych pomyslow!, gdy my nie bedziemu juz rzadzic!.
      Teraz, Biedron "daje" 1600 zl takiej emerytury a "kaczory" tylko (az ?) - 1.100 zl! smile
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/emerytura-obywatelska-pomysl-pis/dr6ew5h

Ja, "na papierze" to bym "dawal" i 20.000 zl. ! (albo i wiecej!) smile)))

Zawsze, a szczegolnie gdy stoje przed okolicznoscia niespodziewanego wydatku czy podwyzki cen artykulow ktore "akurat" sa mi potrzebne, dziekuje "opatrznosci" iz moja emerytura nie jest wyplacana przez ZUS "wspartego" sila (i srodkami) z efektow dzialania PiS-dzielcow i podobnych Im "ekonomistow".
      W Kraju, ktory jak wynika z oswiadczen polglowkow z Nowogrodzkiej, belkotow "krzywoustego" i straznika Konstytucji z Krakowa juz dawno powinien "splajtowac" (u nas same sukcesy! - dzieki Ich "polityce" a tam: recesja od lat i zadnych perspektyw!) na emeryture trzeba pracowac (dzis): 47 lat! (mezczyzni i kobiety!), wiek emerytalny to: 67- lat, a perspektywa jest iz trzeba bedzie pracowac do 70-tki!

Niemcy tez (juz!) wprowadzaja pomysl "podstawowej" emerytury!
      businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/niemcy-emerytura-podstawowa/n5f7qq7

tylko; tam to sie (wszystko!) trzyma "kupy" bo jednym z podstawowych warunkow by otrzymac taka (w warunkach Niemiec "glodowa" emeryture) trzeba przepracowac (i placic skladki!) przez ... 35 lat! (tez kobiety!) czyli tyle ile (w Polsce) "maja" pracowac (w projektach!) polscy mezczyzni!.
      Tylko, hmmmm.... TAM takie swuadczenia sa PEWNE (jak "w Banku") a "u Nas" - projekt goni projekt i jeden "laskawca" (idiota z PiS-u!) "daje" wiecej jak poprzednik!,
      Tylko w kieszeni (u Emerytow) raczej "pustawo" sad.

Pewnie sie myle (jak zawsze!) ale czesc z nas-forumowiczow juz jest na emeryturze a reszta "bedzie" (na 100%)
      i wtedy sprawdzimy "co i nam bedzie blizsze": udzial w protestach czy mozliwosc (zawsze!) zaplacenia wszystkich rachunkow i naleznosci + "luksus" wypicia kawy "na miescie" jak sie ma na to ochote smile

pozdr.,-
      pE
      • haha30 Re: Oby nie było "jak po grudzie" tego s 05.12.19, 22:47
        Eeeeh.....
        jak zawsze(!) moj belkot w/s dzialan Rzadu i Parlamentu (PiS-Sejmu) oraz p.prezydenta dla przyszlosci (polskich) emerytow i emerytur raptownie "polozyl" jakakolwiek aktywnosc (epistolarna) nnych Forumowiczow.
        "Wymsknelo" mi sie! sorry, mea culpa itd.itp.
        Ja,- NIC z tego nie mam ani mnie "nie szkodzi"! i powinienem powiedziec "pal licho" bo nasze (moje i malzonki) "wplywy" ze swiadczen ZUS-u (w tym przedmiocie) "moze" pokrywaja miesieczne kosztoy tankowania paliwa do naszych samochodow (i raczej nic wiecej!) wiec moje "obiekcje" byly innej natury.
        Ja "juz" jestem na emeryturze wiec WIEM jaka to roznica jest miedzy poborami a takim swiadczeniem.
        Wysokosc (per saldo) tych swiadczen w indywidualnym przypadku, nie ma znaczenia!.
        Mnie chodzi o "fakt" iz kazda emerytura jest (duzo!) mniejsza od dochodow ktore sie ma "z pracy" i (niby) sie to "wie" ale prawdziwy szok jest wtedy gdy "raptem" trzeba "normalnosc wydatkowa" ograniczyc o m/w 40% i to nie "kiedys" ale juz = natychmiast smile
        Nie wiem "jak" ludzie (dzisiaj!) zyja majac do dyspozycji "srednia" polska emeryture (ponoc cos ok.: 2.500 zl) ale
        tragedia (moim zdaniem) jest to iz (w miare postepu czasu) te swiadczenia beda jeszcze nizsze i nasze dzieci ktore juz dzis placa ZUS-skladki "emerytalne" o swiadczeniach wartosci (obecnych) 2.500 zl. tylko "marzyc" beda mogli, maja to "jak w Banku" i (co mnie dziwi) zachowuja sie jak by to Ich "nie dotyczylo" bo..... zyja w jakichs "wirtualnych realiach" i (pewnie) wyobrazaja sobie ze postep (techniki) bedzie tak wielki iz w Internecie bedzie mozna zamowic "cos" z NcDonald_a (juz mozna!) do tego (przyszlosciowo) za to "nie placac" smile
        Jezeli tak jest, znaczy: wychowalismy pokolenie (zyciowych) glupkow! - tylko (sobie) pogratulowac.
        "Wladza" nam (Im) w tym nie pomoze, szczegolnie ta-obecna: populistyczno-oszolomska ktora "daje" tyle i "to" co tylko tym klamcom i oszukancom (wzmocnionym ostatnio przez "krysztalowy" element "gangstersko/ burdelowy).
        Irytuje nas "rozdawniczy populizm" i deformy (prawa, ustroju, szkolnictwa) oraz dyrdymaly o jakims powrocie do celow i wzorcow miedzywojennej Sanacji okraszane wydumana "mocarstwowoscia" Polski (czym mniejsza "Pipidowka" i wyzsza wieza koscielna, tym te nastroje silniejsze!)..... ale.....

Pierdoly, ze nas "zaleja" muzulmanie i ze tylko osobnicy "homo" beda wychowywac nasze wnuki to faktycznie "kit do okien" bo tacy znow atrakcyjni, nawet z milionem aut elektrycznych, nadwyzka tanich mieszkan na wynajem, "potega" naszego przemyslu stoczniowego budujacego flotylle Promow w stoczni w Elblagu (za przekopana Mierzeja!) - to wszystko nic! (najwyzej: "kupa smiechu"!) ale Wladza powinna uwazac bo (wczesniej czy pozniej) czeka nas los Francji = permanentne strajki i niepokoje spoleczne i to (co najmniej) takie same) jak w czasach Spöodarnosci (tej z czasow "Bolka" nie tej dzisiejszej!).
        Obrazki takie jak dzisiaj (z Paryza) to raczej nieunikniona (dla nas) codziennosc (w niedalekiej przyszlosci).
        We Francji, od dziesiecioleci przesadzono z populizmem i "rozdawnictwem".
        Rozpad Kolonii to byl efekt zmian powojennych i (dla Francji) wojna w Algerii byla ostatnim "zgrzytem" ich wielkomocarstwowej polityki (Vietnam sprytnie "podarowali" Amerykanom i Ruskim!).
        Efektem kolonialnej polityki sa kolorowi emigranci "zepchnieci do podmiejskich "mocno europejskich" blokowisk-slumsow. To (np.Paryzan) specjalnie nie razi bo tylko paryscy "menele" mieszkaja w blokowiskach, elita i klasa srednia to (jednak) "kamiennice" centralnego Paryza smile
        Ale to wszystko ma swoja "cene" na francuskie wysokie zarobki (Elit i Klasy Sredniej) oraz emerytury w wieku 60-ciu
        lat (kobiety i mezczyzni) co pewnie bylo "wzorcem" dla decydentow i przyglupow z PiS-u, do tego od dziesiecioleci niezrownowazony budzet (efekt populistycznej polityki kolejnych Ekip rzadzacych) a pozniej podejmowane proby (obecnie przez Macrona) zreformowania tego populizmu (i swoistego rozdawnictwa, szczegolnie w zakresie swiadczen socjalnych) prowadza (prosta droga) do tego: wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-strajk-generalny-pracownikow/65gslct
        Francja jest bezdyskusyjnie Mocarstwem!, maja potezne sily zbrojne, bombe stomowa, "tania" energie atomowa
        i (wreszcie!) kielkujaca swiadomosc ekologiczna (to dzieki Cohn-Bendit_owi na ktorym przyglupy z PiS-u "wieszaja psy",- analfabeci/obsrancy ktorzy Jemu nie dorosli do piet!. Daniel Cohn-Bendit byl poslem niemieckiego Bundestagu a teraz czlonkiem francuskiego Parlamentu ktory z OBSRANYCH inteligentow z Partii Prostytutek i Sutenerow = PiS mial by jakiekolweiek szanse zostac deputowanym Izby Gmin? - szczerbaty Kaczor z jego znajomoscia angielskiego i wrodzonym rtozrabiactwem?).
        www.spiegel.de/politik/deutschland/lernen-von-daniel-cohn-bendit-schaemet-euch-nicht-kolumne-a-1281490.html
        Nie muzulmanie czy mniej (lub bardziej) "legalni" emigranci sa we Francji "problemem"
        Zycie "ponad stan" to Ich prawdziwy "klopot" bo gdy by nie Ich realna, wyzej wspomniana, "mocarstwowosc" to w efekcie polityki "rozdawnictwa i przywilejow" (wszystkich Rzadow od czasow deGaulè) i faszyzujacych LePen_istow
        wyladowali nie "lepiej" jak .... Grecja.
        Dla Polski tez (tam) jest miejsce i (pewnie) szybciej jak myslimy wyladujemy obok Grecji bo Francje "broni" jeszcze Ich realna "wielkosc i mocarstwowosc" choc "problemow" nie ma Im co zazdroscic.
        "DAC" umie kazdy glupi!, splacac dlugi (regularnie) i dalej: "dawac" to juz umieja nieliczni a takich co w UE-Parlamencie "przewodza" glosowaniami 27:1 to zawsze(!) gryza "greckie psy" sad

pozdr
          • jan.kran Re: Oby nie było "jak po grudzie" tego s 06.12.19, 16:17
            Ja regularnie tu zaglądam i czytamsmile U mnie nic ciekawego ,obserwuję polską scenę polityczną i mniej więcej raz na tydzień kosultuję się z bratem który będąc na miejscu mnie doinformowuje. Ostatnio z pewnym zaciekawieniem i zdziwieniem obserwuję brazylijską nowele z Banasiem w roli głównej: kocha ,nie kocha ,rzuci ,nie rzucismile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka