Dodaj do ulubionych

Grzybica candida między palcami stóp- jakie leki?

15.01.17, 01:55
Witam, podczas bezmyślnie zapisywanej kilkumiesięcznej antybiotykoterapii na zakażenie bakteryjne stóp (doustnie i miejscowo), rozwinął się u mnie dodatkowo rozrost candida między palcami stóp. Objawy to pękanie skóry między 4 i 5, łuszcząca się biała skóra w tych miejscach, nadżerki. Najpierw zaleczyłam to Clotrimazolem, pomogło na kilka miesięcy a potem wróciło na obu stopach. Dermatolog stwierdził obecność drożdży candida i zapisał żel Pirolam (składnik aktywny cyklopirpksolamina). Niestety kończę już czwartą tubkę i objawy mimo złagodzenia, nadal występują. Lekarz twierdzi, że nie ma innego lepszego leku stosowanego miejscowo niż Pirolam i zaleca dalej stosować go w nieskończoność, a z tego co czytałam działa on ogólnie na grzyby, a może wiecie jaki jest lek który działałby konkretnie na te drożdże (czy grzyby) rodzaju Candida, żeby wycelować w ten dokładnie rodzaj, a nie ogólnie na wszystkie grzyby. Dodam, że stosuję dietę na candida, bez cukru itp, stosuję zioła, lapacho, vilcacorę, czosnek, witaminy B, liść oliwny, smarowanie srebrem koloidalnym olejkiem z drzewa herbacianego itp. Dodam, że objawy występują tylko na skórze stóp, objawów kandydozy innych układów i ogólnej nie mam.
Edytor zaawansowany
  • delphinia01 31.07.17, 20:09
    Ja ci polecam sok z cytryny i smarowanie maścią Fungastop. To pomoże wyzbyć ci się grzyba ze stopy :D
  • katarzyna_mg 31.07.17, 20:11
    Dokładnie, Fungastop jest super! ;) Pomogło mi się wyzbyć grzybicy w 2 tygodnie, każdy poleca tą maść ;p
  • mzako 31.07.18, 08:54
    Witam
    Polecam Biodeur 3x1g- preparat z zawartością mikroflory Pythium oligandrum. Dostępny na stronie www.loomo.pl
    Naprawdę skutecznie działa na grzybicę stóp niwelując do zera wszystkie niepożądane objawy.
    Pozdrawiam
  • juliamazurska555 09.01.19, 14:56
    Ja polecam kontakt z kimś z Derm-est z warszawy. Grzybicy nie ma co lekceważyć

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.