10.09.18, 09:59
Jestem po leczeniu kanałowym zęba, prywatnie. Wywiązały się komplikacje - ale nie umiem powiedzieć, czy na skutek błędu lekarza, czy dlatego że ząb był już kiedyś niedokładnie przeleczony i teraz był to efekt tego niedoleczenia. Konieczne były dodatkowe zabiegi, np.nacięcie dziąsła, dreny, wypisywanie recept, dodatkowe kontrole. Ciekawa jestem, czy w takich sytuacjach pacjent powinien płacić za dodatkowe leczenie? Podkreślam, że nie wiem co jest przyczyną, być może zwykły pech i statystyka.

--
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
Edytor zaawansowany
  • verdana 10.09.18, 13:33
    Jeśli nie ma pewności, ze był to błąd lekarski, którego skutkiem są komplikacje to oczywiście tak. Komplikacje w czasie leczenia, wynikłe z przypadku, z pecha czy z samej choroby są bardzo częste i gdyby lekarze brali pieniądze wyłącznie w sytuacji, gdy jest niemal 100% pewność, że nic nieoczekiwanego nie wystąpi, prawdopodobnie przestali by przyjmować wszystkie bardziej skomplikowane przypadki, bo szybko straciliby majątek.
    Moja dentystka nie bierze pieniędzy, o ile np. wypadnie po krótkim czasie plomba, którą wstawiła, uznając to za własny błąd. Ale jeśli sa to mogące wystąpić po danym zabiegu komplikacje - to bierze pieniądze za ich leczenie.
  • annthonka 10.09.18, 14:28
    Komplikacje pozabiegowe niestety się zdarzają i w większości przypadków nie są wynikiem błędu lekarza. Jeżeli nie masz absolutnej pewności, że to ten lekarz namotał, to nie ma wyjścia, trzeba płacić.
  • reinadelafiesta 10.09.18, 18:13
    Annthonka
    Cóż, mogę polegać tylko na zdaniu lekarza. Na razie rachunku nie wystawił, a ja nie pytałam, bo ból zęba nie pozwalał mi myśleć o niczym.

--
    Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
  • bene_gesserit 10.09.18, 20:22
    Jedyne, co możesz zrobić, to zasięgnąć opinii innego specjalisty. Co, niestety, wiąże się z kosztami.

Noi: Annthonka ma rację - komplikacje pozabiegowe chodzą po ludziach. Trudno zresztą udowodnić, czy to błąd lekarza, czy np. higieniczne zaniedbanie pacjenta, albo zwykły przypadek.

--
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.