Dodaj do ulubionych

Apostołowie Zmiany z przymrużeniem oka

20.11.18, 09:59
Taki lajtowy temat.

Jak widzicie/odnosicie się do wszelkiej maści apostołów diet/ćwiczeń/religii nowo nabytych i jeszcze skrzypiących niewyrobioną świeżością? Chodzi mi o te wszystkie koleżanki krzywiące się na gluten lub węglowodany, bo przeczytały ze są złe. Albo o kolegów, którzy uważają, ze tylko ćwiczenia ze sztangą są cokolwiek warte (kardio jest złe!). Albo o ciotki, które "narodziły się na nowo" i czują gorącą potrzebę aby "uratować" całą rodzinę - nawet na pogrzebie kuzynki. wink No i jeszcze młode siostrzenice i siostrzeńcy, świeżo na vege diecie, uciekający w panice i obrzydzeniu przed talerzem kiełbasek.

(Zaznaczę, że powyższy opis jest celowo przejaskrawiony w celach humorystycznych.)

Macie siłę wysłuchiwać tyrad o kolejnej nowości miesiąc w miesiąc, czy ucinacie (oczywiście grzecznie) w zarodku wszelkie tego typu dyskusje?
No i co zrobić, jeśli taki apostoł w ferworze krzewienia jedynej słusznej tezy nie chce zamilknąć, a nie sposób go wyrzucić z domu/przyjęcia bez skandalu?
Edytor zaawansowany
  • alexxa6 20.11.18, 14:06
    Do wszelkiego "apostolstwa" podchodzę na luzie. Sama też unikam "głoszenia prawdy" wink żeby się nie ośmieszać , żeby ludzie za moimi plecami nie pukali się w czoło. Zasadnicza różnica jest także w tym, czy ktoś z "nową ideą" robi to w sposób fanatyczny, radykalny, agresywny, czy też potrafi wzbudzić zainteresowanie i mówi z sensem. Uważam że w takim przypadku warto wysłuchać, zawsze dowiemy się czegoś nowego. Nawet jeśli się "nie nawrócimy" to wiedzy nigdy nie za dużo.
  • positronium 21.11.18, 13:20
    Ja się ostatnio złapałam, ze troszkę pomolestowałam brata jako ten Apostoł Jedynych Słusznych Ćwiczeń. Ale to już moja refleksja po fakcie. On jest chyba z takiej samej opcji, co Ty, bo niczym nie dał po sobie poznać że go nudzę, więc może nie było aż tak źle.

--
    Tradycje i cenna porcelana, używane w sposób niewłaściwy i nieoględny, mogą się łatwo wyszczerbić, a nawet potłuc.
  • aqua48 20.11.18, 15:41
    Bogu dzięki nie mam takich "apostołów" nawracjących w najbliższym otoczeniu. Miałam koleżankę, która co jakiś czas zmieniała dietę i dopiero podczas proszonej kolacji okazywało się, że "przecież ona w ogóle tego nie jada". No ale nie uprzedziła, a przedtem jadała aż jej się uszy trzęsły..To tym razem obchodziła się smakiem. Trudno. Zazwyczaj jakoś znajdywała sobie coś innego w menu smile
  • reinadelafiesta 20.11.18, 17:04
    @Positronium
    Jakoś mnie omijają takie sytuacje, nie znam jakichś fanatyków jedzenia lub niejedzenia czegoś tam. Co prawda szwagierka unika mięsa i czasem stosuje jakieś diety, ale to pierwsze nie z powodów ideologicznych, tylko po prostu nie lubi, a to drugie wynika z indywidualnych zaleceń lekarskich, a nie z mody. Więc jak ktoś to mięso poda, to może bez entuzjazmu- ale zje. Drugim nie katuje otoczenia, zawsze coś tam sobie z menu wybierze. Ja powinnam dietę stosować ze względów zdrowotnych, ale jak przeczytałam czego powinnam nie jeść, to mi się odechciało. Trudno, nie mogę odstawić wszystkiego. Tym bardziej, że to jest na zasadzie: osoby chore na xx często mają też nietolerancję glutenu, laktozy i czegoś tam jeszcze. Więc wychodzę z założenia że "często mają" nie musi oznaczać, że ja mam. I tak sobie dalej jem, na co mam ochotę, żywiąc się w miarę zdrowo, bez przechyleń w żadną stronę. Apostołów bym zlekceważyła, narzucić menu sobie nie dam, słuchać o coraz to nowych modach mi się nie chce, mody mijają.

--
    Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
  • magazynka 20.11.18, 21:24
    Te nowe idee mnie nie biorą, jedynie segregacja śmieci i ochrona środowiska - ach, ten węgiel i plastik!
    Nawiedzonym dietami - zmieniam temat.
  • kora3 23.11.18, 10:36
    Nie mam w prywatnym otoczeniu takich nawiedzonych ludzi, a służbowo - jesli temat służbowy dotyczy "nawiedzenia" to oczywiście pilnie słucham smile, a jesli nie - sprowadzam na właściwe tematowi rozmowy tory.

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka