Dodaj do ulubionych

Życzenia za późno?

08.01.19, 09:43
Od lat spędzam Sylwestra tak samo, w małym gronie, w spokojnym miejscu. Komórka na początku wieczoru ląduje w innym pomieszczeniu, albo ją wyłączam. Z noworocznym pozdrowieniem obdzwaniam rodzinę popołudniem pierwszego stycznia - do tej pory wydawało mi się, że to normalne i wygodne dla wszystkich. Nie wiem, czy nadal tak jest ale pamiętam z dawnych czasów, że połączenie telefoniczne w okolicach północy jest trudne do uzyskania, rwie się i do tego ludzie na imprezach raczej nie mają warunków do sensownej rozmowy. Wydawało mi się, że lepiej na spokojnie życzyć sobie szczęścia, kiedy Nowy Rok już przyjdzie.
No i w tym roku jednak okazało się, że nie jest tak różowo. Zostałam poinformowana wprost i dość ostro, że "życzenia po czasie nie są mile widziane." Zdębiałam, oczywiście. Bożonarodzeniowe życzenia też składam "po czasie" - jeśli dzwonię to w pierwszy, lub drugi dzień świąt. Nigdy w Wigilię, bo wtedy jest za dużo pracy. Nie odbiera też wtedy telefonu.

Faktycznie za późno biorę się za składanie życzeń?
Edytor zaawansowany
  • bo_ob 08.01.19, 10:05
    positronium napisała:

> Zostałam poinformow
    > ana wprost i dość ostro, że "życzenia po czasie nie są mile widziane."

Mam nadzieję, że odpowiedziałaś na to " Przepraszam, w takim razie odwołuję wszystko, czego życzyłam".
  • positronium 08.01.19, 10:15
    A niestety, zatkało mnie. Bąknęłam tylko, że rozumiem i tyle. Chociaż to kłamstwo, bo za nic nie rozumiem w czym problem.

--
    Tradycje i cenna porcelana, używane w sposób niewłaściwy i nieoględny, mogą się łatwo wyszczerbić, a nawet potłuc.
  • aqua48 08.01.19, 10:17
    bo_ob napisała:

> Mam nadzieję, że odpowiedziałaś na to " Przepraszam, w takim razie odwołuję wsz
    > ystko, czego życzyłam".

Dobre..
  • bo_ob 08.01.19, 13:56
    I skuteczne smile
    Metoda wypróbowana na ciotce, która lubi grymasić. Życzenia nie takie? Wycofujemy. Ciasto niedobre? Zdejmujemy ze stołu i chowamy do szafki. Fotel niewygodny? Zdejmujemy ciotkę z fotela, sadzamy na krześle a fotel zajmujemy sami. Wszystko grzecznie, z uśmiechem i z "przepraszam". Fochy mijają jak ręką odjął. Ciężko zacząć tę metodę stosować, ale potem już idzie jak z płatka. Koleżanka zastosowała na mężu, który lubił wybrzydzać na obiady - zabierała mu sprzed nosa i wyrzucała do śmieci. Trwało tydzień i obiady zaczęły być pyszne smile

• tt-tka 08.01.19, 14:07
    a i owszem big_grin
    "Obiad nie smakuje ? Moze wolalbys zjesc co innego ? TO SOBIE ZROB !!!"

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • bo_ob 08.01.19, 14:16
    tt-tka napisała:

> a i owszem big_grin
    > "Obiad nie smakuje ? Moze wolalbys zjesc co innego ? TO SOBIE ZROB !!!"
    >

Nie. "To sobie zrób" może wywołać awanturę. A tu? Obiad podany, żona uśmiechnięta, trudno się przyczepić. "Och, kochanie, nie smakuje ci? strasznie mi przykro, nie męcz się, nie jedz tego, co ci nie smakuje" - i szybciutko obiad do śmieci. Żona wraca do stołu i z apetytem zajada swoją porcję wciąż współczując mężowi, że naraziła go na przykrość.

Trochę wredne, ale każdy sposób jest dobry, aby ukrócić fochy smile

• tt-tka 08.01.19, 14:30
    Nie no, zrozumialam, ale ja widzialam na zywo te druga wersje. Tez byla skuteczna smile
    Chociaz i tak urzekajace i nie przebicia jest zabranie cioci fotela, a podstawienie krzesla big_grin

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • majaa 08.01.19, 10:49
    Daj spokój, Posit, na dobre życzenia zawsze jest odpowiednia porasmile Poważnie chcesz się przejmować jakąś jedną chamską odzywką? Mnie pewnie też by zatkało, ale teraz na wszelki wypadek postaram się zapamiętać świetną ripostę Bowink
  • tt-tka 08.01.19, 10:56
    Celna riposta to grunt big_grin
    Zasadniczo dozwolone bylo skladanie zyczen do oktawy, a osmego mamy dopiero dzis. Stare poradniki sv czytalam, to wiem !
    Coz, pozostaje tylko owa osobe wykreslic z kregu zyczeniobiorcow. W kazdym terminie.

--
  • positronium 08.01.19, 11:01
    @majaa
    @tt-tka
    Też już mam ripostę w notatniczku na przyszłość. wink
    Co do przejmowania się - mam czasem trudności z wyczuciem co ludzi irytuje i dlaczego - chyba Aqua kiedyś podsumowała że nie mam empatii, więc może przez to - dlatego pytam na forum czasem o rzeczy błahe.

--
    Tradycje i cenna porcelana, używane w sposób niewłaściwy i nieoględny, mogą się łatwo wyszczerbić, a nawet potłuc.
  • majaa 08.01.19, 11:18
    positronium napisała:

> Co do przejmowania się - mam czasem trudności z wyczuciem co ludzi irytuje i dl
    > aczego

Oj tam, oj tam, takie trudności to czasami ma każdysmile Ludzie są różni i coś, co mnie irytuje wcale niekoniecznie musi drażnić wszystkich innych. I na odwrót oczywiście. A nikt w niczyjej głowie nie siedzi, więc czasem się myli, ludzka rzecz.
  • positronium 08.01.19, 11:21
    Też tak myślę. smile
    Ale lubię poznawać punkt widzenia innych - szczególnie jeżeli jest diametralnie inny od mojego.

--
  • majaa 08.01.19, 11:25
    Mnie też to ciekawismile Można nie tylko kogoś lepiej poznać, ale i czegoś się od niego nauczyć.
  • kora3 08.01.19, 11:13
    No cóż Posit - sądzac po wypowiedziach w innym wątku wink jako osoba dobrze wychowana nie powinnaś podtrzymywać kontaktów z ludźmi konfliktowymi i źle wychowanymi, więc po prostu wykasuj numer tego, kto tak powiedział i po sprawie.

A poważnie: - nie popełniłaś żad ego błędu w tym składaniu życzeń noworocznych - nigdzie nie jest powiedziane, że takowe należy koniecznie złożyć w Sylwestra, a już szczególnie około północy. Takie coś jest ze względów technicznych o jakich wspomniałaś, a także innych niepraktyczne, niefajne itd. W Sylwestra ludzie szykują się na bal/impreze i takie telefony z życzeniami, choćby najserdeczniejszymi, przeszkadzają. Około północy ludzie witają NR i jak wspomnialaś warunków na skłądanie życzeń telefonicznie - na ogół - nie mają. Zatem opcja 1 stycznia o popołudniowej godzinie - gdy już ludzie wyspani po balu - optymalna.
    Z noworocznymi życzeniami to jest tak, że jeszcze doc długi czas po 1 stycznia wypada życzyć komuś wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oczywiście nie najbliższym osobom, ale takim, z któtymi w okresie około 1 stycznia nie miało się okazji słyszec, widziec. Ot wczoraj zadzwonił do mnie pewien pan i rozmowę zaczął od "Wszystkiego dobrego w nowym roku życzę..." nic nadzwyczajnego w takim czasie....
    Reasumując, ten z kim rozmawiałaś nie zna sie, ma rozbuchane ego i nie należy się nim przejmować - o ile ktokolwiek mialby sie przejmowaćsmile

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"
  • positronium 08.01.19, 11:26
    kora3 napisała:
    > Reasumując, ten z kim rozmawiałaś nie zna sie, ma rozbuchane ego i nie należy s
    > ię nim przejmować - o ile ktokolwiek mialby sie przejmowaćsmile
    >

Chyba faktycznie w tym rzecz - to jest osoba, która często ma pretensje, że nie mam telefonu gotowości 24/7. Oczekuje odbierania w trzy sekundy i odpisywania na wiadomości w pięć. wink
  • nchyb 08.01.19, 11:38
    Positronium, nie złożyłaś życzeń za późno, złożyłaś w Nowy Rok, dzień świąteczny, czyli idealnie na czas.
    Na przyszłość ripostę zapamiętaj, możesz również zapytać co koleżankę ugryzło, aż tak jej sylwester się nie udał, że taka zgryźliwa jest, że dnia swiątecznego świętować już nie chce smile
  • kora3 08.01.19, 12:25
    No są tacy ludzie - jak wspomniałam wczesniej - wg opinii ekspertówwink osoba dobrze wychowana nie utrzymuje kontaktów z osobami konfliktowymi, tylko je wygasza smile zatem wiesz co robić.

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"
  • nchyb 08.01.19, 13:18
    nie Koriu
    osoba dobrze wychowana nie podżega do konfliktu, nie podsyca go, nie prowokuje
    jeżeli lubi osobę konfliktową i jej towarzystwo, to stara się konflikt łagodzić, chociaż nie gra cierpiętnicy i kolejnego policzka nie nadstawia dla zasady
    ale żyje swoim życiem i nie roni łez strumieni na forum, ze konfliktowiec coś bąknął nie po jej myśli, tylko odpowiada mu, ze nie lubi takich tekstów i już...
  • kora3 08.01.19, 13:22
    Nchyb, ja niemal 1:1 zacytowałam inną forumowiczkę prześmiewczo do Posit - nie Ciebie akurat )

Posit wszelako moze zastosować się TAK<ZE do Twej rady, nic nie bąkać i nie nadstawiać, tylko powiedzieć - w przyszłosci, że nie lubi takich tekstów - kto jej zabroni ?smile

--
    Korcia
  • nchyb 08.01.19, 13:28
    nikt nie zabroni smile
    z dobrymi odpowiedziami jest tak, że z reguły przychodzą do głowy po fakcie
    a co do wygaszania kontaktów, wygasza sie te, których się nie chce, które dołują, które ranią, które są z osobami, za którymi nie przepadami
    ale jeżeli konfliktowcem jest ktoś, kogo mimo wszystko lubimy, to wtedy postępować można inaczej, ale nie godząc się na dołowanie siebie smile
    Amen i eot
  • annthonka 11.01.19, 11:45
    Ja akurat składam zawsze przed, czyli w Sylwestra w ciągu dnia, ale w składaniu życzeń w dzień nowego roku nie ma przecież nic złego i wcale nie są spóźnione.
    Jeżeli ktoś tak niegrzecznie reaguje to riposta Bo_ob jest fajna. A poza tym telefon działa w dwie strony - ta druga osoba mogła przecież zadzwonić do Ciebie pierwsza. O ile to nie jest jakaś wiekowa matrona, do której trzeba z wielkim szacunkiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.