• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Firma w Anglii a działalność w Polsce Dodaj do ulubionych

• 25.11.09, 11:52
    Ponieważ dyskusja w poprzednim wątku zbiegła trochę z tematu chciałbym w nowym
    zapytać forumowiczów o praktyczne porady w kwestii następującego rozwiązania:
    - firma zarejestrowana w Anglii np. jako jednoosobowa działalność gospodarcza
    (czy można bez siedziby i meldunku w Anglii?)
    - usługi z zakresu IT (serwis, programowanie) świadczone na terenie Polski dla
    firm polskich ale też dla firm zagranicznych
    1. Czy można zarejestrować firmę tam nie mając jednak meldunku / siedziby w
    Anglii?
    2. Jak wygląda kwestia wystawienia faktur dla polskich firm za usługi?
    Zakładam, że punktu 1 się tak zrealizować nie da, widziałem sporo ofert firm
    pośredniczących w zakładaniu działalności w Anglii, które także gwarantują
    utrzymanie adresu ale chciałbym zapytać jak to wygląda w praktyce.
    Całość oczywiście ma na celu ominięcie złodzieja o imieniu ZUS.
    Edytor zaawansowany
    • 21.04.10, 10:58
      Chcialabym odswiezyc temat, bo tez jestem nim bardzo zainteresowana. Chciaslabym
      kontynuowac prowadzenie firmy w Anglii, bo mam tam klientow ale planuje powrot
      do Polski, wiec tu tez bede oferowac swoje uslugi ale chcialabym uniknac
      prowadzenia zusu.
      • Gość: kas2702 IP: *.home.aster.pl 23.04.10, 12:20

Witam, wydaje mi się, że można założyć oddział angielskiej firmy w
        Polsce.
        Przy okazji, chciałabym się dowiedzieć, jakie koszty można odjąć
        prowadząc Limited Company.
        • Gość: Ksiegowy w Anglii IP: 89.240.6.* 11.12.10, 14:25
          Wystarczy wpisac do google : rejestracja spolek w uk online, jest tego sporo
          rejestracja spolki to koszt 30 funtow , jednorazowo
    • Gość: Biuro Financial Re IP: 89.240.6.* 11.12.10, 14:37
      Kto musi założyć oddział a jakie spółki mogą działać bez oddziału / Firma LTD w Anglii

Bez oddziału mogą działać wszelkie biznesy nie wymagające fizycznej obecności na terenie Polski. Między innymi są to firmy wykonujące usługi niematerialne (doradztwo marketing, konsulting), sklepy internetowe.

Wszystkie inne firmy mogą działać jako polski oddział spółki brytyjskiej.

Rejestracja spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia jej właścicielom otwarcie w Polsce jej oddziału, będącego wyodrębnionym, samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym.

Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE

wiecej
      • Gość: Henio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 19:48
        Nie prawda, że w Polsce mogą bez oddziału działać firmy, które nie wymagające fizycznej obecności. To nie jest żadne kryteriu, proszę podać podstawę prawną.

Jeśli tylko powstaje "zakład" a takowy powstaje, gdy dyrektor spółki w UK znajduje się w Polsce. To automatycznie podatek dochowy od spółki działającej na terenie kraju, w którym jest zakład płaci się w Polsce. Bo powstanie "zakładu" powoduje konieczność prowadzenia pełnej księgowości i każdy zakład trzeba zarejestrować w KRS.
    • Gość: Aga IP: 212.36.50.* 22.02.11, 18:14
      Witaj, najlepszą formą dzialalności gospodarczej będzie dla Ciebie firma Ltd w Wielkiej Brytanii- odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Aby zarejestrować spólłkę w Companies House musisz posiadac siedzibe firmy na terenie Anglii, ale jeśli nie masz to możesz znalezc biuro ksiegowego, ktore zoferuje tzw. adres rejestracyjny. Po Wiecej informacji dzwon- 0785 243 1110, polska obsluga w angielkim biurze ksiegowym.
      • Gość: Gosc IP: *.perr.cable.virginmedia.com 08.03.11, 08:41
        Bardzo prosze bez reklam, bo to wlasnie jest reklama Twoich uslug!!!!
    • Gość: Gosc IP: *.perr.cable.virginmedia.com 08.03.11, 08:38
      Hej,
      Skoro swiadczysz uslugi IT, zakladam, ze znasz angielski, a jezeli tak to wejdz na strone HM Revenue and Customs, i sprawdz sam jak mozesz zalozyc firme w Anglii bez angielskiego adresu. Tak jest to mozliwe. Wszystko mozesz zrobic przez internet na w/w stronie.
      Pozdrawiam
      • Gość: freeman IP: *.centertel.pl 14.03.11, 16:51
        Nie jest to możliwe, już próbowałem. Można teoretycznie spróbować rejestrować na skrytkę pocztową, ale nie przecierałem jeszcze tej drogi, zresztą i tak wtedy musisz mieć kogoś na miejscu do kontrolowania skrzynki.
        Oddział firmy brytyjskiej w RP niestety podlega lokalnej jurysdykcji czyli zusom, srusom i innym pitom.
        Najlepiej założyć tam spółkę jednoos. Ltd., koszt z obsługa księgową i wynajęciem adresu miesięczny to około 300zł/wszystkie opłaty roczne rozbite na 12mcy/. Nikt ci nie udowodni że wykonujesz prace w RP jeśli będziesz siedzieć cicho i nie chwalić się. Nie przerabiałem tylko wystawiania faktur w funtach , jest to potencjalne utrudnienie dla księgowości klientów bo jest to transakcja wewnątrzunijna. Ale warto spróbować, ze względu na niski ZUS i podatki będziesz b.konkurencyjny/a.
    • Gość: Gość IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 21:27
      Witam, ja natomiast mam pytanko dla osób zorientowanych w temacie, a mianowicie chodzi mi też o otwarcie działalności w UK, i rozliczaniu się z podatków w tym kraju,ale działać na terenie Polski. Chodzi mi tu o handel obwoźny,czyli jeżdżę po Polsce i sprzedaję towary na różnego rodzaju targach. Co jest mi potrzebne i czy jest w ogóle taka możliwość?
    • 25.05.13, 11:26
      Czy ktoś mógłby mi wykazać jaka jest korzyść z tego, ze otworzę spólkę w Anglli i jej oddział w Polsce ( załóżmy, że działam tylko na terenie kraju ) a czy nie prościej byłoby otworzyć tylko spólkę z o.o. w Polsce ? Bo wydaje mi się, ze będąc oddziałem brytyjskiej firmy, ale prowadząc sprzedaż na terenie kraju, to i tak nie uniknę VAT ( załóżny ze mój obrót przekracza 150 tys. ale nie przekracza 220 tys. ) Na blogu p.Kurnika nie znalazłam odpowiedzi na tę kwestię
      --
      Stare przysłowie mówi: "Nie kłoć się z głupim, bo nikt nie zauważy różnicy."
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.